Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszitek ezt magatokkal,...

Miért teszitek ezt magatokkal, és a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Hatalmas kérdések, kételyek vannak bennem. Ezek a vallások, és istenségek mire vannak? Miért jó az, ha egy meg nem fogható, csak az elmétekben létező valamibe kapaszkodtok, és minden cselekedeteteket a szerint tesztek, hogy a nagy ő aki nincs mit szól, vagy mit vár el tőled? Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli? Nem gondoljátok, hogy pont ez a lényeg? Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket? Miért nem Önmagadban hiszel, miért egy megfoghatatlan igazságtalan semmibe? Sőt, egyáltalán miért nélkülözhetetlen ez az életben számotokra? És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot? Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek. Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket. Váleményeket, és ellenvéleményeket elfogadok, a kérdéseimre választ is, de máglyán ne égessen el senki eretnekségért. Köszönöm

2017. ápr. 15. 12:39
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Neked is áldott húsvétot!

2017. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
33%
Kedves Kérdező, bennem is nagy kérdések és kételyek vannak. Ugye, azt mondod, hogy Isten nem létezik, mert csupán elméleteket gyártanak a keresztények róla, hogy mivan ha van. Nos... Ez az Ateistákra is épp így igaz. :) Az evolúciós ELMÉLETET még ma is CSUPÁN elméletként kezelik a nagy okosok, akik ebben hisznek. Én hiszem, hogy van Isten és elfogadtam nagyon rég azt is, hogy meghalt értem, de nem csak értem. :) A felvetésem csak annyi, illetve a felszólalásom csupán annyi, hogy hát többet nem lehetne elmondani az Ateizmusról avagy az Evolúció híveiről sem. Ők is csupán egy könyvekben leírt tudományos ELMÉLETET bizonygatnak már x ezredik éve. Félre értés ne essék, nem rágalom, vagy piszkálódás, csak én nem tettem volna fel ehhez hasonló kérdést, amiben konkrét kérdés sincsen, hiszen maga a kérdés eleje téves és teljesen igaz a másik avagy az Ateista félre is. :) Ennek kérdező, még azért sincs semmi értelme, mivel végeláthatatlan vitába kezdhetsz ezzel (nem belőled, hanem másból indulok ki, akikkel már beszéltem erről), egyik sem fog megáljt parancsolni, így vagy félbe marad a vita és elfeccőltetek sok-sok órát vagy pedig rájöttök, hogy ennek nem lesz vége sose és csak felháborodtok egymáson. Én, épp ezért, csupán ezt az egy bejegyzésemet fogom leírni! A Véleményem az kedves Kérdező, hogy ostoba kérdésekkel se magadat se mást ne traktálj, hiszen konfliktust szűlhet ami felháborodást von maga után. Békesség neked. :)
2017. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
57%

Balinhun, te isten átka, már elmagyaráztuk neked, hogy a tudományban a "CSUPÁN elmélet" az a BIZONYÍTOTT dolog!

A köznapi vagy a vallásos "elmélet", az meg persze nincs bizonyítva. Az evolúció TUDOMÁNYOS ELMÉLETE az 100%-ig BIZONYÍTVA VAN.

Az ateisták pedig alaphelyzetben nem foglalkoznak istenekkel, csak ha nagyon kell. Pl. akkor, ha egy hívő veszi rá őket.

Megkérhetlek, hogy NE ködösíts?

2017. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
41%
Értem... bocsáss meg kérdezhetem, hogy ismerjük egymást? Vagy, hogy mi váltotta ki belőled, hogy nem kimondottan relaxálva írod soraid? Tehát, mit tettem ÉN, hogy ezt váltottam ki? Ne válaszolj, költői kérdés. HA megkérhetlek arra, hogy kicsit nyugisabb hangvételbe írnál nekem azt viszont köszönettel hálálom, viszont ezért nem igazán hálálkodnék. :) Mint ahogyan mondtam a kérdezőnek is, hogy van egy kérdés ami oda és vissza is érvényes, sajnálom, ha te ezt nem így látod, de ez attól még így van. :) Mért hívod mégis ELMÉLETNEK azt, amit ugyan tényként kezelsz, de még mindig elméletnek írod? Ez is költői kérdés volt, kérlek ne válaszolj. Írod a bizonyítékokat, holott még egyet sem láttunk, csak beszélnek valamiről, ami TALÁN másnapra lehet meg is változik. Az elmélet NEM tény. :) Kár, hogy ezt közületek csak PÁRAN látják be, de ők legalább belátják, hogy mindkét fél teljesen sakkban van a tudatlansága miatt. Mindazonálltal, köszönöm a reagálásod, még ha nem is úgy történt,mint ahogyan én azt kezdeményeztem a Kérdező felé. Békesség neked! :)
2017. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
36%

"Miért teszitek ezt magatokkal, és a gyerekeitekkel?"


Úgy látom, hogy megint lement egy agymosó szabadonébredők vagy egy Zeitgeist tanfolyam :)


a bölcs és tapasztalt gyermek, és a buta, tapasztalatlan szülők. Fujjjj. Nevelje a gyerek a szülőt, az jobb lenne

2017. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

A 109-es nem inkább egy kreativitásteszt volt?


Ha javasolhatom, próbálj ki egy EQ tesztet is.

2017. ápr. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban kell az erkölcs. De azt nevelés útján is el lehet érni, szülő-gyerek kapcsolatnál. Miért szükségeltetik még ehhez több 100 haszontalan információ egy lény törvényeiről, ami nincs?"

Haszontalan? Nekem az életemet jelenti, és elég sok mindent ismertem fel magamban és a világban a segítségével. Nem mellesleg örök életem van. Neked?

"Miért KELL, miért SZÜKSÉGES az ember számára a hit? "

Hit által van üdvösségünk. Ez csak elég érv, nem?

"Talán, mert annyira felfoghatatlan számára a halál, hogy ezzel talál némi nyugalmat?"

Nem. olvass kevesebb szabadonébredőket és próbálj gondolkozni, kérdezni, kevesebb előfeltételezéssel

"Te miért hiszel?"

Lsd. előbb

"LÁttad, találkoztál vele?"

Nem, akkor nem lenne hit. De több szemtanú igen, lsd. Biblia (de nem ezért hiszek)

"Estleg ismersz valakit, aki igen?"

Személyesen nem. Ismersz valakit, aki találkozott Napóleonnal?

"Persze akinek 110 feletti az IQ-ja, és képes racionálisan gondolkodni?"

Nekem 110 feletti, nincs összefüggés.


"Miért jó az, ha egy meg nem fogható, csak az elmétekben létező valamibe kapaszkodtok, és minden cselekedeteteket a szerint tesztek, hogy a nagy ő aki nincs mit szól, vagy mit vár el tőled?"

Te tudod az örök élet receptjét?:)


"Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli?"

Mire gondolsz? Bűn cselekvésére? Köszi nem, idejétmúlt.


"Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket?"

Tényleg, gaz, gonosz próféták és apostolok. Most hülyére keresik magukat, mert megtértem. Nem vagyok egyháztag ...


"És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot? Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek"

Nehéz kérdés. Én sem értek egyet a bigottságot elváró szülőktől. Persze nem mondom, hogy igazam van, de szerintem nem korrekt olyant elvárni egy gyerektől, amit mi magunk sem tudtunk megtenni.


"Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket."

Az én véleményem meg pont az ellenkezője. A világi gondolkodás visz a kárhozatba. Szerintem az ateista a korlátolt, a keresztény pedig gondolkodik. A világ ellen menni, kereszténynek lenni az az igazi kihívás.


"Váleményeket, és ellenvéleményeket elfogadok, a kérdéseimre választ is, de máglyán ne égessen el senki eretnekségért."

Senki nem akar elégeti. Ha a szabadonébredőkön kívül mást is olvasnál tudhatnád, hogy a katolikus vallás nem egyenlő a kereszténységgel. Olvass Bibliát, tök jó dolgok vannak benne


Köszi a figyelmet

2017. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkinek az egyéni érettségén és fejlődésén múlik, hogy miképpen találja meg a hitét és Istent. Tökéletesen szubjektív élmények, emiatt soha senki nem fog tudni meggyőzni senki mást a maga igazáról :) Nagyon szerencsés vagyok, mert valahogy maradtak emlékeim régebbi időkből, előző életekből, annak ellenére, hogy a reinkarnáció ma még nem elfogadott tény. Istenre is emlékszem, de nem úgy, mint ahogy az egyház bemutatja. Jézust is érteni vélem, de teljesen másképp értelmezem a tanításait, mint ahogy a vallások értelmezik. Az Élet legfontosabb célja az objektív Igazság keresése. Engedjük meg mindenkinek, hogy úgy keresse saját életének értelmét, ahogy tudja, vagy -nehezebb körülmények között- ahogy bírja.
2017. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Balinhu:

Köszönöm az észrevételed és a szépen megfogalmazott válaszod. DE! Pontosan a múltkor az amit tudnak vizsgálni a mai emberek, régészek, tudósok. Megfogható tárgyakat, őskori emberi maradványokat, használati eszközöket találnak. Ha ez nem bizonyítás, akkor neked nem tudom mi lehet az. Ellentétben a kreált mesékkel, ezt megfoghatod. Mondj csak egyetlen egy megfogható, vagy látható BIZONYÍTÉKOT arról, amiben Te hiszel. Utána elfogadom a további válaszod, vagy nevezzük vita levelednek. Ha nem tudsz, akkor ne is írj erre kérlek, mert lényegtelen teljesen.


04.06. 01:32

Pontosan a hozzád hasonló emberektől óvjon meg az általad tisztelt isten bennünket, és minden más ép elméjű embert. Az sem ártana, ha nem isten, hanem egy zárt szoba óvna.


04.19. 16:14

Köszönöm a válaszod, és hogy mindenre próbáltál kitérni, nem tudok másra reagálni csak egyre: Nem tudom mi az a szabadon ébredők. De ígérem utána olvasok. És talán, ha egyet értek az ő gondolkodásukkal, még csatlakozom is hozzájuk. Ha a leírásodból kiindulva hasonló az elképzelésük a világról, akkor ott a helyem. De nem menjünk ennyire előre, ha megtettem a kutatást, írni fogok.

2017. ápr. 20. 15:32
 40/56 anonim ***** válasza:

"Balinhu:

Köszönöm az észrevételed és a szépen megfogalmazott válaszod. DE! Pontosan a múltkor az amit tudnak vizsgálni a mai emberek, régészek, tudósok. Megfogható tárgyakat, őskori emberi maradványokat, használati eszközöket találnak. Ha ez nem bizonyítás, akkor neked nem tudom mi lehet az. Ellentétben a kreált mesékkel, ezt megfoghatod. Mondj csak egyetlen egy megfogható, vagy látható BIZONYÍTÉKOT arról, amiben Te hiszel. Utána elfogadom a további válaszod, vagy nevezzük vita levelednek. Ha nem tudsz, akkor ne is írj erre kérlek, mert lényegtelen teljesen"


Kedves Kérdező, én nem igazán azért írtam mindezt, illetve nem kizárólag azért írtam, mert érvelni szerettem volna, egyszerüen csak elmondtam a véleményem, ahogyan ezt most is elfogom mondani. :) Tehát, a bizonyítékokról annyit, hogy sajnálatos módon messziről jött ember bármit mondhat. Ugyanakkor, tudom, hogy ezt a fossziliák alapján határozzák meg, úgy értve a tárgyak korát a fosszilia meghatározása adja meg. HA! jól emlékszem. No, de igazán én ebben nemigazán hinnék főleg a képek és több keresztény tudós elmondása alapján MÁR nem tudok ennek 110%-ig hinni. Egy 75 éves nő 46 éven keresztűl terhes volt és a méhében lévő gyermek magzata MEGKÖVESEDETT 46 év alatt. A magzatot 2002-ben távolították el a marokkói nő méhéből. Hihetetlen igen, de ezt az orvosok is elfogadták (a hírt itt olvashatod: [link]

Egy megkövesedett Cowboy csízmát találtak benne Cowboy lábával. (A képet itt tekintheted meg: [link]

Sokan mondják, hogy a Cseppkövek évmilliók alatt nől, ha jól emlékszem 1-10 centimétert. Ezt Dave Matson állította annak idején (talán még mindig így van). Ám, ezt NEM tudósok az otthonaikban, munkahelyeiken másképp gondolják. Ugyanis, 1926-1927-ig nem kevesebb mint 2hüvelyknyit (azaz kb. 5cm) cseppkő alakult ki Florida államában egy üzemben (a képet itt tekintheted meg: [link]

Egy indiában lévő kb.40 éves házban egy cseppkő OSZLOP alakult ki. (a kép erről: [link]

Egy cseppkőben találtak már denevért is. (ezt a képet a National Geographic Magazine 1953-as októberi számában tették közzé: [link]

Ezek után szerintem teljesen érthető, mért is nem hiszem el azt, hogy valóban az van, amit az Ateisták hisznek, hogy több millió éves a Föld és ecetera-ecetera. :) Lehet most azt mondani, hogy ezek tévedések ezeket meghamisították, de szerintem, az hogy mi nem ismerünk MINDEN részletet a világban, az nem zárja ezek létét, ugyan így Isten létét sem zárja ki a mi teljes tudatlanságunk. :) Kedves kérdező, ha tévedek igazán akkor semmi gond nincsen, meghalunk és az enyészeté leszünk. Bogarak és más kártevők vagy rágcsálók akár, esznek meg minket a Föld alatt vagy felett. Kit érdekel? DE! Ha ti tévedtek, akkor az örökéleteket bánhatjátok, mert akkor van Isten és akkor van megváltás is! :) ÉS félre értés NE essék, nem azért írtam le ezeket, mert én bármit bizonyítani akarok. Dehogy! A TI dolgotok mindezeket eldönteni, hogy a ténylegesen ott lévő dolgoknak hisztek vagy sem. És félreértés arról se essék, hogy én most vitát nyitnék erről, mert távol álljon tőlem, csupán nem értem, hogy egy még számotokra is csupán ELMÉLETET, hogyan tudtok mégis TÉNYKÉNT kezelni. Mert ha én azt mondom, hogy a halnak lába van azt nektek elkell fogadnotok, mert az evolúció ez, hogy a halnak lábanőtt és kijött a vízből. De...és ez az ÉN véleményem... szerintem ez batarság, mért nehezebb elhinni, hogy világéletünkben emberek voltunk és Isten az, aki a Föld porából megformált minket és adott nekünk szabad akaratot, tudást és erkölcsöt, mint azt, hogy egy a majommal való közös ősöd van. Szerintem ez totál batarság. Békesség nektek. :)

2017. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!