Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják egyes hívők...

Miért akarják egyes hívők mindenáron tagadni az evolúciót? Egyáltalán mi a tétje annak, hogy igaz-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Ahogy látom, a tagadók többségének fogalma sincs arról hogy egyáltalán mi is az hogy evolúció (keverik az abiogenesissel, vagy hozzácsapják az ősrobbanást, stb). De akkor mi alapján akarják egyáltalán tagadni, ha még alapszinten tisztában sincsenek vele, hogy mi is az?

2017. máj. 9. 18:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/172 anonim ***** válasza:
97%
#4-es vagyok, nos lehet nem értettétek, de szarkasztikus voltam, mert unom,hogy ilyen érvekkel jönnek az evolúció ellenesek. Amúgy bár azt is kimutatták,hogy a hibrideknek is lehet utódja.
2017. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/172 Mojjo ***** válasza:
95%

@8:

"Tudom mi az evolúció, sok évig tanultam"


Csak kíváncsiságból: pár mondatban összefoglalnád kérlek, mi is az az evolúció?


"Istent pedig ismerem és én neki hiszek."


Neki hiszel? Ezek szerint ő mondta neked, hogy nem létezik evolúció?

2017. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/172 anonim ***** válasza:
91%

"öszvér, csak ugye annak elvileg nem lehet utódja (vagy mégis, csak ahhoz kísérlet kéne"

Igen, igen... kezded kapisgálni.

LÉTEZIK termékeny öszvér. Úgy kb. 1000 öszvérből egy lesz termékeny. Egy mutáció kell hozzá, ami ennyire ritka - DE ELŐFORDUL.

Csak sajnos elég nehéz neki párt találni, mert éppen akkor nincs a közelben másik.

De, ha ezt egyszer valaki elkövetné (mondjuk spermát kéne lefagyasztani), szépen el tudna indítani egy új fajt.

2017. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/172 anonim ***** válasza:
27%

Vallásos keresztényként (persze nem vagyok se fundamentalista, se szektás), valahogy a így képzelem el. Ha a mindenható Isten megalkotta mindazon természeti törvényeket, amelyeket még most sem ismerünk teljesen. Értsük ez alatt akár a fizikai törvényeket, akár az élőlények kialakulását, akkor miért ne alkothatta volna meg a világot mindezek alapján? Persze ha mindenható, nyílván képes lett volna egy csettintéssel mai állípotára teremteni mindent, de ennek logikája ellent mondana ennek a jól megtervezett világnak.

Akár az emberi faj is létrejöhetett az evolúció útján, én nem látok ellentmondást itt a Bibliával. Persze nem szó szerint kell értelmezni. Viszont itt van egy "Deus ex Machina", nem más, mint a lélek. Amit Isten a fogantatás pillanatában teremt a megtermékenyült sejtbe. Ez teszi az embert különlegessé és egyedülállóvá ismert világunkban.

2017. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/172 anonim ***** válasza:
97%
Ja, egyébként csak a bigott vallásos fanatikusok tagadják az evolúciót. De ők a tudományt úgy am blokk is tagadják - pl. az egyik neves képviselőjük a Föld forgását is tagadja - az igaz, hogy ő még arab is ráadásul. Olyan, aki szerint az egyetlen valamit is érő könyv a Korán. Na, ez meg is látszik rajta.
2017. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/172 anonim ***** válasza:
100%
#13-as, igen ezért írtam #11-es válaszomban,hogy de bizonyították, csak azt hiszem rovarfélénél..
2017. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/172 anonim ***** válasza:
21%

Vidiripi


"Az elég erősen erre utal hogy szó szerint erősen összeegyeztethetetlen a valósággal és az alapvető logikával is a dolog."


Kérdező! A feltámadás az mennyire egyeztethető össze a valósággal és a logikával? Napjainkban jóval többet tudunk a biológiáról mint 150 évvel ezelőtt. Logikus lehet e a csoda? A valósággal összelehet e egyeztetni egy ilyen eseményt? Mi az igazság? Csak halál van vagy van feltámadás is? Elhiszed a azt amit Jézus tanított? Jézus nem filozofált, ő úgy tanított mint akinek hatalma van és az igazságról tanított. Hiszel ebben? Szó szerint veszed a feltámadást? (ezek csak pusztán kérdések, ebben a kontextusban semmi több)


Az evo szerint a halálból lesz az élet. Ami aztán a sok halállal és új élettel fejlődik. De Isten a semmiből teremtette az Univerzumot és benne az életet. S mind ezt úgy hogy nem volt halál. A halál a bűn következménye. S a romlás is a bűn következménye.

Ezen kívül az evo szerint az ember az állatokból fejlődött ki. De az embert Isten teremtette és nem egy állatból hozta létre!

A tétje pedig a hit. Elhiszed hogy Isten alkotta az embert vagy nem hiszed el? Ha nem hiszed el akkor hogyan hihetsz a feltámadásban? Hogyan hiheted el Jézus Krisztus váltság áldozatát? S persze lehetne még sorolni!


"Ezek szerint ő mondta neked, hogy nem létezik evolúció?"


Igen Isten ezt kijelenti és nem csak az Ószövetségben de az Újszövetségben is. Természetesen ez hit kérdése és nem tudományos kérdés ebben a kontextusban!

2017. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/172 A kérdező kommentje:

Kedves Vidiripi!

Már ne haragudj, de ez egy teljesen logikátlan felvetés.

1. A csoda pont azt jelenti hogy Isten lehetővé teszi a lehetetlent. Ettől még a világ normál működése ugyanaz marad.

2. A feltámadás egy jövőbeli esemény. Ettől még a múlt ugyanaz marad.

3. A feltámadás teljesen független attól, hogy van-e evolúció vagy nincs.


Az evolúció szerint nem lesz halálból élet, ennek semmi értelme.


Ami pedig az embereket illeti, ha te esetleg gombának érzed magad, elnézésed kérem, de úgy általánosságban az ember ma is állat.

2017. máj. 10. 05:41
 19/172 anonim ***** válasza:
66%
A keresztény vallás, valamint a teremtéstörténet nem zárja ki sem az evolúciót, sem az ősrobbanást. Nincs olyan vallási prekoncepció, mely megakadályozza az evolúció és a kreáció egymás mellett való létezését. Hiszek Istenben, és tudom, hogy az evolúció az az elmélet, amely a legpontosabban leírja a jelenleg ismert élet kialakulását. Nincs itt semmi ellentmondás.
2017. máj. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/172 anonim ***** válasza:
39%
Mert ha az evolúció igaz, akkor a kereszténység nem igaz.
2017. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!