Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vs ateisták....

Keresztények vs ateisták. Round 1?

Figyelt kérdés

Tehát... Ha valaki keresztény, az miért baj? Lehet mondani, hogy ,,Engem nem érdekel, ő dolga'',de az ateisták nagyon durván kiakadnak mindig ezeken a dolgokon, és tök hülyének nézik a vallásos embereket. Általában sértegetik őket, azt mondják, hogy hülye vagy, mert ez nem létezik! Fogd már fel! -.-

Ha valaki ateista, akkor a keresztények olykor-olykor szintén hülyének nézik az ilyet, mert nem hisznek abban, amiben ők. Van köztük olyan, aki próbálja megmagyarázni, hogy miért hisz, és miért kellene igazából mindenkinek ezt tennie.

A kérdésem: TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van? Mit tudtok, amit az átlag ember nem tud? Nem a jelek érdekelnek, nem is az elképzelésetek. Honnan TUDJÁTOK, hogy nem ti tévedtek, hanem a másik oldal? Mivel tudjátok megcáfolni egymást? Van bizonyítékotok? Csak mondom, hogy bizonyítéknak hívjuk azt, ami a másik ellen szólva bizonyítja, hogy annak nincs igaza/hazudik. (Ebben az esetben nincs igaza.) Eddig még nem igazán hallottam ilyesmikről, mert akkor nyilván mindenki ateista, vagy keresztény lenne.

Az én álláspontom a következő: Vagy hiszel, vagy nem! Miért nem tudjátok megérteni egyik oldalon sem, hogy ha a másik hisz/ nem hisz, akkor úgyse fogjátok beleverni a fejébe, hogy te gondolod rosszul, nem én? Az is egy téma, hogy miért kell egyáltalán egymást ****ni ezzel állandóan. De engem most csak az érdekel, hogy miért hiszitek, hogy igazatok van? Valaki visszautazott az időben megnézni, hogy megtörténtek-e ezek a keresztény dolgok? Vagy van köztünk egy mindent tudó ember?

Erre válaszoljatok értelmesen: Te miért hiszed, hogy igazad van?


2016. jún. 30. 19:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
Igen, az oké, ha valaki lehámozza a Bibliáról meg a keresztény tanításokról a sok szennyet, akkor egy szép dolgot kapunk, de ez ettől még hit marad. Szerintem erkölcsileg a béka segge alatt van az, aki csak azért viselkedik jó emberként, mert egy szakállas pasitól fél a felhőkön, aki majd az örök kárhozatra veti, ha nem jól viselkedik.
2016. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
54%

48-as vagyok.

Ez egy létező egyház.

[link]

De cáfold meg a létezését.

2016. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
45%

#51


Milyen szakállas pasira gondolsz?

Arra, aki a hasára csapott és kitalált mindenféle ökörséget és az emberek meg hittek neki?

[link]


#52


[link]


Szánalmas ateista próbálkozás.

2016. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
59%

"Milyen szakállas pasira gondolsz?

Arra, aki a hasára csapott és kitalált mindenféle ökörséget és az emberek meg hittek neki?

[link]


És most ezzel mire célzol? Marx kitalált egy elméletet, ami nem működött a gyakorlatban, ő meg se próbálta megvalósítani. Emellett távolról sem az első ateista gondolkodó. De nem is a tizedik. De nem is az ezredik.


Amúgy meg akkor most vágjak vissza ugyan ezzel a hülyeséggel? Kereszteshadjáratok? Inkvizíció? Dzsihád? Vallási háborúk ezrei? Vallási megfontolásból emberek megcsonkítása, nők elnyomása, a feudalizmus korába na királyi hatalom isten általi igazolása? Intézményesített elnyomás? Kórista fiúk herélése? Önsanyargatás? Mi a frászra jók ezek a vallásokban? Még egy ilyen pusztító és a haladást visszafogó dolog nem volt, mint ez.

2016. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:
HAHAHA 54-es! Na ne mondd! Néztél te mostanság szét a világban? Mindjárt gondoltam...
2016. júl. 11. 23:59
 56/70 anonim ***** válasza:
100%
54-esnek részben igaza van. Hisz pont erről szólt az eredeti kérdés ,hogy miért van az ,hogy a keresztények és az ateisták egymásnak mennek. Mondjuk az más téma ,hogy mennyire autentikus "tényeket" ír ,de ezt illetően igaza van. Mert nem az lenne a lényeg ,hogy egymás múltján fröcsögjünk ,hogy "Má' pedig az én emberem nem ,na de a tiéd igen!" hanem a jövő elé nézni. (nem vagyok se ateista ,se keresztény)
2016. júl. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:

A jövő elé nézve te derűlátó vagy?

A strandon lassan semmit nem fognak viselni az emberek. Régebben mérőszalaggal mérték a fürdőnadrágot, hogy ne legyen túl rövid. Régebben ha elmentek szórakozni az emberek, nem azért tették, hogy ájulásig leigyák magukat, és nem azért, hogy idegeneket b*sszanak meg nyilvános helyeken. Régebben nem töltötte volna fel az internetre minden tizenötödik ember a meztelen selfiejét. stbstbstb

Ez a két erkölcs/moralitás "válasz" max nulla lehet, bocs.

Ha ebből indulunk ki, akkor inkább keresztények! Az igazi keresztényekben van legalább öntudat, és egy kis ész, és nem erkölcstelen, romlott lények! Persze az ateisták sem mind ilyenek, csak a legeslegnagyobb része.

2016. júl. 12. 11:16
 58/70 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, ha hazaérek a strandról ahol térdig erő fürdőruhában vagyok és lesz normális billentyűzetem akkor ízeire szedem a hozzászólásod. Bár ha lenne egy minimális tortenelemtudasod akkor te is megtehetnéd.
2016. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
73%

56-os vagyok:


Ööö....na de kérdező! Azé' figyeljé' má'.....Nem csipom ezt.


No ,de komolyabban vegyük csak sorjába:


"A jövő elé nézve te derűlátó vagy?"


Igen ,miért is ne lehetnék? Legyek pesszimista? Miért lenne az jó bárkinek ,vagy nekem? Szokták mondani "az optimista két garassal a zsebébe király ,míg a pesszimista kincstárral semmi".


"A strandon lassan semmit nem fognak viselni az emberek. Régebben mérőszalaggal mérték a fürdőnadrágot, hogy ne legyen túl rövid."


Ilyen nem is volt -tudtommal-. De javíts ki ,ha tévedek. Viszont azt tudom ,hogy a 20-as évek felé illetlenség volt ilyen faruhába menni.


"Régebben ha elmentek szórakozni az emberek, nem azért tették, hogy ájulásig leigyák magukat, és nem azért, hogy idegeneket b*sszanak meg nyilvános helyeken."


Akkor miért? Ne mond azt ,hogy a '70-es,'80-as és a '90-es évekbe az emberek nem szexért ,vagy ismerkedésért mentek (persze elenyésző tömegük tényleg csak haverokkal pajtársiasságból). A szüleim is diszkóba ismerkedtek meg.


"Régebben nem töltötte volna fel az internetre minden tizenötödik ember a meztelen selfiejét. stbstbstb"


Mivel akkor nem is volt internet. :DD De ilyen nincs is (legalábbis facebook-on). Mivel meztelen (úgynevezett '18+') képért le is tilthatja a fiókodat a facebook. Persze instagrammon ,vagy twitteren lehet.


"Ez a két erkölcs/moralitás "válasz" max nulla lehet, bocs."


Ne aggódj ,semmi baj. Nem sértődtem meg. ;)


"Ha ebből indulunk ki, akkor inkább keresztények! Az igazi keresztényekben van legalább öntudat, és egy kis ész, és nem erkölcstelen, romlott lények! Persze az ateisták sem mind ilyenek, csak a legeslegnagyobb része."


Szokták mondani (angol ajkúak) "Good without G-d" ,azaz "jó lenni az Úr nélkül" is lehet.

Nem feltétlen kell ahhoz Úr ,hogy egy ember "erkölcsös" életet éljen ,vagy sem. Mondjuk az erkölcs jelentése relatív ,de nekem (mint úgy szerintem mindenkinek aki hallotta már ezt a szót) meg van a saját véleménye arról ,hogy mégis mi az az erkölcs. A másik ,kik az igazi keresztények? És miért is a legeslegnagyobb részük az ateistáknak? Az ateisták 95,5%-a drog kartell,erőszak tevő,gyilkos,tolvaj...stb ,vagy mi? Legalábbis nekem ezzel a mondatoddal ez jött le.

2016. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
73%

"A jövő elé nézve te derűlátó vagy?"


"A strandon lassan semmit nem fognak viselni az emberek. Régebben mérőszalaggal mérték a fürdőnadrágot, hogy ne legyen túl rövid."


Nos hát nem tudom, hogy a régen nálad mit jelent, de voltak idők, amikor anya szült meztelenül mentek az emberek strandra, olyan meg 100%-ig biztosan mondhatom, hogy nem volt, amikor mérőszalaggal méricskélték az emberek az úszóruhájukat.

A mai bikini divat meg durván 3500 éves.

[link]


"Régebben ha elmentek szórakozni az emberek, nem azért tették, hogy ájulásig leigyák magukat, és nem azért, hogy idegeneket b*sszanak meg nyilvános helyeken."


Régebben pont hogy sokkal inkább ez volt a jellemző. Ráadásul a nyilvános dugás meg hányásig zabálás szintén több ezer éves múltra tekint vissza. Nem mintha ma bárki szerint is erkölcsös dolog lenne nyilvánosan szeretkezni.


"Régebben nem töltötte volna fel az internetre minden tizenötödik ember a meztelen selfiejét. stbstbstb"


Mert régen nem is volt internet?


"Ez a két erkölcs/moralitás "válasz" max nulla lehet, bocs.

Ha ebből indulunk ki, akkor inkább keresztények! Az igazi keresztényekben van legalább öntudat, és egy kis ész, és nem erkölcstelen, romlott lények! Persze az ateisták sem mind ilyenek, csak a legeslegnagyobb része."


Na, most akkor tisztázzuk: te hány olyan ateistát látsz, aki nyilvánosan dug és hányásig issza magát? Én még ilyennel soha nem találkoztam. Lehet, hogy rossz helyen kóricálsz?


Amúgy meg: szerinted azoknak az "erkölcse" a helyénvaló akik évszázadokig égettek meg nőket, mert boszorkányok? Férfiakat, mert varázslók? Akik még ma is tiltják a gumióvszer használatát, pedig ezzel Afrikában emberek millióit lehetne megmenteni az AIDS-től? Az a vallás szerinted az erkölcsi csúcs, akinek az istene több milliárd embert mészárolt le? Aki állat és emberáldozatokat kíván magának? Aki nyugodt szívvel kiírtotta a mesekönyv szerint az egész világot egyszer? Aki megölte Egyiptomban az elsőszülött fiúgyermekeket akik semmiről sem tehettek? Aki megölette a saját fiát? Aki a házasságtörést halálra kövezéssel bünteti? Milyen erkölcs ez? Elmondom én neked milyen: egy 2 ezer éves félnomád sehonnai törzs erkölcse. Annak jó volt akkor. Most erre hivatkozni meg egyenesen röhej.

2016. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!