Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti az ilyen...

Kedves ateisták, ti az ilyen gondolkodók logikáját startból elvetitek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. szept. 3. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 Pombe ***** válasza:
92%

Kérdező!


Írod: " az ateista gondolkodás hiábavaló, és nagyon káros. Fertőzi az ember életét, és sok embert kergetett öngyilkosságba"


Aha... ha te mondod. De akkor ez mi?

[link]


És még lehetne sorolni bőven. Netán mutatnál ilyen tömeges öngyilkosságra példát az ateisták részéről is?


Vagy az nem volt öngyilkosság, amikor az ókori Rómában egy-két mai szentként nyilvántartott vértanú, nem egyszerűen csak a hite miatt lett kivégezve, hanem a valóság az, hogy az ilyen illetők némelyike hittérítő jelleggel és erőszakosan nyilvánosan támadta a Római rendszert, közben szervezkedve ellene. Pontosan tudta, hogy ezért ki fogják végezni, és ezt az emlékirataiban előre jelezte is, hogy a hitéért fogják megölni, amit nagyon dicsőségesnek tartott. Pont ugyanúgy gondolkodott, mint a mai iszlám öngyilkos terrorista.


Nem gondolod?

2017. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező! (Bár inkább eléggé kedvetlennek tűnsz.)

Válaszoltunk a kérdésedre, nem is egyen.

Ennek fényében érdekesek az azóta írt soraid... Különösen, hogy semmit sem reagáltál a Michio Kakuról írtakra. Mintha kérdésed valójában csak egy jól bújtatott propaganda lenne, nemde? :D


Illetve egy kérdésre válaszolj még: Azért legalább elolvastad, amiket idelinkeltél a kérdésedben?

2017. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
93%

Na jó, azért reagálok a többire is (de ahogy elnézem, feleslegesen, mivel mintha nem is érdekelne, csak lököd a magnóanyagot tovább).


# 12

"Szerintetek az ateista tudósok nem értelmetlen hiedelemrendszerben élnek?"

- Szerintem az ateista tudósok éppenhogy nem élnek hiedelemrendszerben, nemde?

Részemről, én úgy vagyok vele, majd ha eljön az idő, akkor kaphatok választ az ilyen jellegű kérdéseimre. Vagy nem...

S a hívek? Elsőre: ahány vallás, annyi túlvilágkép. De ha belemegyünk ezeken is belül - különösen a keresztény - felekezetek hitvilágaiba, akkor is megláthatjuk, hogy ezek eléggé eltérnek egymástól. Így nekik sem marad más a bizonyosságszerzésre, mint az elmúlás, nemde? Ennek fényében meg minden élet felesleges hiábavalóság lehetne.


Mellesleg az "örökkévalóság" eléggé felfoghatatlan, s nem is különösen kívánandó dolog.

2017. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
93%

# 21 "A Biblia a hitetlent bolondnak nevezi, és ez így is van, mert az életük semmit sem ér."

- Nem meglepő ez egy szentírástól... Miért, hittel mennyivel érhetne többet? :)


"Valaki ezt így írta le:"

- A "Valaki"-nak érdekes gondolatai vannak. Neked meg igen kevés annak fényében, hogy keveset prezentáltál még, s írásaid nagy része mástól vett.

Ellenben nem értek egyet "Valaki"-vel.


"még az ateisták vallják a gondolkodásukat józan észnek."

- Belenézve a Biblia néha vészesen észveszejtően ellentmondó soraiba, a népirtások, kínhalálok s egyéb kínzások jogosnak mondására, sőt! erkölcsi sarokkőnek való beállítására, igen.

2017. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
90%

# 26 - Érdekes, tényleg csak egy magnónak beszélünk :D

De mi legalább jól érveket és gondolatokat cserélünk, már ha mást úgysem érdekel! :)


Szóval, kedves Többiek, ezek a véleményeim a "Kérdező" sorairól:

"A jólét teszi az emberrel azt, hogy megtagadja Isten létét"

- "Mivel azt hiszi az ember", hogy a reménytelenből már csak "felsőbb segítséggel" van kiút. Elég csak figyelni a "jósműsorok" betelefonálóit. Nagyjuk ellehetetlenül ember, akik utolsó reménye már a beütő "pénzenergia". Ezek meg röhögve szívják le az ilyen szerencsétlenek utolsó garasait is.

- Mit mondanak erre a keresztény vallás? "Hát, kéremszépen, varázslat az igenis van, pénzenergia lehetséges, de ne éljünk vele, mert elvisz az Ördög!"

- Mit mond erre minden racionális ember? "Pénzenergia (s az ADAT*) NINCS!"


"Megint csak a Bibliának van igaza"

- Persze. Kb. bármilyen általánosságra csak lehet találni egy igét. Népirtásra is, ölésre is.


"sok embert kergetett öngyilkosságba"

- S mi a helyzet vallásfronton? Pl. kezdjük a homoszexuálisokat? Közülük hányan lehettek, vallásuk miatt? Nem gondolnám, hogy önmagában az ateizmus indukálna öngyilkosságot, ahogyan a vallások ennek ellentétét sem.

-----------------------

* Hány ember ismeri? :D

2017. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ti hol éltek, de én ezeket látom az emberekben, amiket leírtam. 'Megszületnek, szenvednek, idegeskednek, káromkodnak, stresszelik egymást és önmagukat a semmiért.'


Kérem a bizonyítékot arról, hogy amit megosztottam Michio Kakuról az nem igaz, és azt amit ti írtok az az igaz.


Arról, hogy egy ember mire képes Isten segítségével, jó lenne ha ti is tájékozottabbak lennétek. Ott van például George Müller.

Erre ember képtelen Isten nélkül.


[link]

2017. szept. 7. 22:19
 37/65 Mojjo ***** válasza:
95%
@36: Olvasd el a legelső hozzászólást - abban leírtam, hogy miért nincs még csak jelentősége sem annak, hogy mondott-e Kaku olyasmit, amit az általad linkelt álhíroldal a szájába adott, vagy sem. A kettes, meg a hármas hozzászólásban pedig az általad kért bizonyítékot is megtalálod. Néha olvasd is, amiket neked írnak, ha már kérdezel. (A többire nem is reagálnék, öreg vagyok én már ehhez...)
2017. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 Pombe ***** válasza:
90%

Kérdező: "Megszületnek, szenvednek, idegeskednek, káromkodnak, stresszelik egymást és önmagukat a semmiért."


Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre. Az állításod tök igaz a Te Istenedre is? - mert ő ugyanúgy semmiért szenved, hiszen senkit se szolgál ki a tetteivel, mivel ő fölötte már nincs egy még nagyobb imádandó Isten.


Én nem látom ilyen borúsan sem a saját életem, sem a környezetemben élők életét. Nehogy má' meggyőzzél arról, hogy én valójában rosszul érzem magam a bőrömben! :D


Lehet, hogy a hozzád hasonló búval-bélelt fatalisták bele tudják beszélni a saját keserűségüket és kóros depressziójukat az egészséges emberekbe, és sikerült már megmérgezned a beteg elméd hangulatával a környezetedet is, de ne reménykedj, azért mindenkit nem tudsz megbolondítani.


Kérdező: "Kérem a bizonyítékot arról, hogy amit megosztottam Michio Kakuról az nem igaz"


Ha egy valaki ráálmodik bizonyítékok nélkül valamit egy weboldalra, és azt te feltétel nélkül beszopod, akkor neked kell hiteles oldalról bizonyítani azt, amit állítasz Michio Kaku nevében. A leghitelesebb lenne, ha az ő véleményére mutatnál rá egy vele készült riport keretében, mint ahogy teszi ezt ez a weboldal is. Hányszor kell neked még ezt bemutatni?


[link]


Ő maga mondja, hogy személyes jellegű Isten létét sem bizonyítani, sem elvetni nem lehet. Ez egy szimpla, mindennapos álláspont azoknál az embereknél, akik egy picit is képesek gondolkodni.

Michio Kaku Spinoza istenének gondolatával csak kacérkodik, mint ahogy azt Einsten is tette.

[link]


Nekem a spinozai Isten semmi más, mint egy olyan ember gondolatainak a szüleménye, aki semmilyen módon nem tud hinni egy hagyományos értelemben vett személyes Istenben, és a természet kreatív munkáját látja reálisnak, de elszakadni se tud teljesen az idealizmustól, így kínjában megpróbálja a két irányzatot egy intellektuálisan dagályos keretbe összefésülni. Szerintem az ilyen filozófiával játszadozó közismert tudós inkább komfortosabbnak érzi érthetetlenné kenni a véleményét Istenről, mert ezzel nem lesz unszimpi sem a vallásosok, se az ateisták szemében. Mellesleg a hozzád hasonlók pont ugyanúgy Einsteint is hagyományos Istenhívőnek hazudták, és hazudják ma is.

2017. szept. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 Pombe ***** válasza:
95%

Kérdező: "Erre ember képtelen Isten nélkül." [link]


Minden tiszteletem Müller Györgyé, de az alábbi nála már ezerszer, tízezerszer hatékonyabban működik Isten nélkül is:

[link]


Roppant érdekes, hogy csak azt jót veszed észre, ami kapcsolatos az Isteneddel. Ami jó vagy még sokkal jobb az Istened nélkül is, arra még csak rá se legyintesz...

2017. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 Vree ***** válasza:
93%

Michio Kaku a világ legbrilliánsabb tudósa LOLOLOLOL


Kaku egy populista celeb, aki bármilyen témáról szívesen nyilatkozik, tökmindegy hogy köze van-e hozzá. Amerikai ezoterikus műsorok imádják bedobni, mert jól mutat a képernyőn, ls ha ha mondjuk megkérdezed, hogy a piramisokat ufonauták csinálták-e, akkor valami ködös választ ad és azt sejteti, hogy van valami a dologban.

Google-ezz rá ilyen szavakra hogy "kaku +ufos" "kaku +telepathy" (tetszés szerinti babona behelyettesítendő) és videókat és cikkeket fogsz találni mindről. :D


Ez amúgy köztudott róla.


De persze a hívő örül, ha bárkit fülénél előráncigálhat, ha fehér haja van és azt mondja, amit ő hallani akar. :D

2017. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!