Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme templomba járni?

Mi értelme templomba járni?

Figyelt kérdés

Szerintem ha csak Isten miatt jár valaki templomba azt jól megvezették.Én régen voltam elsőáldozó de aztán ráébredtem hogy tele van hazugsággal a legtöbb keresztény vallás.Ezt nem provokációnak szánom, ez a tapasztalatom, meglátásom.

Ha emberekkel akarok találkozni, inkább elmegyek a piacra,ha Istennel van dolgom,őt meg pont nem egy templomban találom meg.Nincs bajom azokkal akik templomba járnak, aranyos dolog sőt egy kis faluban megérteném mert ott mindenki ismer mindenkit szinte és ők aközösség összetartása céljából művelik ezt.De pl. egy városi ember miért menjen templomba?


2018. aug. 7. 03:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
49%

"sőt egy kis faluban megérteném mert ott mindenki ismer mindenkit szinte és ők aközösség összetartása céljából művelik ezt"


Egy városban lakó embernek még jobban kell egy közösség, hiszen lehet hogy még a szomszédjait se ismeri, nem?


Vallási szempontból a célja a szentségek kiszolgáltatása, az ige hírdetése, meg egy vallásos közösség kiépítése.

2018. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező,

Teljesen igazad van abban, hogy Istent nem egy római katolikus templomban lehet megtalálni, a Biblia azt mondja, hogy azokat, akiket Isten a fiává fogad, azoknak a teste lesz a Szent Lélek temploma, és ő kézzel csinált templomban nem lakik. Hozzáteszem, sütiben sem!:)

2018. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
66%

"Teljesen igazad van abban, hogy Istent nem egy római katolikus templomban lehet megtalálni.."

És ha én már megtaláltam Istent római katolikus templomban, több alkalommal is, akkor mi van? :)) Vagy te meg tudod állapítani, hogy ez nem Isten volt?

2018. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Isten beszéde azt mondja, hogy Isten kézzel csinált templomokban nem lakik. Nem vitatom el, hogy valamilyen vallási élményben részesültél, de Isten beszéde ma is igaz, Ő nem gyönyörködik a kőszobrokban, és a homoszexualitást utálatos bűnnek tekinti, nem bújik sütibe, Jézus anyját nem koronázta meg a mennyben... soroljam még? Ez egy hamis vallás, ezek hamis tanítások.
2018. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a hamis vallások elfogadják az Újszövetség egy részét, másik részét tagadják, és hozzátesznek hamis tanításokat.
2018. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
40%
Hódolni meg könyörögni járnak a képzeletbeli barátjuknak, nagyon beteg...
2018. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
49%

"Ő nem gyönyörködik a kőszobrokban, és a homoszexualitást utálatos bűnnek tekinti, nem bújik sütibe, Jézus anyját nem koronázta meg a mennyben... soroljam még? Ez egy hamis vallás, ezek hamis tanítások"


Nálad ilyenkor minden rendben?


"Ő nem gyönyörködik a kőszobrokban"

Nos a Bibliából tudok néhány példát mondani, amikor Isten arra kérte az embereket, hogy vert aranyból, valamint rézből készítsenek szobrot. Kőszoborra valóban nem tudok példát, ez igaz, de szerintem Isten is gyönyörködhet ezekben (ha nem bálványként használják) elvégre ő adta a tehetséget az embereknek ezek elkészítéséhez.


"a homoszexualitást utálatos bűnnek tekinti"

Már nem azért, de a katolikus egyház álláspontja ezen a téren nagyon szigorú, nem is értem, hogy ez hogy jön ide.


"nem bújik sütibe"

Valóban nem, viszont az Eucharisztiában a kenyér és bor színe alatt valóságosan jelen van.


"És amikor ettek, vette a kenyeret, áldást mondott, és megtörte, odaadta nekik, és ezt mondta: „Vegyétek, ez az én testem.” Azután vette a poharat, hálát adott, odaadta nekik, ittak belőle mindnyájan, és ezt mondta nekik: „Ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik."

(Márk 14:22‭-‬24 )


Mert az én testem igazi étel, és az én vérem igazi ital.

(János 6:55)



"Jézus anyját nem koronázta meg a mennyben"


"jobbod felől a királyné áll ófíri arannyal ékesítve."

(Zsoltárok 45:10)

2018. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Darkmoon80 ***** válasza:
42%

Kannibalizmus????


Érdekes vallás!

2018. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
41%

Vatikánt egy meleg lobbi irányítja, a Római Katolikus Egyház milliárdokat fizet ki a kisfiúk molesztalasaert, nemrégiben a papa úgy vigasztalta az azóta mar felnőtté vált kisfiút, aki felszentelt római katolikus papok áldozata lett kiskorában, hogy "te meleg vagy, Isten így szeret téged".


A Római Katolikus hamis Egyház nem csak tanitasaiban hamis, hanem erkölcsileg is, Isten 500 éve tovább lépett...

2018. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek az előttem szoloval, az úrvacsorai igék szó szerinti értelmezése barbár kannibalizmus.
2018. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!