Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem értelmetlen...

Csak szerintem értelmetlen bizonygatni Isten nemlétét a teistáknak, ugyanúgy, ahogy a létét az ateistáknak?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen vitát hallottam már a valóságban is, illetve olvastam itt a gyakorin is. Meg úgy en bloc az egész internet tele van ilyen vitákkal. Véleményem szerint, aki hisz Istenben, annak hiába bizonygatja akárhány ateista, hogy nem létezik, ő úgy is hinni fog benne. Másrészt meg hiába bizonygatja akárhány hívő egy ateistának az ellenkezőjét, úgy sem hisz majd benne. Mindenkinek megvan a saját meggyőződése, miért nem tudják sokan elfogadni a másikét?

2017. nov. 2. 19:19
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
A "meggyőzéses" vitákban meg általában nem szoktam benne lenni én sem. Nem vagyok otthon a tudomány témakörben,nem is kezdeményezek ilyen jellegű vitát és ha egy ateista esetleg elkezdené,már az elején közlöm,hogy erre én nem vagyok alkalmas. Nem vagyok a híve annak,amikor valaki leáll egy vele nem ugyanazon szinten lévő emberrel vitázni és a végén már nem is az érvekről szól,hanem arról,hogy jól megalázzuk a vitapartnerünket. Az más kérdés,amikor az a vitapartner maga keresi az olyan helyzeteket,amiből csak rosszul jön ki,pl egyértelműen nem ért valamihez,de belemegy egy vitába "csakazértis" alapon.
2017. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 simad ***** válasza:
attól mert hiszel istenben...nem leszel boldogabb...nem lesz több kaja az asztalodon...(szóval) fölösleges abban reménykedni hogy majd istenetek ki gyógyít egy halálos betegségből...
2019. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

#20 >>"Tedd ki a lábad Európából és máris kisebbségben leszel a kereszténységeddel és veszélyben az életed."


Valóban, de azért ne essünk túlzásokba. Ott is a fanatikusok fognak kivégezni, nem a nagy többség. Ők inkább békések.<<


Ha megölnek, nem mindegy, hogy egy elmebeteg teszi, vagy egy tudatlan állat, vagy csak a fejedre esik a zongora?


Továbbá a történelem megmutatta, hogy ott, ahol a radikális kisebbség nekiállt gyilkolni, azt a "békés többség" soha nem tudta megakadályozni. Legyen szó vallási, vagy bármilyen más ideológiai terrorról. Dzsihádról, kommunista vagy fasiszta diktatúráról, gulágról vagy konzentrazionslagerről. Amikor az őrült Hitler meg az őrült Sztálin milliószámra végeztetett ki embereket csak úgy, akkor az állampolgárainak nagy többsége igenis békés volt. És nem támogatta őket ebben.


A keresztények csak azért nem tartanak inkvizíciót, mert a szekuláris állam ezt nem engedi meg, és a társadalom a gyilkolást elítéli, a gyilkosoktól elhatárolódik, azaz kiveti maga közül. Az iszlám vallás hívei viszont hősnek tartják, dicsőítik, és mártírként emlegetik a hitetlenek gyilkosait, és nem emelik fel a szavukat a vallásuk bestiális törvénykezése ellen. Ott a békés többség is egyetért abban, hogy aki lerajzolja Mohamedet, azt meg kell ölni. Esetleg ha nem is tenné meg saját kezűleg, de ha születne valaki ellen a sharia törvénykezés szerint ilyen ítélet, abban egyetértene vele. És az ő törvényeik szerint meg kell ölni az ateistát is.


Szóval tökmindegy, hogy a radikálisok kisebbségben vagy többségben vannak, úgyis keresztülviszik az elmebeteg és emberellenes cselekedeteiket, és aki ez ellen nem lép fel, és nem ítéli el a vallásokat (mindet, mert nincs köztük különbség), az mind cinkos, hiszen azzal, hogy az egyik mesebeli világot elfogadja valóságnak, elveszti vele a jogát arra, hogy egy másik ember másik mesevilágát megkérdőjelezze és számonkérje, mert cserében ő is elvárja, hogy az övét ne kérdőjelezhesse meg senki. Tisztelni kell az ő agybaját. Akkor is, ha embereket gyilkol.


No nem! Ilyen nem lesz.

2019. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!