Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok toleránsak?...

A vallásosok toleránsak? [Többi lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról kérdezném a véleményeteket, hogy szerintetek helyes-e így ez az egész "tolerancia" duma a vallásosok részéről.


Eddig rengeteg olyan alkalom volt, amikor vitába keveredtem emberekkel(többször a családommal is), amikor szóba került, hogy ateista vagyok.

Legtöbbször az volt a végkimenetel, hogy legyek toleráns és fogadjam el más világnézetét.

Ezzel nem is volt semmi gond, de időközben rájöttem valamire.

Tegnap egész nap egy "I Am Atheist" pólóban voltam.

Érdekes tapasztalatokat gyűjtöttem. Volt pár ember, aki az utcán menet is beszólogatott érte(őszintén meglepődtem. eszembe sem volt, hogy valakinek ez gond lehet). Úgy adódott, hogy szembe sikerült mennem a helyi katolikus pap feleségével is. A nő megállított és egy igen hosszú szövegbe kezdett.

Miszerint megérti, hogy csőlátású, és még fiatal, tudatlan vagyok, de ne reklámozzam a nevetséges nézeteimet.

Ugyanez történt itthon is. "Oké, hogy nem hiszel, de ne reklámozd".


Most azt akarom kérdezni, hogy ez a tolerancia?

Elvileg tolerálja egymást az ateista és az istenhivő ember, de nekem ez inkább tűnik még mindig úgy, mintha a hivők kicsit felsőbbrendűek lennének.

Nem értettem az egész szituációt. Ilyen logikával én is nekiállhatnék lehordani azokat, akik keresztet viselnek a nyakukon, csak azért, mert nekem más világnézetem van.

Ha egy nem hivő bármilyen véleményt mond istenről, az Istenkáromlás, az nem megvilágosodott és a pokolban fog égni.. meg legalább tartsa tiszteletben a másik hitét, de ők meg megakarják szabni, hogy milyen PÓLÓ LEGYEN RAJTAM...


Igazából lehet mondani, hogy direkt vettem fel a pólót, annak ellenére, hogy ismerem az itteni embereket, de ez akkor sem lehet kifogás.. Akkor is hallgatniuk kellett volna, ha nekem is el kell hallgatni mindent..


Ez az a tény, amiért megutáltam a vallásokat. Egyszerűen néhány kivétellel annyira képmutató az egész bagázs aki a templomot járja...

Mind valami olyat szajkózik, amit még távolról sem képes betartani. De azért téged fenyegetnek, hogy örök szenvedés vár rád.


Őszintén remélem, hogy csak én születtem rossz helyre, és máshol nincs ennyire nagy vallási fanatizmus mint itt..



2017. jún. 18. 12:59
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%
Mivel, ha nem térsz meg, akkor el is fogsz.
2017. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Oké, most azok í hívők, akik szerint teljesen jogos és ésszerű fejmosást adni egy ateistás póló viselőjének, azok próbálják vizualizálni, hogy ezt a lányt

[link]

megállítják a helyi ateisták, mert szerintük nem kellene ilyeneket hangoztatnia, meg mi lenne, ha meglátnák a pólót a gyerekek, és ettől neadjisten elkezdenének érdeklődni a vallás iránt, meg hogy mindenki tartsa a hitét 4 fal között, stb...

Na, most már megvan, hogy miért visszataszító dolog beleszólni olyanokba is, amik titeket abszolút nem érintenek?

2017. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"Igen a vallásosok általában toleránsak! Vannak kivételek. "


Gondolom a történelmet érted kivétel alatt, mert az azt bizonyítja, hogy közel két évezredig egyáltalán nem voltak toleránsak.

Már az őskeresztények is gyalulták egymást, a zsidókat, vagy egyáltalán a más vallásúakat kegyetlenül és a reformáció vérzivataros évszázadai gondolom nem számítanak egy cseppet sem.

A gyarmatosítás során tűzzel, vassal térítettek és a muszlimok elleni állandó harc, pl.: a keresztesháborúk során már fel sem tűnik talán.


Való igaz, hogy manapság már nincs ekkora türelmetlenség, de erről jórészt az ateisták tehetnek, akik a marakodó felekezetek közé álltak, meg természetesen a jó érzésű vallásosak is, ezt el kell ismerni.

Azért ahogy régen feltüzelték a papok a népet, ma is megtehetnék, ha nem ütközne törvénybe és amennyire utálják a keresztények egymást is, meg az ateistákat, simán elkezdődne megint a harcászkodás, mert lényegében minden vallásos fanatikus, hiszen bizonyítatlan dolgot hisznek, ami már maga fanatizmus és csak a papjaikon múlik a tolerancia, vagy a türelmetlenség.

Sajnos a muszlimok között akad ilyen pap és szerintem minden mohamedánból tudnának terroristát faragni, ha nagyon akarnák, de persze így is van elég jelentkező, elég azokat megdolgozni.

Néhány éve feltettem itt egy kérdést, amely valahogy így szólt: 'Ha Isten parancsolná, megölnéd e a szomszéd gyerekét?'

Ha akarjátok, érdemes rákeresni, mert volt bizony megdöbbentő válasz, aki bevállalta volna.

2017. jún. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
50%

Vidiripi


"A gyarmatosítás során tűzzel, vassal térítettek..."


Érdekes módon azért az eredeti cél az volt hogy új kereskedelmi útvonalat találjanak és nem azt hogy embereket térítsenek meg. A pénz motiválta az akkori döntéshozókat! Egyáltalán nem a vallási fanatizmus. S később amikor kiderült hogy új földrészt találtak akkor is áramlott az a temérdek arany az "Új világból" a "Régi világba"! Szóval jóval árnyaltabb a kép nem olyan egyszerű mint első olvasatra gondolná. S bizony itt is elég nagy szerepe volt az uralkodónak aki a támogatást adta az expedícióhoz!


"...a muszlimok elleni állandó harc, pl.: a keresztesháborúk során már fel sem tűnik talán."


Azért várjunk egy kicsit! Pl. Magyarország nem támadta meg a törököket ez fordítva történt!

Ezzel azt akarom mondani hogy ők jöttek ide és nem fordítva. A keresztes hadjáratokat pedig nem véletlenül szervezték és elfelejted azt az aprócska tényt hogy ez az egész azzal kezdődött hogy elfoglalták Jeruzsálemet a muszlim hódítók. S mind ez 457 évvel az ELSŐ keresztes hadjárat előtt. S addig még rengeteg minden történt Olaszország, Konstantinápoly, Spanyolország, Franciaország és még Rómát is kifosztották. Szóval jó sok védekező háború előzte meg az ELSŐ keresztes hadjáratot. S azért valahogy mindig ott volt egy király is vagy hadvezért ezeknél a hadjáratoknál biztos véletlen a dolog. A lényeg az hogy a muszlimok bizony kiharcolták az ellen hadjáratokat is. Nem véletlenül indultak meg azok a hadjáratok.

A háború az nem keresztényi dolog s kegyetlenkedések mindkét részről voltak.

De amikor már nem játszott szerepet a vallás a 2. világháború idején ott is micsoda kegyetlenkedések voltak az atombombák bevetéséről nem is szólva. Szóval az ateisták mennyire toleránsak? Miért is indult meg az Iraki háború anno? Amikor állami gondozottak nevelői akik nem vallásosak kihasználják és molesztálják az intézmény lakóit akkor hol a tolerancia hogy legalább nem árt neki ha már segíteni nem tud rajta?

Teljesen mindegy hogy vallásos vagy ateista de vannak a hívő emberek is ők vannak a legkevesebben. De teljesen mindegy mert végső soron úgy is a cselekedete számít azt hisz amit akar de amit hisz azt meghatározza a cselekedeteit. S ha valóban hisz akkor van benne egy egészséges Istenfélelem és akkor nem fog gyilkolni, rabolni, stb.

Vagy épp romlott árút átcímkézni és újra kirakni eladásra. Volt aki ezt megtagadta és kirúgták ez miatt de a lelkiismerete az tiszta maradt. Vagy a csodálatos bank és hitel rendszert is lehetne említeni olyan mint a maffia uzsorakamattal. Lehetne még sorolni csodálatos világunk tolerancián alapuló "vívmányait"!

2017. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Darkmoon80 ***** válasza:

"Néhány éve feltettem itt egy kérdést, amely valahogy így szólt: 'Ha Isten parancsolná, megölnéd e a szomszéd gyerekét?'

Ha akarjátok, érdemes rákeresni, mert volt bizony megdöbbentő válasz, aki bevállalta volna."


Most miért csodálkozol? A Bibliában van példa arra, hogy Isten kérésére az apa gondolkodás nélkül elindul feláldozni a saját fiát, ahelyett, hogy elküldené a kérőt a ... .


Más helyen a győzelemért cserébe felajánlott emberáldozatot (??? !!!) nem akadályozza meg Isten, pedig az, (minő kínos baki, pont ő jön ki üdvözlésre először) a hadvezér saját lánya.

2017. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!