Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszitek ezt magatokkal,...

Miért teszitek ezt magatokkal, és a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Hatalmas kérdések, kételyek vannak bennem. Ezek a vallások, és istenségek mire vannak? Miért jó az, ha egy meg nem fogható, csak az elmétekben létező valamibe kapaszkodtok, és minden cselekedeteteket a szerint tesztek, hogy a nagy ő aki nincs mit szól, vagy mit vár el tőled? Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli? Nem gondoljátok, hogy pont ez a lényeg? Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket? Miért nem Önmagadban hiszel, miért egy megfoghatatlan igazságtalan semmibe? Sőt, egyáltalán miért nélkülözhetetlen ez az életben számotokra? És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot? Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek. Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket. Váleményeket, és ellenvéleményeket elfogadok, a kérdéseimre választ is, de máglyán ne égessen el senki eretnekségért. Köszönöm

2017. ápr. 15. 12:39
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hog nem hiszel benne még letezik Isten.

Amugy a Biblianak meg erkolcsi torvenyeknek pl sokat koszonhetunk .

Képzeld milyen vilag lenne erkölcs nelkul... Bar már kezd olyan lenni.

2017. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
60%
вот, это ты ленин?
2017. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
6%

Kezdetben az emberek ok istenben hittek minden népnek rengeteg istene volt és akkor jött egy nép kit zsidóknak nevezünk akik azt mondták egy Isten van. A többi nép úgymond sajnálta őket hogy csak egy Istenük van. Az Isten törvényt adott a zsidóknak hogy mit ne tegyenek, és hogy mi kedves előptte, de egy idő után a zsidók ezt már nem tartották be , ezért Isten elküldte Fiát a világba hogy új vérrel írt szövetséget kössön az emberrel, Krisztus ki vérét ontotta a kereszten ezt megtette és a halálból való feltámadásával új életet adott nekünk, reményt adott nekünk hogy a halál nem egy elmúlás nem egy végső mozzanat hanem egy jobbnak a kezdete.


A hit nagyon fontos nekem a keresztény hit. Őseinknek a hit adott erőt amikor pl meg kellett védeni a keresztény Európát a törököktől , vagy éppen más népektől. Ma ez nem sikerül mert nem elég hogy sokan nem hisznek nem tolerálják azt aki hisz és ez itt a nagy. A hit még senkitől nem vett el semmit inkább adott egy jót az életébe. Hol lenne a mai világ az előző hozzászólóhoz csatlakozva erkölcs nélkül, hol lenne művészet kultúra nélkül, eza világ akkor olyan lenne mint egy puszta sivatag ahol az ember csak megy megy de nem lát mást csak pusztaságot.

2017. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Valóban kell az erkölcs. De azt nevelés útján is el lehet érni, szülő-gyerek kapcsolatnál. Miért szükségeltetik még ehhez több 100 haszontalan információ egy lény törvényeiről, ami nincs? Miért KELL, miért SZÜKSÉGES az ember számára a hit? Talán, mert annyira felfoghatatlan számára a halál, hogy ezzel talál némi nyugalmat? Te miért hiszel? LÁttad, találkoztál vele? Estleg ismersz valakit, aki igen? Persze akinek 110 feletti az IQ-ja, és képes racionálisan gondolkodni?
2017. ápr. 15. 13:02
 5/56 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Te intelligens dolognak tartanád, ha téged a meggyőződéseddel ellenkező dologra kényszerítenének, és azt meg is tennéd? Vagy ha számonkérnék, hogy miért az a meggyőződésed, ami? Te valami ilyesmit teszel a hívő emberekkel, kivéve a kényszerítést - egyelőre. Az okozat az okból származik. Azaz a miértekre az azértok adnak választ. Ám azt kiemelem, hogy az ember meggyőződése nem szorul magyarázatra. Nekem nem kell magyarázkodnom a meggyőződésem miatt. Ha megkérdezel, elmondom az okot, hogy értsd, de magyarázkodni nem fogok. Az is érdekelne, hogy hol az az ember, aki nem a legjobb meggyőződésének megfelelően neveli a gyerekeit?


Nem tudom, átgondoltad-e a kérdéseidet, mielőtt kiírtad volna, de innen nézve felér egy összefércelt vádirattal. Evidenciának veszel általad vélt, de nem ellenőrzött dolgokat. Azt javaslom, ha érdemi válaszokat szeretnél, akkor a kérdéseidet kíváncsiságból tedd fel, ne pedig számonkérő jelleggel. De ha a célod nem számonkérés volt, akkor fogalmazd át a kérdéseidet, mert innen nézve mégiscsak az.

2017. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Persze hittek sokmindenben, az állatokat is soksok jelentéssel felruházták, holott csak ugyan olyan biológiai lények, mint mi vagyunk. Ma már ezt tudjuk, és azt is, hogy a világ gömb, és nem lapos. Azt is, hogy aki nem hisz ebben a dologban (láss engem) képes elérni dolgokat az életben. Merek, és tudok magamra támaszkodni. Ha ezeket "kinőtte" az emberisgé, miért ragadt le mégis ezer éves kitalációknál?
2017. ápr. 15. 13:07
 7/56 Pietrosol ***** válasza:
80%

Szia!


Egyrészt, mi a radai rosseb közöd van ahhoz, hogy ki, miben hisz vagy nem hisz? Másrészt, érdekes ez az önmagamban vagy 'én'-ben való hit. Ha anyagi tekintetben nézem, akkor melyik a beleimben, orromban vagy számban élő baktériumbrigádot tekintsem énnek? Az ember testi szinten sem én, hanem sokkal inkább egy rendszertani kategóriákat magába foglaló kolónia. Ha szellemi, az egyéniség szintjén nézem, akkor ma nem az vagyok aki előző évben voltam és feltehetőleg jövőre nem az leszek, aki ma vagyok. Egyébként mutasd már meg kérlek ezt az ént! Netán ez az én csak az elmédben létezik, de valójában nincs sehol?

2017. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésed. Bele is találtál a lényegbe. Az emberek nem is hagynak lehetőséget más nézetre, hiszen már születéstől fogva ebbe nevelődnek bele. Tehát ezt nem neveznéd kényszernek? Az érdekes... Mert, hogy miért is ne lehetne nevelni az embert mondjuk 16-18 éves koráig teljesen elfogulatlanul a hitek iránt, majd ezután út elé állítani, ő mit akar? Fel vagyok háborodva a szektátk miatt. Amit felismertél a kérdésemben valós! Egy elég szomorú történet az én egyik iemrősömmel kapcsolatban, aki ilyen családban nőtt fel, és KÉNYSZERÍTVE volt mindenre. Rengeteget sírt, depresszió közeli állapotban volt, mert a szülei elvártak tőle olyan dolgokat, amiket a szülők a magukénak éreztek. Ha ez nem kegyetlenség, akkor mi az? Nem érdekelték a gyerek önálló gondolatai minden rá van erőltetve. Néhány példa: Bulizni nem szabad, Válla nem látszódhat ki a ruhából, kávét nem ihat, ezek a leggyengébb példák, de elég ahhoz, hogy lássuk: emberi találékonyság szülte. Kávé, alkohol, ruházat? Ne nevettess. Azt prédikáljátok, istenetek szeret mindenkit. Akkor mi az, hogy egy kólát nem ihat meg az ember gyomorideg nélkül vagy nem öltözhet a saját stíluisa szerint? Megmondom én: betegesen szeretik az emberek azt a kitalált bábut, ami helyettük gondolkodik, és "megmondja" mit szabad és mit nem. Jobban, mint a saját gyereküket, férjüket, feleségüket. Mindent a nagy bibliáért. Elnézést a stílusomért, de igazán, nagyon kívánom, hogy a lehető legtöbb ember világosuljon meg a szürkületből, mely a vallások miatt alakult ki.
2017. ápr. 15. 13:18
 10/56 anonim ***** válasza:
29%

Lenin, mássz vissza a mauzóleumba, meghaladottak a nézeteid! 100 milló ember halál nem elég? mind a vallásellenes nézeteid miatt.

[link]

---------

Ismerkedj meg az ember valódi szellemi gyökereivel

[link]

Várkony Nándor teljes kiadású művét ajánlom, kulturális antropológiát, vallástörténetet - majd utána folytatjuk, egyelőre dől belőled a sivár lenini világnézet, miszerint az emberek megtévesztésére kitalált papifurmány (ez lenini kifejezés) - kár volt szüleidbe/ tanítóidba beledöngölni ez a tudatpusztító baromságot, félresiklottál nagyon- attól pesze még lehet sikereres nav ellenőr, menedzser, vagy nem tudom mi az, ami miatt úgy érzed a halált legyőző erőket ad neked.


Gondolkoztál már azon, miért lehet, hogy csak szakrális művészet van? hogy minden művész maga találja meg az Abszolútumhoz az utat?

2017. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!