Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Erről a két videóról mi a...

Erről a két videóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem provokáció a cél!

És személyeskedéssel még senkinek nem lesz igaza!

Kérem csak olyanok válaszoljanak akik tényleg végig is nézték!

https://www.youtube.com/watch?v=K8afdgr8Cl4

https://www.youtube.com/watch?v=C0Nn11xK1EA



2018. jan. 17. 18:14
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Az agnosztikus és az ateista nem nevezhető egynek. Pl én hiszek Istenben (de nem a bibliaiban) de ugyanakkor én is azt vallom, hogy ezt sosem tudjuk biztosan bebizonyítani vagy megcáfolni, tehát akkor agnosztikus is vagyok, nem?
2018. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Mojjo ***** válasza:

@31: Pontosan. Te agnosztikus teista vagy.

Lsd: [link]

2018. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Bárcsak a fészbuk és az átlagember ateisták is ilyen értelmesek lennének mint ti!
2018. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Darkmoon80 ***** válasza:

Tulajdonképpen igazad van.


Az agnosztikus felismeri, hogy konkrét tények hiányában nem tud megalapozott döntést hozni, így egy információ hiányos környezetben csupán valószínűségi alapon helyezkedik egy adott álláspontra.


Részemről, miután az általam ismert világ alapján nem mutatható ki Isten szükségszerű léte (de nem is kizárt teljesen), viszont az Isten létezése mellett szóló érvelések számomra nem meggyőzőek, ezért valószínűségi alapon úgy vélem, nagyobb az esélye, hogy Isten nem létezik, mint az az esély, hogy létezik.

2018. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
45%
A nő nem kötött le, így azt végig sem néztem. Viszont az úriembernek teljesen igaza van. Tökéletesen összeszedte a vallás káros hatásait. Minden egyes videója érték. Örülök, hogy vannak még tisztán látó emberek. Szerencsére a mai fiatalok közül is egyre kevesebb a hívő, így nem lesz olyan, aki majd továbbviszi ezt az agymosós szektát.
2018. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
36%

35.Hsz!


Egy agymosott istentelen,miért használja a"szekta"szót,ha nem ismeri a jelentését?

2018. jan. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Mojjo ***** válasza:
57%

@36: Pontosan azért, amiért te az istentelen szót: retorikai megfontolásokból. Mert jó odamondós, sértő, bántó és amúgy is milyen klassz, hogy írunk valami jó keményet.


Valamiért ha ilyen téma jön fel, egyes emberek egyből ellenséget látnak azokban, ahogy máshogy gondolkodnak, és ennek megfelelően kommunikálnak.


(Igen, tudom, hogy az istentelen kifejezés szó szerint értelmezve isten nélkülit jelent. De mindketten tudjuk, hogy a mai magyar nyelvben más jelentés kapcsolódott ehhez a szóhoz, illetve azt is, hogy számtalanszor számtalan embet jelezte neked (is), hogy sérti őt ez a szó, így ne is fáradj a tiltakozással: egyértelmű, hogy direkt használod, méghozzá bántó célzattal. Mint ahogy a feletted kommentelő fórumtársnak is felesleges azzal jönnie, hogy nem tudta, mi az a szekta, vagy máshogy értette: ugyanez a helyzet, direkt bántó célzattal írta le. Tulajdonképpen hasonlítotok :) )

2018. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!