Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják egyes hívők...

Miért akarják egyes hívők mindenáron tagadni az evolúciót? Egyáltalán mi a tétje annak, hogy igaz-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Ahogy látom, a tagadók többségének fogalma sincs arról hogy egyáltalán mi is az hogy evolúció (keverik az abiogenesissel, vagy hozzácsapják az ősrobbanást, stb). De akkor mi alapján akarják egyáltalán tagadni, ha még alapszinten tisztában sincsenek vele, hogy mi is az?

2017. máj. 9. 18:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/172 anonim ***** válasza:
5%

Vidiripi


"De ha ebből is indulunk ki, attól még az élővilág működésének ugyanúgy alapvetése marad az evolúció. Legfeljebb annyit mondhatnánk el hogy ez is Istentől származik, nem azt hogy nem létezik."


Ha az evolúció csak azt jelentené hogy az élővilág összetétele folyamatosan változik fajok kihalnak, alkalmazkodnak akkor még Istentől is származhatna ez a folyamat.

De ennél jóval többet állít az evo.

Azt állítja hogy az élőlények egymásból fejlődtek ki és az ember is egy másik élőlényből fejlődött ki.

Ezzel szemben a Biblia azt állítja hogy Isten teremtett minden fajt a maga neme szerint és az első embert párt is Isten teremtette. Tehát nem egymásból alakultak ki egy természetese folyamatnak köszönhetően hanem teremtve lettek. Isten megalkotta és élővé tette. Nincs átalakulás, fejlődés miegymás. Vagy elfogadja és hiszi hogy minden teremtve lett vagy nem. De ha nem, akkor az az ember hogyan lehet hívő ember, azt én nem tudom.


"Csak mert Jézus csodát tett amikor járt a vízen, attól még ugyanúgy lehetetlen járni a vízen."


De csak a világ szerint és nem a hit szerint.


"A növényeket biztosan megették, azok is élőlények, azok is meghalnak."


Van e növényeknek lelkük?


"Mikor Isten közölte a büntetést Ádámmal, egy cseppet sem tűnt ismeretlennek számára a halál fogalma."


Az ember lett örök-életre teremtve ezt írtam neked. Meg azt is hogy az emberi test és agy komplexitásáig. Szóval én az emberre gondoltam. De akkor ebben én hibáztam hogy nem írtam le konkrétan hogy az ember esetében nem létezett az öregedés és halál az Éden kertben.


"Értelmetlen dolog lenne az édenkerti élet fája, ha az élőlények nem halandóak lennének alapesetben."


Helyes meglátás.


"Ha állatok nem pusztulnak el és a testük nem kerül lebontásra, akkor a növények is rövid úton elpusztulnak, hisz nem lesz számukra tápanyag amiből növekedhetnének, akkor meg aztán mindenki éhen hal."


Akiről Isten gondoskodik az nem hal éhen. 2 hal és 5 kenyér elég volt Jézusnak ahhoz hogy 5000 ember ehessen és még 12 kosárnyi maradék is összegyűlt!

Szóval én ettől nem félnék mert Istennél ez nem probléma egyáltalán. Isten csak szólt hogy legyen világosság és lett világosság!


"A betegségek jelentős részét élőlények okozzák, akik ráadásul csak a gazdaszervezet parazitáiként képesek élni."


Azoknak az élőlényeknek is megvan a szerepük. De amennyiben az immunrendszer jól működik akkor nem árthatnak s egy tökéletesen működő immunrendszernek az ebola sem okozna problémát. Ettől függetlenül hordozó még maradhatna a gazdatest de nem betegítené meg!

Persze ez már egy édeni elképzelés. :)


"Vagyis most akkor vagy másvalaki is teremtett, nem csak Isten, vagy megint csak egy újabb példa hogy a halál és a betegségek is az élet szerves részei, hiszen ezek okozói is Istentől származnak."


Isten a bűnbeesés után megátkozta a földet. A nő fájdalommal szüli a gyermekét. Tehát az édenben ez nem így lett volna. A másik hogy a férfinek arca verejtékével kell megdolgoznia az ételért. 1Mózes 3:19

Szóval a lényeg az hogy sok minden megváltozott!

2017. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/172 anonim ***** válasza:
100%

"Azoknak az élőlényeknek is megvan a szerepük. De amennyiben az immunrendszer jól működik akkor nem árthatnak s egy tökéletesen működő immunrendszernek az ebola sem okozna problémát. Ettől függetlenül hordozó még maradhatna a gazdatest de nem betegítené meg!

Persze ez már egy édeni elképzelés. :) "


Nincs szerepük,csak léteznek,mert létezni tudnak.

Ha nem lennének életképesek kihalnának.. kb ennyi.


Tökéletes immunrednszer meg képtelenség,hogy legyen, egyszerűen azért mert ez nem zárt ls állandó rendszer.

2017. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/172 Mojjo ***** válasza:
96%

@31:

"De amennyiben az immunrendszer jól működik akkor nem árthatnak s egy tökéletesen működő immunrendszernek az ebola sem okozna problémát."


De, a létező legtökéletesebb immunrendszernek is gondot okoz az ebola is, és rengeteg más betegség is. Találj ki valami más magyarázatot magadnak, meg a hittársaidnak, pl, hogy az édenben a kórokozók mondjuk csupán fénnyel táplálkoztak, és a bűnbeesés után lettek kórokozók, vagy ilyesmit, bánom is én, de ekkora marhaságokat ne terjessz, mert ez már káros és veszélyes.

2017. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/172 anonim ***** válasza:
8%
Miért akarják egyes ateisták mindenáron tagadni a teremtést? Egyáltalán mi a tétje annak, hogy igaz-e vagy sem?
2017. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/172 Mojjo ***** válasza:
95%
@34: már volt ilyen kérdés, keress rá. Jó sok hozzászólás gyűlt ott is össze.
2017. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/172 Mojjo ***** válasza:
100%

Mondjuk most belegondolva abba, amit írtam, az édenben miért táplálkozott volna bármi bármivel? Egyrészt ha csak nem minden élőlény kövekkel, meg fénnyel táplálkozott, akkor kellett volna lennie halálnak, ami nem volt. Másrészt, ha nem volt halál, minek enni? Éhen úgysem halnak, az evés meg kakit jelent, ami macera, meg büdös is, és tök felesleges. Szóval ez hogyan volt? Na meg akkor Isten a bűnbeesés után teremtette meg az állatok emésztőrendszerét, addig nem volt? Vagy ha köveket, meg fényt ettek, utána optimalizálta más élőlények elfogyasztására?


Meg hát, ugye az éden a Földön volt, igaz? Tehát véges területen. Akkor nyílván nem is szaporodhattak, hisz a szaporodás halál nélkül véges területen azt jelentené, hogy hamarosan km-nyi rétegekben taposunk egymás fején, hisz nincs hely.


Tehát az édenben az élőlények, ha minden igaz, nem ettek és nem is szaporodtak. Csak úgy voltak. Szegények az "élőlény" fogalmunk kritériumait sem igazán teljesítették.

2017. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/172 anonim ***** válasza:
2%
Az evolúció sem bizonyított.
2017. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/172 anonim ***** válasza:
85%
IQ 50 alatt tényleg nem. Normális ember számára meg igen.
2017. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/172 anonim ***** válasza:
2%
Akkor bizonyítsd és magyarázd el nekem az evolúciót! :)
2017. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/172 anonim ***** válasza:
2%
Inkább azt kérdezem, hogyan lett az első olyan dolog amiből elindult az evolúció? Ha ezt elmondod hiszek nektek! :)
2017. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!