Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vs ateisták....

Keresztények vs ateisták. Round 1?

Figyelt kérdés

Tehát... Ha valaki keresztény, az miért baj? Lehet mondani, hogy ,,Engem nem érdekel, ő dolga'',de az ateisták nagyon durván kiakadnak mindig ezeken a dolgokon, és tök hülyének nézik a vallásos embereket. Általában sértegetik őket, azt mondják, hogy hülye vagy, mert ez nem létezik! Fogd már fel! -.-

Ha valaki ateista, akkor a keresztények olykor-olykor szintén hülyének nézik az ilyet, mert nem hisznek abban, amiben ők. Van köztük olyan, aki próbálja megmagyarázni, hogy miért hisz, és miért kellene igazából mindenkinek ezt tennie.

A kérdésem: TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van? Mit tudtok, amit az átlag ember nem tud? Nem a jelek érdekelnek, nem is az elképzelésetek. Honnan TUDJÁTOK, hogy nem ti tévedtek, hanem a másik oldal? Mivel tudjátok megcáfolni egymást? Van bizonyítékotok? Csak mondom, hogy bizonyítéknak hívjuk azt, ami a másik ellen szólva bizonyítja, hogy annak nincs igaza/hazudik. (Ebben az esetben nincs igaza.) Eddig még nem igazán hallottam ilyesmikről, mert akkor nyilván mindenki ateista, vagy keresztény lenne.

Az én álláspontom a következő: Vagy hiszel, vagy nem! Miért nem tudjátok megérteni egyik oldalon sem, hogy ha a másik hisz/ nem hisz, akkor úgyse fogjátok beleverni a fejébe, hogy te gondolod rosszul, nem én? Az is egy téma, hogy miért kell egyáltalán egymást ****ni ezzel állandóan. De engem most csak az érdekel, hogy miért hiszitek, hogy igazatok van? Valaki visszautazott az időben megnézni, hogy megtörténtek-e ezek a keresztény dolgok? Vagy van köztünk egy mindent tudó ember?

Erre válaszoljatok értelmesen: Te miért hiszed, hogy igazad van?


2016. jún. 30. 19:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
21%

#10


Nincs semmi gond. Utána lehet olvasni, aki nem hiszi.

[link]


Az a gond, hogy az emberke nagyon keveset tudnak az Iszlámról, és azt a keveset is rosszul.

Inkább elhiszik a mindenféle gyűlölködő weboldalak írásait, ahelyett, hogy leellenőriznék.

2016. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:

#3


Na már itt is itt vagy? Látom nagyon nem bírsz szabadulni ettől az idióta rögeszmédtől :D

2016. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
82%
Az a helyzet kérdező -írom ,mint se nem ateista ,se nem keresztény- ,hogy itt nem a kereszténységgel ,vagy az ateizmussal van a gond. Hanem a bigottsággal ,ami a keresztényeknél és az ateistáknal is meg van. Sajnos. De értelmes ember nem tér be szélsősségek útjába.
2016. júl. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
100%

"TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van?"


Én nem tudom, hogy van-e Isten, vagy nincs, és igazából nem is nagyon érdekel hogy van-e vagy nincs. Soha a hétköznapi életemben nem találkozom a vallással, nem esik szó róla sehol, eszembe sem jut sosem, hogy ezen gondolkodjak. Nekem nem befolyásolta eddig sem az életemet, most sem teszi, szóval miért is higgyek a létezésében? Más részről, azt sem állítom, hogy nem létezik. Így ha valaki megkérdezné, hogy szerintem létezik-e vagy sem, akkor vagy a kérdező személyétől függően válaszolnék igent vagy nemet, vagy valószínűbb hogy elütném a kérdést valami tréfával. Az ilyen opportunista hozzáállás ateistának minősül?

2016. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 Andizsuzsi ***** válasza:
41%

"nem a keresztényekkel, a kereszténységgel vitatkoznak, hanem a vallással magával, a vallás azon formájával, amely beleszól az emberek, a nem vallásosok életébe is"


Egyik vallás sem szól bele emberek életébe. Emberek szólnak bele más emberekébe. A világon elterjedt vallások egyike sem várja el a híveitől, hogy bármilyen formában más hívők vagy hitetlenek életébe beleszóljanak.

Az, hogy vannak olyan emberek, akik szélsőségesen gondolkodnak (minden vallásnak és a vallástalanoknak is vannak ilyen tagjai), az nem a vallások hibája, hanem az embereké.

2016. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:
14-es: Látod, pont nem rólad van szó. Te normálisan állsz hozzá a dolgokhoz. De nem mindenki olyan, hogy hidegen hagyja és nem foglalkozik vele. Hanem próbálnak óvodás módon felülkerekedni a másikon. És arra egy óvodás is képes, hogy ész nélkül leszóljon mindent, ami nem tetszik neki.
2016. júl. 1. 16:42
 17/70 anonim ***** válasza:
0%

"Egyik vallás sem szól bele emberek életébe. Emberek szólnak bele más emberekébe."


- Vagyis nem léteznek vallások, csak vallásos emberek.

2016. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 Inkviziciós detektív ***** válasza:
94%
Hivő oldalról nézve azért hiszem, hogy igazam van, mert Jézus elküldött egy személyt tanúskodni az igazságról. Lehet, hogy neked is tett már bizonyságot kérdezö. Nem lehet tudni, hogy beszélt-e már neked az evangéliumról olyan hivő, akin keresztül Isten szólt hozzád. Isten a Szent Lélek által most is folyamatosan munkálkodik az emberek üdvösségéért. Ez a csodálatos személy cselekedte a csodákat akkor amikor Jézus itt járt a Földön, Ő hozta ki a pokolból és támasztotta fel Jézust a halálból. Na ilyen személy lakik a hívőkben.
2016. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 Roland G. ***** válasza:
100%

Inkább itt van 2 jó vicc!


- Mit mond az ateista nő orgazmus közben?- Ó, Darwinom...


-Asszonyka panaszosan odaszól a férjének:

- Az esküvőnk előtt azt mondtad, hogy én vagyok a te istennőd!!!

- Csakhogy ATEISTA lettem melletted!!!

2016. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
75%

Ateista vagyok, nem fogom bizonygatni, hogy miért nekem (nekünk) van igazam a vitában, bármiféle istenségek létét illetően. Először is azért nem, mert ez a vita már ezerszer lement, másrészt meg mindenki totálisan pontosan ismeri a másik fél érveit.


Arra fogok válaszolni, hogy miért zavar a vallás úgy önmagában, nem csak a kereszténység:

1.) Behatárolja a gondolkodást. Ez a legfontosabb. Utálom, ha egy ember nem önnön hibájából hátrányos helyzetbe kerül. Egy vallásosan nevelt gyermek viszont így kezdi az életet: hátránnyal. Bármilyen vallásról beszélünk, vannak megdönthetetlen, kikezdhetetlen örök érvényű dogmái a hívei számára.

Nyilvánvaló példák:

- Intelligens tervezés, ez az áltudomány több helyen tananyag.

- 6 ezer éves Föld és egyéb baromságok.

- Minden mögött egy vagy több, nem létező istenséget kell keresni.


2.) Egy csomó olyan dologra nyújt ideológiai alapot, ami káros és röhejes a 21. században.

- Nők elnyomása, más nemi identitásúak elnyomása, más népek elnyomása, terrorizmus.

- Más vallások baromságainak alátámasztása.

- A születésszabályozás bűn. Igen, mondd ezt az éhező, nemi betegségekkel erősen sújtott, túlnépesedett Afrikában, hogy bűn kotont húzni a farkadra. Bűn lenne nem AIDS-esen élni, egy 2 gyerekes családban, ahol nem kell egész évben éhezni.



3.) Egyszerűen pazarolja az emberek idejét.

Vallásos rituálék, imádkozás. Mire jók ezek? Semmire. Illetve de, arra jók, hogy amíg ezekkel vagy elfoglalva addig sem teszel semmi hasznosat, nem segítesz senkin, nem teremtesz értéket sőt még csak nem is szórakozol.

2016. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!