Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti értitek a szentháromságot?

Ti értitek a szentháromságot?

Figyelt kérdés

Nem értem a szentháromságot.

Hogyan lehet Istennek fia?

Aztán ha Mária az anyja, akkor vagy felerészben az ő génjeivel rendelkezik Jézus, vagyis maximum félisten, ám ha olyasféle módon nemzette Isten, mint a modern klónozás, akkor Mária nem az anyja,

csak egy un. béranya akiben kifejlődött, vagyis az ő jelentősége redukálódik totálisan a lombik szerepére.

A kapcsolat Isten és Jézus között megint csak érdekes, mert ha mondjuk egy embert leklónozunk, akkor sem egyek, hiszen a klón születése után más dolgok történnek velük, két különböző lény fejlődik a különböző hatásokra.

Ha mondjuk Isten benne is van valamilyen módon Jézusban, Jézus nincs benne Istenben, hiszen ő a fiú, de ha mégis benne lenne, akkor az egész értelmetlen, akkor mondhatnánk azt is, hogy Isten megduplázta önmagát és nincs szükség sem Máriára, sem az atya - fiú bonyolításra.

Isten mégsem nemzhette saját magát és a szentlélek szerepe is furcsa, érthetetlen, mi szükség van rá.(?)

Azt vajon hogyan és miért teremtette Isten? Talán azért, hogy amikor a szentlélek megszáll valakit, akkor ne Isten legyen a befolyásoló, hiszen akkor sérülne a szabad akarat, de így Istennek csak közvetve van hozzá köze, bár ugye egylényegű vele, vagy mi a szösz.

A szentlélek ha akarom maga Isten, ha akarom nem és egy kissé ilyen Jézus is.

Úgy sejtem, az okozta a problémát, hogy a kereszténység a zsidók között alakult ki és a zsidó hitből fejlődött fokozatosan.

Egy idő múlva már szerettek volna tőle megszabadulni, de sajnos előzmény gyanánt az Ószövetség nem vehető ki a Bibliából, ezer szállal kapcsolódik hozzá, pedig a megbocsátó Jézus már nem a bosszúálló Jehova, vagy JHVH.

Az ariánusok ki is vették volna az Ószövetséget a Bibliából, de akkor sok minden nem lenne érthető, például a bűnbeesés és a többi is, így csak elterelik a figyelmet a teremtő Istenről Jézussal, aki csupán a kereszténység Istene, a zsidóké már nem.

Sokkal érthetőbb lenne a szerepe, ha csupán próféta maradt volna, mint Mohamed, de akkor a már meglévő zsidók által kreált és Jézus korára már elavult tanokat kellene tovább hinni, mert maga az Isten mégsem változhat csak úgy meg ripsz, ropsz.

Azt tudom, hogy nem minden felekezet hisz a szentháromságban, csak akkor meg miképpen beszélhetnek egyistenhitről, hiszen a fiú és az atya megnevezés kizárja azt, hogy ne több Istenről legyen szó.

Egyáltalán nem kekeckedésből írom ezt, kíváncsi lennék a magyarázataitokra, mert talán éppen ezért nem hiszek Istenben, mert akárhogyan is próbáltam ezt megemészteni, nem tudtam szabadulni a gondolattól, hogy ókori szakállas rabbik kitalációja ez az egész és lényegében semmi értelme nincs.



2016. szept. 7. 10:32
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/533 anonim ***** válasza:
50%

"Igen, én pontosan az ilyen beszűkült látókörű, csőlátású, semmiről nem meggyőzhető embereket hívom fanatikusnak."


Jellemző. Észérvek nincsenek de a személyes sértegetés az megy. Meggyőzhetsz ha értelmes választ adsz, de nálad ilyen nem volt.



"Állandóan lehazugozol itt mindenkit muszlimmá vált testvérem- fogd vissza magad."


Aki valótlant állít az hazug ember. Hogy ez részedről szándékos vagy tudatlanság eredménye az a te dolgod.



"Örültem volna, ha válaszolsz a kérdésre: ki a példaképed?"


Akkor nem olvastad el figyelmesen a hozzászólásaimat. Irtam hogy a prófétákat azért is küldte Isten hogy példát mutassanak az embereknek, így ők a példaképeim. Nemcsak Mohamed próféta hanem Jézus is és a többi próféta.



"Biztos vagyok most már,hogy több szufi írást olvastam és értettem meg, mint te."


Az lehet hogy több szufi írást olvastál de hogy nem értetted meg az egészbiztos. Alapvető dolgokkal sem vagy tisztában.

2016. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/533 anonim ***** válasza:

"Jellemző. Észérvek nincsenek de a személyes sértegetés az megy. Meggyőzhetsz ha értelmes választ adsz, de nálad ilyen nem volt."

Hát ami azt illeti... ha tucatnyiszor is rámutatunk hogy Jézus nem csak ember, hanem ahogyan a Biblia is írja, maga a megtestesült Isteni ige, hogy minden hatalmat megkapott és minden ami az Atyáé, az övé is, vagy hogy egyenlő Istennel, és ezek után tizenharmadszor is újra azon értetlenkedsz hogy "dehát emberi formájában kisebb volt Istennél"...

Elég egyértelmű hogy itt te vagy az aki nincs képben. Ha zavar a fanatikus jelző, ne viselkedj fanatikusként, ilyen egyszerű.

2016. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/533 anonim ***** válasza:

"de hogy nem értetted meg az egészbiztos. Alapvető dolgokkal sem vagy tisztában."

Maradjunk annyiban muszlimmá vált testvérem, ha ELOLVASTAD az ajánlott művet a vallások transzcendens egységéről, akkor visszatérünk, ki mit ért, és hogyan tudja az életében gyakorlatban REALIZÁCIÓBAN azt megvalósítani. Viszontlátásra!

2016. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/533 anonim ***** válasza:

Bár valószínű felesleges az egész, de azért még utoljára reagálok a lényegi részekre:


"Ha Mozes magának tulajdonította akkor az szintén hamisítás. Mivel ember volt, az ilyen csodák csakis Isten engedélyével és segítségével történtek. A próféták emberek, így vétkezhettek de csak kisebb dolgokban"


Idézd a verset, ami világosan közli, hogy a próféták csak "kissebb dolgokban" vétkezhetnek! És hogy ha súlyosan vétkezik egy próféta, akkor az már nem is valódi próféta volt, hanem később hamisították hozzá az egész történetet a Szentíráshoz. Na ha ilyet tudsz mutatni, akkor lesz igazad, addig viszont nem. Addig csak nulla érvvel alátámasztott üres szövegelés az egész.


"Ha személy akkor hol van? Ki látta? Mikor jött el? Nem válaszoltál ezekre."


Nem is kell, elég tudnod annyit is, hogy Jézus úgy beszélt róla, mint egy valóságos személyről. Vele vitatkozzál, ha nem hiszed. A Szentlélek egyébként sem testben jön el vagy van jelen bárhol is. Sehol sem mondja a Biblia, hogy a Szentlélek testi lény. Azt viszont igen, hogy amikor Krisztus alámerítkezett, galamb formájában volt jelen és szállt rá Jézusra.


"Az ige miért Jézus? "


[link]


"És döntsd el hogy akkor Jézus mindig is létezett vagy született"


A kettő nem zárja ki egymást, ha a születés az időn kívül történik. Hányszor kell még ezt is leírni?


"Ne haragudj de te azt állítod hogy Jézus Isten mégis a többszáz oldalas Bibliában Jézus egyszer sem mondja hogy ő Isten sem azt hogy 3 isten lenne. CSak néhány homályos vers amire hivatkozol pedig egy ilyen fontos információ sokszor egyértelműen kellene hogy szerepeljen. Ez biztos."


Mint mondtam, sokszor és egyértelműen szerepel is. Jézus maga mondja, hogy megkap minden hatalmat mennyen és földön, hogy mindaz, ami az Atyáé, az az övé. Többször is Istennek nevezik, János apostol is. Tamás mikor Istenének nevezi, elfogadja a hitvallását és boldognak mondja a vele gyenlő tartalmú hitet megvallókat. Többször is szerepel az evangéliumokban, hogy leborulnak előtte és imádják a tanítványok. Mi ebben a homályos neked? Akinek ennyiből nem világos, hogy Jézusról valóságos Istenként beszél a Biblia, annak inkább az elméljében van hatalmas homály... Úgyhogy mondom jobb az neked, ha abban hiszel, hogy valakik teljes egészében meghamisították Jézus tanításait, mint ez a görcsös magyarázkodás, amivel a világos szövegeknek ellentmondasz. Te egy másik Jézusban hiszel, egy olyanban, akinek a tanítása Mohamedig teljesen el volt veszve. Persze bizonyítani már nem tudod semmivel se, hogy neked lenne igazad.


"Jézus sehol nem ismerte el, a zsidók pedig mindenféle hazugsággal vádolták. A Koránban Jézus maga mondja hogy nem Isten"


Kit érdekel a korán? Az én szememben semmi tekintélye nincs a prófétádnak.


"Én semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem, az Atyáét."


Ez nem mond ellent a kereszténység tanításának, de nem idézed hozzá az szövegkörnyezetben lévő verseket, mert abból tökéletesen világossá válik, hogy hogyan értette ezt Jézus:


"Megszólalt tehát Jézus, és ezeket mondta nekik: „Bizony, bizony, mondom néktek: a Fiú önmagától semmit sem tehet, csak ha látja, hogy mit tesz az Atya; mert amit ő tesz, azt teszi a Fiú is, hozzá hasonló módon. Mert az Atya szereti a Fiút, és mindent megmutat neki, amit ő tesz. Sőt még nagyobb feladatokat is fog rábízni, hogy ti csodálkozzatok. Mert ahogy az Atya feltámasztja a halottakat, és életre kelti őket, úgy a Fiú is életre kelti azokat, akiket akar. Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem, aki őt elküldte." (János 5,19-23)


Vagyis a Fiú megkapja az ítélkezéshez való jogot, méghozzá a teljes jogot, de a Fiú természetesen nem megy szembe az Atya akaratával, hanem úgy fog ítélkezni, ahogyan az Atyjától tanulta, mivel mindenben az Ő kedvében szeretne járni. A Fiú semmiben nem fog az Atyának ellentmondani, mert Ők teljesen egyek.


"Isten elforduljon Istentől? Ez értelmes neked?"


Most már komolyan meg kell kérdeznem, hogy ezt direkt csinálod? Mert ennyire hülye nem lehetsz...


"Mondtam már hogy ha bebizonyítod hogy 1+1+1=1 akkor majd elhiszem hogy a keresztény vallás egyistenhívő."


Inkább te bizonyítsd be azt, hogy a három isteni személy nem lehet egy Isten, ha egyszer ugyanazt az isteni lényeget birtokolják és mindenben teljesen egyek (kivéve a személyükben persze).


"Tehát megszületik úgy hogy nincs isteni ereje aztán a főisten odaadja neki mint a pogány vallásokban"


Nem, már születése pillanatában megkapott mindent. Úgy született, mint válóságos Isten. Korábban már idéztem neked a niceai hitvallásból:


"Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született az idő kezdete előtt. Isten az Istentől, világosság a világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől. Született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű és minden általa lett." Teljes: [link]


"És ebből a 2,2 millárdból mennyi ténylegesen vallásos? Magyarországon és Európában talán 15-20 százalék."


És mégis mi a fenéből számoltad ezt ki? Vagy csak úgy hasraütésből? Egyáltalán mit értesz "ténylegesen vallásos" alatt? Nyilván a muszlim követők számában is benne vannak a nem túl vallásos muszlimok, ahogy a terroristák is.


A Koránnal kapcsolatban pedig nem fogok tovább vitatkozni. Bizonyítsd be te, hogy a Bibliát teljesen meghamisították, elvégre a Korán jött később és nem a Biblia. Ha pedig a Biblia igaz és Jézus tanításai sincsenek meghamisítva, akkor a Korán egy hazugság, Mohamed pedig egy átkozott hamis próféta, mivel más evangéliumot hirdet:


"De még ha mi magunk vagy akár egy mennyei angyal más evangéliumot hirdetne nektek, mint amit mi hirdettünk: átkozott legyen! Amint már kijelentettük, most újra megismételjük: Ha valaki más evangéliumot hirdetne nektek, mint amit tőlünk hallottatok: átkozott legyen!" Mondja Pál a Galatáknak írt levél első fejezetében.


Szóval? Mivel tudod bizonyítani, hogy Jézus tanításait meghamisították? Kik voltak a hamisítók, mikor és hogyan hamisítottak? Egyáltalán mi célból? Na ezekre válaszolj inkább! Várom az érveket.

2016. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/533 anonim ***** válasza:
46%
A kereszténység politeista vallás és nemcsak a szentháromság miatt. Sátánnak szinte isteni erőt tulajdonítanak és azt mondják hogy a földön a sátán az úr. Igy már nem is 3 hanem 4 isten van a kereszténységben. Továbbá egyes keresztény irányzatokban mint a katolikus istenként imádnak szentnek nevezett embereket, imádkoznak az ezekről készült képekhez, szobrokhoz, hozzájuk tartozó tárgyakhoz ami kimeríti a bálványimádás fogalmát.
2016. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/533 anonim ***** válasza:

"Sátánnak szinte isteni erőt tulajdonítanak és azt mondják hogy a földön a sátán az úr."


Bizonyos értelemben a Sátán is isten, csakhogy nem a miénk:


"Ha pedig nem elég világos a mi evangéliumunk, csak azok számára nem világos, akik elvesznek. Ezeknek a gondolkozását e világ istene megvakította, mert hitetlenek, és így nem látják meg a Krisztus dicsőségéről szóló evangélium világosságát, aki az Isten képmása." (2Korintusz 4,3-4)


A kereszténység nem ismeri el Sátán Istennek, hanem csak is egy Istent és egy Úrt fogadnak el:


"Mert ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogyan sok isten és sok úr van, nekünk mégis egyetlen Istenünk az Atya, akitől van a mindenség, mi is őérte, és egyetlen Urunk a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is őáltala." (1Korintusz 8,5-6)


"Továbbá egyes keresztény irányzatokban mint a katolikus istenként imádnak szentnek nevezett embereket, imádkoznak az ezekről készült képekhez, szobrokhoz, hozzájuk tartozó tárgyakhoz ami kimeríti a bálványimádás fogalmát."


Ez is marhaság, de nincs kedvem most nagyon kivesézni a témát. Pl. a szenteket nem imádja senki, hanem az imájukat kérik. Mint ahogy mi is kérhetjük az élőktől, hogy imádkozzanak értünk, úgy a már földről eltávozott szentek imáit kérni sem bűn, ha egyszer élnek. Márpedig a Jelenések könyve szerint nagyon is élnek, méghozzá a mennyben a Fiú mellett, mint társ-királyok.


Képeket, szobrokat sem imád tudtommal egy keresztény sem. Elsősorban díszként szolgálnak a templomokban.

2016. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/533 anonim ***** válasza:

a 85-ös citrom díjas, az év antikommentje. Ennyi tévedést összehordani 4 sorban, az már szinte 'művészet'! :D:D

*

Kis vallástörténeti értekezés következik, akit érdekel, annak:

Olyan igazi politeizmus, amilyenekről a materialisták álmodoznak valójában soha sehol nem volt. A legkisebb kőkorszaki kis törzs legkisebb oktondi tagja is rájött arra: LEGNAGYOBB csak EGY lehet.

/ ha van nagyobb, akkor az a legnagyobb, ha több egyforma lenne azok kondicionálnák egymást - tehát nem lenne egy legnagyobb.


volt Egy (főisten) -és több istennek nevezett istenség- melyek későbbi megnevezésként az angyali hierarchiában helyezkednek el.

2016. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/533 anonim ***** válasza:
(kis etimológia hozzá: főisten az ős-görög Dzeusz- amiből lett a későbbi Zeusz, Theos és a lat. Deus)
2016. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/533 anonim ***** válasza:
50%

"Idézd a verset, ami világosan közli, hogy a próféták csak "kissebb dolgokban" vétkezhetnek! És hogy ha súlyosan vétkezik egy próféta, akkor az már nem is valódi próféta volt, hanem később hamisították hozzá az egész történetet a Szentíráshoz."



Ugyanazok a próféták szerepelnek a Koránban mint a Bibliában, csak az a különbség hogy amig a Koránban erkölcsös példamutató emberek, addig a Bibliában ugyanezek gyilkos, cselszövő, parázna és gyerekrontó emberek. Nyilván mindkettő nem lehet igaz. Te követnél-e egy olyan embert aki a saját gyerekeivel létesít szexuális kapcsolatot és azt mondja neked ne paráználkodj, vagy aki aljas módon gyilkol és arról beszél hogy nem jó gyilkolni? Egyértelmű hogy nem. A feltételezés is sértő, mert ezzel azt állítod Isten nem tud erkölcsös prófétákat küldeni. Egyértelmű hogy ez egy hamisítás a Bibliában.



"Nem is kell, elég tudnod annyit is, hogy Jézus úgy beszélt róla, mint egy valóságos személyről."


Pedig Jézus úgy beszél róla mint emberről. A szentlélek egyébként mikor jött el? Honnan tudják az emberek hogy eljött? Most is itt van?



"És döntsd el hogy akkor Jézus mindig is létezett vagy született"



Már tisztáztuk hogy ha született nem létezhetett mindig. Ez a kettő kizárja egymást.



"Te egy másik Jézusban hiszel, egy olyanban, akinek a tanítása Mohamedig teljesen el volt veszve."


Mi muszlimok Jézus eredeti tanításában hiszünk. Amiben te hiszel egy hamisított pogány többistenhitű vallás. Már Pál megkezdet Jézus tanításának hamisítását, aztán a hatalom is beleszólt. Igy alakult ki a mai Biblia és ez a téves irányzat.



"Persze bizonyítani már nem tudod semmivel se, hogy neked lenne igazad."


Tárgyi bizonyítékod nincs. A legrégebbi Biblia néhányszáz éves, Korán viszont fennmaradt a 7. századból. Feltünően sok a hasonlóság a mai keresztény vallás és az ókori római pogány vallások között. Továbbá annak ellenére hogy a Bibliát meghamsították még sincs benne hogy Jézus Isten lenne. Ha te mégis ezt gondolod úgy értelmezhetetlen a Biblia.



"Kit érdekel a korán?"


A Koránt nagybetűvel írják és kb 1,7 milliárd muszlimot érdekel, és nem ártana elolvasnod mielőtt nyilatkozol, mert látszik hogy szinte semmit sem tudsz. Persze neked az nem volt probléma hogy mindenféle hazugságot bemásolj ide az iszlámról. Jézus mit is mondott a hazugságról?



A Koránban Jézus maga mondja hogy nem Isten:


Akkor Allah azt mondta: „Jézus, Mária fia! Mondtad-e vajon te az embereknek azt, hogy: ‘Vegyetek engem és anyámat Allah mellé két istennek?’” [Jézus pedig] azt mondta: „Magasztaltassál! Hogy jönnék én ahhoz, hogy olyasmit mondjak, amihez nincsen jogom. Ha én [valóban] ezt mondtam volna, akkor Te tudnád azt. Te tudod azt, amit én [elrejtek] magamban, de én nem tudom, mit [tartasz] Te magadban. Bizony, [egyedül] Te vagy az, aki tudván tudod a rejtett dolgokat. Csak azt mondtam nékik, amit Te parancsoltál nekem, hogy: ‘Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!’ (5:116-118)



A Bibliában viszont Jézus nem mondja hogy ő Isten és azt sem hogy 3 isten lenne. Ezt csak te képzeled oda.



"Vagyis a Fiú megkapja az ítélkezéshez való jogot,"


Ez szintén hamisítás. Jézus ember, ő nem ítélkezhet csakis Isten.



"Most már komolyan meg kell kérdeznem, hogy ezt direkt csinálod? Mert ennyire hülye nem lehetsz.."


Megint a személyeskedés... Ne haragudj de szerintem az a hülye aki szerint 1+1+1=1 Egy kisiskolás is tudja hogy ez lehetetlen.



"Inkább te bizonyítsd be azt, hogy a három isteni személy nem lehet egy Isten, ha egyszer ugyanazt az isteni lényeget birtokolják és mindenben teljesen egyek (kivéve a személyükben persze)."


Már megtettem, de te kijelentetted hogy téged nem érdekel mi logikus. Vakon elhiszed, pedig nyilvánvaló hogy értelmetlen pogány tanokat védesz.



"Nem, már születése pillanatában megkapott mindent. Úgy született, mint válóságos Isten."


Már mondtam hogy Isten nem születik, legfeljebb a hamis pogány vallásokban. Isten mindig is létezett és nem szül hanem teremt.



"És mégis mi a fenéből számoltad ezt ki? Vagy csak úgy hasraütésből? Egyáltalán mit értesz "ténylegesen vallásos" alatt? "


Onnan hogy itt élek és látom. Az hogy valaki évente egyszer betéved a templomba például esküvőre nem nevezhető vallásosnak ha közben fogalma sincs a vallásáról. Bármerre mész kb üres templomokat találsz.



"Szóval? Mivel tudod bizonyítani, hogy Jézus tanításait meghamisították? "


- Nincs Jézus korából fennmaradt Biblia. Nem tudhatod hogy amit ma olvasol az ugynaz amit az apostolok leírtak. A legrégebbi részlet is Jézus után kb 200 éves. A fennmaradt könyvek vagy részletek sokszor eltérnek, pedig egyezniük kellene.


-Jézus és a tanítványai arámi nyelven beszéltek az Újszövetséget mégis görögül írták. Az apostolok egyszerű emberek voltak, talán még írni sem tudtak, főleg nem görögül.


-Már Pál tanítási is ellentétes Jézus üzenetével.


- I. Konstantinus császár állíttatta össze azt a könyvet amit ma Bibliának neveznek, és még csak nem is volt keresztény. Jó példája annak mikor a hatalom saját elképzelései szerint átformálja a vallást. Belehamisították a pogány római vallás elemeit, mint például hogy Jézus isten lenne. Azokat a könyveket amik nem illettek bele egyszerűen elégették. A szentháromság pedig csak 381-ben került elfogadásra. Ezt amúgy sok keresztény nem fogadta el. Őket eretneknek nyilvánították.


-Egyes kutatók szerint többezer ellentmondás van a Bibliában, ami nem meglepő mert emberek hamisították azt bele. Isten könyvében nem lehet többezer ellentmondás, sőt egysem. Ha megnézed pont azok a leginkább ellentmondásos részek amik ellentétesek az iszlám tanításával, mint például Jézus istensége és megváltó szerepe és szentháromság.


-A Korán egyértelműen kijelenti hogy a Bibliát meghamisították. Tudom hogy te nem veszed figyelembe a Koránt, de láthatod hogy Jézus úgy imádkozott ahogy a muszlimok. Ez is bizonyítja hogy a Koránban szereplő Jézus a valós és a muszlimok Jézus igazi követői.

2016. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/533 anonim ***** válasza:
42%

"a 85-ös citrom díjas, az év antikommentje. Ennyi tévedést összehordani 4 sorban, az már szinte 'művészet'!"


Mi ebben a tévedés? Istvan35 nevű válaszoló is megerősítette hogy a Sátán a keresztények szerint isten. Még a verset is megjelölte.



"Ez is marhaság, de nincs kedvem most nagyon kivesézni a témát. Pl. a szenteket nem imádja senki, hanem az imájukat kérik. Mint ahogy mi is kérhetjük az élőktől, hogy imádkozzanak értünk, úgy a már földről eltávozott szentek imáit kérni sem bűn, ha egyszer élnek. Márpedig a Jelenések könyve szerint nagyon is élnek, méghozzá a mennyben a Fiú mellett, mint társ-királyok. "


Ez a hozzászolásod is azt bizonyítja hogy a kereszténység úgy ahogy van politeista. A szeneket, aki emberek a Fiú mellé helyezed aki isten, vagyis akkor ezek az emberek is istenné váltak. A gyakorlatban még több isten van a keresztény vallásban mint a hinduknál.

2016. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!