Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják egyes hívők...

Miért akarják egyes hívők mindenáron tagadni az evolúciót? Egyáltalán mi a tétje annak, hogy igaz-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Ahogy látom, a tagadók többségének fogalma sincs arról hogy egyáltalán mi is az hogy evolúció (keverik az abiogenesissel, vagy hozzácsapják az ősrobbanást, stb). De akkor mi alapján akarják egyáltalán tagadni, ha még alapszinten tisztában sincsenek vele, hogy mi is az?

2017. máj. 9. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
98%
A 6 napos teremtésbe ha megszakadsz sem tudod beleerőszakolni az evolúciót. Ezért.
2017. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 A kérdező kommentje:

Na és abba bele se gondolnak hogy a 6 napos teremtés is lehet csak példabeszéd?

Az elég erősen erre utal hogy szó szerint erősen összeegyeztethetetlen a valósággal és az alapvető logikával is a dolog.

2017. máj. 9. 18:25
 3/172 anonim ***** válasza:
85%
Mert azt mondják,hogy nem látták,hogy a kutya hangyát szült volna,ezért.
2017. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/172 anonim ***** válasza:
86%
Előző vagyok,azazt nem az a gondjuk,hogy egy faj módosul az 'evolúció' során,hanem az,hogy nem tud más fajjá alakulni. Ilyenkor aztán közbejön az,hogy mi is a faj,ami egyébként nem is olyan egyszerűen meghatározható fogalom,mert eltérő fajoknak is lehet utódja, pl: öszvér, csak ugye annak elvileg nem lehet utódja (vagy mégis, csak ahhoz kísérlet kéne,hogy 10ezer ló és szamárból mondjuk hány öszvér lenne azokból hánynak lenne utódja).
2017. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 Ozmium42 ***** válasza:
74%

Alapvetően azért, mert a vallásnak van egy prekoncepciója, amivel az evolúció összeegyeztethetetlen, és a jó vallásos a vallásának a prekoncepcióját védi tűzön vízen.


Másrészt...


[link]

2017. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/172 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: pontosítsuk tovább. Természetesen az evolúció során vígan alakulgatnak ki új fajok, ennek semmi elvi és gyakorlati akadálya nincs. Az érvelés valami olyasmi szokott lenni, a lényeget kinyerve, hogy "én nem tudom elképzelni, tehát nem lehetséges". Magyarán az a gondjuk, hogy _szerintük_ nem működik a fajok átalakulása. Ezzel pedig sok mindent nem lehet tenni...
2017. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem ott a hiba, hogy a biológiaoktatás eléggé maradi módon folyik.

Ezért fordulhat elő az, hogy valaki azt várja, hogy a tücsökből zsiráf legyen, amikor a valóságban ez két teljesen eltérő fejlődési útvonal.


A kreósok úgy képzelik el, hogy a ma elő fajok szépen végigmentek minden törzsön (és néhányan meg leragadtak valahol) és ezt nevezik evolúciónak. Szóval igazából, amit tagadnak...vagyis a kép, ami a fejükben él az evolúcióról, tényleg hülyeség és nem csoda, hogy nem tudják elhinni.

Sajnos a valóságot pedig meg sem próbálják érteni.

2017. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/172 anonim ***** válasza:
12%

Tudom mi az evolúció, sok évig tanultam, de még egyetlen egy apró, iciripiciri tudományos bizonyítékot sem találtak rá.


Istent pedig ismerem és én neki hiszek.

2017. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/172 anonim ***** válasza:
71%

8


Ismered Istent. Akkor te fassza csávó vagy!

2017. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/172 anonim ***** válasza:
98%
# 8 Akkor valamit nem csináltál jól... Mintha a fürdőkádba tanultál volna meg óceánjárót vezetni, kb. :D.
2017. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!