Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem értelmetlen...

Csak szerintem értelmetlen bizonygatni Isten nemlétét a teistáknak, ugyanúgy, ahogy a létét az ateistáknak?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen vitát hallottam már a valóságban is, illetve olvastam itt a gyakorin is. Meg úgy en bloc az egész internet tele van ilyen vitákkal. Véleményem szerint, aki hisz Istenben, annak hiába bizonygatja akárhány ateista, hogy nem létezik, ő úgy is hinni fog benne. Másrészt meg hiába bizonygatja akárhány hívő egy ateistának az ellenkezőjét, úgy sem hisz majd benne. Mindenkinek megvan a saját meggyőződése, miért nem tudják sokan elfogadni a másikét?

2017. nov. 2. 19:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Aki nem hisz, nem azért fog hinni, mert valaki azt mondta. Aki hisz, az pedig nem fog azért nem hinni, mert valaki azt mondta. Nem csak személyes viták, hanem komoly politikai rendszerek is buktak már el azon, hogy az ellenkezőjét feltételezve megpróbálták mesterségesen ellehetetleníteni - vagy éppen ráerőltetni az emberekre tűzzel vassal - a vallást.

Ez nem azért van, mert az ember hülye (kivételesen, pedig hát ugye az emberek nagy része...), hanem, mert egoista. Másnak nem sikerült, neki majd fog, mert ő több, jobb a többinél (rendszerint kiderül hogy nem, ami pedig a fentiek bizonyítását illeti: azt a történelem elvégezte helyettem).

2017. nov. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
97%

"Semmivel sem racionálisabb, mint az ellenkezője."


Tehát szerinted bármiben ugyanolyan racionális hinni, mint nem hinni?

2017. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Darkmoon80 ***** válasza:
79%

Kedves #21-es!


"Aki hisz, az pedig nem fog azért nem hinni, mert valaki azt mondta."


Nocsak, nocsak!


Ha mondjuk senki sem mondta volna neked, hogy Jézus élt, és Isten fia volt, és nem ismernéd a tanításait (nem lenne a kezedben a Biblia), hogyan hihetnél benne?


Ugye te is úgy hiszel, hogy elmondtak neked valamit, és te ANNAK amit mondtak hitelt adtál.

2017. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Darkmoon80 ***** válasza:
53%

folyt.


Valójában ha meghallgatod mások véleményét, és átgondolod a hallottakat, lehet, hogy meggyőzősz annak igazságáról, és elveted a téves hiedelmeidet.


Így nem kevés ember (vannak itteni hozzászólók is), másoktól származó információk alapján eljutott arra a következtetésre, hogy egy adott vallás -bizony- tarthatatlan állításokat tesz a világról. Az ilyen emberek lesznek azok az ateisták, akik ész érvek alapján elhagyják az adott vallást.

2017. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
80%

"Azèrt mert minden ami lètezik Isten megnyilvánulása. Ő maga. Az èrtelme a miènk, tudunk"


Akkor a bűn is Isten megnyilvánulása? A bűn Isten maga?

2017. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Hoppá, ezt nem ide akartam.
2017. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

24.Hsz!


A tény az,hogy ateistából,egy vallásos,csak akkor szokott lenni,ha tudatlan vallásos volt,valamint valaki a vallásközösségből megsértette,bántotta.


Én még nem találkoztam olyan emberrel,aki vallási szempontból művelt volt,nem sértették,bántották,és mégis ateista lett.

2017. nov. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Kár hogy Dante kolléga hozzászólásait nem olvastad. Vallásos volt, komoly teológiai tudással, és szabad elhatározásából, mivel meggyőződött a vallás hibáiról, bizony elhagyta a hívők táborát.
2017. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
60%
Ezen kívül még komoly tragédia miatt szoktak kitérni a hívők néha, amikor rájönnek, hogy az isten sem segíti őket.
2017. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

" Véleményem szerint, aki hisz Istenben, annak hiába bizonygatja akárhány ateista, hogy nem létezik, ő úgy is hinni fog benne. Másrészt meg hiába bizonygatja akárhány hívő egy ateistának az ellenkezőjét, úgy sem hisz majd benne. "


Ez nem teljesen így van,van bőven példa mindkettőre. Csomó ateista írta már,hogy ő valamikor hitt és hát a keresztények sem Istenhittel születtek,hanem ateisták voltak.

2017. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!