Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények, lehet...

Kedves keresztények, lehet néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Ateisták,agnosztikusok ti is válaszolhattok.

Rövid történetem:régebben keresztény voltam,de azután egyre több kérdésem lett,amikre nem kaptam választ,ma inkább agnosztikusnak vallom magam,a kereszténységgel(bár a többi vallással is) van néhány fenntartásom.

Ezeket a kérdéseket a keresztényekhez intézem:

1. Az állatoknak miért kell szenvedniük? Az eredendő bűn nem csak az emberekre vonatkozik? Miért ilyen durva a természet? Például a vadászó csimpánzok néha tartanak majomvadászatokat,amikor kisebb majmokra vadásznak és ha elkapnak egyet,akkor élve tépik szét,ez csak egy példa. Van egy féreg amelyik az állatok,köztük az ember szemébe rakják a petéjüket és az belülről kirágja azt,azzal táplálkozik.

2. Miért nem indul minden ember egyenlően? Például jóságot tekintve. Az emberek más és más tűrőhatással,empátiával jönnek a világra,a pszichopatáknak,szociopatáknak például egyáltalán nincs. Persze őket is meg kell büntetnünk,stb..de ők nincsenek tisztában azzal,hogy mi a jó és mi a rossz. A sorozatgyilkosok leküzdhetetlen vágyat éreznek a gyilkolásra,akkor sem tudnának leállni ha akarnának(a legrosszabb,hogy nem a legtöbbször is akarnak). Tehát a jóság nem is annyira döntés kérdése mint amilyennek mi hisszük,mintha Isten nem akarná,hogy mindenki egyformán legyen képes a jóra.

3. Miért van ennyi vallás? Aki nem ismeri a kereszténységet és Jézust az a Mennybe kerül? Ha nem akkor lássuk be ez így nem fair,ha igen akkor miért kell megtéríteni az embereket?

4.Impotens férfiak. Én férfi vagyok(szerencsére nincsenek ilyen problémáim :D)lássuk be ez egy nagyon csúnya dolog,egyáltalán nem szép a férfiakkal szemben. Szerintetek ennek mi a magyarázata?(Különösen,hogy Isten parancsolata a szaporodjatok és sokasodjatok). Ugyan ide sorolnám a meddő embereket...

4.Mi a helyzet a halva született gyermekekkel? Ó hogy a Mennybe kerülnek? Akkor az ő cselekedeteikkel mi van,az övéké miért nem számít(már hogy Isten anélkül engedi be őket?) Ez az egész egy nagyon szomorú dolog,ráadásul,az hogy Isten ezzel pótolja őket amiért nem élhetik az életüket naggyon gyenge érv,már bocsánat.

5. Már nem akarok gúnyolódni,de Istennek mi a baja Afrikával,hogy ott ilyen a helyzet? Ha az embereket Isten menti meg a betegségtől,miért van az hogy az orvosi ellátás egyenes arányban áll az ország orvostudományával?

6. A boldogság földi érzés,akkor a Mennyben hogyan leszünk boldogok?

7. Mi a garancia rá,hogy a keresztényeknek van igaza?

8. Visszatérve a szaporodjatok és sokasodjatokra,ha ez Isten parancsa,miért teremtett ilyen kevés édes vizet?

Remélem senkit nem sértettem meg a kérdéseimmel,azt kérem,hogy a két tábor ne essen egymásnak a kérdések alatt,megfontolt,ÉRTELMES válaszokat várok,nem olyanokat,hogy "aki vallásos az hülye" vagy olyanokat "a pokolra kerülsz,ha nem hiszel". A trollok kíméljenek,ha kérhetem,de úgysem fognak :D.



2015. dec. 3. 18:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:
Ezt nem csak én állítom simán,ez egy tény! Tessék utána nézni,bár az az érzésem,hogy csak troll vagy.
2015. dec. 4. 13:19
 52/68 anonim ***** válasza:

Igen, vannak nagyon rossz hajlamokkal született emberek, és erre még rátesz egy lapáttal, ha úgy is nevelik őket. De nincsenek teljesen menthetetlen emberek, mert az ilyenek között is vannak igazi megtérők.

Ha nem fogadod el, hogy a bűnök apáról fiúra öröklődnek, akkor erről téged senki nem fog tudni meggyőzni. Ezt vagy elhiszed, vagy nem.

2015. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
Te vagy troll, mert olyannal érvelsz, ami egy nagy hazugság, és csak fújod a magad által elképzelt maszlagodat. Nincs menthetetlen ember, csak te látsz olyannak embereket tök ismeretlenül.
2015. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:
2015. dec. 4. 13:41
 55/68 A kérdező kommentje:
Hát ezt a cikket most kaptam...
2015. dec. 4. 13:57
 56/68 anonim ***** válasza:
Hitem szerint a szellemi fogyatékosok, és a gyermekek más elbírálás alá fognak esni, mint egy egészséges felnőtt ember. Ugyanúgy, mint azok, akik soha életükben nem hallották az evangéliumot, és úgy halnak meg.
2015. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
És ki mondta, hogy egy pszichopata menthetetlen. Te ismersz egyetlen egyet is közülük, hogy hány és hány esetben változhattak volna meg, és szólította meg őket az Isten? Egy kamugép vagy, még mindig úgy állítod be az embereket, mint fekete és fehér, vagy jók, vagy gonoszak. Az emberek nem feketék vagy fehérek. Minden embernek, akinek megadatott, hogy egy picit is gondolkodjon, van lehetősége és affinitása. Én több értelmi fogyatékost is ismerek, és nem ismerek egyet sem közülük, aki valamennyire nincs tudatában a külvilágnak. Sőt, legtöbbjük nagyon is érzékeny a külvilág ingereire, és nagyon is érzékenyek a másik ember iránt. Úgyhogy troll vagy még mindig, aki nem ismeri az embereket, csak egy potenciális gyilkosoknak, egy gépeknek akarja beállítani őket, egy hazugságra építed az elméleted, amit sokan be is kajálnak.
2015. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:

Szia! Én keresztény vagyok és megpróbálok röviden válaszolni a kérdéseidre.


1, A szellem világban is vannak olyan „alkotók”, nagyhatású szellemek, amelyeknek rossz a szándéka, pld sátán, és angyalai. Ezeknek lehetnek olyan hatásai a földi életre vonatkozóan, amelyeket említettél.

De ne keverd össze a dolgokat, hiszen szenvedni lehet jó cél érdekében, szeretetből felvállalva a szenvedést. A szenvedés és a boldogság nem biztos, hogy kizárja egymást, sőt lehet a szeretetért úgy szenvedni, hogy az végül is a célját tekintve jó pld. Jézus.

Az állatok más kategória, nekik nincs szellemi lelkük, ezért nem tudnak boldogtalanok lenni, mivel megesszük őket, egyszerűen nem tudnak önmagukról. 


2, Ezt egyértelműen a reinkarnáció jézusi tanítása magyarázza. Jézus beszél és tanít Keresztelő Jánossal kapcsolatban a helyes reinkarnációs értelmezéséről. Tehát minden ember újra és újra megszületik ember testben, amíg újjá nem születik a Szentlélek által.

Azért nem indul minden ember egyenlően, mivel az előző életét sem egyenlően fejezte be, pld. Keresztelő János is azért telt már be az anyja méhében Szentlélekkel, mivel előző életében Illésként élt.


3, Azért van ennyi vallás, mert a sátán a Bibliát és vallást használja fel arra, hogy mindent összekavarjon. Egy igazságot úgy lehet ellehetetleníteni, ha bele teszi egy hamisság közé.

Lásd pld. a reinkarnáció keresztény egyházi félretanítását.


4, Az impotens férfiak valószínűleg azzal a feladattal születtek le a földre, hogy ezzel a korábbi életükben elkövetett bűneikkel 8szexuális bűnök) szembe nézzenek, és hogy meg tudjanak térni korábbi bűneikből.


4, A halva született gyermekkel is hasonló a helyzet, valamiért, a korábbi életeikben történtek miatt, át kell élniük ezt a halva születést is, hogy tudjanak továbbfejlődni.



5, Ezt is a karmikus sors magyarázza.


6, A boldogság nem földi dolog, ez tévedés, boldogok is csak akkor és úgy tudunk lenni, ahogyan azt az Isten elgondolta. Megpróbálhatunk másképpen is boldogok lenni, de az valami egészen más, mint az Isten által elképzelt, és minden ember számára biztosított boldogság.

Sokan a boldogságot összekeverik a bódultsággal. A boldogság az, amikor a „szívedben hordozod a menyországot”, vagy más szavakkal az a szívünkben lévő béke, amelynek forrása és fenntartója Jézus Krisztus.


7, A garancia Jézus Krisztus, mivel nem csak tanította, hanem példaadással ezt meg is mutatta.


8, Isten elegendő édesvizet teremtett, és nem csak ezt, hanem minden olyan föltételt biztosított az emberek számára, melyek egy emberhez méltó élethez szükségesek. Az más kérdés, hogy az emberek tévelygésük okán, visszaéltek ezzel a környezettel, melynek következménye a kevés édesvíz, levegő, élhető természeti környezet, de ezért nem Isten a hibás.


Itt egyébként részletesebben is olvashatsz ezekről:

[link]


Üdv.: Emánuel

2015. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm a válaszokat,de ennyi baromságot egy helyen még nem olvastam,bocs,de ennél nem tudom szebben megfogalmazni...az állatok nem boldogtalanok? Nem tudnak önmagukról? MIVAAAN?
2015. dec. 4. 15:37
 60/68 anonim ***** válasza:

Meg mindig nem kaptal valaszt, Te szegeny? :D

Figyu, minden teremtményen keresztül Isten működik, tehát Isten szenved a kutyán keresztül, és Isten tapasztalja meg a gyilkosságot a gyilkoson keresztül. Na? Ez így megfelel? :)

2015. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!