Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti értitek a szentháromságot?

Ti értitek a szentháromságot?

Figyelt kérdés

Nem értem a szentháromságot.

Hogyan lehet Istennek fia?

Aztán ha Mária az anyja, akkor vagy felerészben az ő génjeivel rendelkezik Jézus, vagyis maximum félisten, ám ha olyasféle módon nemzette Isten, mint a modern klónozás, akkor Mária nem az anyja,

csak egy un. béranya akiben kifejlődött, vagyis az ő jelentősége redukálódik totálisan a lombik szerepére.

A kapcsolat Isten és Jézus között megint csak érdekes, mert ha mondjuk egy embert leklónozunk, akkor sem egyek, hiszen a klón születése után más dolgok történnek velük, két különböző lény fejlődik a különböző hatásokra.

Ha mondjuk Isten benne is van valamilyen módon Jézusban, Jézus nincs benne Istenben, hiszen ő a fiú, de ha mégis benne lenne, akkor az egész értelmetlen, akkor mondhatnánk azt is, hogy Isten megduplázta önmagát és nincs szükség sem Máriára, sem az atya - fiú bonyolításra.

Isten mégsem nemzhette saját magát és a szentlélek szerepe is furcsa, érthetetlen, mi szükség van rá.(?)

Azt vajon hogyan és miért teremtette Isten? Talán azért, hogy amikor a szentlélek megszáll valakit, akkor ne Isten legyen a befolyásoló, hiszen akkor sérülne a szabad akarat, de így Istennek csak közvetve van hozzá köze, bár ugye egylényegű vele, vagy mi a szösz.

A szentlélek ha akarom maga Isten, ha akarom nem és egy kissé ilyen Jézus is.

Úgy sejtem, az okozta a problémát, hogy a kereszténység a zsidók között alakult ki és a zsidó hitből fejlődött fokozatosan.

Egy idő múlva már szerettek volna tőle megszabadulni, de sajnos előzmény gyanánt az Ószövetség nem vehető ki a Bibliából, ezer szállal kapcsolódik hozzá, pedig a megbocsátó Jézus már nem a bosszúálló Jehova, vagy JHVH.

Az ariánusok ki is vették volna az Ószövetséget a Bibliából, de akkor sok minden nem lenne érthető, például a bűnbeesés és a többi is, így csak elterelik a figyelmet a teremtő Istenről Jézussal, aki csupán a kereszténység Istene, a zsidóké már nem.

Sokkal érthetőbb lenne a szerepe, ha csupán próféta maradt volna, mint Mohamed, de akkor a már meglévő zsidók által kreált és Jézus korára már elavult tanokat kellene tovább hinni, mert maga az Isten mégsem változhat csak úgy meg ripsz, ropsz.

Azt tudom, hogy nem minden felekezet hisz a szentháromságban, csak akkor meg miképpen beszélhetnek egyistenhitről, hiszen a fiú és az atya megnevezés kizárja azt, hogy ne több Istenről legyen szó.

Egyáltalán nem kekeckedésből írom ezt, kíváncsi lennék a magyarázataitokra, mert talán éppen ezért nem hiszek Istenben, mert akárhogyan is próbáltam ezt megemészteni, nem tudtam szabadulni a gondolattól, hogy ókori szakállas rabbik kitalációja ez az egész és lényegében semmi értelme nincs.



2016. szept. 7. 10:32
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/533 anonim ***** válasza:
A # 68- as kommentedben is nagyjából ugyanazokkal a fals, szalmabáb érvekkel jössz elő, amiket a # 67 ma 21:05 - ös bejegyzésemben megválaszoltam.
2016. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/533 anonim ***** válasza:

'Érdekes, én azt látom egyre többen fordulnak el a kereszténységtől'


68 -érdekes, mert rosszul látod, egyre többen értik meg a kereszténységet. Régen csak néhányan értették meg, ők lettek a nagy tanítók (egyházatyák, skolasztikusok, misztikusok és akik megvalósították Krisztus követését, a szentek), ma azonban a tudati lélek számára világossá vált a Világ Világossága. Bennünk él - amennyiben nem öljük meg MAGUNKBAN.


"Mózes nem élvezetből vagy előre megfontoltan gyilkolt. Más ember védelmében cselekedet, nem volt célja a gyilkolás,"


Mózes indulati gyilkos volt, amit írsz az PONTOSAN azt jelenti.


Amikor Mohamed életéről írtam - nem a Koránban, persze, ezt nem mondtam azért írtam, mert erkölcsös ember követését emlegetted és Mózest is kérdezted .


"Ez szintén nem szerepel a Koránban. Nem tudjuk pontosa hány éves volt. Hadiszokban több eltérő szám maradt fent, van olyan amiből az olvasható ki hogy 17-20 éves volt. Persze az iszlámgyülölők szerint biztosan 6 éves volt ami a legkevésbé valószínű."


Nem olvasható ki normális életkor, sajnos, 6 éves volt Aisa, az olvasható ki. És a mi napig kislányokat adnak férjhez, sok ágyasuk van stb - majd 4 db. feleségben maximálták ezt a buja élvezkedést.

MÁS KULTÚRA -ennek ez a lényege.

"ezeknek a házasságoknak mind jó oka volt"

-igen, nekem jó okom van ettől elzárkózni.

Nem vagyok iszlámgyűlölő - én egész pontosan kereszténygyűlölő-gyűlölő vagyok- sőt! az iszlám misztika (amit persze a kuksi-buta iszlamisták elutasítanak) a szufi tanítások megérintettek és szeretem is őket.


Mohamed azt tanította követőinek, hogy az a legjobb ember, aki a legjobb erkölccsel bír. Azt mondta: „A legjobbak közé tartozik az közületek, aki a legjobb köztetek erkölcsösségben”.


Igaz,igaz. Nekem a példaképem Albert Schweitzer. HŰSÉGES volt, nem menekült a "kereszténység ellentmondásai" és az inkvizítorok és egyéb méltatlanok gaztettei miatt más vallásba, nem menekült keresztényellenes szócséplésbe,

A teológus, lelkész, filozófus, orgonaművész, tanár, orvos, orgonakoncerteket adott Európában - majd a bevétellel elment kórházat építeni (sajátmaga is részt vett az építésben), gyógyítani, azokat akiknek egyáltalán nem volt orvosuk, bajaik, fájdalmaik viszont voltak.

https://www.youtube.com/watch?v=Qk796sMk_dQ


Én pedig újra kérdezem Tőled #68: KI A PÉLDAKÉPED????

-anonimanna-

2016. szept. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/533 anonim ***** válasza:
50%

"És honnan is van a ti hamisítatlan ószövetségi kéziratotok? Melyik múzeumban tudom megnézni? Mert ugye a Holt-tengeri tekercsektől, ami még jóval Krisztus előtti időkből származik, gondolom biztos tudtok régebbi, hitelesebb tekercseket fölmutatni."


Ki beszél itt ószövetségi kéziratokról? Amúgy a Holt-tengeri tekercsek semmit sem bizonyítanak. Mózes 3500 éve élt vagyis ebből a korból kellene írásos bizonyíték de semmi ilyen nincs. 7. századi Korán viszont máig fennmaradt.



"Ez igaz, de mint tudjuk, még Mózes is vétkezett. Vagy a tiétekben ez is máshogy van? Mármint amikor a sziklából való vízfakasztást magának tulajdonította."


Ha Mozes magának tulajdonította akkor az szintén hamisítás. Mivel ember volt, az ilyen csodák csakis Isten engedélyével és segítségével történtek. A próféták emberek, így vétkezhettek de csak kisebb dolgokban és nem szándékosan, ártó szándékkal és biztos hogy nem olyan szörnyű tetteket mint ami a Bibliában szerepel. Ha ma ilyet valaki elkövet akkor a rendőrségi körözési lista élén lenne és kb élete végig börtönbe kerülne, és szerinted Isten ilyen embereket küld prófétának. Hát nem.



"Jézus úgy beszélt a Lélekről, mint személyről:"


Ha személy akkor hol van? Ki látta? Mikor jött el? Nem válaszoltál ezekre.



"Persze, nyilván róla van szó... Igaz, hogy közel 600 évet várni kellett rá, annak ellenére, hogy Jézus azt mondta "aki majd elvezet titeket az igazságra" vagyis Jézus egyértelműen nekik mondta, az akkori követőinek... de ez nyilván lényegtelen. "


Tévedés. A Bibliában másik versben is Mohamed prófétáról van szó:


(Mózes 5. könyve 18:18-19) Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.



"Na jó, de az már mégis csak cáfolja, hogy kezdetben az Ige (Jézus) Isten volt az Atya mellett:"


Az ige miért Jézus? És döntsd el hogy akkor Jézus mindig is létezett vagy született :)



"És hogy az Atya mindent általa teremtett. Ez ugye ellentmond a Koránnak? Itt már csak azzal védekezhetsz, hogy az Újszövetséget meghamisították. Nem is értem, miért fárasztod magad, hogy kimagyarázz ilyen egyértelmű verseket, nem egyszerűbb volna ráfogni, hogy meg van hamisítva az egész?"


Jézus ember, tehát teremtmény. És nem mondtam hogy az egész Biblia hamisítás és nem is fogom mert a Koránból tudjuk hogy isteni kinyilatkoztatás. Persze nem a mai Biblia.



"Senki sem imádhatja az Atyát, ha nem imádja a Fiát."


Ez azt jelenti hogy elköveted a társítás bűnét. Egy teremtményt imádsz és istenként tiszteled.



"Ezzel az erővel Júdásnak sem ezt kellett volna mondania, egy ilyen fontos kérdésre, hanem azt: "Igen, te vagy az áruló."


Ne haragudj de te azt állítod hogy Jézus Isten mégis a többszáz oldalas Bibliában Jézus egyszer sem mondja hogy ő Isten sem azt hogy 3 isten lenne. CSak néhány homályos vers amire hivatkozol pedig egy ilyen fontos információ sokszor egyértelműen kellene hogy szerepeljen. Ez biztos.



"Vagyis ha máshol egyértelműen elismerte, hogy Ő az Isten Fia, akkor miért esik nehezedre elfogadnod, hogy a zsidó főpap előtt sem kívánta ezt tagadni?"


Jézus sehol nem ismerte el, a zsidók pedig mindenféle hazugsággal vádolták. A Koránban Jézus maga mondja hogy nem Isten:



Akkor Allah azt mondta: „Jézus, Mária fia! Mondtad-e vajon te az embereknek azt, hogy: ‘Vegyetek engem és anyámat Allah mellé két istennek?’” [Jézus pedig] azt mondta: „Magasztaltassál! Hogy jönnék én ahhoz, hogy olyasmit mondjak, amihez nincsen jogom. Ha én [valóban] ezt mondtam volna, akkor Te tudnád azt. Te tudod azt, amit én [elrejtek] magamban, de én nem tudom, mit [tartasz] Te magadban. Bizony, [egyedül] Te vagy az, aki tudván tudod a rejtett dolgokat. Csak azt mondtam nékik, amit Te parancsoltál nekem, hogy: ‘Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!’ (5:116-118)


Ez egyezik több Bibliai versel is. Például:


János 5:30 Én semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem, az Atyáét.


Máté 4:9 meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.



"Még mindig nem érted? "


Nem, mert nincs benne semmi értelem, csak erőltetett mellébeszélés.



"Ezt emberként mondja, Jézus a földön emberként volt jelen már írtuk vagy háromszor."


Ez nem lehetséges mert mégha Isten meg is jelenne emberként akkor sem mondaná hogy nem tudja mikor lesz a végítélet napja és nem kiáltana kétségbeesetten hogy Isten miért hagyta el miközben Ő maga Isten. Teljesen értelmetlen.



"az általa végrehajtott engesztelő áldozat érvényességéhez szükséges volt, hogy Isten teljesen elforduljon tőle bűneink miatt, amelyeket önként magára vállalt. "


Isten elforduljon Istentől? Ez értelmes neked? Meg magára vállal olyan bűnt amiért az emberek nem is felelősek. Szintén értelmetlen.



"Az teljesen lényegtelen, hogy szerinted melyik a logikusabb, mert a Bibliában nem az van, amit te az emberi elméddel logikusabbnak tartasz."


Isten azért adott neked észt hogy használd. Talán pont az a baj hogy eddig nem ezt tetted. Isten vallása logikus és értelmes válaszokat ad, a te válaszaidban viszont egy csepp értelem sincs.



"Hülyeség, emberként nagyobb tőle az Atya. És a Szentháromság egy Istent tanít, ezt szépen kifejtette. Azt mondhatod, hogy a kereszténység három isteni személyben hisz, de hogy a három isteni személy külön három Isten is, nos ez csak a te és a hozzád hasonló Szentháromság tagadók találmánya. "


Az eddigi hozzászólásaidból is az következik hogy három isten van a keresztény vallásban vagyis politeista vallás. Mondtam már hogy ha bebizonyítod hogy 1+1+1=1 akkor majd elhiszem hogy a keresztény vallás egyistenhívő.



"De igen, ha Atya mindenét odaadja neki. És pont ezt tanítja a Biblia. "


Tehát megszületik úgy hogy nincs isteni ereje aztán a főisten odaadja neki mint a pogány vallásokban :)



"Azért még így is szépen elmarad a követőik száma a keresztények számától. A föld lakosságának harmada kereszténynek vallja magát (2,2 milliárd), míg az iszlám követők száma 1,5 milliár körül van."


És ebből a 2,2 millárdból mennyi ténylegesen vallásos? Magyarországon és Európában talán 15-20 százalék. A legtöbben viszont az iszlámra térnek át.

2016. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/533 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor nézzünk meg néhány forrásművet azzal kapcsolatban, hogy mennyire is ad logikus, érthető és ellentmondásoktól mentes választ a Korán"


Forrásművet? :) Jó vicc. A másik válaszolónak is megírtam. Ahelyett hogy értelmes választ adnál a keresztény vallásban megtalálható számtalan ellentmondásra az iszlámról írsz mindenféle hazugságot. Az meg különösen szánalmas hogy mégcsak nem is a te véleményed hanem valaki más írását másolod be. Úgy tudtam a Jehova tanuit álkeresztény szektának tartjátok de ha az iszlámról van szó mégis elhiszed a hazugságaikat. Végigolvastam, tele van hazugságokkal és féligazságokkal.



"Jelenkorban az Arab szótárakban fellelhető egy szónak akár tíz különböző jelentése is létezhet,"


És? Minden nyelvben vannak többjelentésű szavak, a szövegkörnyezetből viszont kiderül a szó jelentése.



"A Korán szövege általában nehezen érthető, ill. többféleképpen is magyarázható. A szöveg nehezen érthető ( garíb ) szavait, kifejezéseit már a VIII. sz.-ban a jól ismert pogánykori versek sorai ( saváhid , tanúbizonyságok) alapján próbálták megmagyarázni."


Hazugság. A Korán van hogy konkrétan fogalmaz de van hogy általánosságban. A Korán pontos megértéséhez szükséges a Szunna (Mohamed próféta hagyomány vagyis amiket tett, mondott, engedett vagy tiltott). Úgy is mondhatjuk hogy a Korán az elmélet és a Szunna a gyakorlati alkalmazása. Semmiféle pogánykori verssel nem próbálták magyarázni, ez hazugság.



"Ha a szent könyv két, egymásnak ellentmondó parancsot tartalmaz, vagy a szintén szentnek (isteni ihletésűnek) tartott, a Prófétára visszavezetett hagyományokkal ellentmond, akkor a szunniták (ortodox muszlimok) szerint a későbbi törli ( nászih ) a korábbit ( manszúh ). Például a házasságtörő asszonyokat egy Korán hely szerint be kell zárni egy kies házba és sorsára hagyni, míg egy időben később kinyilatkoztatott másik Korán hely azt a parancsot adja, hogy meg kell őket kövezni."



Szintén hazugság. Koránban nincsenek egymásnak ellentmondó versek. A házasságtörő asszonyokat először házifogságra ítélték, nem hagyták sorsukra. Ebben a versben viszont utalás volt arra hogy ezzel kapcsolatban lesz még kinyíilatkoztatás és változni fog. Változott is de nem megkövezésre. Ez egy újabb hazugság, szó nincs erről a Koránban. A házasságtörők büntetése 100 botütés. Ez szerepel a Koránban.


Az az igazság hogy a Bibliában szerepel a nők megkövezése nem a Koránban:



(5 Móz. 22 20-21)Ha pedig igaz lesz a vádolás, és nem találtatik szűzesség a leányban: Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon; mert gyalázatosságot cselekedett Izráelben, paráználkodván az az ő atyjának házánál



"Egy Korán vers pl. kimondja, hogy a paráznaságon kapott férfiak vagy nők nem lehetnek tanúk, hacsak nem bánják meg bűneiket. Azok szerint, akik megálltak a `hacsak nem’ ( illá ) előtt, az ilyenek soha többé nem lehetnek tanúk, míg akik egybeértelmezték a két részt, azok a bűnbánat után engedélyezték a tanúskodást"


Miért kellene megállni? :)



"Végeredményben az egész Koránnak alig több mint 5%-a egyértelműen meghatározott értelmű, a többit a tudósok is csak szellemi erőfeszítések által tudják értelmezni, és a véleményük megoszlik ezekről."


Hazugság. Van ahol a Korán általánosan fogalmaz, de a részleteket a Szunnából megtudjuk. Például a Koránban szerepel hogy kötelező az ima de az nem hogy a gyakorltban hogyan kell imádkozni. Ezért is küldte Isten a prófétákat hogy megtanítsák az embereknek. Az iskolában sem úgy történik az oktatás hogy adnak egy könyvet neked és majd te megértesz abból valamit, hanem a tanár elmagyarázza. Leegyszerűsítve ez a lényeg.



A többi meg Jézussal kapcsolatos hazugság. Egyébként érdekes hogy pont egy Jehova tanúja írását másolod be akik szintén elutasítják a szentháromságot :) Ha jól tudom Jézust angyalnak képzelik ami szintén tévedés. Jézus próféta volt akit Isten küldött. Továbbá muszlim volt ahogy a többi próféta és azok az emberek is muszlimok akik követték Jézus eredeti tanítását.


Egy újabb bizonyíték arra hogy ma a muszlimok Jézus igazi követői:


Máté 26:39 Majd kissé előrement, arccal a földre borult, és imádkozni kezdett.


Mi muszlimok imádkozunk így nem a keresztények. Jézus így tanította a keresztények mégsem imádkoznak arccal a földre borulva.

2016. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/533 anonim ***** válasza:
100%

Te beteg vagy előző, hagyd abba - nem fogsz senkit meggyőzni,tele vagy tévedéssel - mániáig hajszolt tudattal.

Téged sem fog senki meggyőzni, tehát időpazarlás ez mindenki részéről. Elég. Béke veletek! Pax et Bonum!

-----------

a szufi az iszlám misztikája

bensőségesen egy a keresztény misztikával - hiszen lényege szerint mindkettő a misztikus unióra törekszik és éri el.


Muhjí-d-Dín Ibn Arabí szufi költő verse:


Szívem minden forma otthona,

gazellák legelője, szerzetesek kolostora,

az istenség képeinek temploma, zarándokok

Kábaköve, a Tóra táblái, a Korán könyve.

Vallásom a szeretet, bármerre járnak is

hátaslovai, ott van vallásom és hitem.

2016. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/533 anonim ***** válasza:
42 százalékos barátunk tökéletesen bemutatta, milyenen értelmi szintel rendelkezik egy fanatikus muszlim. Sajnos kevés neki tízszer leírni egy dolgot, mert még tízenegyedszerre is ugyanúgy értetlenkedik...
2016. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/533 anonim ***** válasza:
100%

az még nem lenne baj, ha értetlenkedik, de a "Egy újabb bizonyíték arra hogy ma a muszlimok Jézus igazi követői" - kijelentés azért kicsapta a biztosítékot.

Ezért is gondoltam, kössünk békét, mert ez itt egyre rosszabb. Nem kell egymást bántani, ez biztos, és az "én jobb vagyok nálad, jobban imádkozom stb " versengésnek nincs értelme.

PAX!

2016. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/533 anonim ***** válasza:

"42 százalékos barátunk tökéletesen bemutatta, milyenen értelmi szintel rendelkezik egy fanatikus muszlim."



Én vagyok fanatikus és mániákus? :) Minden állításomat Bibliai versre alapoztam te viszont kijelentetted hogy téged nem érdekel mi logikus továbbá egy oldalnyi hazugságot másoltál be az iszlámról miközben a kiirt kérdés a szentháromságra vonatkozik.


65%-os, neked az utóbbi hozzászólásaid szintén csak hazugságot tartalmazott az iszlámról. Kétlem hogy bármit is megértettél a szufizmusból ha 72 szűzzel jössz meg hogy a 4 feleség a buja élvezkedés miatt megengedett.


Az iszlámmal kapcsolatban feltett kérdésekre 90 %-ban pont a hozzátok hasonló fanatikus keresztény szektások és iszlámgyűlölők irogatnak mindenféle hazugságot.

2016. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/533 anonim ***** válasza:
Igen, én pontosan az ilyen beszűkült látókörű, csőlátású, semmiről nem meggyőzhető embereket hívom fanatikusnak.
2016. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/533 anonim ***** válasza:

Állandóan lehazugozol itt mindenkit muszlimmá vált testvérem- fogd vissza magad. Írtam, más kultúra! oda tartoznak a házasságra/szexualitásra vonatkozó kérdések.

Örültem volna, ha válaszolsz a kérdésre: ki a példaképed? de ez nem jött. Pótolhatod, érdekel.

És kételkedj, hogy nem értem a szufit - jogod van. Biztos vagyok most már,hogy több szufi írást olvastam és értettem meg, mint te. Ezt olvastad? az egyik kedvencem. Na ugye, nem. A szufi szerzőnek eszébe nem jutna ledegradálni a kereszténységet - hasonlítgatni, ki a jobb -mert nagyon alacsony szint ez.

[link]

[link]

2016. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!