Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak a kereszténye...

Miért nem tudnak a keresztények érdemben válaszolni a kifogásaimra? LENT

Figyelt kérdés

Egy ideig agnosztikus voltam (nagy bizonytalanságok között gondolkozva, vajon létezik-e Isten vagy sem) De aztán arra jutottam, hogy nem létezik, és egyre erősebbé vált bennem az ellenszenv.

Hiszem, hogy Jézus jó ember volt. Ebben nincsen semmi tagadnivaló. De én az átlagnál érzékenyebb lelkű vagyok, és gyűlölöm az erőszakot. (sohase bántottak, egyszerűen néha olyan, mintha előző életemben valami nagy fájdalmat éltem volna át, (amugy ebben sem hiszek, csak egy hasonlat) és lelkileg összeroppanok, ha valakit szenvedni látok és nem tudok segíteni, legyen állat vagy ember egyaránt)

Ebben a világban, amikor embereket fejeznek le, éheznek, stb. nem tudom felfogni, hogy ha van Isten, ezek hogy mehetnek végbe. Hogy támaszkodhatunk a Bibliára, amelyben Isten egy milliószor annyi embert ölt meg, mint a sátán. Miért nem lép közbe akkor? Miért ilyenre alkotta meg a világot? Igaz, ez a világ még mindig jobb, mint a fejletlen, hiszen a világ úgy lett megalkotva, hogy minden élőlény fájdfalmak fájdalmával haljon meg, vagy azért, mert a táplálékláncban elevenen felfalják, vagy megsebesül és szétszedik elevenen a férgek, vagy csak egyszerűen éhenhal. Az alapvető élet a stresszről szól, a túlélésről, az állandó éberségről, az ölésről (vagy téged ölnek meg). Állat és ember szinten is erről szól, más kérdés, hogy civilizáltak lettünk, és így többségünk szép halállal távozik.

Aztán mindig szóba jön a pokol kérdése. Vajon a krisztusi lelkület mit mond ki? Tényleg csak akkor kerülhetnék oda, ha hittem Istenben, más különben pokolra jutok? Aki tudja, mi az a krisztusi lelkület, azt is tudja, hogy ezek baromságok. Jézus nem akarná, hogy a tűzben égj el, akkor sem, ha nagyon rossz ember vagy. Megbocsátott még az elítélőinek is a kereszten. És akkor egy nem hívő embert a pokolba küldene??

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a placebo és az elme hatása működik. Tök mindegy, hogy kereszténységnek hívod, vagy mondjuk egy bögrében hiszel, a placebo elve alapján mindkettő ugyanolyan hatásos lesz. Ez pszichológiailag bizonyított. Ezért ilyen nehéz véleményem szerint különbséget tenni, hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról.

Bocsi, ha csapongó voltam, de remélem lesz, aki végigolvassa, és érdemben leírja, ő mit gondol.


2015. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ha szerinted nem létezik Isten, akkor Jézust egy hazug néphülyítőnek kéne tekintened.
2015. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Jézus létezett és jó ember volt. Példaértékű élettel, ami több ezer év múlva is irányadó lesz az emberiségnek. Azon elvek szerint élt, amiben hitt/prédikált. A biblia nem ezen elvek szerint íródott, a teremtéstől kezdve Sámsonig, aki hitt Istenben, így halálakor több ezer embert ölhetett meg mint egy jutalomként.
2015. szept. 19. 12:40
 3/55 anonim ***** válasza:
71%
Mióta példaértékű nem létező dolgokról prédikálni?
2015. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Jézus biztos nem akarta volna ezt. Ő az én szememben a megtestesült alázat és szeretet. De nem hiszem, hogy Isten létezik és hatalmával ilyen dolgokat engedne /teremtene meg, mint amiket kifejtettem. (Jézus nem egyenlő Istennel számomra, mert a kettő világnézet föld és ég, Jézus vs Biblia)
2015. szept. 19. 12:42
 5/55 A kérdező kommentje:
A szeretete tette példaértékűvé. De ne kanyarodjunk el a kérdéstől. Ha arról is van véleményed, szivesen elolvasnám.
2015. szept. 19. 12:43
 6/55 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, de tényleg nélkülöz minden logikát az érvelésed. Jézus nagyon, de nagyon sokszor imádkozott Istenhez. Elválaszthatatlan Istentől. Nem lehetett csak egy erkölcsös ember, mert akkor minden hazugság, amit mondott. Nem lehetett őrült, mert hogy követne ennyi ember egy őrültet, pláne, miért halnának érte mártír halált? Nem lehet kettéválasztani. Kiárt, hogy csak azokat a szavakat hiszed el, amikor a szeretetről beszél és azokat tagadod, amikor Istenről/Istenhez szól. Ennek így nincs értelme. Sokáig nekem is nagyon nehéz volt elfogadnom az Ószövetséget. DE, én ember fejjel gondolkozom, nem Isten fejjel. Istennek a mi életünk, csak szempillantás. Az örökkévalóság az Ő országában, olyan nagy, hogy fel se tudod fogni a jelenlegi életed milyen semmit érő. Így amikor tragédiák történnek, arra gondolok, hogy az áldozat már megnyugszik a mennyekben, az itt maradottaknak akar valamit tanítani az Isten. Mert életekkel lehet tanítani. És ahol éheznek, háborúk dúlnak, gyerekek milliói halnak meg. Honnan tudod, hogy nem az emberi önzőség miatt éheznek? Lehet, hogy az a föld évezredekkel korábban élhető volt, de a mohóság tönkretette. (pl. 7 évente tilos volt vetni, Isten kegyelmére kellett volna támaszkodni, mégse tartották be soha, ez már a Bibliában is jelenvaló) Olyan összetett Isteni dolgok ezek, hogy az ember fejeddel nagyon nehéz megérteni. Neked is, Nekem is.
2015. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
90%

Jézus szerette az embereket. De ez miben nyilvánult meg? Meggyógyította, feltámasztotta, tanította őket. Ha nem Isten fia volt, nem gyógyította meg, nem támasztotta fel, és hazugságokat tanított nekik. Miről beszélsz Kérdező?


Azt írod, hogy a sátán sokkal kevesebb embert ölt meg, mint Isten. A Biblia szerint a halál nem az, amit mi látunk, Jézus azt mondta erre a halálra, hogy alvás. A halál a végleges halál a feltámadás után. Sátán az örök élet lehetőségétől fossza meg az embert, ezért nevezi Jézus emberölőnek. És ezért nevezi a sátánt annak, és nem az Atyját. A mennyei atya az örök élet lehetőségét adja, és nem egy happy teríts meríts néhány évtizedes jólétet erre a világra.


Az általad felvázolt Dante-féle pokol a Bibliában nem létezik. Ellent is mondana Jézus próféciája, miszerint a feltámadás után lévő örök életben nem lesz halál, sírás, és jajjgatás. A Bibliában lévő pokolnak fordított szó a héberen a seol, a görögben a hádész szavak, melyeknek a jelentése mindkét esetben sírt jelent. Tehát az a "hely", ahol a halottak vannak kivétel nélkül, függetlenül attól, hogy milyen emberek voltak.


Jézus konkrétan megmondta, hogy mi szerint fogja megítélni az embert. Ő azt mondta, hogy bárkinek, akinek nem adsz, ha kér, ételt, ha éhes, italt, ha szomjas, ruhát, ha meztelen, akkor neki nem adsz. Ha adsz, neki adsz. Ha adsz, örök élet, ha nem, halál. Ha emberséges vagy, Krisztusi vagy. Ezt ő mondta, nekem fogalmam sincs az egészről. Az, hogy mi mindent zagyválnak bele a szavaiba, és hogyan csűrik, csavarják a több száz oldalas könyvet, azzal ne foglalkozz. Légy ember, és olyan tökéletes, amennyire csak lehet. Hogy vissza térjek Jézushoz, Ő azt mondta, hogy legyél tökéletes, ahogy a mennyei Atyátok is tökéletes, és meg is magyarázta. Ahogy Ő felhozza a napját igazra és hamisra, ahogy esőt ad jónak és gonosznak egyaránt, tegyünk mi is úgy. Adj az ellenségednek is, ne csak a barátodnak. Adj a rosszakaródnak is, ne csak a testvérednek.


Nem mondott semmi olyat, hogy aki nem hisz őbenne, az eleve halott. Azt mondta, hogy aki hisz őbenne, az él.


Jn 12,47

És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot.


Hála ezért neki, hogy szavai alapján nem kell görcsölnöd, hogy elhiggy valamit, ami nem megy. De légy emberséges, mert ezt kéri Ő is, és ezt kéri a józan ész is. Ez jó neked is, mert nyugodtan alszol el, és jó a másiknak is, mert nem bántod, hanem segítesz neki. És ha az üdvösséged ezen múlik, függetlenül, hogy hiszed-e vagy sem, az már igazán nagy grátisz!

2015. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
17%

A Pokol nem hely, hanem a nemhívők állapota.


Jézus nem volt jó, ember volt. Többször is dührohamokban tört ki, és küldte a hitetleneket a pokolra szenvedni fogcsikorgatva az idők végezetéig.


Egyébként amit Jézusról tudsz (tudni vélsz), olvastál azok nem úgy történtek, ahogy le vannak írva. Mindent halála után évtizedekkel, akár évszázadokkal később vetettek papírra. A tetteit, beszédeit szájról szájra adták (ha adták), mert nem volt jelen senki ott az összes párbeszédnél, és írta fürgén szavait. Tehát csak kitalálták őket.

Kérdező, ne feledd, a történelmet emberek írták. Mindenki azt mond, amit akar. A Biblia esetében pedig még veszélyesebb, ugyanis nincs más történelmi forrás Jézus tetteiről.

2015. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia esetében pedig még veszélyesebb, ugyanis nincs más történelmi forrás Jézus tetteiről."


Ajjaj... Erre azért rá kéne még gyúrni. :)

2015. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
53%

"Mindent halála után évtizedekkel, akár évszázadokkal később vetettek papírra."


Meg erre is rágyúrhatsz. Ha azt képzeled, hogy a Bibliában lévő írások az egyedüli források, ott nem évszázadokkal későbbi az utolsó irat. A legkésőbbi Jézus halála után harminc évvel keletkezett, de még csak nem is Jézus itteni életéről szól az sem. Messze lerí, hogy fogalmad sincs az egészről.

2015. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!