Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vs ateisták....

Keresztények vs ateisták. Round 1?

Figyelt kérdés

Tehát... Ha valaki keresztény, az miért baj? Lehet mondani, hogy ,,Engem nem érdekel, ő dolga'',de az ateisták nagyon durván kiakadnak mindig ezeken a dolgokon, és tök hülyének nézik a vallásos embereket. Általában sértegetik őket, azt mondják, hogy hülye vagy, mert ez nem létezik! Fogd már fel! -.-

Ha valaki ateista, akkor a keresztények olykor-olykor szintén hülyének nézik az ilyet, mert nem hisznek abban, amiben ők. Van köztük olyan, aki próbálja megmagyarázni, hogy miért hisz, és miért kellene igazából mindenkinek ezt tennie.

A kérdésem: TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van? Mit tudtok, amit az átlag ember nem tud? Nem a jelek érdekelnek, nem is az elképzelésetek. Honnan TUDJÁTOK, hogy nem ti tévedtek, hanem a másik oldal? Mivel tudjátok megcáfolni egymást? Van bizonyítékotok? Csak mondom, hogy bizonyítéknak hívjuk azt, ami a másik ellen szólva bizonyítja, hogy annak nincs igaza/hazudik. (Ebben az esetben nincs igaza.) Eddig még nem igazán hallottam ilyesmikről, mert akkor nyilván mindenki ateista, vagy keresztény lenne.

Az én álláspontom a következő: Vagy hiszel, vagy nem! Miért nem tudjátok megérteni egyik oldalon sem, hogy ha a másik hisz/ nem hisz, akkor úgyse fogjátok beleverni a fejébe, hogy te gondolod rosszul, nem én? Az is egy téma, hogy miért kell egyáltalán egymást ****ni ezzel állandóan. De engem most csak az érdekel, hogy miért hiszitek, hogy igazatok van? Valaki visszautazott az időben megnézni, hogy megtörténtek-e ezek a keresztény dolgok? Vagy van köztünk egy mindent tudó ember?

Erre válaszoljatok értelmesen: Te miért hiszed, hogy igazad van?


2016. jún. 30. 19:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 openyoureye ***** válasza:
28%
A repülő spagetti szörny is létezik!
2016. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 Ozmium42 ***** válasza:
94%

Nem véletlenül közkedvelt téma a fórumon az evolúció. Elég komoly érv a keresztény vallás teremtéstörténete ellen. A keresztények szerint az élet eredete és a fajok eredete nem különválasztható, illetve a kettő ugyanaz, és egyidejűleg történt. Isten fajról fajra készen pakolta az élőlényeket a Földre.

Az törzsfejlődés szerint az élet eredete és a fajok eredete két különböző, időben elkülönülő esemény. Az élet eredete valószínűleg egyszeri esemény volt valamikor a távoli múltban, milliárd évekkel ezelőtt, ami azóta nem történt meg még egyszer, a mai Földön valószínűleg ennek gátja is van. A fajok eredete pedig folyamatosan tartott, és mind a mai napig tart, és folytatódik tovább, a fajok a közös őstől származnak le és ágaznak el.


Miután a törzsfejlődés mozgatórúgója az evolúció elmélete, ami szimulációban kipróbálható, illetve miután tudok programozni, és saját magam készíthetek ilyen szimulációt, illetve a biológiában is vannak ismereteim a genom működését, szerepét és változását illetően, összeállt számomra a kép, hogy az evolúció miért kézenfekvő magyarázat a fajok eredetére. Ez ellenőrizhető, tudományosan megállja a helyét, és az evolúció tagadóitól nem olvastam épkézláb ellenérvet.


Ezek után rendkívül valószínű, és tényekkel is védhető számomra, hogy ha létezik is isten, az biztos nem JHVH, aki a fajokat csak úgy készen lerakta a Földre 6000 évvel ezelőtt. Lehet, hogy tévedek, de mi utal erre, amiből rá kellene jönnöm és korrigálnom magam?

2016. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 openyoureye ***** válasza:
35%

Most mi van? Ott a kép a repülő spagetti szörnyről, mi kell még egy szkeptikusnak?


De komolyra fordítva a szót, miért gondolja azt mindenki, hogy igaza van? Mert mindenkinek van saját elképzelése ami a korábbi tapasztalataiból és (ha néha ugyan használja a fejét akkor) az abból levont következtetésekből épül fel. Már maga a kérdés is ostobaság, miért gondolja az ember, hogy neki van igaza. Miért, létezik olyan a földön aki tudja, hogy nincs igaza, mégis hisz benne? Nem hinném, max akit mások kizsákmányolása mozgat, de az nem ide tartozik.


A te álláspontodról kérdező pedig a következő a véleményem:


Hibás logika alapján levont következtetés nem valószínű, hogy igaz lenne. Az, hogy azt gondolod az ember képtelen megváltoztatni a véleményét (érvek, meggyőzés, csalódás stb miatt) már eleve nem igaz.

Másodszor a kijelentés, hogy hiszel vagy sem is elég szélsőséges. Van aki pl le se sz**ja létezik e túlvilág, így véleménye sincs róla. Továbbá nem csak keresztény vallás létezik, ugye ezzel tisztában vagy?

A vitának szerintem igenis helye van, az viszont már más kérdés, hogy az emberek képesek e civilizált módon megtenni ezt. Értelmesek e annyira, hogy ha tévedtek akkor azt beismerjék. Szerintem a nagy többség nem ilyen. Túlságosan szélsőségesen gondolkodnak és nem csak hogy képtelenek felfogni a másik érvelését, de ezáltal elfogadni sem tudják azt, persze ez annak tudható be, hogy az egyik a másikból következik.


Te vajon képes vagy belátni miben tévedtél, vagy annak ellenére, hogy rámutattam, csak egyszerűen támadásnak veszed amit írtam?

2016. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
89%

Ateista vagyok.

Nem hiszek abban, hogy igazam lenne, mármint hogy nincs isten. Egyszerűen csak nem fogadom , mint tényt, hisze semmi sem bizonyítja.

Amúgy meg már nem is nagyon érdekel, a hívők számára kényes téma, régen még szórakoztató volt vitába szállni velük, de már felnőttem.

2016. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

33-mas: Mit kell beismernem? Most mi van? :D

mindegy... egyébként hol írtam azt, hogy csak egy vallás létezik?

2016. júl. 5. 10:17
 36/70 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok. Nos addig nincs bajom a keresztényekkel, míg nem akarnak beleszólni tudományos vagy tudománnyal is érintett dolgokba vallási magyarázatokkal a lélekkel stb..

A vallás sok kérdést leegyszerüsít, hogy aztán az embereknek ne kelljen rágódini rajta, de amikor a problémát meg kell oldani, akkor a tudomány is kell.


Miért hiszem,hogy nincs isten ebben a formában? Mert nem keresek mindenre EMBERI magyarázatot, nem hiszem,hogy mindennek CÉLJA kell,hogy legyen,csak azt,hogy hatása van Nem hiszem,hogy a jó és rossz valóban létezik ilyen egyszerűen, számomra a dolgok sokkal komplexebbek. Mert egyformán van betegség emberre és állatra is. Mert ránk is azonosan hatnak a fizika törvényei. Mert tudom, hogy az agyunk becsap minket és képes olyan dolgokat láttatni,amik nem léteznek. Egyábként pedig nem lehet az összes vallás igaz egyszrre , ide értve a régieket is.

2016. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

Tudjátok, hogy mi az undorító dolog? Az, hogy a 29-es annyit írt, hogy talán normálisan élve megtapasztalhatnák az emberek, hogy Isten tényleg létezik, ha létezik. És erre leb*sszátok 0%-ra. -.- Nehogy már mi legyünk a hibásak, nehogy má'!

Ateisták is írtak sokan értelmesen, de ha magunkat kell hibáztatni... ugyan. :)

2016. júl. 5. 10:53
 38/70 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Azért lett lepontozva, mert a történelemből pontosan tudhatjuk, hogy mit eredményez a keresztény vallás hegemóniája. Nem kell spekulálni, hogy "mi lenne, ha", mert több száz év keresztény vallási fanatizmus hagyománya van mögöttünk. Több száz éven keresztül, egész generációk megfeszülve próbálkoztak azon, hogy minél tökéletesebbek legyenek JHVH szemében. A földi paradicsom pedig nem jött el mégsem, épp ellenkezőleg, úgyhogy ennyit erről.
2016. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
100%

"Nézz már szét a világban!

Szerinted, ha az emberek a tízparancsolatból mondjuk csak 8-at tartanának be, de azt tényleg, akkor nem lenne ez egy jobb világ? Vagy ha csak a felét értenénk és élnénk meg annak, amit Jézus tanított, akkor nem lenne minden sokkal boldogabb?

Nem kivetíteni kell a rosszat valami másra, pl. Istenre. Nekünk kell elkezdenünk jobbá tenni az életet. De amíg másra mutogatunk, addig nem lesz jobb."


Na akkor reagálok erre, meg azt is megmondom, miért nyomtam rá egy kövér piros kezet.

A tízparancsolat egy túlságosan tömör, logikai hézagokkal teletömött rövidke kis törvénygyüjteményecske, ami tökre elhiszem, hogy x ezer évvel ezelőtt egy sivatagi félnomád törzsnek elég volt, de ez itt a 21. század. Mellesleg az emberek 99%-a (alsó hangon) be is tartja ezeket.

Jézusnak meg egy olyan gondolata nem volt, amit előtte több száz évvel ne fogalmaztak meg már nála sokkal okosabb emberek.

2016. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
100%

"Nézz már szét a világban!

Szerinted, ha az emberek a tízparancsolatból mondjuk csak 8-at tartanának be, de azt tényleg, akkor nem lenne ez egy jobb világ? Vagy ha csak a felét értenénk és élnénk meg annak, amit Jézus tanított, akkor nem lenne minden sokkal boldogabb?

Nem kivetíteni kell a rosszat valami másra, pl. Istenre. Nekünk kell elkezdenünk jobbá tenni az életet. De amíg másra mutogatunk, addig nem lesz jobb."


Szétnéztem a világban, és arra jöttem rá, hogy ez pontosan ugyanígy igaz lehet, kb 1000 másik vallás útmutatásaira is, mivel különb a keresztény vallás Jézus szava, például egy keleti bölcs szavánál, aki legalább olyan példaértékű életet élt, és a tanításai hasonlóan máig naprakész segítséget nyújt, az arra vágyóknak? Az a baj a kereszténységgel, hogy rengeteg ellentmondás veszi körül, Jézus előtt több ezer, és száz évekkel, éltek hasonló cselekedeteket végrehajtó istenségek, istenek.... vajon, hogyan lehetséges az, hogy véletlen pont ugyanazokban egyezik meg, mint például a szűztől való fogantatás, a 12 apostol, a csodatételek, gyógyítás, a feltámadás, a rangbeli megnevezés: világosság atyja, királyok királya, urak ura, mindenség temtője stb?


Hogy lehet, hogy a keresztények ezeket teljesen figyelmen kívül hagyják? Vajon a véletlen műve, hogy kb 5 istennek tartott személy, már jóval előtte életében leírtak alapján, ugyanazokat cselekedte meg, mint ő?


A legtöbb keresztény ember akivel találkoztam, és érveimet előadtam nekik, megszólalni sem tudtak, legtöbbjüknek gőzük sem volt arról, hogy nem Jézus voltam az első történelmi "csodatevő" személy, aki képes volt a már fentebb taglalt cselekedetekre, mármint a mítosz szerint. A baj, hogy szándékosan meggátolják a gondolkozásban az embereket, rendkívül alacsony intelligenciával rendelkezik a legtöbb keresztény, sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de sok ember őszintén megdöbbentett, hogy mennyire tájékozatlan, és buta, ezt mindig is könnyen kihasználták a távoli történelem során is arra, hogy diktatúrát, és irányítást szerezzenek a tájékozatlan embereken.


Ne értsen senki félre, nem vagyok ellene teljesen a vallási tanoknak, hiszen rengeteg jó dolgot véltem felfedezni a keleti tanításokban, melyek java részét, hatékonyan tudom is használni az életben, de ezek közül egy sem korlátozza le a tudásra való törekvést, hajlamot, egy sem állítja azt, hogy ha más tanokat is tanulsz akkor ezért majd egy entitás megbüntet, és nincsenek beígért ajándékok ha hűséges vagy, hiszen a jó cselekedetek csak is akkor válnak igazi ajándékká számunkra, ha nem mások figyelmeztetésére cselekedjük hanem, azért, mert az úgy építő.

2016. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!