Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vs ateisták....

Keresztények vs ateisták. Round 1?

Figyelt kérdés

Tehát... Ha valaki keresztény, az miért baj? Lehet mondani, hogy ,,Engem nem érdekel, ő dolga'',de az ateisták nagyon durván kiakadnak mindig ezeken a dolgokon, és tök hülyének nézik a vallásos embereket. Általában sértegetik őket, azt mondják, hogy hülye vagy, mert ez nem létezik! Fogd már fel! -.-

Ha valaki ateista, akkor a keresztények olykor-olykor szintén hülyének nézik az ilyet, mert nem hisznek abban, amiben ők. Van köztük olyan, aki próbálja megmagyarázni, hogy miért hisz, és miért kellene igazából mindenkinek ezt tennie.

A kérdésem: TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van? Mit tudtok, amit az átlag ember nem tud? Nem a jelek érdekelnek, nem is az elképzelésetek. Honnan TUDJÁTOK, hogy nem ti tévedtek, hanem a másik oldal? Mivel tudjátok megcáfolni egymást? Van bizonyítékotok? Csak mondom, hogy bizonyítéknak hívjuk azt, ami a másik ellen szólva bizonyítja, hogy annak nincs igaza/hazudik. (Ebben az esetben nincs igaza.) Eddig még nem igazán hallottam ilyesmikről, mert akkor nyilván mindenki ateista, vagy keresztény lenne.

Az én álláspontom a következő: Vagy hiszel, vagy nem! Miért nem tudjátok megérteni egyik oldalon sem, hogy ha a másik hisz/ nem hisz, akkor úgyse fogjátok beleverni a fejébe, hogy te gondolod rosszul, nem én? Az is egy téma, hogy miért kell egyáltalán egymást ****ni ezzel állandóan. De engem most csak az érdekel, hogy miért hiszitek, hogy igazatok van? Valaki visszautazott az időben megnézni, hogy megtörténtek-e ezek a keresztény dolgok? Vagy van köztünk egy mindent tudó ember?

Erre válaszoljatok értelmesen: Te miért hiszed, hogy igazad van?


2016. jún. 30. 19:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
11%

Szervusz.


Nem nekem van igazam, hanem az élet forrásának.

A Teremtő azért íratta le a szavát emberekkel, hogy tájékoztatást adjon magáról, a történtekről, a jövőbeni szándékáról,

s Aki szeretne örökké élni az Ő tökéletes erkölcsi elvei szerint, annak mit kell tennie, hogy ott legyen.


Erre senkit nem kötelez, de a lehetőséget megadja, az egyénen múlik, hogy szeretné-e vagy sem.

az életet azért hozta létre, hogy legyenek mások is akik élvezik az élet érzését tökéletes harmóniában,


A könyv amit leíratott, mind tudományos szempontból megfelel a tényeknek, minden előre elmondott esemény, melyek a szándékával összhangban vannak, megtörténtek, és ezután is megfognak történni.

A könyv történelmileg is hiteles dátumokat neveket, uralkodók neveit, Földrajzi helyeket tartalmaznak, s ezeket 40 olyan emberrel íratta le, akik nem találkoztak egymással, és egy kerek egész gondolatot tartalmaz.


Ember ilyet nem tud tenni.

2016. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 Ákos13 ***** válasza:
61%

Én azért hiszem, hogy a kereszténységnek nincs igaza, míg az ateistáknak igen, mert az ateisták állításait tudományos bizonyítékok is alátámasztják, míg a kereszténységet csak kétségbe vonható igazságtartalmú csodák és egy 2000 éves könyveb leírt dolgok "igazolják".


Ameddig keresztény voltam, addig az Újszövetség hitelességében láttam a hitem megerősítését. Mikor több bibliakutató felnyitotta a szememet, hogy mennyi hamisítás történt a Krisztus utáni első évszázadokban bibliaügyben, többé nem tartottam hitelesnek, ezért a maradék kevés, kétkedő hitem is elhagyott.


Azt gondolom, hogy amíg az ateisták mellett a tudomány szól, addig nincs is értelme semmiféle vitának.


Nézzétek meg ezt a videót. A stílus néhol talán hagy némi kívánnivalót, de nagyon igazak ennek az embernek a szavai:

https://www.youtube.com/watch?v=B744VGP6BUg


A lényeg, hogy a kérdésben határozottnak kell lennünk.

2016. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
88%

#21:

"Ember ilyet nem tud tenni."


Hogy te milyen kis naiv vagy, ezen mindig elcsodálkozom :D

2016. júl. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
68%

Nézz már szét ember a világban!

Szerinted, ha létezne egy jófej, kedves Isten, akkor ez így nézne ki?

Hát nem! A logika azt diktálja, hogy akkor sokkal jobb lenne. De mivel nem az, ezért a keresztények tévednek.

2016. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 Ákos13 ***** válasza:
84%

"40 olyan emberrel íratta le, akik nem találkoztak egymással, és egy kerek egész gondolatot tartalmaz."


Persze, mert utólag úgy válogatták össze a könyveket, hogy egy kerek egész gondolatot formáljanak.

Én is egymás után rendezhetném a Gyűrűk Urát és a Harry Pottert, hogy az jöjjön le, hogy Harryék Gandalf utódai.

2016. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
84%

"A könyv történelmileg is hiteles dátumokat neveket, uralkodók neveit, Földrajzi helyeket tartalmaznak, s ezeket 40 olyan emberrel íratta le, akik nem találkoztak egymással, és egy kerek egész gondolatot tartalmaz"


Ezzel csupán alig "pár" problémám van.

- Egymás után írták ezeket. Így aztán marhára nem nehéz összefüggőnek lennie RÉSZBEN.

- Amúgy rohadtul nem összefüggő.

- Attól mert történelmileg nagyjából hiteles elemek is vannak benne, nem lesz igaz. Most ha én ebbe a kommentbe beleírom, hogy Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke 2016-ban és amúgy a Repülő Spagettiszörny az isten, akkor ettől igaz lesz az állításom?

- A Bibliát több SZÁZ ÉV alatt válogatták össze UTÓLAG. Ez egy hatalmas, óriási érv az ellen, hogy bármiféle istenség "szava" lenne.

2016. júl. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akkor az egész H.P.Lovecraft univerzum valós,az összes földönkívüli istenséggel meg miegymással,hisz több tucat író írt róluk,és mind egy egész történetet adnak vissza.

Ez bizonyíték arra hogy Chthulhu az egy igaz isten?

2016. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előttem szóló.


Istennek van hatalma, hogy vigyázza a saját dolgait.

Ha ezt nem hiszed, akkor az Istent lehetne hibáztatni, hogy nem adott kellő felvilágosítást, mert hagyta hogy az emberek mindenbe belekontárkodjanak.

Sok mindent megenged, de úgy hogy a szándékai gondolatait az nem befolyásolja.

2016. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
0%

"Nézz már szét ember a világban!

Szerinted, ha létezne egy jófej, kedves Isten, akkor ez így nézne ki?

Hát nem! A logika azt diktálja, hogy akkor sokkal jobb lenne. De mivel nem az, ezért a keresztények tévednek."


Nézz már szét a világban!

Szerinted, ha az emberek a tízparancsolatból mondjuk csak 8-at tartanának be, de azt tényleg, akkor nem lenne ez egy jobb világ? Vagy ha csak a felét értenénk és élnénk meg annak, amit Jézus tanított, akkor nem lenne minden sokkal boldogabb?

Nem kivetíteni kell a rosszat valami másra, pl. Istenre. Nekünk kell elkezdenünk jobbá tenni az életet. De amíg másra mutogatunk, addig nem lesz jobb.

2016. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 openyoureye ***** válasza:
28%
2016. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!