Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok toleránsak?...

A vallásosok toleránsak? [Többi lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról kérdezném a véleményeteket, hogy szerintetek helyes-e így ez az egész "tolerancia" duma a vallásosok részéről.


Eddig rengeteg olyan alkalom volt, amikor vitába keveredtem emberekkel(többször a családommal is), amikor szóba került, hogy ateista vagyok.

Legtöbbször az volt a végkimenetel, hogy legyek toleráns és fogadjam el más világnézetét.

Ezzel nem is volt semmi gond, de időközben rájöttem valamire.

Tegnap egész nap egy "I Am Atheist" pólóban voltam.

Érdekes tapasztalatokat gyűjtöttem. Volt pár ember, aki az utcán menet is beszólogatott érte(őszintén meglepődtem. eszembe sem volt, hogy valakinek ez gond lehet). Úgy adódott, hogy szembe sikerült mennem a helyi katolikus pap feleségével is. A nő megállított és egy igen hosszú szövegbe kezdett.

Miszerint megérti, hogy csőlátású, és még fiatal, tudatlan vagyok, de ne reklámozzam a nevetséges nézeteimet.

Ugyanez történt itthon is. "Oké, hogy nem hiszel, de ne reklámozd".


Most azt akarom kérdezni, hogy ez a tolerancia?

Elvileg tolerálja egymást az ateista és az istenhivő ember, de nekem ez inkább tűnik még mindig úgy, mintha a hivők kicsit felsőbbrendűek lennének.

Nem értettem az egész szituációt. Ilyen logikával én is nekiállhatnék lehordani azokat, akik keresztet viselnek a nyakukon, csak azért, mert nekem más világnézetem van.

Ha egy nem hivő bármilyen véleményt mond istenről, az Istenkáromlás, az nem megvilágosodott és a pokolban fog égni.. meg legalább tartsa tiszteletben a másik hitét, de ők meg megakarják szabni, hogy milyen PÓLÓ LEGYEN RAJTAM...


Igazából lehet mondani, hogy direkt vettem fel a pólót, annak ellenére, hogy ismerem az itteni embereket, de ez akkor sem lehet kifogás.. Akkor is hallgatniuk kellett volna, ha nekem is el kell hallgatni mindent..


Ez az a tény, amiért megutáltam a vallásokat. Egyszerűen néhány kivétellel annyira képmutató az egész bagázs aki a templomot járja...

Mind valami olyat szajkózik, amit még távolról sem képes betartani. De azért téged fenyegetnek, hogy örök szenvedés vár rád.


Őszintén remélem, hogy csak én születtem rossz helyre, és máshol nincs ennyire nagy vallási fanatizmus mint itt..



2017. jún. 18. 12:59
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
71%
Ha nyíltan vállalod a világnézetedet, elöfordulhat, hogy nem mindenkinek fog tetszeni. Vállalom, hogy keresztény vagyok, és ezzel azt is vállalom, hogy esetleg beszólogatnak, bunkóznak érte. Elhiheted, ha felvennék egy I'm a christian, kétszer annyi beszólást kaptam volna. 😃
2017. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
50%
*felvennék egy i'm a christian PÓLÓT
2017. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Én közel 60 éve vagyok ateista, de nyomom ezt senki pofájába. Magánügy. Cserébe én is elvárom, hogy pl. a melegek ne nyomják a pofámba a nemi hovatartozásukat.
2017. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
42%

egyszer: "Először is: Igazából lehet mondani, hogy direkt vettem fel a pólót, annak ellenére, hogy ismerem az itteni embereket,"


Kétszer: "a póló ami rajtam volt, teljesen minden rossz szándéktól mentes indokkal vettem fel. "


Na most akkor döntsük már el....

2017. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
61%
Akármilyen szándékból vette fel közterületen, nehogy már ő legyen a hibás egy csapat fogyatékos miatt, aki még abba is belepofázik, hogy a másik mit vesz fel. Teljesen jogos lenne a kiakadás, ha sértő lett volna a pólóján, vagy ha pl. egy misére állít be egy olyan felirattal, ami azt hirdeti, hogy ő ebben nem hisz... na de az utcán mi ezzel a baj?
2017. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
16%

"Alakítsuk át kicsit a kérdést: olyan póló van az illetőn, amin annyi van, hogy "én református vagyok". Ezután beszólna neki a helyi katolikus pap, vagy akárki. Szerinted ez a szituáció normális lenne? " - Nem, de mégis megtörténik (tapasztalat), erre próbáltam rávilágítani. Sajnálom, hogy nem sikerült.


"...Te is jogosan lennél felháborodva, ha olyan póló lett volna a kérdezőn, hogy "keresztény = vizet prédikáló, bort vedelő, primitív bunkó". - Mint említettem, engem ez is tökéletesen hidegen hagyna, mert nem hagyom magam provokálni, és hiszek annyira a saját érékrendemben hogy egy ilyennek nem ülök fel


"Tudván hogy milyenek? Miért milyenek? Mi a baj az ateizmussal? Miért provokáció számodra már a létezése is? Eléggé agresszívnak tűnsz. " - Nem vagyok agresszív, csak van bennem annyi, hogy egy, az enyémtől erősen eltérő kultúrközegben, nem kezdek a közeggel ellentétes értékeket/gondolatokat a többségi véleményt/nézetet vallók orra alá dörgölni, mert az igenis provokáció.


"Tekintve, hogy eléggé provokáló a hozzászólásod, gondolom ezt a mondatot magadnak intézted. " - sajnálom, ha annak vetted, nem annak szántam, de a véleményem mellett kitartok, persze én a provokációt a klasszikus értelemben definiáltam: meggondolatlan cselekvésre sarkalló tett vagy kijelentés; előre megfontolt és ártó szándékú magatartás, megnyilvánulás, amellyel egy másik személyt vagy csoportot olyan visszavágásra késztetnek, amit később rá nézve hátrányosan használnak fel.


"Nem, nem csak az a tolerancia hiánya, ha megölnek az egyébként teljesen ártalmatlan nézeteid miatt." - Na ez a csúsztatás, vagy csak a szövegértésed elégtelen. Sehol nem tettem egyenlőségjelet a tolerancia hiánya és a vallási fanatizmus között. Épp ellenkezőleg!

2017. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

"lehet mondani"

Ez pontosan azt jelenti, ahogy le van írva. Nem azért vettem fel, de lehet azt is mondani. Ott azt próbáltam leírni, hogy annak ellenére SEM normális ez a reakció. De nem volt kijelentve, hogy AZÉRT vettem fel.

El van döntve, most már jó?

2017. jún. 18. 15:56
 18/45 anonim ***** válasza:
78%

"Nem, de mégis megtörténik (tapasztalat), erre próbáltam rávilágítani."


És akkor miért úgy állsz hozzá ehhez a kérdéshez is, hogy támogatod ezt a magatartást?


"Nem vagyok agresszív, csak van bennem annyi, hogy egy, az enyémtől erősen eltérő kultúrközegben, nem kezdek a közeggel ellentétes értékeket/gondolatokat a többségi véleményt/nézetet vallók orra alá dörgölni, mert az igenis provokáció. "


Jelentősen eltérő? Mert szerinted a vallásos hiten kívül bármiben eltér egy átlag hívő és egy átlag nem hívő kultúrája? Olyan kezelhetetlen ellentétek ezek szerinted, amiket nem lehet normálisan kezelni? Mint írtad, te sem kötekednél egy ilyen pólós emberrel, akkor mégis miért az agresszort véded?

(Más: nincsen egy vallási felekezet sem abszolút többségben az országban, szóval kötve hiszem hogy az említett közegben az xy felekezet egy önálló "kultúrközeget" alkotna és a kérdező az egyetlen aki nem tartozik ehhez a valószínűleg hangos kisebbséghez.)


"meggondolatlan cselekvésre sarkalló tett vagy kijelentés; előre megfontolt és ártó szándékú magatartás, megnyilvánulás, amellyel egy másik személyt vagy csoportot olyan visszavágásra késztetnek, amit később rá nézve hátrányosan használnak fel. "


Szerinted egy saját nézeteidet hirdető póló ártó szándékú? (Speciális eseteket kivéve: pl misére ilyenben menni.)


"Na ez a csúsztatás, vagy csak a szövegértésed elégtelen. "


Akkor idézem, amit írtál: >>"Majd ha megköveznek, vagy máglyára dobnak a pólód miatt, na az vallási fanatizmus!" <<

Én ezt nem tudom máshogyan értelmezni, mint hogy te itt egy NAGYON szélsőséges viselkedéshez kötötted a vallási fanatizmust. Nem hinném, hogy csúsztatok, vagy nem tudom értelmezni amit írtál. Szerinted az nem vallási fanatizmus, ha más világnézetű embereknek gyakorlatilag megtiltod, hogy nyilvánosan felvállalja a gondolatait. Ilyet a diktatúrák szoktak csinálni.

2017. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
25%

"szembe sikerült mennem a helyi katolikus pap feleségével is."

Amúgy a katolikus papoknak mióta lehet felesége? Ez nekem új. Tudtommal cölibátus van a katolikusoknál.

2017. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Görög katolikus pap.

Felszentelése előtt házasodhat.

2017. jún. 18. 17:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!