Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Be lehet bizonyitani, hogy...

Be lehet bizonyitani, hogy van Isten?

Figyelt kérdés
sokan aztmondják hogy van és hol van mért nem mutatja magát csak néha a méregfogátt de ugyis tudjuk hogy nincss de ne azt mondjátok hogy bizonyitsam be hogy nincs mert ami nincs azt nem kell bizonyitani logikus
2008. szept. 13. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:

Ez sok mindenre választ ad:


[link]


Egy másik:

Siku Andrea matematikus:

"A tudósok próbálnak életet előállítani élettelenből. De mindig csak a jövőre hivatkoznak. "Majd a jövőben" - mondják. Miért a jövőben? Hogyha az élet a múltban az anyagból keletkezett és a jövőben is az anyagból fog létrejönni, akkor mi a helyzet a jelennel? MOST miért nem keletkezik élet az anyagból? ... A tudomány mai állása szerint az élet keletkezésének idején, amikor még csak az egysejtűek alakultak ki, nem voltak tudósok és nem volt tudomány. Ez azt jelenti, hogy az élet a tudománytól és a tudósoktól függetlenül, "saját magától" jött létre. Hogyha ennyire nem befolyásolja az élet létrejöttét az, hogy van-e tudomány vagy vannak-e tudósok, akkor most miért nem tapasztalhatjuk azt, hogy spontán módon élet jön létre az anyagból, mindenféle tudomány nélkül? Miért nem folytatódik az élet kialakulásának folyamata, és keletkezik az anyagból továbbra is élet? Hiszen állítólag az élet létrejöttéhez és fennmaradásához szükséges minden anyag ma is jelen van a földön." Siku Andrea: Inverz evolúció 71.72.o.


A konzervek is jó példák ám!

Megszámlálhatatlanul sok milliárd szardínia és egyéb konzervet gyártottak már a konzervipar több mint száz éve alatt. Minden (szardínia)konzerv és minden üveges konzerv energetikailag nézve nyílt rendszer. Hiszen a doboz bebocsátja és kiengedi a hőt. A dobozok tartalma tetszés szerint melegíthető és hűthető. A rendszer tehát termodinamikailag teljesen nyílt. Az üveges konzerv még nyíltabb - ha ez egyáltalán lehetséges -, hiszen az üveg falán át a fényt és hőt egyaránt be és kibocsátja. Tehát mindkettő, akár a dobozos, akár az üveges konzerv energetikailag nézve igen nyitott termodinamikai rendszert képez. Ezek a rendszerek csupán az élet csíráival szemben képeznek zárt rendszert. Termodinamikailag és energetikailag nyitottak. De az, hogy az élet csírái elől el vannak zárva, tulajdonképpen nem is fontos, mert elméleteitek szerint az élet csírái előállhatnak mindenütt, ahol anyag és energia van. Márpedig anyag és energia bőségesen van mind a dobozokban, mind az üvegekben. Az, hogy az élet csírái ki vannak zárva, a ti álláspontotok szerint nem döntő fontosságú. Amit ti fontosnak tartotok, az pusztán energia és anyag, és az bőségesen van minden dobozban és üvegben.

Ezért már réges-régen elő kellett volna állnia mindenféle egyszerű életcsírának magától, spontán, hiszen milliárdszámra ismételtétek meg a kísérletet, mégpedig az ősnemzésre nézve a lehető legkedvezőbb körülmények között.


Ez a tény annyira biztos és hézagmentes, hogy egy egész iparág, a konzervipar virágzása függ tőle. Ha ez a tény nem lenne bizonyos, és imitt-amott mégiscsak keletkeznék élet a dobozokban, akkor a konzervipar teljesen alkalmatlan lenne az élelmiszerek tartósítására.

2010. aug. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
2010. aug. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem be tudod bizonyítani, hogy van Isten, de csak saját magadnak. A hit, az Istennel való találkozásból fakad.

Jézus Krisztus azt mondta, hogy ő az út, az igazság és az élet, és senki nem jut az Atyához csak Ő általa. Én nem tudom neked bizonyítani, hogy van Isten, viszont te be tudod bizonyítani saját magadnak, hogy van. Ha tényleg meg akarod Őt ismerni, tényleg kíváncsi vagy, hogy létezik-e, és tényleg nem hiszed, hogy Ő van, de szeretnéd megtudni, hogy mi is az igazság, akkor mondj el egy rövid imádságot. Nem az imádságon van a hangsúly, hanem a nyitottságon és az őszinteségen. Bőven elég, ha csak annyit mondasz, hogy Istenem, ha vagy, mutasd meg magad. Ha kitartó vagy, nyitott szívű és komolyan gondoltad, akkor te találkozni fogsz vele.

2010. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 Fényhordozó válasza:
100%

Én fizika-hallgató vagyok, így tudok egy-két dolgot a bizonyítások mikéntjéről.

Például hogy csak akkor fogadhatunk el valamit tényként, ha azt be is lehet bizonyítani, és ez a dolgok nem létére is vonatkozik...

Egyébként, ha jól tudom, akkor napjainkban több ateista fizikus is úgy véli, hogy a tér, amit mi 3 dimenziósnak érzékelünk, valójában 27 dimenziós, csak nem tudunk többet érzékelni.

És ha több dimenzió van, mint amit mi felfogunk, akkor az általunk nem érzékelt dimenziókban akármi lehet, (pl.: a sötét anyag, ami az univerzum tömegének döntő többségét adja, az is ilyen)

Ennél fogva még a modern fizika se tudja cáfolni egy tömeggel nem rendelkező lény létezését, amelynek alapvetően nincs az általunk érzékelt térben kiterjedése, de azt mégis tudja akár nagyobb mértékben is befolyásolni, és képes "itt" is kiterjedést "rendelni magához" (ez alatt az Istent, az angyalokat, és az összes hozzájuk hasonló "természetfeletti" lényt értem).

Ha pedig a modern fizika se tudja valójában cáfolni Isten létezését, akkor te miért teszed? Talán azt hiszed, hogy te többet tudsz a legzseniálisabb elméknél? Az efféle elutasító vélemények csak arra jók, hogy belekössenek a hívő emberekbe, megsértve a szabad véleményhez való jogukat.

A válasz pedig a kérdésedre végülis az, hogy ha Ő létezik, akkor a léte nem bizonyítható, ha Ő nem akarja, hisz akkor olyanra teremtette a világot, hogy ne bizonyíthassuk be a létezését. Ha pedig nem létezik, akkor az ismereteink hiányossága miatt biztos, hogy ez sem bizonyítható be.

2010. dec. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 jay27 válasza:
45%
Számomra nyilvánvaló, hogy intelligens lény vagy lények tervezték az egész "valóságot" és mindent, amikké lehettünk. Bebizonyítani? Talán egy nap valami őrült részecskedarabolós fizikai filozófiával, a létezés meg valami antikáosz elmélet feszegetésével...de talán még akkorse... ha látnád a SIMSedet, hogy keresi a kamerát nem azt csinálnál vele amit akarsz? És akkor az időugrást még nem is említettük...
2011. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim válasza:
43%
NINCS, szerintem! Ha lenne, akkor az állítólagos fiát JÉZUST nem hagyta volna kínok között meghalni. Ha lenne, akkor a "kiválasztott népet" nem hagyta volna koncentrációs táborokban meghalni. Hány és hány ártatlan halt meg a németek és az oroszok táboraiban, hány és hány ember hal meg Afrikában, hány és hány ember halt meg Afganisztánban, Irakban , Szíriában és .... Most mindenhol az ártatlan emberek pusztulnak az Amerikai agresszió által. Szerintem nincs isten, csak a szegény emberek ÓPIUMA az egyház butítása által. Nézd végig a pápák életraját, kevés kivétellel mind furfangos, szemét és gyilkos volt. ÉS PONT
2012. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 Heródes02 válasza:

Kedves kérdező. 2013.04.16

A te feltételezésed hogy Isten nem létezik szerintem teljesen abszurd.Ha Isten nem létezne szerinted ez a hatalmas egyetemes körforgás mely a mindenséget betölti hogyan tudna magától "funkcionálni".Hisz Isten tette le az alapkövet...TÉGED.Igen téged.Pontosabban az embert.Mivel az ember a mindenség alapköve.Ahogyan a Biblia is mutatja a mindenségnek eredete van.Ha a tudományos oldalát nézzük szerinted a "Nagy-Bumm" magától keletkezet.Vagy például a bolygók mozgása maguktól alakulnak.Ha az égitestek nem engedelmeskednének valaminek vagy valakinek akkor teljes káosz lenne az univerzumban.Bizonyítékok is vannak arra, hogy Isten létezik.Figyeljünk csak például arra, hogy sz embernek a lelke hova kerül szerinted miután e-világi léte eltűnik.(Ha egyébként hiszel abban, hogy van lélek.)A halál után(a testi halálra céloztam)a lélek 2 helyre kerülhet.Ami egyébként szerintem minden társadalmi körben és csoportban elég ismerős,POKOL ÉS MENNY.Ez a kettő életünk végének célja.Isten a mindenség hatalmas úgymond "főnöke".Ő irányít mindent és mindenkit.Isten létezik.A hit is ettől függ.A hit egy olyan dolog ami arra késztet, hogy olyan valamiben higgy amit még nem láttál.Például láttad valaha is az Antarktiszt testközelből?Nem.De mégis hiszed, hogy ott van azon a helyen.Na ezt a hitet vesd Istenbe is.Nem nehéz próbáld meg és azután megpróbálhatod azt is, hogy rátérj a jó útra.Vagyis, hogy megtérj és keresztelkedj meg az ATYA,A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK NEVEÉBEN.

ÁMEN.

2013. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 Heródes02 válasza:
0%

Kedves kérdező. 2013.04.16

A te feltételezésed hogy Isten nem létezik szerintem teljesen abszurd.Ha Isten nem létezne szerinted ez a hatalmas egyetemes körforgás mely a mindenséget betölti hogyan tudna magától "funkcionálni".Hisz Isten tette le az alapkövet...TÉGED.Igen téged.Pontosabban az embert.Mivel az ember a mindenség alapköve.Ahogyan a Biblia is mutatja a mindenségnek eredete van.Ha a tudományos oldalát nézzük szerinted a "Nagy-Bumm" magától keletkezet.Vagy például a bolygók mozgása maguktól alakulnak.Ha az égitestek nem engedelmeskednének valaminek vagy valakinek akkor teljes káosz lenne az univerzumban.Bizonyítékok is vannak arra, hogy Isten létezik.Figyeljünk csak például arra, hogy sz embernek a lelke hova kerül szerinted miután e-világi léte eltűnik.(Ha egyébként hiszel abban, hogy van lélek.)A halál után(a testi halálra céloztam)a lélek 2 helyre kerülhet.Ami egyébként szerintem minden társadalmi körben és csoportban elég ismerős,POKOL ÉS MENNY.Ez a kettő életünk végének célja.Isten a mindenség hatalmas úgymond "főnöke".Ő irányít mindent és mindenkit.Isten létezik.A hit is ettől függ.A hit egy olyan dolog ami arra késztet, hogy olyan valamiben higgy amit még nem láttál.Például láttad valaha is az Antarktiszt testközelből?Nem.De mégis hiszed, hogy ott van azon a helyen.Na ezt a hitet vesd Istenbe is.Nem nehéz próbáld meg és azután megpróbálhatod azt is, hogy rátérj a jó útra.Vagyis, hogy megtérj és keresztelkedj meg az ATYA,A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK NEVÉBEN.

ÁMEN.

2013. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim válasza:

Ez nagyon nehéz kérdés.Én minden este imádkozom,a családomért és magamért is.Én így nőttem fel,hogy higgyek Istenbe,és hiszek is,meg nem is,nekem az evolució is


hiteles.Ez tudom nem segítség,ml

még én sem döntöttem

2014. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim válasza:
-.- nem tudom felfogni,hogy ennyien nem hisznek a teremtőjükben.Az egy dolog,hogy nem láttátok..de,ha bajban vagytok?akkor persze segítségre szorultok és csak istenre támaszkodtok(de anélkül is segít).De van egy kérdésem.Ha istenben nem hisztek akkor BIZONYÁRA a Sátánban és efféle dolgokban BIZTOS hisztek-.- hát gratulálok..jó tényleg nem vagyunk egyformák,de azért ebben MUSZÁLY EGYFORMÁAN hinnünk.A sulinkban volt 2 fiú,aki pár év után hitt istenünkben.Én sok kívánságokat kértem istentől és csak titokban.Eddig max 1_2-őt nem telyesített mert számomra is reménytelen volt.....azt ajánlom nézzetek magatokba.Ha segít nézzétek meg youtubon ,,isten szerelmes levele”-t.Szerintem az nagyon sokat fog segíteni.És bocs,hogy csak most feleltem rá.De ez is csak az (én) hitem..meg másoké is.Ja és még hozzáfűzve:én nem tudom magam elképzelni,hogy nem hiszek istenben és a (sajna,bárcsak ne létezne) sátánban és luciferben xddd.Ne vegyétek sértésnek.azaz isten nem ver bottal.szvl rajtam kaptátok el a verését.(nyugi,nem úgy értem,hogy ,,bánt").Sziasztok:-)
2014. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!