Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Be lehet bizonyitani, hogy...

Be lehet bizonyitani, hogy van Isten?

Figyelt kérdés
sokan aztmondják hogy van és hol van mért nem mutatja magát csak néha a méregfogátt de ugyis tudjuk hogy nincss de ne azt mondjátok hogy bizonyitsam be hogy nincs mert ami nincs azt nem kell bizonyitani logikus
2008. szept. 13. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim válasza:

Heródes02,

Ne haragudj, hogy ha "neadjisten" megingatlak a hitedben, de amiről te beszélsz, és próbálod letagadni az igenis létezik, mégpedig úgy, mint gravitáció. Hallottál már róla, vagy csak megint elkezdesz majd butaságokat beszélni arról, amiről látszólag fogalmad sincsen?

A halál utáni dologgal kapcsolatban szintén van némi kivetnivaló. Tegyük fel hogy, elhisszük neked létezik isten, menny, pokol stb... Na már most, abban egyetértünk, hogy isten nagyon sok vallásban, ha más is a neve hasonló, nagyon hasonló. A halál utáni élettel kapcsolatban viszont teljesen eltérő dolgokat tapasztalunk (lásd lélekvándorlás). Szóval légyszíves, mond el nekem vagy bizonyítsd be, hogy mi alapján állítod azt, hogy csak és kizárólag menny és pokol a következő állomás.


2014.07.25 16:12


Segít? Segít anélkül is, hogy kérnéd? Elmondanád akkor nekem, hogy a halaltaborokban lévő többmillió embernek miért nem segített?

A korodra való tekintettel nem bocsátkoznék messzemenő magyarázgatásokba. És itt most nem lenézlek, hanem szerintem elég ha elgondolkozol azon, amit 4-5 sorral feljebb írtam, utána majd keress valamit amibe belekapaszkodhatsz és majd megint elbeszélgetünk.


Egyébként nagyom rendes vagy hogy a szülinapomon írtad a választ, bármennyire is voltál tudatában ennek. :)

2015. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
Én a Biblia istenében nem hiszek. Mindenki megpróbálta már leírni, minden vallási felekezet, hogy valaki, vagy valakik vannak. Gondolok itt az emberiség egész történelmére. Az ókor emberétől kezdve az ábrahámi vallások megjelenéséig mindenki megpróbálta, de senki nem tudja úgy leírni, hogy egyetemesen elfogadják valamilyennek. Amikor elvonulok egyedül imádkozni, és elmélyülök, olyankor érzem valami jelenlétét. Semmiképp sem személy. Ha kiderülne egyszer, hogy valami létezik, akkor sem szabadna, hogy kiderüljön. Óriási káoszt teremtene. Egész kultúrák, sokmilliós embertömegek épülnek a vallásra. Ez nem olyan játék, amit csak úgy belehet mondani reggel a híradóba. Ha van is, ha nincs, soha nem szabad, hogy kiderüljön.
2015. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim válasza:
Isten azért nem mutatja meg az embereknek hogy létezik mert szabad akaratot adott nekik. Vagyis mindenki szabadon dönthet hogy hisz-e benne vagy nem.
2016. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

Pitörke, sajnos nem erősséged a gondolkodás.

Talán fuss neki még egyszer, mert ez így nagyon butára sikeredett.

2016. jan. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim válasza:
64-es válaszoló. Szeretem az építő kritikákat kérlek mond el miért tartod badarságnak az állításom
2016. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
Szívesen, csak akkor tedd vissza a neved, vagy mondd meg, hogy melyikre válaszoltam, mert így nem találom.
2016. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim válasza:
"Isten azért nem mutatja meg az embereknek hogy létezik mert szabad akaratot adott nekik. Vagyis mindenki szabadon dönthet hogy hisz-e benne vagy nem." Ez volt a válaszom.
2016. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:

1: Ennek semmi köze az akarathoz. Ez a vakhitet jelenti (ha bizonyíték nélkül elhiszel valamit.

2: Ha odaállna eléd, semmit nem csorbulna a szabad akaratod, mert simán dönthetnél úgy, hogy nem fogadod el őt.

3: Előre tudja, hogyan fogsz dönteni.

4: Büntet azért, ami nem bűn (tkp: hogy nem vagy vakhívő).

5: Ez az isten nem is létezik.

2016. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim válasza:

Nem kötekedni akarok csak kifejtem az álláspontom.

1. A válaszod alapján te tagadod az Isten létezését,vagyis vakon hiszel egy be nem bizonyított állitásban miszerint nem létezik az Isten.

4.Isten nem büntet azért ami nem bűn.Aki nem "vakhívő" a te szavaiddal élve hanem szimplán egy tiszta erkölcsös életet élő ember az ugyanúgy üdvözölhet.

2016. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:

1: Bocsánat, ezt itt most nem bizonyítottam be. Sokszor, sok helyen leírtam már - itt is. Egyelőre annyi elég, hogy ez bizonyított.

2: Ezt csak mostanában mondja így a kereszténység - 50 éve még teljesen mást mondtak. 150 éve pedig úgy gondolták, hogy még a keresztény családok meg nem keresztelt csecsemői is a pokolba jutnak, ha meghalnak.


A kérdező kérdése viszont az volt, hogy be lehet-e bizonyítani Isten létét.

A válasz egyértelműen NEM. Nincsen semmiféle bizonyíték.

Kiegészítés: azt viszont BE LEHET bizonyítani, hogy nincs, és be is van bizonyítva. Ha érdekel, keress vissza itt, a többi kérdésnél.

2016. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!