Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vs ateisták....

Keresztények vs ateisták. Round 1?

Figyelt kérdés

Tehát... Ha valaki keresztény, az miért baj? Lehet mondani, hogy ,,Engem nem érdekel, ő dolga'',de az ateisták nagyon durván kiakadnak mindig ezeken a dolgokon, és tök hülyének nézik a vallásos embereket. Általában sértegetik őket, azt mondják, hogy hülye vagy, mert ez nem létezik! Fogd már fel! -.-

Ha valaki ateista, akkor a keresztények olykor-olykor szintén hülyének nézik az ilyet, mert nem hisznek abban, amiben ők. Van köztük olyan, aki próbálja megmagyarázni, hogy miért hisz, és miért kellene igazából mindenkinek ezt tennie.

A kérdésem: TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van? Mit tudtok, amit az átlag ember nem tud? Nem a jelek érdekelnek, nem is az elképzelésetek. Honnan TUDJÁTOK, hogy nem ti tévedtek, hanem a másik oldal? Mivel tudjátok megcáfolni egymást? Van bizonyítékotok? Csak mondom, hogy bizonyítéknak hívjuk azt, ami a másik ellen szólva bizonyítja, hogy annak nincs igaza/hazudik. (Ebben az esetben nincs igaza.) Eddig még nem igazán hallottam ilyesmikről, mert akkor nyilván mindenki ateista, vagy keresztény lenne.

Az én álláspontom a következő: Vagy hiszel, vagy nem! Miért nem tudjátok megérteni egyik oldalon sem, hogy ha a másik hisz/ nem hisz, akkor úgyse fogjátok beleverni a fejébe, hogy te gondolod rosszul, nem én? Az is egy téma, hogy miért kell egyáltalán egymást ****ni ezzel állandóan. De engem most csak az érdekel, hogy miért hiszitek, hogy igazatok van? Valaki visszautazott az időben megnézni, hogy megtörténtek-e ezek a keresztény dolgok? Vagy van köztünk egy mindent tudó ember?

Erre válaszoljatok értelmesen: Te miért hiszed, hogy igazad van?


2016. jún. 30. 19:51
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:

59: Mit nem csípsz? :)

Gondoltam, hogy félreértesz egy-két dolgot... -.-


Amit a strandolós szövegre írtál, arra csak annyit (és ez a 60-as nak is szól az ő nagy történelemtudásával): Konkrétan volt ilyen... Csak a ti kedvetekért meg fogom keresni a cikket, és még egy képet is, amin az történik, amit írtam. Az, hogy konkrétan mérték! A képet egyébként a starity.hu-n találtam. Utánakereshettek, hátha hamarabb meglesz. De be fogom linkelni...


A diszkó dolgot is félreértelmezted természetesen. Mit írtam? -> ,,Régebben ha elmentek szórakozni az emberek, nem azért tették, hogy ájulásig leigyák magukat, és nem azért, hogy idegeneket b asszanak meg nyilvános helyeken." - Mondom, nem azért, hogy nyilvánosan b asszanak! Hallottál ilyenről? Oké! Gratula hozzá! Csak mert most ez a normál felfogás! Ha nem a diszkóban akarsz kefélni, már te vagy a lúzer, meg a gyökér, meg apjaf asza mindnek... Ez aztán a kib aszott értelmi szint! Gratulálok a nagy többségnek!


Az internetes szövegre mit írtál? -> ,,Mivel akkor nem is volt internet. :DD De ilyen nincs is (legalábbis facebook-on). Mivel meztelen (úgynevezett '18+') képért le is tilthatja a fiókodat a facebook. Persze instagrammon ,vagy twitteren lehet.''

Istenem... direkt kiemeltem, hogy nem töltötte volna fel... Nem azt írtam, hogy nem töltötte fel. Értelmezd a szöveget! -.-"""" ,,De ilyen nincs is (legalábbis facebook-on). Mivel meztelen (úgynevezett '18+') képért le is tilthatja a fiókodat a facebook. Persze instagrammon ,vagy twitteren lehet.'' -> Ki beszélt itt a facebook-ról? Említettem? Ha akarod, belinkelek neked kapásból 20-30 oldalt, amin amatőr meztelen nők pózolnak.


Az utolsóra, amit írtál: ,,Mondjuk az erkölcs jelentése relatív ,de nekem (mint úgy szerintem mindenkinek aki hallotta már ezt a szót) meg van a saját véleménye arról ,hogy mégis mi az az erkölcs.'' -> Az ERKÖLCS jelentése relatív? Na ezen ne égj ki... xDDD Ha van egy dolog, ami pont nem relatív, akkor az ez.

Mondtam, hogy az ateisták nagy része tolvaj, gyilkos, drogos, stb? Azt mondtam, hogy a legnagyobb részük az rohadtul süllyesztőben van. Nem kell itt semmilyen vallás pártját fogni, vagy hinni bármiben. Egy kis értelmet kellene fejleszteni, és agyat növeszteni egyeseknek (nem rád értem!!!). Hanem azokra, akik ilyen süllyesztőben vannak. Nekik aztán lehet magyarázni, hogy hülyeséget csinálnak, meg nem a f aszuk, vagy épp más f asza után kellene menni, vagy még nagyon sok mindent fel lehetne sorolni... NEM!!! képesek felfogni, hogy ez a viselkedés nagyon nem normál, civilizált, felnőtt, értelmes, intelligenciával élő emberi lényekre vall.


És ehhez még csak nem is kell hinni semmiben. Kb mint amikor feleltem történelemből (amiről tudjuk, hogy nekem fogalmam sincs a 60-as válaszoló érdekes írásából kiindulva), és amikor egyetlen egy hülye szó nem ugrott be, és azt mondtam helyette, hogy ...teremtő, akkor egyből azzal jött, hogy ,,TE HÍVŐ VAGY?@@@@@@@'' -.- Stílusalkotót "kellett volna" mondanom, és a stílusteremtő jött a számra. Na bumm! Kb ilyen rendszer alapján gondolkodik az összes "belekötős" emberke ezen az oldalon. Így az ilyen belekötősöknek üzenem, hogy ettől még nem fogom magaslatokba emelni a keresztényeket. Szóval nyugodjatok meg. :) És nem, nem az 59-es, és 60-as válaszadókra írtam ezzel csúnyácskát.

2016. júl. 12. 21:03
 62/70 anonim ***** válasza:

Jó, sorolhatjuk, hogy mi rosszat tettek a kereszténység nevében. De nem csak rosszat tettek, és ahogy haladunk az időben, egyre több jót, és kevesebb rosszat.


Az biztos, hogy a kereszténység közösségteremtő és megőrző ereje vitathatatlan.


Más részről az ateisták meg nem alkotnak közösséget. Hiába vallják, hiszik ugyanazt. Franciaországban megpróbáltak a templomok mintájára valamiféle közösségi összejöveteli helyeket építeni, létrehozni, de nem jött össze elég pénz rá, nem voltak hajlandóak adakozni rá.


Egyáltalán, mindig zavarban vagyok, amikor valaki arról beszél, hogy ateista. Azaz abban hisz, hogy nincs isten, azaz, nem hisz isten létében.


Meg aztán, majd 2 ezer év múlva meglátjuk, hogy mi lesz az egyenleg az ateistáknál, mi jót könyvelhetnek el, hogy létrehoztak, mi szép marad utánuk, mint a kereszténység után maradt eddig.

2016. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 A kérdező kommentje:

Történelemtudás a 60-as válaszolónak... (ami persze ettől még nem lesz történelem): [link]


a 40-esnek kép :) Tessék nézni és látni

bár a 19-es is érdekes, ha már itt járunk...

2016. júl. 12. 21:13
 64/70 A kérdező kommentje:

Ja, és ha az ún "történelem"tudás nem lenne elég: ,,1946-ban Jaques Heim francia női szabó megalkotta a világ legkisebb fürdőruháját, mely mindössze egy keskeny melltartóból és a csípőnél összekapcsolt két apró háromszögből állt. (a mai fürdőruhák...) Ugyanebben az évben az USA bejelentette, hogy békebeli nukleáris kísérleteinek nyitányaként atombombát dob a Bikini nevű kis csendes-óceáni korallzátonyra.

Louis Réard francia gyáros, aki lemásolta Heim szabásmintáját, művének a bikini nevet adta, annak reményében, hogy az atombombaként rázza meg a divatot. Kezdetben a bikinit viselő nőket kitiltották a strandokról, napjainkra azonban a bikini teljesen elfogadottá vált. Az első bikini valójában nagyon is szolid volt követőihez képest. Az 1970-es években jelent meg a tanga - elöl erősen bevágott és hátul, a fenékhajlatban eltűnő háromszög ->valamint a ,,cipőfűző"-bikini, amely már semmit nem fedett el a fenékből."


Szerintem ne menjünk bele a történelemtudásomba, mert elég sok embert taccsra vágnék kisujjból. ;)

És nem a wikipédián kell keresgélni a bikini eredetét elmesélő hülyeségeket, hanem olvasni kellene... tudni kellene, nem csak beszélni mindenről, mert ,,Az bizony ott van a neten! Aaaaazzz biztosan igaz!''

2016. júl. 12. 21:26
 65/70 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


Történelemtudás a 60-as válaszolónak... (ami persze ettől még nem lesz történelem): [link]


a 40-esnek kép :) Tessék nézni és látni

bár a 19-es is érdekes, ha már itt járunk..."


[link]


[link]


Akkor gondolom ők nem mehettek strandra? DE VÁRJ! Ma a szaudiaknál még jobb a helyzet, hiszen ott csak a szem látszódhat? Milyen primitív idiótaság ez?


"Szerintem ne menjünk bele a történelemtudásomba, mert elég sok embert taccsra vágnék kisujjból. ;) "


HAHAHAHA :D


Egyébként ne is erőlködj, nem fogom végigolvasni a hülyeségeidet, elég volt az eleje is. Meg ez a nyilvános dugás te jó ég :D Szerinted ha valaki egy szórakozóhelyen ismerkedik, akkor nyilvánosan dug?



Na most álljunk meg egy pillanatra: hány éves vagy? A tippem, hogy egy kirekesztett 16 éves kis hülye fiúcska.



"Más részről az ateisták meg nem alkotnak közösséget. Hiába vallják, hiszik ugyanazt."


1. Az ateisták nem hisznek semmit.

2. Miért kéne közösséget alkotni? Miért alkossanak közösséget azok, akik szerint az összes vallás egy humbug? Azok is alkossanak szerinted közösséget, akik utálják a Fradit? Vagy nem szeretik a kék szoknyákat? Vagy utálják a rántott húst?

2016. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:

"Más részről az ateisták meg nem alkotnak közösséget. Hiába vallják, hiszik ugyanazt."


Ezt én írtam volna? Te aztán egy idióta vagy! xD látszik, hogy nem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd xDDDD

2016. júl. 12. 21:58
 67/70 A kérdező kommentje:

És egyébként vehetted volna a fáradságot, hogy a saját állításodat igazold... Végiglapoztad a képeket? Tudod... ott alul. naná, hogy nem xDDD

Te csak szájalsz óvodás módjára!

2016. júl. 12. 22:28
 68/70 anonim ***** válasza:
59%

"Gondoltam, hogy félreértesz egy-két dolgot... -.- "


Nem,nem értettem félre semmit.


Bikiniről:


Rendbe ,de szerinted ez mégis mitől "erkölcstelen"?


[link]


Mert én nem értem...


Diszkó:


"Csak mert most ez a normál felfogás! Ha nem a diszkóban akarsz kefélni, már te vagy a lúzer, meg a gyökér, meg apjaf asza mindnek... Ez aztán a kib aszott értelmi szint! Gratulálok a nagy többségnek! "


Ez butaság.


Internet:


"Ki beszélt itt a facebook-ról? Említettem? Ha akarod, belinkelek neked kapásból 20-30 oldalt, amin amatőr meztelen nők pózolnak. "


Az nem erkölcstelen? :)


"Az ERKÖLCS jelentése relatív?"


Igen,az erkölcs jelentése relatív. Miért van az ,hogy míg fundamentalista keresztények a világ egyik legborzasztóbb dolgának ,addig más emberek a világ egyik legtermészetesebb dolgának tartják a házasság nélküli szexet?


"Azt mondtam, hogy a legnagyobb részük az rohadtul süllyesztőben van."


Én nem ezt veszem észre. Miért lenne a "süllyesztőbe"?


"Nem kell itt semmilyen vallás pártját fogni, vagy hinni bármiben. Egy kis értelmet kellene fejleszteni, és agyat növeszteni egyeseknek (nem rád értem!!!)."


Hmm...ebben egyetértek. Persze attól függ ,hogy milyen kategóriába nézzük.

Mármint így általánosságba értem...

2016. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
63%

"Ezt én írtam volna? Te aztán egy idióta vagy! xD látszik, hogy nem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd xDDDD"


Fenntartom magamnak a jogot továbbra is, hogy ne csak a te értelmetlen hozzábüfögéseidre reagáljak. Ezt nem te írtad, ezért nem is rád reagáltam.


"És egyébként vehetted volna a fáradságot, hogy a saját állításodat igazold... Végiglapoztad a képeket? Tudod... ott alul. naná, hogy nem xDDD "


Végiglapoztam. És most ezzel mit is akartál bizonyítani?


Amúgy még mindig érdekelne, hogy hány éves vagy.

2016. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező; én sem írtam sehol, hogy te írtad volna, hogy az ateisták nem alkotnak közösséget.


Az én saját gondolatomat folytattam a kiragadott mondattal.


Nézd csak meg.

2016. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!