Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények, lehet...

Kedves keresztények, lehet néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Ateisták,agnosztikusok ti is válaszolhattok.

Rövid történetem:régebben keresztény voltam,de azután egyre több kérdésem lett,amikre nem kaptam választ,ma inkább agnosztikusnak vallom magam,a kereszténységgel(bár a többi vallással is) van néhány fenntartásom.

Ezeket a kérdéseket a keresztényekhez intézem:

1. Az állatoknak miért kell szenvedniük? Az eredendő bűn nem csak az emberekre vonatkozik? Miért ilyen durva a természet? Például a vadászó csimpánzok néha tartanak majomvadászatokat,amikor kisebb majmokra vadásznak és ha elkapnak egyet,akkor élve tépik szét,ez csak egy példa. Van egy féreg amelyik az állatok,köztük az ember szemébe rakják a petéjüket és az belülről kirágja azt,azzal táplálkozik.

2. Miért nem indul minden ember egyenlően? Például jóságot tekintve. Az emberek más és más tűrőhatással,empátiával jönnek a világra,a pszichopatáknak,szociopatáknak például egyáltalán nincs. Persze őket is meg kell büntetnünk,stb..de ők nincsenek tisztában azzal,hogy mi a jó és mi a rossz. A sorozatgyilkosok leküzdhetetlen vágyat éreznek a gyilkolásra,akkor sem tudnának leállni ha akarnának(a legrosszabb,hogy nem a legtöbbször is akarnak). Tehát a jóság nem is annyira döntés kérdése mint amilyennek mi hisszük,mintha Isten nem akarná,hogy mindenki egyformán legyen képes a jóra.

3. Miért van ennyi vallás? Aki nem ismeri a kereszténységet és Jézust az a Mennybe kerül? Ha nem akkor lássuk be ez így nem fair,ha igen akkor miért kell megtéríteni az embereket?

4.Impotens férfiak. Én férfi vagyok(szerencsére nincsenek ilyen problémáim :D)lássuk be ez egy nagyon csúnya dolog,egyáltalán nem szép a férfiakkal szemben. Szerintetek ennek mi a magyarázata?(Különösen,hogy Isten parancsolata a szaporodjatok és sokasodjatok). Ugyan ide sorolnám a meddő embereket...

4.Mi a helyzet a halva született gyermekekkel? Ó hogy a Mennybe kerülnek? Akkor az ő cselekedeteikkel mi van,az övéké miért nem számít(már hogy Isten anélkül engedi be őket?) Ez az egész egy nagyon szomorú dolog,ráadásul,az hogy Isten ezzel pótolja őket amiért nem élhetik az életüket naggyon gyenge érv,már bocsánat.

5. Már nem akarok gúnyolódni,de Istennek mi a baja Afrikával,hogy ott ilyen a helyzet? Ha az embereket Isten menti meg a betegségtől,miért van az hogy az orvosi ellátás egyenes arányban áll az ország orvostudományával?

6. A boldogság földi érzés,akkor a Mennyben hogyan leszünk boldogok?

7. Mi a garancia rá,hogy a keresztényeknek van igaza?

8. Visszatérve a szaporodjatok és sokasodjatokra,ha ez Isten parancsa,miért teremtett ilyen kevés édes vizet?

Remélem senkit nem sértettem meg a kérdéseimmel,azt kérem,hogy a két tábor ne essen egymásnak a kérdések alatt,megfontolt,ÉRTELMES válaszokat várok,nem olyanokat,hogy "aki vallásos az hülye" vagy olyanokat "a pokolra kerülsz,ha nem hiszel". A trollok kíméljenek,ha kérhetem,de úgysem fognak :D.



2015. dec. 3. 18:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:
Most komolyan. Van egyáltalán aki ezekre kérdésekre választ tud adni?
2015. dec. 3. 20:38
 12/68 anonim ***** válasza:

Szia, ateista vagyok. És te is.

[link]


1. Mert az evolúció nem a kedvességet, hanem a hatékonyságot preferálja. Társas lények esetén a kedvesség sokszor meglepően célravezető, de sokszor meg nem. Így minden lénynek képesnek kell lennie kegyetlenségek elkövetésére is. Aki nem képes rá, az kiszelektálódik.

2. Mert az evolúció a diverzitást preferálja. Biztosan te is hallottad már azt a kísérletet, hogy egy csapat azonos helyen végzett okos ember rosszabb problémamegoldó, mint egy csapat egyénenként kevésbé okos, de sokszínű csoport. Azok a gének, amik nagy mértékű egyformaságot biztosítottak, egyszerűen kihaltak.

3. Mert az evolúció...

Na jó, nem. :) Mert így alakult ki. Nyilván mindenki olyan vallást talál ki, amilyen az adott helyen és korban megfelelő.

4. Mert az ember tökéletlen.

5. Magától értetődő. Nincs Isten, és Afrika a fejlődés elmaradása majd az ezt követő kizsákmányolás miatt ilyen szar hely.

6. Azt hiszem nincs értelme ezzel a kérdéssel foglalkoznom.

7. Az, hogy ők mondják.

8. [link]

2015. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:

bocsánat a trollkodó válaszért, én ateista vagyok, de ezekre én is ismerem a keresztény válaszokat, tuti te keresztény voltál? Mennyire voltál benne? A bibliát pl elolvastad? Vagy csak úgy eljártál néha szertartásra mert a család is? Mert csomó olyan dolgot írsz ami tipikusan azoknak az ateistáknak a gondolkodását tükrözik akik soha szóbaállni nem hajlandóak úgy komolyabban a vallásos emberekkel, vagy legalábbis nem ilyen témákban, ellenben az ateista blogokat serényen olvassák, és elhiszik ,hogy a keresztények úgy gondolkodnak ahogy ott olvassák, holott 1-2 szektától eltekintve éppen ellenkezőleg.


Meg az is eszembe jutott, hogy ezek olyan alap kérdések amik minden kereszténynek eszébe jutnak, de mielőtt kidobná az eddigi meggyőződését azért megnézi vanak e rá válaszok


szóval kicsit olyan mint az, hogy "ha káin meg ábel voltak csak akkor hogy nem halt ki az emberiség?" piszkálódnak az ateista meme oldalak, viszont aki elolvassa a biblia vonatkozó részét az hamar meglátja, hogy már a kérdés is hazudik, mert a bibliában jóval többen vannak ennél a 2 tesónál


az 5-ös kérdésed is ilyen pl, mintha soha egy kereszténnyel nem beszéltél volna életedben, vagy nem mentél volna el egyházi kórházak mellett, vagy történelemórán elsiklott volna a figyelmed bizonyos dolgok felett, vagy nem figyelted volna még meg, hogy a mentőautók egy jórészét a Máltai szeretetszolgálat tartja fent (ők keresztények)

2015. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó,KERESZTÉNY voltam,templomba nem jártam,mert feleslegesnek tartottam,de a Bibliát napi rendszerességgel olvastam és próbáltam a környezetemben lévő ateistákat megtéríteni.Tudom,hogy a kereszténységnek vannak jó dolgai,de ez még nem ad magyarázatot a kérdésekre. Bocs,hogy kicsit kiakadtam...
2015. dec. 3. 20:52
 15/68 anonim ***** válasza:
...kivéve a sós víz :D
2015. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:
Az ötös kérdésem valóban furcsa egy kicsit visszanézve és tájékozatlan,ezt elismerem,de akkor is furcsa,ez az egész,az éhezés egy dolog,de például betegségekből is rengeteg éppen Afrikában található,mintha Isten elátkozta volna az a kontinenst...
2015. dec. 3. 20:53
 17/68 A kérdező kommentje:
De hogy lényegre törő legyek,azt a kérdést kihagyhatjátok.
2015. dec. 3. 20:55
 18/68 anonim ***** válasza:

"Igen kedves utolsó,KERESZTÉNY voltam,templomba nem jártam,mert feleslegesnek tartottam,de a Bibliát napi rendszerességgel olvastam és próbáltam a környezetemben lévő ateistákat megtéríteni."


Hagyd már ezt a trollkodást. Templomba nem jártál és még az alsó tagozatos hittant sem ismered, mert ha ismernéd, az összes kérdésedre tudnád a választ. Keresztény voltál persze... még azzal sem vagy tisztában, hogy mit jelent kereszténynek lenni.

2015. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:
Na jól van kedves utolsó,akkor nem VOLTAM keresztény. Na így már tetszik? Mi lenne,ha végre választ kapnék a kérdéseimre...?
2015. dec. 3. 23:01
 20/68 anonim ***** válasza:

ami afikát illeti ismerd meg a történelmét


Etiópia valaha nagy volt, Afrikai Bizánc, bizonyos szempontból, kultúra, tudomány, szociális háló


Zimbabwe meg mint valami afrikai róma


Egyiptom már az ókorban is, de a középkorban is és még a muzulmán hósítások után is sokáig(amik amúgy északafrikát sokszor visszavetették)


afrika egy jelentős része régen egy felvilágosult és kultúrált hely volt, és ezt jórészt a kereszténységnek köszönhette, az fogta össze az embereket, és az indította a hatalmi pozícióban lévőket, hogy (az akkori viszonyokhoz képest persze) komoly szociális és jogi intézkedéseket vezesenek be, többek között komoly közegészségügyi előrelépéseket is hoztak


Európa sem volt mindig ilyen, mikor mi olyan időszakot éltünk át mint amin afika nemrég átesett (sőt átesőben van) mi sem néztünk ki sokkal jobban, most mégis mi vagyunk a világ legjoban élő 10%-a, meg északamerika, és még 1-2 keleti ország... Ha az emberek ott a kereszténység szerint élnének, most teljesen függetlenítsük attól, hogy van e Isten vagy nincs, tehát ha a kereszténység elvei alapján élnének ,vagy legalábbis törekednének rá máris sokkal frankóbb lenne a helyet

2015. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!