Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Be lehet bizonyitani, hogy...

Be lehet bizonyitani, hogy van Isten?

Figyelt kérdés
sokan aztmondják hogy van és hol van mért nem mutatja magát csak néha a méregfogátt de ugyis tudjuk hogy nincss de ne azt mondjátok hogy bizonyitsam be hogy nincs mert ami nincs azt nem kell bizonyitani logikus
2008. szept. 13. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
Bocs: nem 2, hanem 4.
2016. máj. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim válasza:
Bocs de rövid leszek mert fáradt vagyok holnap kifejtem hosszabban az álláspontom ha érdekel.Röviden. Isten létét sem bizonyítani sem cáfolni nem lehet hiszen hiten alapszik ezért hívják hitnek mellesleg az ateista ember is hisz valamiben mègpedig abban hogy nincs Isten. Lehet hogy 150 éve azt hitték az emberek hogy mindenki a pokokra jut aki nem hívő DE MINT TE IS EMLÌTETTED AZ EMBEREK HITTÈK nem pedig úgy volt ahogy te állitód. A Biblia tökéleres az emberi értelmezés hibádzik!
2016. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:

"Isten létét sem bizonyítani sem cáfolni nem lehet hiszen hiten alapszik"

Általában ez igaz - de EZ az isten cáfolható, mert lehetetlen a létezése. Mondom, hogy már leírtam, keresd meg.


"az ateista ember is hisz valamiben mègpedig abban hogy nincs Isten"

Ez csak az ateisták KIS töredékére igaz, a többi csak nem tartja valószínűnek, hogy létezne isten. Nagy különbség! TEHÁT ŐK NEM HISZNEK!


"A Biblia tökéleres"

Milyen eres? Mi az a tökél ér?


Oldalakon keresztül lehet sorolni a Biblia ellentmondásait. Ha ezek után ez tökéletes, akkor megeszem a kalapom.

NEM, nem írom le ezeket az ellentmondásokat. Keresd meg, nyilvános.

2016. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
A hivő embernek bármit mondanak, az úgyis kötni fogja az ebet a karóhoz, ragaszkodni fog a saját igazához. Felesleges bizonygatni. Csak hinni kell.
2016. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim válasza:
Uraim vagy hölgyeim kérem higgyétek el nekem hogy nem vagyok vallásos,és kérem ne írjátok azt hogy a válaszaidból más jön le.Amúgy megy a Biblia nem tökéletes és nem tökéleres bocsánat az elírásért.PErsze rengeteg paradox dolog van Istennel kapcsolatban például az hogyha ő mindenható akkor tud-e olyan követ teremteni amit nem tud felemelni és még haosnlók
2016. jún. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim válasza:
AZ új válaszomba is sok a helyesírási hiba. Elnézést érte
2016. jún. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim válasza:
De mivel kötekedös kedvembe vagyok ezért leírom. :D Az ateisták nagy része nem tartja valószínűnek hogy van Isten VAGYIS AZT AZT GONDOLJA AZT HISZI HOGY NEM LÉTEZIK ISTEN TEHÁT VISSZAKANYARODVA AZ ELÖZŐ KOMMENTEMHEZ HISZ EGY TUDOMÁNYOSAN BE NEM BIZONYÍTOTT DOLOGBAN
2016. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:

"rengeteg paradox dolog van Istennel kapcsolatban"

Nem csak paradoxon, hanem lehetetlenség is.

A különbség az, hogy az előbbi megoldható, míg az utóbbiak miatt ez az isten NEM LÉTEZHET.


Ami pedig a valószínűség és a hit közötti különbséget illeti, azt úgy érzem, hogy te képtelen vagy felfogni (vagy szándékosan nem akarod felfogni). Tudod, az ateista NEM hívő. PONT EZ A KÜLÖNBSÉG.

Az ateista valószínűségeket néz, és azt mondja, hogy minden valószínűség azt mutatja, hogy nincsen semmiféle isten.

DE!

Ha mégis előkerülne valamiféle isten, akkor az ateista megvizsgálná őt, és ha igaznak bizonyulna, akkor elhinné.


Neked MI kellene ahhoz, hogy elhidd: NEM létezik a te istened?

Ugye, hogy ez lehetetlen?

Na: EZÉRT vagy te hívő.

2016. jún. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
A hit nem azt jelenti, hogy hiszek istenben. Bármiben lehet hinni. Abban is, hogy mindjárt belémcsap a villám.
2016. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:

Na igen: létezik a normál hit, meg a vallásos hit.

A normál hit LEHET akár megalapozott is: ha már 5 percen belül 3 villám lecsapott melletted, és nem változik az idő, akkor joggal hiheted, hogy mindjárt jön a negyedik is.

A vallásos hit mindig megalapozatlan. Ha pedig erősen ragaszkodsz hozzá, akkor vakhit.

2016. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!