Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek a Jehova tanúi miért...

Ezek a Jehova tanúi miért ilyen erőszakosak? Miért kell házalni?

Figyelt kérdés

Épp aludtam erre becsengettek...


Miért kell egy vallast így másra erőltetni ?


2017. aug. 12. 11:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nézzük az említett igéket:

Apcsel 10, 12-14:

12Benne volt ebben a föld mindenféle négylábú és csúszómászó állata, és az ég mindenféle madara. 13Ekkor hang hallatszott: „Kelj fel, Péter, öld és egyél!” 14Péter azonban így szólt: „Semmiképpen nem, Uram, mert soha nem ettem semmi közönségest vagy tisztátalant.”


Itt nem látom.


Apcsel 20,20:

20Semmit sem hallgattam el abból, ami hasznos, hanem inkább hirdettem és tanítottam azt nektek nyilvánosan és házanként.


Itt sem látom, hogy az lenne a parancs, hogy járjatok házról házra, azt viszont biztosan tudom, hisz írja a Biblia, hogy házakban gyűltek össze, ott történt a tanítás és Pál ott is lakott.

Mi van még? Ja igen, Máté:

14Isten országának ezt az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég.”


El kell keserítselek, mert a ti szerintetek hitehagyott egyházak sokkal nagyobb munkát végeznek zaklatás nélkül, mint ti ezzel az ördögi módszerrel. A kiadott Bibliák fordításai és kiadási példánya ezerszer nagyobb, mint az ördögtorony átírt förmedvénye (Istennek hála) és a szeretet munkáról meg fogalmatok sincs (pedig a parancs erről szól), mert nem csináltok semmit az emberekért. Ti még annak is az ördög újságját adjátok, aki az éhenhalás küszöbén van.


Mit ír a Biblia valójában?

Ne járjatok házról házra. Ez így le van írva, ti mégis... Nem is ismered sem a Bibliát, sem Istent. Csak az ördögtorony hamis tanításait.

2017. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
5%

" Nézzük az említett igéket,"

Valóban nem láthattad mert rosszul írtam.

Roma 10/ 12 -14 ig szól a prédikálásról.

Cselekedetek 20/20-ról egészen egyéni értelmezésed van.

Légyszíves írd meg hogy hol van az a Biblia vers, hogy ne menjetek házról házra prédikálni.

Prédikálással kapcsolatos Bibliai versek:

Máté10/17,27 Cselekedetek10/42 de sorolhatnám még.

" nagyobb munkát végeznek...."

" nem csináltok semmit az emberekért"

Valóban igazad van!- mi nem embereknek végzünk munkát, hanem az emberekért szolgálunk az egyedüli felséges Istennek.

Mit kellene csinálni az emberekért?

Szerinted nem elég, hogy az emberekkel meg akarjuk ismertetni a Bibliát és Istennek a szándékát?

Az az igazi segítség ha megismeri Istent és általa érzi az áldását életében.

Szerinted ez semmi!

Nem kevés időt fordítunk erre, és nem kapunk érte pénzt, nem kapunk állami támogatást. Ha nem a szeretetből tennénk és nem az Isteni áldás lenne a munkánkon gondolod, hogy a világban lenne ennyi Jehova Tanúja? Nem gondolkodtál még el ezen?

Kolossé 3/23 vers azt írja: Bármit tesztek is munkálkodjatok azon egész lélekkel mint Istennek és nem mint embereknek, hiszen tudjátok, hogy istentől fogjátok megkapni az örökség megfelelő jutalmát.Rabbszolgaként szolgáljatok az Urnak, Krisztusnak.Bizonyos, hogy aki helytelenül cselekszik, visszakapja amit helytelenül cselekedett, és nincsen részrehajlás.

Ne te döntsd el kérlek, hogy jó e amit csinálunk. Bízd a világegyetem urára ima teljesen.

2017. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
62%

Egyéni értelmezés nálatok van. Pál testvéreknél lakott? Igen. Ott törték a kenyeret és házaknál folyt a tanítás és az összejövetel? Igen! Ezt a művészet kicsavarni egy zaklató viselkedést megmagyarázni!

Az pedig, hogy hol van leírva, hogy ne járj házról házra házi feladat kikeresni neked! Így keresd, ahogy leírtam! Ha már utánozzátok Jézust, akkor ebben is legyetek hűek, mert ő senkit sem zaklatott őrtorony újsággal a kezében a saját otthonában!


Az életeddel kéne őt hirdetni, nem zaklatással, de sajnos nektek úgy nem megy.

2017. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

És még egy link arra, hogy nem csinálunk semmit

[link]

2017. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Neked visszont kiválloan megy kritizalni, lebecsméröen beszélni.


Szeresd felebarátaidat ugy mint önmagad, vagy szeresd ellenségeidet!


Keresztényként a szived tele elöitélettel , rosszindulattal. Sajnallak!

2017. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"mindegy, hogy küldöd el őket, MINDIG visszatérnek"


Tévedés, ha azt mondod nekik, hogy szerinted nem létezik Isten szemében bűn, akkor otthagynak és sohasem jönnek vissza többé. Tesztelve és működik!

2017. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

7/26


"S nem a vallást erőltetik, mert ez nem kötelező, hanem lehetőség.

...

A házalás pedig azt jelenti, hogy pénzért árul valamit.

Mi nem kereskedünk Isten szavával, ahogy az első tanítványai sem tették Krisztusnak, mivel ingyen kaptuk ingyen adjuk.

"

Rendben van, de ezt ugy hivjak, hogy keretlen kenyer.

Senki nem kivanja a hata kozepere sem, de megis probaljak az ember kezebe tuszkolni.


"Arra viszont kíváncsi lennék, ha egy zsák húsz ezrest hoztak volna, és így csöngettek volna be amikor alszol, akkor is ezt mondtad volna?"


Valoszinuleg nem, mert ez a jelenet a jelenlegi human tarsadalmi rendszerben pont nem a keretlen kenyer kategoriaba esik.

2017. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#18

OK, de miert nem ertitek meg, ha intelligensen elutasitanak titeket? Miert gorcsoltok tovabbra is? Miert nem koszontok el es mentek tovabb? A magatartasotok eroszakos. Egy fesztivalon odajott hozzank egy jehovas, csak mert emlekeztettem Jezusra. Persze az a pillanat volt a legalkalmatlanabb nekem melyebb filozofiai temakrol beszelgetni, mivel kedvesemmel akartuk elvezni a fesztival felszabadult legkoret. Mondtuk a sracnak, hogy bocsi, de nem erdekel most minket ez a tema, de o tovabbra is jott velunk, mintha csak a harmadik tagja lenne a tarsasagunknak s eloszor is megkerdezte, hogy: "miert nem?".


Innentol kezdve percekig setaltunk a teruleten, probalva logikus magyarazatokkal, megis elzarkozva berekeszteni a beszelgetest, ezaltal indikalva, hogy nem tartunk tovabb igenyt a keretlen harmadik onjelolt csapattagra.

Jelzem, hogy meg friss szerelmesekkent, csak egymasra akartunk volna figyelni. Hmmm...

Most, hogy belegondolok, mar tobb, mint 14 eve egyutt vagyunk, es meg mindig ez a helyzet. Kiraly.

2017. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

26os, ide kb négyszer jöttek, mire felfogták, hogy nem érdekel. és még jobb, hogy azt hitték, hogy lengyel vagyok. első alkalommal. mondtam, nem. elmentek. pár hónapra rá visszajöttek, megint karattyoltak valamit lengyelül, én meg néztem, mint borjú az új kapura. mondom, nem, nem beszélek lengyelül. pár hónap múlva újra. kiírtam az ajtóra akkor már, hogy itt senki nem beszél lengyelül - akkor egy ideig nem jöttek.

cetli leázott, mit találok egy bicajtúrából hazajőve? cetli az ajtón, lengyelül, Jehova tanúk...legközelebb beengedem őket, és death metált hallgattatok velük.

2017. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!