Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Be lehet bizonyitani, hogy...

Be lehet bizonyitani, hogy van Isten?

Figyelt kérdés
sokan aztmondják hogy van és hol van mért nem mutatja magát csak néha a méregfogátt de ugyis tudjuk hogy nincss de ne azt mondjátok hogy bizonyitsam be hogy nincs mert ami nincs azt nem kell bizonyitani logikus
2008. szept. 13. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim válasza:
81%
Én hiszek. Te nem. Nem írtalak le miatta... Te miért sértegetsz?
2008. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
89%
Kell, hogy létezzen, hiszen itt anyáztok miatta...ha nem lenne, nem szólna róla annyi vita, háború, stb. Aztán, hogy kinél milyen síkon, az már nagyon szubjektív.:-) A "koponya" tudósok, akik magas szintre jutottak a tudományukban, szinte egytől egyig ráébredtek egy magasabb erő létezésére, ami nem egyenlő az állítólagos Jézus születése óta életbentartott "istenféléssel". Én nem vagyok tudós, csak használom az agyamat és a szívemet, de tudom, hogy véletlenül nem történik semmi...
2008. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
89%
Állítólagos: ezt úgy értettem, szerintem nem az volt és az ittlétének a célja sem az volt, ahogy a biblia és a keresztény egyház magyarázza.
2008. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
61%
Hit. A szó maga takarja a választ. Nem bizonyosság ! Ha isten léte bizonyítható lett volna akkor a hitet már nem hitnek hívnánk. Ki tudná bizonyítani ? A tudomány, de csak a létét, mert ha megállapítaná a nem létét akkor azt a hívők nem fogadnák el, és megmaradna a megszokott hitvita.
2008. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
76%

Tisztelt 09-14 00:58 hozzászóló !

Ismered a mondást ugye ?

"Egyél szart ! a földön élő kb 100 millárd légy nem tévedhet."

Ha 30-an állnak a buszmegállóban, attól még nem biztos hogy jön a busz.

A földön élő cca.5 milliárd hívő is tévedhet.

A szart ne vedd magadra csak példa volt.

2008. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
95%

"azt mondjátok hogy bizonyitsam be hogy nincs"

Aki azt mondja, hogy van isten ELŐBB AZ bizonyítsa be.


Isten létezését soha nem fogják bebizonyítani. (mert nem is létezik).

2009. jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:

Bocs a témától való eltérésért.

IGe ! nem lehet a vallaskritika.virtus.hu -ra regisztrálni. Nem jön vissza a megerösítö email.

Már irtam az admin@virtus.hu-nak is de nem válaszolnak.

2009. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
61%
Azt fogadom el ami látható, tapasztalható, érezhetö, mérhetö vagy logikusan bizonyítható. Semmiben nem hiszek, föleg abban nem, amiben egy másik ember is csak úgy hisz. A hívök azért hisznek, mert félnek, istenük hátha létezik mégis. Jobb félni, abból baj nem lehet.
2009. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:

Idézet 2008-09-16 11:23 töl : "Tehát be lehet bizonyítani egy tudományosan definiált isten létezését. Csak ahhoz először tudományosan definiálni kell."

Szóval ezzel az állítás-kéréssel jól behúzod a csöbe a szerencsétlen vitatkozni vágyó hívöket. A kérdés implicit tartalmazza a definícót : NINCS DEFINICIO ! Mivel nincs állítás, vagy az állítás ködbevészö, költöi szépségü megfogalmazás lehet csak, igy azt bizonyítani sem kell, vagy nem lehet. Hívök fel van adva a lecke ! Mi az ISTEN ?

2009. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim válasza:
51%

Három kérdés van, amire a tudomány soha nem fog választ adni. Azért nem, mert egy rendszert önmagából megmagyarázni nem lehet, csak kívülről.

1. Hogyan keletkezett a világegyetem?

2. Hogyan keletkezett az élet?

3. Hogyan alakult ki az ember?

Erre a három kérdésre kellene korrekt választ adni. Amennyiben valóban őszintén vizsgáljuk a kérdéseket, rá kell jönnünk, hogy nincs rájuk egyértelmű tudományos magyarázat. A tudománynak ugyanis lényeges eleme, hogy a megismert igazságot kísérletileg meg tudjuk ismételni, ezt tekintjük az igazság bizonyítékának. Amennyire tudom, eddig még senki nem alkotott a semmiből egy másik világegyetemet, senki nem hozott létre élettelenből élőt, és senki nem alkotott embert. Számomra ez egyértelmű bizonyíték.

Ez a három kérdés feltételez egy alkotót.

Egyébként az igazi kérdés nem az, hogy van e Isten, hanem az hogy kicsoda?


A "nincs" logika egy kicsit sántít.

Ugyanis én kijelentem, hogy számomra Te nem létezel, mert soha nem láttalak és nem hiszek a létezésedben ezért a létezésedet nem is kell nekem bebizonyítanod, mert én kijelentettem, hogy Te nem vagy és pont.

Vita lezárva.

Ez nem érvelés, hanem kinyilatkoztatás, és nem is logikus.

2009. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!