Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények, lehet...

Kedves keresztények, lehet néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Ateisták,agnosztikusok ti is válaszolhattok.

Rövid történetem:régebben keresztény voltam,de azután egyre több kérdésem lett,amikre nem kaptam választ,ma inkább agnosztikusnak vallom magam,a kereszténységgel(bár a többi vallással is) van néhány fenntartásom.

Ezeket a kérdéseket a keresztényekhez intézem:

1. Az állatoknak miért kell szenvedniük? Az eredendő bűn nem csak az emberekre vonatkozik? Miért ilyen durva a természet? Például a vadászó csimpánzok néha tartanak majomvadászatokat,amikor kisebb majmokra vadásznak és ha elkapnak egyet,akkor élve tépik szét,ez csak egy példa. Van egy féreg amelyik az állatok,köztük az ember szemébe rakják a petéjüket és az belülről kirágja azt,azzal táplálkozik.

2. Miért nem indul minden ember egyenlően? Például jóságot tekintve. Az emberek más és más tűrőhatással,empátiával jönnek a világra,a pszichopatáknak,szociopatáknak például egyáltalán nincs. Persze őket is meg kell büntetnünk,stb..de ők nincsenek tisztában azzal,hogy mi a jó és mi a rossz. A sorozatgyilkosok leküzdhetetlen vágyat éreznek a gyilkolásra,akkor sem tudnának leállni ha akarnának(a legrosszabb,hogy nem a legtöbbször is akarnak). Tehát a jóság nem is annyira döntés kérdése mint amilyennek mi hisszük,mintha Isten nem akarná,hogy mindenki egyformán legyen képes a jóra.

3. Miért van ennyi vallás? Aki nem ismeri a kereszténységet és Jézust az a Mennybe kerül? Ha nem akkor lássuk be ez így nem fair,ha igen akkor miért kell megtéríteni az embereket?

4.Impotens férfiak. Én férfi vagyok(szerencsére nincsenek ilyen problémáim :D)lássuk be ez egy nagyon csúnya dolog,egyáltalán nem szép a férfiakkal szemben. Szerintetek ennek mi a magyarázata?(Különösen,hogy Isten parancsolata a szaporodjatok és sokasodjatok). Ugyan ide sorolnám a meddő embereket...

4.Mi a helyzet a halva született gyermekekkel? Ó hogy a Mennybe kerülnek? Akkor az ő cselekedeteikkel mi van,az övéké miért nem számít(már hogy Isten anélkül engedi be őket?) Ez az egész egy nagyon szomorú dolog,ráadásul,az hogy Isten ezzel pótolja őket amiért nem élhetik az életüket naggyon gyenge érv,már bocsánat.

5. Már nem akarok gúnyolódni,de Istennek mi a baja Afrikával,hogy ott ilyen a helyzet? Ha az embereket Isten menti meg a betegségtől,miért van az hogy az orvosi ellátás egyenes arányban áll az ország orvostudományával?

6. A boldogság földi érzés,akkor a Mennyben hogyan leszünk boldogok?

7. Mi a garancia rá,hogy a keresztényeknek van igaza?

8. Visszatérve a szaporodjatok és sokasodjatokra,ha ez Isten parancsa,miért teremtett ilyen kevés édes vizet?

Remélem senkit nem sértettem meg a kérdéseimmel,azt kérem,hogy a két tábor ne essen egymásnak a kérdések alatt,megfontolt,ÉRTELMES válaszokat várok,nem olyanokat,hogy "aki vallásos az hülye" vagy olyanokat "a pokolra kerülsz,ha nem hiszel". A trollok kíméljenek,ha kérhetem,de úgysem fognak :D.



2015. dec. 3. 18:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Ha megkérhetlek ne minösítges, hanem figyelmesebben olvass!


Az állatoknak nincs öntudata, ha "beszélni tudnának" nem tudnák kimondani azt, hogy: "én".


Üdv. Emánuel

2015. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 A kérdező kommentje:
Bocsánat,kedves utolsó,de akkor sincs értelme annak amit ti magyarázatnak hívtok. Ja és vannak állatok(az emberen kivül) akinek van öntudata,pl csimpánz.
2015. dec. 4. 16:51
 63/68 anonim ***** válasza:

A Biblia adja meg a választ.

Mind a bűnbeesés következménye. Ez a föld a büntetés helye, de Új ég és új föld készűl, ahol igszság lakozik.

Egy bibliai idézet. Római levél 8, 20-23. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette.

Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.

Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.

Nemcsak ez pedig, hanem magok a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is fohászkodunk magunkban, várván a fiúságot, a mi testünknek megváltását.

Könnyü mindenért Istent hibáztatni, de az ördög, hogy mit művel, arról nem esik szó.

Azt is elismerjük, hogy nem tudjuk mindenre a választ, de bízunk Istenben, mert akik Istent szeretik, azoknak minden javukra van.

2015. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
Kicsit sajnálom hogy se a 35-36 se a 60 hozzászólásomat nem áltad neki boncolgatni, megcáfolni.
2015. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 A kérdező kommentje:
Bocs,hogy nem fejtettem ki a válaszokat,de én már beleuntam ebbe az egészbe? :D Először is ez nemcsaládos nevelés miatt van,hanem genetikai,h utána néznél tanulmányok ezrei szólnak arról,hogy ezek az emberek milyenek is valójában,ha vannak is jó cselekedeteik,azt csak és kizárólag önös érdekből teszik,nem képesek az empátiára. Nem ezt nem én találtam ki,csak utána kell nézni. Bár a pszichopaták tisztában vannak azzal,hogy az amit tesznek rossz,mert mérlegelni tudják a helyzetet(ennek utána néztem én sem tudtam) de a szívük mélyén akkor is csak a gonoszság lapul. Emellett nem is beszéltünk még az elmebetegekről,akik már nincsenek tisztában mi az amit tesznek,nem is tudják magukat sokszor irányítani,például egy skizofrén nő egy hang hatására belefojtotta a gyerekét a vízbe,nemvolt tudat állapotában,valamint mi van a többszörös személyiségekkel? Akiknek több tudata van? A sorozatgyilkosok sokszor folyamatosan csak a gyilkolásról fantáziálnak,hiába tesznek ellene(ennek is utána lehet nézni mielőtt megint megkapnám hogy troll vagyok) egy idő után annyira elhatalmasodik ez az érzés felettük,hogy nem tudnak mit tenni ellene. Na az,hogy Isten ennyire beléjük plántálj a rosszat nem szép dolog, azt mondtad,jó az egyenlőség,de szerintem az fair,ha mindenki egyenlően indul,valakinek kétszer annyi empátiája van,mint más embernek genetikai okokból. Valaki nem is képes szinte semmi rosszra,mert annyira nagy lelkiismeret furdalása van mindentől valaki viszont ugyanígy nem képes a jóra. A jóság és rosszaság fogalma attól is függ a cselekedeteken kívül,hogy kinek mennyi empátiája van,sőt az hogy kinek milyen a személyisége nagy részt a genetika határozza meg.(Igen ennek is utána lehet nézni,hazugnak nevezni valakit mert pusztán tudatlan és erőszakos nagyon nem keresztényi :D
2015. dec. 5. 12:09
 66/68 A kérdező kommentje:
mármint nem én vagyok tudatlan és erőszakos,hanem te,már bocsánat. Rosszul fogalmaztam,ha te vagy az,ha hazugnak nevezel valakit pusztán mert tudatlan és erőszakos vagy,az nem szép dolog
2015. dec. 5. 15:24
 67/68 anonim ***** válasza:

"Ateisták,agnosztikusok ti is válaszolhattok."


Ha keresztényeknek szól a kérdés ,de ateisták ,illetve agnosztikusok is válaszolhatnak akkor én miért is ne? :DD


"1. Az állatoknak miért kell szenvedniük? Az eredendő bűn nem csak az emberekre vonatkozik? Miért ilyen durva a természet? Például a vadászó csimpánzok néha tartanak majomvadászatokat,amikor kisebb majmokra vadásznak és ha elkapnak egyet,akkor élve tépik szét,ez csak egy példa. Van egy féreg amelyik az állatok,köztük az ember szemébe rakják a petéjüket és az belülről kirágja azt,azzal táplálkozik."


Ezt nem nagyon értem ,am miért kellene szenvedniük?


Én úgy tartom ,hogy I-tennek nincs különösebb hatása az életünkre ,még akkor is ,ha ő teremtett minket.


"2. Miért nem indul minden ember egyenlően? Például jóságot tekintve. Az emberek más és más tűrőhatással,empátiával jönnek a világra,a pszichopatáknak,szociopatáknak például egyáltalán nincs. Persze őket is meg kell büntetnünk,stb..de ők nincsenek tisztában azzal,hogy mi a jó és mi a rossz. A sorozatgyilkosok leküzdhetetlen vágyat éreznek a gyilkolásra,akkor sem tudnának leállni ha akarnának(a legrosszabb,hogy nem a legtöbbször is akarnak). Tehát a jóság nem is annyira döntés kérdése mint amilyennek mi hisszük,mintha Isten nem akarná,hogy mindenki egyformán legyen képes a jóra."


Erről (meglátásom szerint) nem I-ten tehet ,hanem a külső befolyások.

Pl. az a környezet amibe él ,vagy amit lát...stb


"3. Miért van ennyi vallás? Aki nem ismeri a kereszténységet és Jézust az a Mennybe kerül? Ha nem akkor lássuk be ez így nem fair,ha igen akkor miért kell megtéríteni az embereket? "


1. Én úgy tartom ,hogy I-tenek ,külön pl. a hindukkal vagy a szikhekkel más terve van.

2. Én úgy tartom ,hogy aki ismeri a kereszténységet vagy Jézus ,akár magát I-tent ,attól nem leszel jó ember vagy akár rossz ember. Nem ettől függ ,hanem a cselekedeteitől.

3. Én úgy tartom ,hogy a "Menny" és a "Pokol" az nem egy konkrét hely ,hanem egy lelki állapot. A bahá'í hit is így tartja ,bár én nem bahá'í vagyok.

Bár én arra a kérdésre válaszolva ,hogy "mi van az élet után?" arra legreálisabb úgymond "opciónak" a reinkarnációt találom.

4. Én úgy tartom ,hogy a térítés az nem jó dolog ,bár nem ítélkezek mások felett (vallási kérdéseket tekintve) ,másrészt pedig a vallásom úgy is tiltja.


"4.Impotens férfiak. Én férfi vagyok(szerencsére nincsenek ilyen problémáim :D)lássuk be ez egy nagyon csúnya dolog,egyáltalán nem szép a férfiakkal szemben. Szerintetek ennek mi a magyarázata?(Különösen,hogy Isten parancsolata a szaporodjatok és sokasodjatok). Ugyan ide sorolnám a meddő embereket... "


Szerencsére nekem se sincsenek ilyen problémáim ( 'ברוך ה ).

Erre nincs magyarázat (legalábbis személy szerint nem tudok rá írni).


"5.Mi a helyzet a halva született gyermekekkel? Ó hogy a Mennybe kerülnek? Akkor az ő cselekedeteikkel mi van,az övéké miért nem számít(már hogy Isten anélkül engedi be őket?) Ez az egész egy nagyon szomorú dolog,ráadásul,az hogy Isten ezzel pótolja őket amiért nem élhetik az életüket naggyon gyenge érv,már bocsánat."


Erre sincs szerintem konkrét válasz ,bár őszintén most az egyszer leírom (és szerintem ezt az életbe még senkinek sem mondtam el ,illetve írtam le) ,de nekem ikertestvérem lett volna ,de ő születés előtt meghalt...

Szóval mondom én nem tudok rá választ írni.


"6. Már nem akarok gúnyolódni,de Istennek mi a baja Afrikával,hogy ott ilyen a helyzet? Ha az embereket Isten menti meg a betegségtől,miért van az hogy az orvosi ellátás egyenes arányban áll az ország orvostudományával? "


Mint írtam én úgy tartom ,hogy I-ten nem hat az életünkre (legalábbis nagyobb mértékbe).

Ami azt illeti az én meglátásom szerint ez az afrikaiaktól és a kultúrájuk miatt van így.

Na meg az államaiktól.


"7. A boldogság földi érzés,akkor a Mennyben hogyan leszünk boldogok?"


Mint írtam nem hiszek a Menny (mint helyi) létezésében.


"8. Mi a garancia rá,hogy a keresztényeknek van igaza?"


Nekem semmi. :D

De természetesen úgy magát az ún. "egyetemes" kereszténységet (azon belül különösen a katolicizmust) és Jézust nagy tiszteletbe tartom.


"8. Visszatérve a szaporodjatok és sokasodjatokra,ha ez Isten parancsa,miért teremtett ilyen kevés édes vizet?"


Hallottál e már arról az Aral-tóról?


Üdv: egy humanisztikus zsidó

2015. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ilyen sokat fáradoztál kedves utolsó,de azért lásd be te se tudsz a legtöbbre választ adni...

"Ha keresztényeknek szól a kérdés ,de ateisták ,illetve agnosztikusok is válaszolhatnak akkor én miért is ne? :D"

Csak azért írtam,hogy ők is kifejthetik a véleményüket,de elsősorban a keresztényekhez szól.

"Erről (meglátásom szerint) nem I-ten tehet ,hanem a külső befolyások.

Pl. az a környezet amibe él ,vagy amit lát...stb "

Ez(és utoljára írom remélhetőleg) főként genetikai,nem a környezettől függ,de a lényeg az,hogy nem ő tehet róla.


Az ikertestvéred miatt részvétem.


"Hallottál e már arról az Aral-tóról?"

Igen,és? Ez egyáltalán nem elég az emberiség számára, hosszú időre pláne nem,ráadásul a földrajzi elhelyezkedése is rossz,miért nem délebben van,például Afrikában?

Végső soron köszönöm a hozzászólásodat,jó volt látni,hogy te kulturáltan le tudtad írni a véleményedet a dolgokról,erre eddig kevés válaszoló volt csak képes.

2015. dec. 5. 20:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!