Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem értelmetlen...

Csak szerintem értelmetlen bizonygatni Isten nemlétét a teistáknak, ugyanúgy, ahogy a létét az ateistáknak?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen vitát hallottam már a valóságban is, illetve olvastam itt a gyakorin is. Meg úgy en bloc az egész internet tele van ilyen vitákkal. Véleményem szerint, aki hisz Istenben, annak hiába bizonygatja akárhány ateista, hogy nem létezik, ő úgy is hinni fog benne. Másrészt meg hiába bizonygatja akárhány hívő egy ateistának az ellenkezőjét, úgy sem hisz majd benne. Mindenkinek megvan a saját meggyőződése, miért nem tudják sokan elfogadni a másikét?

2017. nov. 2. 19:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek. Nekem hívőként legfeljebb az Evangélium hirdetése lehet a célom, nem meddő internetes viták megnyerése.
2017. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
#1 Pontosan így van.
2017. nov. 2. 19:32
 3/33 anonim ***** válasza:
14%

Az ember azt hisz el,amit el akar hinni.


Az az ember,aki úgy látja,egy Mindenható létének hite korlátozza őt szabadosságában,annak Isten személyes megjelenése sem elég bizonyító erejű.


Aki hisz Istenben,és a Megváltóban,annak személyes tapasztalatai vannak Istennel.Nehéz kibillenteni ennek bizonyosságából.

2017. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Dongaben ***** válasza:
0%

Az "Ateisták" 99%-a hisz valamilyen Istenben, tehát: Nem igazi "Ateisták" a szó értelmében. Az egyházakban, könyveikben (Biblia), tanításaikban nem hisznek. Ez érthető, ha megnézzük, mi minden változott az elmúlt 50 évben a "Kánonjogban." (Elérhető a NET-en, bárki olvashatja!)

Mindenki hisz valamiben... Csak pár idióta sportot csinál belőle.

2017. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Mojjo ***** válasza:
90%

@4:

"Az "Ateisták" 99%-a hisz valamilyen Istenben"


Ekkora marhaságot is rég olvastam már...

2017. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Úgy gondolom, ha valaki hisz egy istenben, annak azt kellene világosan elgondolnia magában, és elmagyaráznia, hogy miért hisz, nem pedig a tudományt erőltetnie, ahol úgyis felsül.

Az ateista meg észérveket hoz... azt sajnos a hívők a hit tekintetében nem hajlandók elfogadni. De jobb módszer nincs, mert az ateizmus nem érzelmekre épül.

2017. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Dongaben ***** válasza:
8%

@Mojjo!

Beszélgess egyszer egy 45-50 éves "Ateistával"...

Akkora "marhaságot" fognak mondani Istenről, hogy...

2017. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Mind a hívők, mind az ateisták közt van olyan, aki nem vitaképes.

Úgy gondolom, elsőnek inkább azokra kellene összpontosítani ennél a kérdésnél, akik amúgy minden szempontot teljesítenek a normál vita szabályaiból.

NEKIK miért nem sikerül megegyezni?

2017. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Mojjo ***** válasza:
77%
@7: Na és? Az, hogy hülyeséget beszélnek Istenről mégis milyen módon támasztja alá azt, hogy hisznek valamilyen istenben?
2017. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

"NEKIK miért nem sikerül megegyezni?"

A vallásosaknak arról szól egy ilyen vita, hogy hol találnak lyukat az ateizmuson és abba belekötnek. Ha majd felhoznak egyetlen érvet arra, hogy miért valószínű, hogy létezik az ő istenük, akkor majd azt mondom képesek a vitára.

2017. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!