Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszitek ezt magatokkal,...

Miért teszitek ezt magatokkal, és a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Hatalmas kérdések, kételyek vannak bennem. Ezek a vallások, és istenségek mire vannak? Miért jó az, ha egy meg nem fogható, csak az elmétekben létező valamibe kapaszkodtok, és minden cselekedeteteket a szerint tesztek, hogy a nagy ő aki nincs mit szól, vagy mit vár el tőled? Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli? Nem gondoljátok, hogy pont ez a lényeg? Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket? Miért nem Önmagadban hiszel, miért egy megfoghatatlan igazságtalan semmibe? Sőt, egyáltalán miért nélkülözhetetlen ez az életben számotokra? És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot? Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek. Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket. Váleményeket, és ellenvéleményeket elfogadok, a kérdéseimre választ is, de máglyán ne égessen el senki eretnekségért. Köszönöm

2017. ápr. 15. 12:39
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
Nos a képeket valamiért észrevételem szerint, nem tudjátok megnyitni. Ezek a képek a bírtokomban vannak, szóval bárkit aki érdekel ezek megtekintése, az kérem szóljon és elküldöm a képeket. Békesség nektek.:)
2017. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

A zárójeleket kell levenni az URL-címek végéről.

Itt gyakorin pedig a záró zárójel elé célszerű betenni egy szóközt.

2017. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
Köszönöm Utolsó válaszoló! :)
2017. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

"Mért hívod mégis ELMÉLETNEK azt, amit ugyan tényként kezelsz, de még mindig elméletnek írod?"

Ez sajnos hagyományból van így. TUDOMÁNYOS ELMÉLET - ez a létező legjobban bizonyított dolog itt, ezen a világon.


"Írod a bizonyítékokat, holott még egyet sem láttunk"

Most valóban nem idéztem, de már nagyon sokat és sokszor leírtunk itt is. Nézz utána (nem feltétlenül itt).


"Az elmélet NEM tény. :)"

Valóban... csak 99.9999%

De igazad van.


"mindkét fél teljesen sakkban van a tudatlansága miatt."

Miben?

Azért a tudományos igazságok nem így néznek ki. Majd még írok erről, válaszul a többi írásodra.

2017. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

"A világi gondolkodás visz a kárhozatba."

Ezt leírnád, hogy pontosan hogyan gondolod? Normális emberekről beszélj, ne deviánsokról, mert azok vallással vagy anélkül is rosszak lesznek.


"Szerintem az ateista a korlátolt, a keresztény pedig gondolkodik."

Leírnád, hogy ezt konkrétan hogy gondolod? Miben korlátolt, és a keresztény miért nem korlátolt pl. a hitkérdésekben?


"A világ ellen menni, kereszténynek lenni az az igazi kihívás."

A világ egyelőre jobban támogatja a keresztényeket - még Európában is, hát még máshol - szóval ezt hagyjuk. Sokkal könnyebb kereszténynek lenni bárhol, mint ateistának.

2017. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
69%

"a Cseppkövek évmilliók alatt nől, ha jól emlékszem 1-10 centimétert."

"1926-1927-ig nem kevesebb mint 2hüvelyknyit (azaz kb. 5cm) cseppkő alakult ki Florida államában egy üzemben"

Amint látod, az csak ÁLTALÁBAN igaz, hogy a cseppkő lassan nő. Előfordulhat olyan, hogy gyorsabban, ezért a cseppkő növekedése ÖNMAGÁBAN még nem bizonyíték.

A különböző bizonyítékokat nem árt a helyén kezelni.


"Ezek után szerintem teljesen érthető, mért is nem hiszem el azt, hogy valóban az van, amit az Ateisták hisznek, hogy több millió éves a Föld és ecetera-ecetera. :)"

Tudod, ilyenkor van az, hogy TÖBB bizonyítékot szerzünk.

Sok különböző bizonyíték van (bolygók kihűlési sebessége, stb) - viszont, ami ABSZOLÚT biztos, az az urán bomlása. Leginkább ezen alapul a Föld kora (és természetesen azt az időt mondja meg, amikor megszilárdult a kőzet, szóval a Föld ennél idősebb.


"az hogy mi nem ismerünk MINDEN részletet a világban, az nem zárja ezek létét, ugyan így Isten létét sem zárja ki a mi teljes tudatlanságunk."

Így igaz. Ilyenkor van az, hogy az adott dolog nem tudományos elmélet, hanem csak feltevés, vagy pedig csak korlátozott (mint a klasszikus mechanika). Pl. ilyen az, hogy Isten nincsen (ez 100%) - de istenek létezhetnek (ez meg a feltevés).


"ha tévedek igazán akkor semmi gond nincsen, meghalunk és az enyészeté leszünk."

"DE! Ha ti tévedtek, akkor az örökéleteket bánhatjátok"

Na igen, ez jó kérdés.

Na, először is: HA a hited nem jelent aránytalanul nagy terhet (abortusztilalom, őssejtkutatás tilalma, ősrobbanás, evolúció tagadása, fejlődés fékezése, szükségtelen korlátozások, plusz adók, rosszabb élet, stb) - AKKOR tényleg lehet, hogy jobban jársz így.

Na de MELYIK istennel? Kb. 8000 fő vallást ismerünk, de pl. az egy szál kereszténységnek van legalább 4000 irányzata. Melyik ebből a sok 100000 hitből az igazi?

És, ha NEM ismerjük még az igazi hitet és az igazi istent?


SZERINTEM a normális az lenne, ha MINDEN pozitív (tehát nem agresszív, pusztító, egyeduralomra törő, "csak az én istenem létezik") hitnek valamekkora teret adnánk. Aki akar, higgyen benne. Így legalább esélye van annak, hogy VALAKI a mennyekbe kerüljön.

DE az emberiség több, mint 50%-a viszont legyen ateista, hogy itt a Földön is normális legyen az élet. Természetesen agresszív térítés és a másik életébe beleszólás oda-vissza tilos (kivéve a normális együttélés szabályait).

Vitatkozni lehet, mindenki elmondhatja az érveit.

Én így gondolom.


"egy még számotokra is csupán ELMÉLETET, hogyan tudtok mégis TÉNYKÉNT kezelni"

Mondom: 99.9999%

Kényelemből mondjuk rá, hogy tény, mert nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy máshogy történt. Természetesen igazad van, hogy ott van ez a picike kis esély: előtted áll a lehetőség, hogy megmutasd a BIZONYÍTÉKAIDAT. Ha nincsenek, akkor viszont inkább ne erőltesd a témát, és nézd el nekünk ezt a kis pongyolaságot.


"Mert ha én azt mondom, hogy a halnak lába van azt nektek elkell fogadnotok"

Mondjuk konkrétan tudunk is ilyen halat mutatni. Mi a probléma? Ezt is elmagyaráztuk már neked.


"szerintem ez batarság"

Ez a te véleményed - és, ha okos ember vagy, akkor ezt megtartod magadnak. Bár, ha okos lennél, akkor megértenéd az evolúciót és nem mondanál ilyen butaságokat.


"mért nehezebb elhinni, hogy világéletünkben emberek voltunk és Isten az, aki a Föld porából megformált minket"

MERT NEM KELL ELHINNI! Mert a bizonyítékok NEM ezt mondják!!!


"és adott nekünk szabad akaratot, tudást és erkölcsöt"

Semmi sem lehetetlen - de akkor nagyon csúnyán becsapott minket, mert MINDENT úgy alakított, hogy az ÖSSZES létező bizonyíték mást mond. Ilyen istenre vágysz?

2017. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
29%

Kedves utolsó Válaszoló, nem igazán értelek. Tehát bizonyíték, hol van? Kértem tőletek nem régiben (nem konkrétan itt, de az ateistáktól), hogy legalább egy ilyet mutassatok, sokszor hallottam, hogy: "de már mutattunk" de nem láttam sosem ezt. Félreértés ne essék nem akarok ennél jobban bele menni ebbe a témába, mert már rengetegszer póruljártam, mivel nem lesz és nem is lett vége sosem. Tehát, ha lehet ennél én megállnék, sokatokkal beszéltem már, és még fogok is valószínű, de ezt a legegyszerűbb élőben lenne jó megvitatni, és akkor sem TÚL sokáig, mert egymás idejét ÉN nem szeretném ezzel rabolni. Viszont! Az, hogy én melyik Istent hiszem, nos csak egy Isten van, aki meg is halt az ember bűneiért és ennek az Istennek szava és ígéretei szentek. Én ebbe hiszek, és úgy mint titeket engem sem lehet ettől eltántorítani. És látod emiatt sem akarom folytatni ezt a végeláthatatlan vitát. :) Végére összefoglólag: Neharagudjatok, de nem tudom egyszerüen elfogandi TÉNYnek az elméletet (igen, tudom ez csak 99.9999%-ig van így mert ezt csak hagyományból mondjátok, de szerintem ez egy kibúvó, hogy nem tudtok semmit és hát lesz, ami lesz alapon elmélet marad, ez akár tetszik akár nem). Én nem is tudom hányévig próbáltam ezt elfogadni, megpróbáltam elhinni, felfogni, bizonyítékokat keresni rá, de egyszerűen semmit nem találtam. Keresem a mai napig vajon mi is lehet az közös ős, ami 5-10 éve még a majom volt az ősöm. A gond ott kezdődik, hogy hivatkoztok dolgokra, ami egyáltalán nem biztosított, ez a közös ősről sem tudok én semmit, pedig tényleg próbáltam utána kutatni, kérdezősködtem is, Facebookon a hivatalos ateista fórumon is utána kérdeztem, de senki nem tudott válaszolni, hogy ez hogy néz ki, vagy mi is volt az. Én arra gyanakszom, hogy ez is kibúvó, mert tudatlanok vagyunk ebben is. Még mindig fent tartanám azt, hogy egyik fél sem tud annál többet, mint amit olvas. Én olvasom a Bibliát és onnan tudom, hogy van Isten, és látom a feleségemen, hogy van és láttam a gyógyulásán is. Ez egy hosszabb történet, emiatt lettem keresztény, ez volt az a pont amikor azt mondtam: "Van és igaz is!" , de ha érdekel bárkit is elmondom. Látom a világon, hogy van Isten, vagy hogy kell lennie, mert túl összetett minden, az embernek az egyénisége, úgy hogy minden ennyire passzol valamihez, a kőzetek a rétegek, mindennek van szerepe. Ez teljes képtelenség, hogy véletlen legyen, tényleg neharagudjatok, de ezt se én se a feleségem, aki ugyan így masszívan ateista volt, nem tudjuk bevenni így. :) Semmilyen bizonyíték nincs erre, és amennyit kutattam ezután, kétlem hogy egyáltalán valamikor lesz is. Nekem meggyőződésem, mint nektek, hogy a véletlenek sorozata váltotta ki ezt, hogy meghalt értem Krisztus, ott volt a kereszten és az én és MINDENKI bűnéért meghalt. Ha ezt elfogadom, örök életem van a mennyben. Békesség nektek.


U.I.: Nem igazán fogom már ezt a kérdést figyelni, mert mint mondtam végeláthatatlan vita elé néznénk és én miattatok sem akarom ezt, nem akarok mérgelődni és azt se akarom, hogy ti mérgelődjetek, hogy nem értjük egymást. Szóval, én lezártam részemről. Sziasztok! :)

2017. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
45%

Vidiripi


Ami ezt a "bizonyított" elméletet illeti a DNS létrejöttére is csak elméletek vannak!

A földi élet minden formája DNS alapú de a tudósok még is úgy gondolják hogy kezdetben RNS alapú volt.

Tehát akkor csak kell az a hit ehhez az elmélethez mivel igen csak sok részlet nincs tisztázva ebben a "bizonyított" elméletben! S ez csak egy részecske volt az egészet illetően!

2017. ápr. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Én szívesen élek a Biblia irányadó mértékei szerint. Van életcélom, és reményem a jobb jövőre, nem csak nekem, a gyerekemnek is. Amúgy ha nem hinnék Istenben, akkor is jobban megérné a Biblia irányadó mértékei szerint élni, mint anélkül. Mind az emberi kapcsolatok terén, mind családi téren gyakorlatiasnak találtam ennek a régi könyvnek a tanácsait.
2017. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, kedves előző, hogy csalódást fogok neked okozni, de nem fogok veled leállni vitatkozni. Bocsi.
2017. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!