Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg így van? Egy Jehova...

Tényleg így van? Egy Jehova tanúja szerint prófécia van arra hogy több nő végzi a prédikálást mint férfi!

Figyelt kérdés

Melyik ez a prófécia és hol található?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


27. válasz!


2017. máj. 2. 17:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/131 anonim ***** válasza:
83%

#19

A Bibliából idéztem. Bemásolni nem tudtam most a konkrét igéket mert telefonról vagyok, de ha te nem tudod fejből mit állít pl a Zsidók 1:8, ne legyen már olyan megterhelő hogy fellapozod a Szentírást!

2017. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/131 anonim ***** válasza:
0%

21.A kifogás nem érdekel.És azt is tudom mit ír a biblia és mit nem.

Úgyhogy várom a bibliai idézeteket.

2017. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/131 anonim ***** válasza:
83%

#22

Ne legyél már ennyire életképtelen!

5 Bibliai idézetet kaptál a 18. kommentben!

2017. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/131 A kérdező kommentje:

Tényleg a szentháromságról akarsz vitázni egy Jehova tanújával?

Teljesen értelmetlen, főleg a 8%-os tanúval.

Nem tudom hogy mennyire ismered a tanúkat ezért leírom neked hogy a tanúknál nem tanítás folyik hanem kiképzés!

Ez a kiképzés erős központi vezetéssel párosul, pontosan azért hogy senki se akarjon más dolgot mint amit az Őrtorony mond.

2017. máj. 5. 21:58
 25/131 anonim ***** válasza:
91%

Hadd segítsek egy kicsit;


Zsid 1:8

Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.


Fil 2:5-7

Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.

Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;


Róm 15:13

A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szentszellem ereje által.


Ézs 48:15-16

Én, én szóltam, és őt el is hívtam, elhoztam őt, és szerencsés lesz útja.

Közelgjetek hozzám, halljátok ezt, nem szóltam eleitől fogva titkon! mióta ez történik, ott vagyok! És most az Úr Isten engem küldött, és az ő lelkét.


És mindhárman egyszerre;


Mt 3:16-17

És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.


Mt 28:19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


Jn 14:16-17

És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.


1Kor 12:4-6

A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.


2Kor 13:13

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.


1Pét 1:2

A kik ki vannak választva az Atya Isten eleve rendelése szerint, a Lélek megszentelésében, engedelmességre és Jézus Krisztus vérével való meghintésre: kegyelem és békesség adassék néktek bőségesen.


Remélem most már teljesült a vágyad 8%!

2017. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/131 anonim ***** válasza:
0%

25.Egy biblia vers utal a sokbol istenségre a Zsi.1:8 de az is azon biblia forditásokbol,melyek háromság imádok.

Mert ha egy Neovulgatag,UVF vagy az ogörögöt nézed már nem a háromság imádók szerint fordít.

Pld.a Neovulgatag:"Fiát illetően pedig:a te tronod,Isten,örökkön -örökké áll;országod jogara az igazság jogara".

Az UVF szerint:Zs .1:8.De a Fiurol:"Az Isten a tronod örökkön örökké,és királyságod jogara az egyenesség jogara.

Ebben a két fordításban Jézusnak szól,hogy Jehova Isten a tronod.


Ez az egy biblia vers szolana Jézus istenségéről ha a háromság hivők fordítását vennénk figyelemben.

De ha a görög ót és még sok fordítást veszünk nagyító alá ,akkor látszik,mennyire részrehajló a háromság hivők fordítása.


Ha a Zs.1:8.nem mutat Jézus istenségére "mert a fordítások összeségében nem)akkor a többi biblia versek amivel utalsz istenségre kizárt.Mert magától érthetődően az utalásaid hibásak,és csak az veszi be aki olyan mint te,vallásos részrehajló,biblia félremagyarázó.


Nem irigyellek.

2017. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/131 anonim ***** válasza:
83%

Miért vitatkoztok vele? Egyértelmű, hogy zárva van, nem érti az igéket. Egy gonosz, rosszindulatú ember és az ige figyelmeztet arra, hogy ne legyetek vele közösségben!


Nagyon sokszor kapott már igéket, de csak a tömény fertő árad belőle, így felhívom az összes testvér figyelmét arra, hogy szóba se álljon vele, mert ha Istenigéje nem hat rá, akkor ti hiába vitatkoztok vele, csak saját magatokat kínozzátok azzal, hogy látványosan tagadja az Urat.

2017. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/131 anonim ***** válasza:
83%
Engem ugyan nem kínoz, csak sajnálom hogy tényleg itt az élő példája, hogy mennyire agymosottá tehet az embert egy szekta...
2017. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/131 A kérdező kommentje:

"... hogy mennyire agymosottá tehet az embert egy szekta..."


Annyira hogy képesek azt állítani hogy a Jelenések 1:7 jelképesen kell érteni!

De akkor hogyan is látja meg minden szem, és hogyan is siratja őt a föld minden nemzetsége? A Máté 24:30 is ír róla!

2017. máj. 6. 10:36
 30/131 anonim ***** válasza:

8% Te mondod azt,hogy "nem irigyelsz" bennünket!

Én meg azt mondom neked,hogy sajnállak téged gyermekem mert a butaságod és a nagyképűséged nem engedi,hogy tisztán láss.

Téged félre vezettek mert azok akik ezt tették ahhoz értenek a legjobban. De téged úgy látom nem zavar, hogy azt a bibliának nevezett könyvet amit az őrtorony oly örömmel adott át neked egy hamisítvány!

Te igéket követeltél!-én csak be segítettem mert azt hittem,hogy ezzel teljesítem vágyadat, de hát tévedtem mert neked azok az igék amelyeket én be idéztem semmit sem mondanak!

Az őrtorony teológiáját nem tudom megváltoztatni de meg tudom mutatni neked az igazságot, de nem biztos, hogy az tetszeni fog neked. Úgyhogy azt ajánlom,hogy tedd félre egy kicsit mindazt amit eddig az őrtorony mondott neked és nagyon figyelmesen "hallgass" meg, de közbe engedd meg Jézusnak, hogy segítsen rajtad és kérjed Tőle az értelmet a megértéshez. Biztos vagyok benne,hogy meg fog hallgatni!


-Tudtad azt,hogy csakis három személyt neveznek Istennek az Újszövetségben, és háromnál több személyt

soha nem is látunk együtt?


Akkor kövess légyszíves figyelemmel!


(1)

Máté 3:16-17

"És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki,

és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani. És ímé egy égi hang

ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm."


Tehát mint olvashatod Jézus bemerítésének összefüggésében nem látunk háromnál több személyt.

Jézus személyében látjuk a Fiút; látjuk a Szentlelket, aki egy galamb testének formájában száll alá;

az Atya pedig hallható hangon keresztül van jelen, amely az égből száll alá, ezt mondván:

"Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm."

(2)

Máté 28:19

"Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a

Fiúnak és a Szent Léleknek nevében."

Ha megfigyeled láthatod,hogy az istenség Szentháromságának második újszövetségi példája csak három személyt említ

specifikusan, annál nem kevesebbet, de nem is többet. A három személy itt nevesítve is van,

Atya, Fiú és Szent Lélek. Vegyük észre a látszólagos ellentmondást a nyelvtannal

kapcsolatban. A parancsolat az, hogy menjenek, és kereszteljék meg az embereket a fentiek

nevében, és a nevében szó egyes számban áll. Nem azt mondja, hogy az „Atya, Fiú és

Szentlélek neveiben”, ami nyelvtanilag helyesebb lett volna.

Ehelyett csupán a nevében szót használja. A név szó egyes számban szerepel, amely az

istenség egységét hangsúlyozza. Ugyanakkor ez a név az Atyához, Fiúhoz és Szent Lélekhez

tartozik, ami az Istenség Szentháromságát emeli ki.

(3)

János 14:16-17

"És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az

igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de

ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad."

Az Istenség Szentháromságának harmadik újszövetségi példájában is megfigyelheted, hogy

három személyt említ a szövegkörnyezet. Az egyik személy a beszélő, Jézus, akire az én

személyes névmás utal. A második személy az Atya, akihez imádkozni fog (kérem az Atyát).

A harmadik személy pedig a Szentlélek, akit elküldenek.

(4)

I. Korinthus 12:4-6

"A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek. A szolgálatokban is

különbség van, de ugyanaz az Úr. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten,

a ki cselekszi mindezt mindenkiben."

Az istenség Szentháromságának negyedik újszövetségi példájában újra láthatod, hogy három

személyt említ, de többet nem. A negyedik vers megemlíti a Lelket, aki a Szentlélek. Az

ötödik vers megemlíti az Urat, aki a Fiú. A hatodik vers pedig megemlíti Istent, aki ebben az

esetben Isten, az Atya.

(5)

2. Korinthus 13:13

"Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége

mindnyájatokkal. Ámen."

Az istenség Szentháromságának ötödik újszövetségi példájában figyeld meg a három

személyt: Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, vagyis a Fiú; az Istennek szeretete, vagyis az

Atya; és a Szent Léleknek közössége, vagyis a Szentlélek. Itt is három személyt említenek,

sem többet, sem kevesebbet.

(6)

I.Péter 1:2

"...az Atya Isten eleve rendelése szerint, a Lélek megszentelésében, engedelmességre és Jézus

Krisztus vérével való meghintésre: kegyelem és békesség adassék néktek bőségesen."

Az istenség Szentháromságának utolsó újszövetségi példájában a második vers három

személyt említ: Istent, az Atyát, aki az eleve rendelésért (előre tudás) felelős; a Lélek, aki a

megszentelésért felelős; és a Fiú, Jézus Krisztus, aki a világ bűneiért saját vérének

meghintéséért, kitöltéséért felelős.

Ezekből a részekből egyértelmű, hogy csakis három személyt nevez Istennek az Újszövetség,

s háromnál több személlyel sehol sem találkozhatsz.

De figyeld csak meg,hogy az Ószövetségben is gyakori a Szentlélek

megjelenése. A Szentlelket néha Istenként, máskor az istenség egyik személyeként láthatod.

Többszöri előfordulása az Ószövetségben bizonyíték az istenség pluralitására. Az egyik példa

I. Mózes 1:2-ben található, ahol Isten Lelke volt az, aki kotlósként ült, vagy lebegett a

mélység fölött, tehát a Szentlélek részese volt a teremtésnek, a teremtés pedig Isten munkája.

II. Mózes 31:3-ban a Szentlelket Istennek nevezi az Írás. Jób 26:13 szerint a Szentlélek

részese volt a teremtésnek. Zsoltárok 51:13-ban kapja a Szentlélek nevet. Zsoltárok 139:7

pedig azt tanítja, hogy a Szentlélek mindenütt jelenlévő. Ézsaiás 11:2-ben a Lelket JHVH

Lelkének nevezi.

Az istenség pluralitását az Újszövetségben is megtalálhatod de ezt már a fentiekben is említettem,

hogy több mint egy személyt nevez Istennek. Például Istennek nevezi az Atyát (János 6:27,

Galátzia 1:1,3). Másodszor, Istennek nevezi a Fiút (János 1:1, Róma 9:5, Titus 2:13, I. János

5:20). Harmadszor pedig a Szentlelket is Istennek nevezi Apostolok Cselekedetei 5:3-9-ben,

ahol a Szentléleknek hazudni egyet jelent azzal, hogy Istennek hazudni, valamint II.

Korinthus 3:17-ben.

Az Írások tehát világosan tanítják a teljes Biblián át, hogy az Istenségben pluralitás

van, és az Istenség több mint egy személyből áll.

És amit még meg szeretnék említeni az, hogy bár a Biblia világosan

beszél az Istenség többszemélyűségéről, soha nem beszél több istenről, ahogyan azt a

politeizmus (többistenhit) tanítja. Tehát csakis a személyek pluralitásáról beszél. Egyetlen

Isten van, és ez a többszemélyűség ennek az egyedüli egy Istennek az egysége.


Azt hiszem ennyi elég, és remélem,hogy el tudod választani ha KOMOLYAN érdekel az igazság, az Őrtorony által bemagoltatott féligazságoktól.

Te döntesz!

2017. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!