Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti az ilyen...

Kedves ateisták, ti az ilyen gondolkodók logikáját startból elvetitek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. szept. 3. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Hát mégiscsak nyitott vagy a párbeszédekre? :)

"Kérem a bizonyítékot arról, hogy amit megosztottam Michio Kakuról az nem igaz"


Írtam már...: [link]


Aztán, hogy számodra melyik szavahihetőbb, egy köztudottan áltudományos, marhaságokat író oldal, melynél elég ránézni az írásra: - semmi forrásmegjelölés, de még csak idézet sem, csupán folyó írással összehányt, leginkább ezoterikus stílusban írt semmiség, vagy egy olyan oldal, ahol a szóban forgó illetővel készített riportot közlik, kifejezetten a témára koncentrálva... nos, Te eldöntheted.

Kicsit rákerestem, nem találtam olyan videót, ahol Michio Kaku "személyesen", saját szavaival is elmondaná ezeket, de mégkevésbé találtam olyant, ahol az " [link] írásba foglaltakról beszélne.


Müller Györgyről: Nos, elhivatott lehetett. Kedves tőle. S lehetséges, hogy ebben vallása, vallási nézetei is szerepet játszottak.


De ez továbbra is: miben igazolná Isten, vagy akármilyen istenség létét?


Ma is él egy ilyen ember: Böjte Csabának hívják, ferences rendi szerzetes. Jelenti e ez azt, hogy: Isten létezik, egyedül csak ő, Ő a Biblia istene, akit főleg az Újszövetség fényében, és a katolikus (ferences) tanítások fényében lehet értelmezni?

Vagy inkább, hogy vannak elhivatott emberek, akiknek a vallási meggyőződéseik (legyenek azok igazak vagy nem) erőt adnak életcéljaik elérésében?

2017. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 Pombe ***** válasza:
94%

PecroftTivald: "Kicsit rákerestem, nem találtam olyan videót, ahol Michio Kaku "személyesen", saját szavaival is elmondaná ezeket, de mégkevésbé találtam olyant, ahol az " [link] írásba foglaltakról beszélne."


Ilyen a vallásosok egy része. Egy cseppet se érdekli őket, hogy van-e bizonyíték arra, amit idéz, vagy van-e az idézett szövegében legalább halvány utalás az általa egekbe minősített agyalás valóságtartalmára, csak lelkesen azonnal elhiszi, mert el akarja hinni.


Jó, hogy a Kérdező helyett megtetted azt, amit már előszörre neki kellett volna, ha a tisztesség egy csipetnyi morzsája munkálkodna benne.

2017. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:

Az érdekes világ milyen hiteles oldal, ha már engem lehet ezzel vádolni.

Ti minden szavát ismeritek Kakunak, hogy hol miket mond?

Lehet olyan környezetben te is mondasz olyat, amiről más társaságban inkább hallgatsz.

Különben is a cikk amit idéztetek, nem az idén készült és amint említi változnak a dolgok.


If you’re an English major, you know that English literary criticism gets more complicated every year. Every time someone writes a PhD thesis on James Joyce or Hemingway, they say, “What did he really mean by that sentence?” Well, it gets more complicated every year! Physics is the opposite. It gets simpler and simpler every year. And ultimately we want to get it down to one inch.


Kedves Pombe

Mivel nem ismered Istent, azért teszel fel ilyen buta kérdést.

Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre. Az állításod tök igaz a Te Istenedre is? - mert ő ugyanúgy semmiért szenved, hiszen senkit se szolgál ki a tetteivel, mivel ő fölötte már nincs egy még nagyobb imádandó Isten.


A Biblia Istent boldog Istennek írja le.

Ő más dimenzióban van mint mi, ezért ha próbálkozunk azon, hogy az Ő gondolatait megértsük, kudarcot vallunk. Az emberben most csak rész szerint van az ismeret, de Isten megígérte, hogy meglátjuk Őt színről színre.


Tom Benko írod.

Látod, ez itt a probléma: csak a magad érdekét nézed. Engem érdekel, hogy kit mire oktatok, mivel nem csak magamnak, de az utódaimnak is egy élhető világot szeretnék tudni. És ebben nem akadályoz meg, hogy akár csak száz év múlva sem fogok élni - mert a gyermekeim, unokáim, és további leszármazottaim igen.


Ha minden generáció csak a következőért él, akkor egyiknek sincs értelme, tudva azt, hogy a Földet majd bekebelezi a Nap.

2017. szept. 8. 22:23
 44/65 Mojjo ***** válasza:
97%
@43: Az emberek a legritkább esetben rettegnek attól, hogy a Földet egyszer majd bekebelezi a Nap, még ritkábban tarják az életüket, tevékenységüket emiatt értelmetlennek. Ehhez már komoly kattanás kell. A baj veled az, hogy nem tudod elképzelni, hogy más is lehet motiváló, más is adhat értelmet az ember cselekedeteinek, mint ami téged motivál, és neked ad értelmet. Azt az egyszerű és alapvető tényt nem érted, hogy az emberek sokfélék. A motivációjuk is. Az is, hogy honnan merítik az erejüket és miért küzdenek. És így, hogy ezt nem érted, nem is nagyon lehet veled mit kezdeni ebben a témában. Ki kéne tudnod, ha nem is lépni, de legalább tekinteni a saját árnyékodon. Amíg ez nem megy, feleslegesen írkálunk neked bármit. Ami egy dolog, de igazán szegényebb ezzel csak te leszel. Amiért nagy kár.
2017. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 Pombe ***** válasza:
94%

Kérdező: "Mivel nem ismered Istent, azért teszel fel ilyen buta kérdést."


Készséggel elismerem, hogy buta kérdést tettem fel. Pontosan azért, mert nem ismerem Istent, te viszont igen. Kíváncsi voltam a helyes válaszra, de láthatólag fogalmad sincs róla, de megmagyarázod, hogy miért.


Ő más dimenzióban él, nem érthetjük meg, vagyis te sem. Ha te se tudod a választ, akkor miért csak én vagyok buta?


Az nem magyarázat, hogy a Biblia boldognak írja le. Megkérdeztem, hogy miért??? Egy szellemileg visszamaradott is boldog lehet a saját kis világában a fogyatékosok intézetében, és sokszor érthetetlen számunkra, hogy miért, pedig ebben a dimenzióban van ő is, és a róla készült jegyzőkönyv is azt fogja tartalmazni, hogy boldognak érzi magát. De azért mégis sejtjük, hogy nem jól van ez így...


Világosan leírtad, hogy az ateistának értelmetlen az élete, mert el nem ismerve Isten létét nem tartozik senkihez, és semmihez, és a tettei öncélúan értelmetlenek.


Mivel Isten fölött nincs egy másik Isten, sőt, ezt Ő pontosan tudja is, így az ateistákról szőtt okoskodásod százszorosan igaz Istenre. Ebben az esetben tehát ő nagyon boldogtalan, hiszen Isten ateistább mint itt a Földön a legkeményebb ateista.


Az ellenérved mindössze erre annyi, hogy a Biblia szerint Ő boldog. Ez nem logikai levezetés, hanem szimpla kinyilatkoztatás érvek nélkül. Butának nevezel, holott semmit se magyaráztál meg, sőt, elmondtad, hogy te se tudod, hogy Ő mitől boldog.


Nem az lett volna a tisztességes(?), ha kijelented a lebutázásom helyett, hogy a kérdésem nagyon helyénvaló, és te sem tudod a választ, de hiszel a Bibliának, és elfogadod feltétel nélkül, hogy Isten boldog, mert a Biblia azt állítja.


Szégyelled, hogy nem tudsz, hanem csak hiszel??? Annyira szégyelled, hogy a tudásod hiányát a másik lenézésével leplezed?


Nem mellesleg, had vizsgáljam már meg az állítólagos Biblia ismeretedet! Hol is állít olyat a Biblia, hogy Isten odafenn állandóan boldog, és jól érzi magát a bőrében? Pl. akkor is, amikor megbánja, hogy embert teremtett és mindent el akar pusztítani egy özönvízben?

2017. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 Pombe ***** válasza:
94%

Kérdező: "Az érdekes világ milyen hiteles oldal, ha már engem lehet ezzel vádolni.

Ti minden szavát ismeritek Kakunak, hogy hol miket mond?"


Kedves barátom! A japán nevek esetében tudtommal a családnevek vannak elől, mint nálunk. Biztos Kaku-t akartál írni, nem Michio-t?


Nem az a lényeg, hogy mondott-e ilyet Michio, vagy sem, hanem az, hogy a cikked a legcsekélyebb erőfeszítést sem tette meg azért, hogy az állításait alátámassza (pl. nem írta, hogy itt és ott, ekkor és amakkor nyilatkozott így Kaku - vagyis "elfelejtette" ellenőrizhetővé tenni a kijelentéseit).


Egy tisztességes és becsületes cikk mindig ügyel arra, hogy az állításait ellenőrizhetően mutassa be.


Amelyik cikk ezt nem teszi meg, annak a hitelében nem bízhatsz meg, mert nincs miért.


Te feltétel nélkül hiszel ennek a cikknek, és még most is kimosni igyekszel magad a felelősség súlya alól.


Lényegtelen, hogy mit mondott Michio.


Te a bűnt elkövetted már azzal, hogy olyat mutattál be tényként, amit semmiféle ellenőrizhetőséggel nem támasztottál alá.


A második, és súlyosabb bűnöd pedig az, hogy az ellenőrzés igénye nem is létezik benned, mert neked a hit a fontosabb, nem az igazság.


Kérdező: "Ha minden generáció csak a következőért él, akkor egyiknek sincs értelme, tudva azt, hogy a Földet majd bekebelezi a Nap."


Addigra az ember már rég egy másik bolygórendszeren éli majd a világát. :D


1.

Semmi okunk azt hinni, hogy a tudomány ne tudná elérni azt, hogy az ember idővel örökéletűvé váljon.


2.

Semmi okunk azt hinni, hogy idővel az ember ne tudjon elterjedni az univerzumban és ezzel gyakorlatilag elpusztíthatatlanná válik. Még az sem lehetetlen, hogy valahogy át tudja magát vinni majd egy új születő univerzumba.


A tudományban "hívőknek" ugyanúgy megvannak a lehetőségeik az örökkévalóság létezésében "reménykedni", azzal a különbséggel, hogy ehhez magunkban kell hinni, mert mi magunk aztán tuti létezünk.

2017. szept. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 Mojjo ***** válasza:
100%

@46:

"A japán nevek esetében tudtommal a családnevek vannak elől, mint nálunk. Biztos Kaku-t akartál írni, nem Michio-t?"


Náluk igen, de a nagyvilág keresztnév/vezetéknév sorrendben ismeri meg őket. Mint ahogy mondjuk Gibsz Jakabot is Jakab Gipsznek fogja írni a külföldi sajtó. Itt a Kaku a családnév.

2017. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 Pombe ***** válasza:
89%
Kaku? Jó. Ha te mondod.
2017. szept. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 Pombe ***** válasza:
89%

Mojjo


Igazad van.


[link]


A fénykép alatt is ez szerepel: "Kaku at Campus Party Brasil ..."

2017. szept. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 Mojjo ***** válasza:
100%
@48: Jaja. Olyan ez, mint pl. a Loránd Eötvös, Ferenc (illetve idegen nyelvű említésekkor legtöbbször Franz) Liszt, vagy épp János Arany.
2017. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!