Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszitek ezt magatokkal,...

Miért teszitek ezt magatokkal, és a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Hatalmas kérdések, kételyek vannak bennem. Ezek a vallások, és istenségek mire vannak? Miért jó az, ha egy meg nem fogható, csak az elmétekben létező valamibe kapaszkodtok, és minden cselekedeteteket a szerint tesztek, hogy a nagy ő aki nincs mit szól, vagy mit vár el tőled? Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli? Nem gondoljátok, hogy pont ez a lényeg? Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket? Miért nem Önmagadban hiszel, miért egy megfoghatatlan igazságtalan semmibe? Sőt, egyáltalán miért nélkülözhetetlen ez az életben számotokra? És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot? Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek. Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket. Váleményeket, és ellenvéleményeket elfogadok, a kérdéseimre választ is, de máglyán ne égessen el senki eretnekségért. Köszönöm

2017. ápr. 15. 12:39
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
85%
Kövezz meg engem, de én sem támogatom, hogy a gyerekek kávét, alkoholt igyanak, vagy elmenjenek "bulikba". Én is voltam ilyenben párszor, jól tudom hogy is néznek ki ezek a "bulik" általában. Majd ha felnőtt lesz, akkor azt csinál, amit akar. Sőt útszélinek se nézzen ki, öltözzön rendesen (nem a strandra gondolok, de Pesten járva szoktam látni pár érdekesen öltözöttet). De szerintem ez nincs összefüggésben a vallással, csak a józan ésszel.
2017. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal szerencsésebb ha a szülő neveli a gyereket, nem egy adott vallás.
2017. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Tequlia köszönöm az olvasnivalót, rá fogok állni. Jelenleg elfogult vagyok, legalább annyira, mint az istenhívő emberek, csak én a hit ellen. Valóban ne nézzen ki útszélinek, és ne részegedjen le, stb... Viszont, mint mondtam ez csak néhány dolog, amit állításuk szerint az istenük vár el tőlük. A kötelezően este 10-11 óra környéki biblia olvasást márnem említettem, de vannak még dolgok.
2017. ápr. 15. 13:56
 14/56 anonim ***** válasza:
86%

Hát engem vittek a szüleim templomba, és nagyon szerettem járni. 7 évig ministráltam is, soha nem éreztem azt, hogy ez rám lenne erőltetve. Persze, nagyritkán volt olyan, hogy nem volt kedvem menni, persze ilyenkor a szüleim kifejezték nemtetszésüket, de nem kényszerítették rám a dolgot. Jó volt az egész nagyon, és szerettem oda járni. Emlékszem, a pap is jófej volt, mindig megkérdezte, hogy néztük-e aznap reggel a Spongyabobot, és hát persze, hogy néztük, és kitárgyaltuk az atyával az aktuális rész tartalmát, aki szintén nagy Spongyabob-fan volt, még a kulcstartójan is ő volt. :D


A hitem által szerzett tudás meg középiskolában jól jött a történelem és irodalom kapcsán, az osztálytársaim csak néztek, honnan tudok én ilyeneket.


Nem lettem fanatikus vallásos, elég nyitott gondolkodásmódú lány vagyok, nem szűklátókörű egyáltalán, de hívő is vagyok emellett.


18/L

2017. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
68%
Én katolikus családban nőttem fel. De szerintem teljesen ateista körülmények között. Annyi, hogy jártunk templomba és hittünk Istenben.
2017. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem, hogy este 11-kor bárki Bibliát olvastat a gyerekkel, hanem már előtte aludni küldi.

Másrészt ne vedd egy kalap alá a különböző szektákat és a normális egyházakat.


Egyébként jól írod, elfogult vagy, pont annyira, mint akik ellen beszélsz. Az meg hülyeség, hogy szabad választást adni a gyereknek... Te sem adsz neki, beleneveled világnézetedet. Egy vallásos szülő az ő vallásos világnézetét neveli bele, egy ateista pedig az ő istentelen világképét. Nincs benne semmi különbség.

Mivel mindkét esetben egy adott szellemiségben nevelkedett, így az áll majd hozzá közelebb. Az ateisták annyival "jobb helyzetben vannak", hogy többnyire a világ is az ő nézetüket erősíti.


Ha egy gyerek megkérdezi vallásos szület, hogy van-e Isten, igen választ kap, ha téged kérdez, akkor azt mondod, nincs, csak mese/hülyeség.


Szóval az eredeti kérdést az ateistáknak is fel lehet tenni; Miért teszitek ezt a gyerekeitekkel? Miért nem mutatjátok be például mind a vallásos oldalt, mind az ateista oldalt, teljesen objektíven, pártatlanul, miért eröltetitek rá saját világképeteket?

2017. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
72%

Vidiripi


"Miért van az, hogy nem mersz egy kicsit kilépni a komfort zónádból, mert minden lépésedet figyeli?"


S mi a helyzet azzal aki kilép a komfort zónájából? Az miért is jobb annál aki hívő ember?


"Ezért találták ki az emberek, hogy igazi birkává tegyenek benneteket?"


Miért lenne birka az aki hívő ember? csak mert nem fogadja el a világ dolgait az már birka? Mert értéket lát a házasságban a családban a közösségben? Vagy mert olyan erkölcsi szabályok szerint él amely egyébként nem az ország alkotmányos törvénye? Esetleg ezekmiatt birka? Vagy még is mi miatt az?


"Miért nem Önmagadban hiszel, miért egy megfoghatatlan igazságtalan semmibe?"


Ami megfogható ahhoz nem kell hit. De Isten hitet kér az embertő/emberektől ez így működik. A semmi pedig nem lehet igazságtalan hiszen pont azt jelenti a semmi hogy valaminek a hiánya s ha az nem létezik akkor nem is lehet igazságtalan. Ha pedig létezik akkor szerinted miért is igazságtalan?


"Sőt, egyáltalán miért nélkülözhetetlen ez az életben számotokra?"


Élni hit nélkül is lehet. De a kérdés az hogy van e értelme? Ki mit hisz ebben a tekintetben.


"És miért kell a gyerekekre is ráerőlteni a dolgot?"


Azért mert vannak olyan szülők akik ezt teszik, sajnos nem látják be hogy ezt rosszul teszik. Nincsenek tökéletes szülők. De amíg a gyermek kiskorú és otthon lakik addig a szülőknek a felelősségük a gyermek vagy gyermekek. Legalább is optimális esetben mert sok olyan szülő van aki nem így tesz abszolút nem foglalkozik a gyerekével vagy még súlyosan bántalmazza is. Vagy még rosszabb.


"Sok szülő nem hagy választási lehetőséget a gyerekeknek."


De az a gyermek majd egyszer felnő és akkor lesz választási lehetősége. Sajnos vannak olyan szülők akik nem veszik észre hogy Isten nem erőlteti rá magát az emberekre. De az emberek azok nem ilyenek. Az embereknek a hosszútávú gondolkodás nehézséget okoz az elégtelen információk miatt és a személyiségünk sem éppen a segítségünkre van ebben. Az érzelmek a vágyak erősen ott vannak az emberben és bizony sok döntésünket így hozzuk meg. Amelyek olykor hibásak és van hogy nagy hibát követünk el.


"Az én véleményem az, hogy a vallások nem engedik az embereket tisztán látni, elhomályosítják a gondolkodást, szűk látókörűvé, és korlátozottá teszik őket."


Miben nem látnak tisztán, homályosodik el a gondolkodásuk és válnak szűk látókörűvé illetve korlátozottá?


"De azt nevelés útján is el lehet érni, szülő-gyerek kapcsolatnál."


Biztos hogy minden a nevelésen múlik?

[link]

Aztán mi a helyzet azokkal az emberekkel akik bűnözők voltak és a börtönben lettek hívő emberek. És a hitükből kifolyólag hagytak fel azzal az élettel amit előtte éltek? Ne csak egyoldalúan vizsgáljuk meg ezt a kérdést!


"Miért szükségeltetik még ehhez több 100 haszontalan információ egy lény törvényeiről, ami nincs?"


A te véleményed az hogy nincs. De sokan hiszik hogy van akkor most mi az igazság? Viszont egy dologban nem hiszek. Abban hogy te mindent tudsz. S mivel nem tudsz mindent ebben tévedhetsz!


"Miért KELL, miért SZÜKSÉGES az ember számára a hit?"


Mert nem pusztán fizikai lények vagyunk hanem szellemiek is. Vannak gondolataink, fantáziánk, álmaink, vágyaink bennünk van, mert így lettünk megalkotva és nem magától a véletlen miatt jött létre az ember. Ott van bennünk a kíváncsiság! Mi van a halál után? Ezt a kérdést miért teszi fel az ember? Főleg napjainkban! Hiszen tudjuk hogy mi van utána! Bomlás! És ennyi! Vagy még sem? Ennél azért több?


" Te miért hiszel? LÁttad, találkoztál vele?"


Ha látta volna vagy találkozott volna valaki Istennel akkor már nem kellene hinnie, az tudás lenne és nem hit!


"Persze akinek 110 feletti az IQ-ja, és képes racionálisan gondolkodni?"


Neked 110 felett van az IQ? Mert ha nem akkor te nem vagy képes a racionális gondolkodásra. Legalább is van aki ilyesmit hisz, gondol! Na de biztos így van?


"Ma már ezt tudjuk, és azt is, hogy a világ gömb, és nem lapos."


Igazából geoid nem gömb. Csak nem tudsz mindent!


"Azt is, hogy aki nem hisz ebben a dologban (láss engem) képes elérni dolgokat az életben. Merek, és tudok magamra támaszkodni. Ha ezeket "kinőtte" az emberisgé, miért ragadt le mégis ezer éves kitalációknál?"


Egy zuhanó repülőn kíváncsi lennék hogy kire támaszkodnál?

Az vajon racionális gondolkodásra vall amikor szidják Isten olyan emberek akik nem is hisznek a létezésében?

2017. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:
Utolsó két választ köszönöm, igen értelmesek voltak, és nem támadóak. Több kérdésem nincs, és nem bántalak benneteket. Valóban, aki ebben hisz, úgy nevel, aki pedig nem, az megint másként. Kérdésedre válaszolva több féle IQ tesztet kitöltöttem, és mindegyik 120-130 közötti értéket mutatott. Egyetlen egy teszt, ami 109-esre sikerült, az pedig az idegen helyen, körülmények között lévő találékonyságért felelős tulajdonságaimat mutatja. Nem mondom azt, hogy tudattalan vagyok, de sajnos elfogult, és töretlen. Próbálok nem foglalkozni vele, de folyton visszaüt, mindig találkozom hasonlóan elfogult, de már-már sokszor idegesítő, és buta hívőkkel, akik ezt hozzák ki belőlem.
2017. ápr. 15. 16:06
 19/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Próbálok nem foglalkozni vele, de folyton visszaüt, mindig találkozom hasonlóan elfogult, de már-már sokszor idegesítő, és buta hívőkkel, akik ezt hozzák ki belőlem."


Sajnálom hogy így van! De az emberek már csak ilyenek sokfélék vagyunk. De a változatosság az szükséges ha csak pusztán genetikai szempontból nézzük a dolgot. Persze rengeteg más tényező is van! Akkor itt a következő kihívás az életeben. Tanuld meg kezelni ezeket az embereket és helyzeteket! Ez egy javaslat persze!


"Egyetlen egy teszt, ami 109-esre sikerült, az pedig az idegen helyen, körülmények között lévő találékonyságért felelős tulajdonságaimat mutatja."


Ilyen is van? Erről nem tudtam. Hol található?


"Nem mondom azt, hogy tudattalan vagyok, de sajnos elfogult, és töretlen."


Szintén egy javaslat! Ha gondolod akkor időnként "nézz be" ide és tedd fel kérdésedet úgy ahogyan ezt is! Vagy akár privátban is beszélgethetsz emberekkel. Talán új nézőpontokat adhatnak mert nem minden hívő buta de nem is minden buta hívő! Mindkét oldalon vannak ilyen és olyan emberek is!

2017. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Nagy szerencséd van, ezt még te magad is kitöltheted. Elnézést a pontatlan fogalmazás miatt, a teszt megmutatja milyenek vagyunk, amikor olyan problémákat kell megoldanunk, amelyek újszerűek számunkra, és amelyek megoldásakor nem támaszkodhatunk korábban már elsajátított ismeretekre.

[link]

2017. ápr. 15. 16:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!