Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszitek ezt magatokkal,...

Miért teszitek ezt magatokkal, és a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Hatalmas kérdések, kételyek vannak bennem. Ezek a vallások, és istenségek mire vannak? Miért jó az, ha egy meg nem fogható, csak az elmétekben létező valamibe kapaszkodtok, és minden cselekedeteteket a szerint tesztek, hogy a nagy ő aki nincs mit szól, vagy mit vár el tőled? Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli? Nem gondoljátok, hogy pont ez a lényeg? Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket? Miért nem Önmagadban hiszel, miért egy megfoghatatlan igazságtalan semmibe? Sőt, egyáltalán miért nélkülözhetetlen ez az életben számotokra? És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot? Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek. Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket. Váleményeket, és ellenvéleményeket elfogadok, a kérdéseimre választ is, de máglyán ne égessen el senki eretnekségért. Köszönöm

2017. ápr. 15. 12:39
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Miért van nagy szerencsém? Azért mert kitölthetem? :D

2017. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

Ezek az IQ tesztek sajnos nem mindig a valóságot mutatják.

Persze minél magassab, annál jobb. Viszont az első feladat után dühösen bezártam. (pedig imádom az ilyet és nagyon könnyen megy). De most olyan lelki állapotban vagyok, hogy nem fogom fel mit látok. Tudom és értem mit kell csinálni, de nem bírok reagálni.

Igazából az eredmény csak annyit jelent, hogy a többiekhez képest ilyen feladatokat menyire jól tudsz teljesíteni.

2017. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

Pontosítok, ingyenesen kitöltheted, és azonnal kapsz rá választ. :)

Lucifer: Mint minden IQ teszt. Sok van, mert egy alapján nem lehet a teljes inteligenciád felmérni.

2017. ápr. 15. 17:23
 24/56 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező: ha érdekel, hogy miért maradnak fenn elavult, vallások is sokáig, akkor olvass memetikát.

Ott elég jól leírják ezt a jelenséget is.

2017. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Köszi, utána nézek, ment a plusz
2017. ápr. 15. 18:40
 26/56 anonim ***** válasza:
79%

Kitöltöttem a tesztet, extra magas érték miatt behívtak, időpontot fognak adni újabb teszthez, hogy bekerülhessek a Mensába :)

a kérdésedre: agnosztikus teista vagyok, nem az ószövetségi Istenben hiszek; nem tolerálom, ha erőszakkal térítenek; a Bibliát emberek állították össze, betolták,átírták,valamint meghamisították Isten üzenetét.

2017. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
24%

Tisztelt kérdező: Református egyházi keresztény valláshoz tartózo Isten hívő vagyok szellemben újjászületett Jézus Krisztusban való őszinte hit által Isten szeretetebol adódóan van örök életem Szent Szellemétol! Amelyet akkor kaptam meg amikor már őszinte szívből hittem a Megváltó Krisztusban!

Sajnos voltam egy ideig szkeptikus kis koromban apukám halála miatt de miután Isten Szent Szellemetol indítatava meg érintette a lelkemet ezáltal meg erősítette a hítemet!

Azért hiszem hogy Isten létezik mert alapvetően így születtem mindig is hittem Istenben meg neveltetes miatt is! És még azért is mert a halál jelen van életünk végéig amelyet halandó ember lévén nem tudunk meg szüntetni erre kizárólag csak is Jézus Krisztus az Úr Isten és a Teremtő Atya Isten képes a halál állapotát meg szüntetni! E miatt is hiszek benne még azért is mert nagyon nagy szeretettel ölelt át magához ki mutatva mennyire imádja a teremtményeit csak sajnos mások nem fogadják be az életünkbe a Megváltó Krisztust így tehát nehezen tudd kapcsolatot fenntartani de mindig szól az emberekhez!

2017. ápr. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
19 éves fiú vagyok elfelejtettem ezt le írni!
2017. ápr. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"a kérdésedre: agnosztikus teista vagyok, nem az ószövetségi Istenben hiszek; nem tolerálom, ha erőszakkal térítenek; a Bibliát emberek állították össze, betolták,átírták,valamint meghamisították Isten üzenetét."


Betolták? Hová? Átírták? De hol és mit írtak át benne? Az Univerzum teremtője aki tér és idő ura az élet teremtője ő ne tudta volna azt megakadályozni hogy az üzenetét meghamisítsák?

Micsoda hited van neked! Lenyűgöző!

2017. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
Kedves Vidiripi, kérlek engedd meg, hogy abban higgyek, amiben akarok. Leírtam a véleményemet, és sajnálom, ha téged ez rosszul érintett. El szoktam olvasni a hozzászólásaidat itt a gyik-en, vitaképességed kiemelkedő, ezért hosszú vitába most nem merülnék veled. A békesség és a felebaráti szeretet egyik feltétele az is, hogy tiszteljük egymás hitét. Áldott húsvétot!
2017. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!