Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok toleránsak?...

A vallásosok toleránsak? [Többi lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról kérdezném a véleményeteket, hogy szerintetek helyes-e így ez az egész "tolerancia" duma a vallásosok részéről.


Eddig rengeteg olyan alkalom volt, amikor vitába keveredtem emberekkel(többször a családommal is), amikor szóba került, hogy ateista vagyok.

Legtöbbször az volt a végkimenetel, hogy legyek toleráns és fogadjam el más világnézetét.

Ezzel nem is volt semmi gond, de időközben rájöttem valamire.

Tegnap egész nap egy "I Am Atheist" pólóban voltam.

Érdekes tapasztalatokat gyűjtöttem. Volt pár ember, aki az utcán menet is beszólogatott érte(őszintén meglepődtem. eszembe sem volt, hogy valakinek ez gond lehet). Úgy adódott, hogy szembe sikerült mennem a helyi katolikus pap feleségével is. A nő megállított és egy igen hosszú szövegbe kezdett.

Miszerint megérti, hogy csőlátású, és még fiatal, tudatlan vagyok, de ne reklámozzam a nevetséges nézeteimet.

Ugyanez történt itthon is. "Oké, hogy nem hiszel, de ne reklámozd".


Most azt akarom kérdezni, hogy ez a tolerancia?

Elvileg tolerálja egymást az ateista és az istenhivő ember, de nekem ez inkább tűnik még mindig úgy, mintha a hivők kicsit felsőbbrendűek lennének.

Nem értettem az egész szituációt. Ilyen logikával én is nekiállhatnék lehordani azokat, akik keresztet viselnek a nyakukon, csak azért, mert nekem más világnézetem van.

Ha egy nem hivő bármilyen véleményt mond istenről, az Istenkáromlás, az nem megvilágosodott és a pokolban fog égni.. meg legalább tartsa tiszteletben a másik hitét, de ők meg megakarják szabni, hogy milyen PÓLÓ LEGYEN RAJTAM...


Igazából lehet mondani, hogy direkt vettem fel a pólót, annak ellenére, hogy ismerem az itteni embereket, de ez akkor sem lehet kifogás.. Akkor is hallgatniuk kellett volna, ha nekem is el kell hallgatni mindent..


Ez az a tény, amiért megutáltam a vallásokat. Egyszerűen néhány kivétellel annyira képmutató az egész bagázs aki a templomot járja...

Mind valami olyat szajkózik, amit még távolról sem képes betartani. De azért téged fenyegetnek, hogy örök szenvedés vár rád.


Őszintén remélem, hogy csak én születtem rossz helyre, és máshol nincs ennyire nagy vallási fanatizmus mint itt..



2017. jún. 18. 12:59
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Több helyen is írtam dolgokat, ami ezt mindet cáfolja.

Teljesen mindegy. Nem akarod megérteni, ezért nem is fogod.

2017. jún. 18. 21:11
 32/45 anonim ***** válasza:
76%

Ha egy póló, amivel nem is a ti hiteteket szólja le kérdező egy közönséges provokáció, akkor mit szóljak én, aki egy templommal szemben lakom, és minden nap látnom kell, ha kinézek egy ablakon? Menjetek a hegyekbe istent imádni.

A keresztviselés meg mit ne mondjak, a szélsőséges vallási provokáció csúcspontja.


Amúgy nem érzitek a paradoxont, amikor olyanokat írtok, hogy senki nem cseszegette a kérdezőt, meg nem is akarják, hogy átöltözzön, CSAK fejmosást adtak neki az utcán, amit ugye el kell viselni?


Még meg is érteném (valamennyire) ha a pólón az lenne, hogy "god is dead" vagy "christians are sheeps" de ez tök ártatlan. Bár eszembe jut erről a vallásos nagynéném, aki ha hall egy rendesnek tűnő hírességről, és megtetszik neki, akkor rágugliz, hogy mik a vallási nézetei. Ijesztőek a vallásosoknak az ateisták...

2017. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
33%

Vidiripi


Igen a vallásosok általában toleránsak! Vannak kivételek. S attól is függ hogy milyen közösségnek a tagjai.

De annyit megjegyeznék hogy az sem mindegy hogy hogyan fogalmazol. Azt írtad hogy: "... a helyi katolikus pap feleségével is." Ami lehetetlen mivel a katolikus papok nem házasodhatnak. Aztán később persze írtad hogy görög katolikus na így már mindjárt más a helyzet. De ez nem egy elhanyagolható részlet.


"Csak jobb lenne, ha ezzel nem akadályoznának mást. És legalább azt betartanák, amit ők maguk hirdetnek."


Elmondásod szerint egész nap viselted a pólót tehát nem akadályozott abban hogy viseld azt a ruhadarabot.

Pontosan mit is hirdetnek és kik is hirdetik azt?


"De tény, hogy az első pár rossz megjegyzés után levehettem volna. Szóval lehet végülis, hogy az én hibám."


A helyzet az hogy én hívőként kaptam sok mindent már. Pedig nem is hordtam ezzel kapcsolatos pólót! Viszont ha arra számítasz hogy semmiféle reakciót nem váltasz ki az emberekből akkor tévedésben vagy. Az emberek ilyenek reagálnak a dolgokra. Ez egy alapvető emberi tulajdonság és ez teljesen független attól hogy valaki vallásos vagy hívő vagy ateista. Ezek függvényében várható a reakció de hogy valamilyen reakció lesz azt a példád is bizonyítja.


"Magyarországon ma vallás és véleményszabadság van, senkit nem érhet hátrányos megkülönböztetés amiatt, hogy hisz, vagy nem hisz istenben, milyen a világnézete vagy éppen milyen a nemi identitása."


Az egyik válaszíró ezt írta. Ez mind nagyon szép meg jó de saját tapasztalatból mondhatom hogy a valóságban ez nem egészen így működik. Ugyan is nekem is szóltak már be nem is egyszer. De a lényeg az hogy nem tudod megváltoztatni az embereket ha ők maguk nem akarnak megváltozni. S teljesen mindegy hogy hisz vagy nem hisz. Ha akarja akkor úgy is csinálni fogja. Addig a pontig amíg valami meg nem változik benne és ennek hatására változtat a viselkedésén.

2017. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

De, akadályozott.

Tény, hogy nem siettem sehová, de ha időpontra mentem volna valahová, akkor minimum 15 percet késtem volna.

2017. jún. 19. 21:38
 35/45 anonim ***** válasza:
78%
Végigolvastam az irományodat és az előző 4 oldal összes hozzászólását. Csak egy kérdésem lenne: hol lehet ilyen pólót kapni?
2017. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Én azt írtam hogy a póló viselésében nem akadályozott.

De egyébként is megteheted volna hogy közlöd a feleséggel hogy neked dolgod van és most mész. Ennyi!

2017. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos azok az emberek akik valamilyen vallást gyakolonak általában igen is ilyenek, rosszindulatu kép mutatók és elitélik a masikat, ja és felhábortó hogy még elvileg te "provokáltál" ennyi erővel barki aki más szeme láttára gyakorolja a vallását az már is provokál másokat. Mindenkinek saját dolga mit hisz meg mit nem de csak mondom hogy én 8 évet + ált. iskola elott is jártam pár évet hittanra szoval katolikus iskoába dugtak és életem legrosszabb élménye volt ! Annyi rossz indulatu begyöpösödött embert még nem láttam .pl mennek a homoszexualitás ellen de azt elfejtik hogy amugy jézusnak két apja volt :DDD nevetségesek szeresd felebarátod de ha valaki kicsit is eltér már kb megkövezik meg gyonja meg :DD szóval sajna ez a helyzet de én átérzem a dolgot amit leírtál :)
2017. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
"Mind valami olyat szajkózik, amit még távolról sem képes betartani. De azért téged fenyegetnek, hogy örök szenvedés vár rád. "- Én is hívő vagyok és be lehet tartani. A másik, hogy én nem várom el, hogy elfogadják a vallásomat (mivel az már azonosulás lenne, és én sem fogadom el a másik ember világképét, csak megtűröm), csak tűrjék meg (ez a tolerancia, a szó jelentése nem elfogadni, hanem megtűrni.).
2017. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
74%
38-as vagyok. Ha valaki olyan pólót hord, amin vélemény nyílvánítás van, az még nem provokáció, mivel az alaptörvény szerint lehet véleményt nyílvánítani, éppen ezért ők is hordhatnak olyan pólót, amin pl.: egy ige van, vagy egy kereszt. AZ esetleg lehet provokáció, ha az ő jelenlétükben szídod Istent (káromkodsz ilyen "k" betűs szavakkal, meg ilyenek, de más provokáció féleség nem jut eszembe [legalábbis ami engem provokálna, mondjuk nem gerjednék haragra, mivel mindenkinek joga van elkárhozni, ugyanis ez alapvető emberi jog.]) Egyébként Római Katolikusok? Mivel ha igen, mondd meg nekik, hogy el fognak kárhozni, mivel bálványimádók nem öröklik Isten országát.
2017. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
47%
38-as én voltam. Mondjuk abban még semmi baj nincsen, ha azt mondják neked, hogy el fogsz kárhozni.
2017. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!