Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok toleránsak?...

A vallásosok toleránsak? [Többi lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról kérdezném a véleményeteket, hogy szerintetek helyes-e így ez az egész "tolerancia" duma a vallásosok részéről.


Eddig rengeteg olyan alkalom volt, amikor vitába keveredtem emberekkel(többször a családommal is), amikor szóba került, hogy ateista vagyok.

Legtöbbször az volt a végkimenetel, hogy legyek toleráns és fogadjam el más világnézetét.

Ezzel nem is volt semmi gond, de időközben rájöttem valamire.

Tegnap egész nap egy "I Am Atheist" pólóban voltam.

Érdekes tapasztalatokat gyűjtöttem. Volt pár ember, aki az utcán menet is beszólogatott érte(őszintén meglepődtem. eszembe sem volt, hogy valakinek ez gond lehet). Úgy adódott, hogy szembe sikerült mennem a helyi katolikus pap feleségével is. A nő megállított és egy igen hosszú szövegbe kezdett.

Miszerint megérti, hogy csőlátású, és még fiatal, tudatlan vagyok, de ne reklámozzam a nevetséges nézeteimet.

Ugyanez történt itthon is. "Oké, hogy nem hiszel, de ne reklámozd".


Most azt akarom kérdezni, hogy ez a tolerancia?

Elvileg tolerálja egymást az ateista és az istenhivő ember, de nekem ez inkább tűnik még mindig úgy, mintha a hivők kicsit felsőbbrendűek lennének.

Nem értettem az egész szituációt. Ilyen logikával én is nekiállhatnék lehordani azokat, akik keresztet viselnek a nyakukon, csak azért, mert nekem más világnézetem van.

Ha egy nem hivő bármilyen véleményt mond istenről, az Istenkáromlás, az nem megvilágosodott és a pokolban fog égni.. meg legalább tartsa tiszteletben a másik hitét, de ők meg megakarják szabni, hogy milyen PÓLÓ LEGYEN RAJTAM...


Igazából lehet mondani, hogy direkt vettem fel a pólót, annak ellenére, hogy ismerem az itteni embereket, de ez akkor sem lehet kifogás.. Akkor is hallgatniuk kellett volna, ha nekem is el kell hallgatni mindent..


Ez az a tény, amiért megutáltam a vallásokat. Egyszerűen néhány kivétellel annyira képmutató az egész bagázs aki a templomot járja...

Mind valami olyat szajkózik, amit még távolról sem képes betartani. De azért téged fenyegetnek, hogy örök szenvedés vár rád.


Őszintén remélem, hogy csak én születtem rossz helyre, és máshol nincs ennyire nagy vallási fanatizmus mint itt..



2017. jún. 18. 12:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%

A vallások rendszerint nem toleránsok,különösen nem a muszlim vallások.


Krisztus egyháza toleráns,mert nem kötődik vallásfelekezethez.Fájdalommal tudomásul veszi,hogy egyesek,a kárhozatot választották Krisztus kegyelme helyett.

2017. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
32%

Az egész történet,a viselkedésed,a hozzáállásod a témához megmutatja,hogy egyáltalán nem vagy képes felnőtt fejjel gondolkodni a világról és az emberekről.


Kezdjük ott,hogy mi a fenének kell mutogatnod az ateista nézőpontodat mindenkinek.Kit érdekel,hogy te miben hiszel? Hogy csak ilyenekkel tudsz figyelmet kivívni magadnak és ebben leled az örömödet,hogy hívőkkel vitázzál,akkor igencsak gyerekes vagy.


Én jómagam elolvastam egy csomó könyvet a témában,szeretek videókat,filmeket nézni pl az univerzum működéséről,evolúcióról és elfogadom a tudomány állításait egészen addig a pontig,hogy a "semmiből lett minden". Itt már annyira világnézeti kérdésről van szó,hogy egyáltalán nem csodálom,ha valaki istenben hisz,vagy a véletlenben vagy akármiben. Őszintén szólva nem is érdekel,hogy ki miben hisz,nem ettől lesz valaki jó ember vagy rossz,okos vagy buta. Ha kicsit is beérne a fejed lágya és az életről képes volnál reálisan gondolkodni, rájönnél,hogy ezek koránt sem annyira fontos dolgok egyéni szinten.


Ezért is utálom az ilyen hozzád hasonló önjelölt ateista megmondó embereket,akik saját felsőbbrendűségükben fürdenek és észre se veszik mennyire nem érdekli senkit sem a vergődésük.


Akiket itt ostoroztok naphosszat, a nagy bigott hívők, köszönik szépen jól elvannak. Összetartó kis közösségekben tengetik a mindennapjaikat,együtt szerveznek programokat, szerető családban nőnek fel,érzik,hogy tartoznak egy közösséghez. Ja,hogy ezt mind egy olyan hitrendszer mellet,ami neked nem tetszik? Kit érdekel.

2017. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
27%

A saját tapasztalatom, hogy a vallásosok gyakran sokkal kevésbé toleránsak mások világnézeteivel szemben.


Egy egyetemi szobatársam bigott hívő volt. Na meg képmutató. Pl. a Biblia szerint nincs szex az esküvő előtt. Ő sokáig kereste kiskapukat, tehát minden volt, csak a normál értelemben vett aktus nem. Mi több, neki még alkalmi kalandjai voltak. Viszont ha én vagy a másik ateista szobatársam csináltuk ezt, akkor mi a pokolra kerülünk ezért.


A szobatársamnak konkrétan papot kezdett keresni, mikor megtudta, hogy nincs megkeresztelve.


Ő nem volt se kedves, se toleráns, se jószívű.

2017. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Olvasgatva a válaszokat nekem is lenne néhány kommentem:


1-esnek


"Te nyiltan és vállaltan provokáltál, és utána csodálkozol, hogy van aki ugrik rá? "


Magyarországon ma vallás és véleményszabadság van, senkit nem érhet hátrányos megkülönböztetés amiatt, hogy hisz, vagy nem hisz istenben, milyen a világnézete vagy éppen milyen a nemi identitása.

Lehet Hanuka, Pride fesztivál, vagy éppen Critical Mass, az emberek felvállalhatják szabadon a véleményüket, kivéve, ha az jogi szabályozásba ütközik (pl, vörös csillag, vagy horogkereszt viselése).


Nem illő (legenyhébben szólva is!) ezért megütközve, elítélő véleményt mondani erről.


Részemről nem szokásom senkit megszólni fennhangon, mert muszlim kendőt, keresztet, vagy sábeszdeklit visel az utcán, vagy egy vele egyneművel sétálgat (még akkor is ha meg van a véleményem valamelyik esetről). Ez ugyanis bunkóság lenne, szerintem!


De ha az "Ateista vagyok" feliratú póló viselése provokáció, akkor a kereszt viseléséről ugyanez elmondható, hiszen minden más vallású ember, illetve ateista számára ellenszenves lehet a nyílt mutogatása. Miért kell a többség véleményével ellentétes jelkép mutogatása épületek tornyain? Miért.... még sorolhatnám.

A kisebbségi vélemény elviselése éppenséggel értéke egy társadalomnak.


A munkahely, az iskola egészen más tészta, ott igenis jogos a politika, vallás és egyéb hasonló dolgok nyílt mutogatásának tiltása.


16-os (1-es újra)


"Nem vagyok agresszív, csak van bennem annyi, hogy egy, az enyémtől erősen eltérő kultúrközegben, nem kezdek a közeggel ellentétes értékeket/gondolatokat a többségi véleményt/nézetet vallók orra alá dörgölni, mert az igenis provokáció."


Miért is eltérő annyira a kultúrközeg Magyarországon egy ateista számára? Melyik felekezet, vallás az amelyik ilyen túlnyomó többségben van? Keresztény, református, zsidó, muszlim, buddhista, hitgyülis, kreacionista??? Vallások, amik mind deklarálják maguknak az egyetlen, igaz vallás és isten jogát?


Ne feledd el, mindenki vallástalannak születik, csak azután környezeti hatások alakítanak ki bennük istenképeket (vagy nem alakítanak ki). Egyetlen csecsemőből sem lesz keresztény felnőtt, ha nem kap a katolikus vallásról információt. A hit felvett/tanult világnézet.

2017. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
49%

Statisztikai adatok + a saját tapasztalataim azt mutatják, hogy a vallásosok nem toleránsak. Látod mi van, már azért is fejmosást kapsz ismeretlenektől, mert egy idióta 'I am atheist" feliratú pólót viselsz.


Képzeld el azt a felháborodást, amit akkor vágnának le, ha minden keresztet viselőnek beszólnának a nem keresztények.

Amúgy ez a "lehetsz más csak ne reklámozd" szöveg annyira lejárt már, miközben nem ismerek olyan vallásos embert, aki ne akarná a másikra erőszakolni a nézeteit...

2017. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

#22

Igen, jól elvannak a közösségükbe és nem foglalkoznak senkinek a hitével, mi?

Nem úgy szoktam kezdeni az ismerkedést, hogy "Szia, ateista vagyok."

De már nem azért, de ha ti nem foglalkoztok a kisebbség vergődésével, akkor miért akart eddig rengeted, boldog keresztény közösségben élő ember meggyőzni, hogy tartozzak hozzájuk úgy, hogy egy szót nem szóltam a vallásukról? Sőt, egészen addig amíg konkrétan rá nem kérdeztek, azt sem mondtam, hogy nem hiszek istenben.

Mondtam, hogy az olyanokkal nincs baj akik nem foglalkoznak velem. Én sem foglalkozom velük.

De az, hogy menet közben megállítanak a pólóm miattl.. Ennyi erővel én is JOGOSAN adhatnék félórás példabeszédet arról, hogy miért zavar a keresztviselés és miért ne hordja többet.

Azt hordok amit akarok. Ha azt mondta volna, hogy "Kérlek ezt a pólót ne hord többet, mert engem és még néhány embert frusztrál", akkor levettem volna és el lett volna felejtve. De ezek az emberek nekem ugranak.

Ilyenkor már az van, hogy álljunk csak meg egy percre.

Ez miért is jó neki? Miért hiszi azt, hogy neki joga van ehhez?


Ha még mindig nem siker értelmezni amit írok: szabadon viselhetem azt a pólót, ahogy ők a keresztet.


Azzal meg ne gyere már, hogy "jaj, leszarunk téged mert boldog közösség".

Pont azért íródott ki a kérdés, mert a boldog közösség nem magával, hanem velem foglalkozott.

Nehogy már én legyek a hibás, mert azt hordtam amit akartam... de ismétlem, ha normális, emberi módon kér meg akkor semmi gond nem lett volna.


Ez is egy provokáció a részedről. Nem én vagyok önjelölt felsőbbrendü. Nem én szidok le valakit azért, mert olyat hord ami nekem nem tetszik. Nem én próbálok vallásosokat lebeszélni a vallásról, hanem ők(persze ellenkezőleg).

2017. jún. 18. 19:10
 27/45 anonim ***** válasza:
19%

Evolúció,csoportos viselkedés. Ha van egy közösség,ami közös eszmerendszer alapján gondolkodik,az a közösség bizony terjeszteni és népszerűsíteni is fogja azt. Pont. Ilyenek az emberi közösségek,legyen az politikai,kulturális,vallási,sport,zenei,akármi. Őszintén szólva,ha te ateista vagy és ennyit sem konyítasz alapvető,ösztönös emberi viselkedésformákról,akkor hogyan akarod megérteni a körülötted lévő világot?


A csoporthoz tartozás magában foglalja annak védelmét is,akár fizikai,akár szellemi értelemben. Ennek fényében vizsgáld meg a nevetséges mutatványodat.


"De az, hogy menet közben megállítanak a pólóm miattl."


Nem tudom te hol élsz,de én cifrább dolgokat is szoktam látni,mégsem állítják meg az embert azért,ami a pólóján van. De tegyük fel elhiszem amit mondasz. Mivel az emberi közösségek emberekből állnak és bizonyos emberek bekattannak az ideológiától és képesek túlzásba is vinni...nos kifogtál ilyeneket. Nagy ügy. Engem is ért már "erőszakos" hittérítés például,de mivel a hívők nagy része nem ilyen és zakkantak minden közösségben vannak,önmagában a hittel és a közösséggel semmi bajom. De te most a zakkantakról tartasz kiselőadást és kikéred magadnak,hogy a zakkantak miért ennyire zakkantak? Helyettesítsd be a kívánt szavakkal.

2017. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
33%
És szállj már le erről az "olyan pólót húzok,amilyet akarok, nem mondhatja meg senki" témáról,mert gyerekes hiszti az egész. Volt valaki,akinek nem tetszett a pólódon lévő kinyilatkoztatás,ettől még senki se akar téged máshogy felöltöztetni és az öltözködési szokásaidba beleszólni,pláne nem megmondani,hogy hitkérdésekben mit gondoljál...vitalehetőséget viszont teremthetsz magadnak.
2017. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

"pláne nem megmondani,hogy hitkérdésekben mit gondoljál"

Pedig de. Ebben majdnem napi szinten részem van.

2017. jún. 18. 19:50
 30/45 anonim ***** válasza:
16%

"Pedig de. Ebben majdnem napi szinten részem van."


Mivel te magad írod a legelején,hogy rengetegszer vitákba keveredsz,a nézeteidet ugyanúgy másokra erőlteted,hol a pólóddal,hol a megjegyzéseiddel. Na most erre mondják,hogy ne sírjon a laza erkölcsű lány,ha szexuális kapcsolatot létesítenek vele....Akiket te kritizálsz,a hívők elvakultabbak fajtáját,nos mivel annyiszor hangoztatod velük szemben az ateista nézeteidet,simán kinézem,hogy a normális hívőknek már a f...uk ki van a véleményed hangoztatásával és nem csodálom,ha néha még nekik is sok vagy.

2017. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!