Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme templomba járni?

Mi értelme templomba járni?

Figyelt kérdés

Szerintem ha csak Isten miatt jár valaki templomba azt jól megvezették.Én régen voltam elsőáldozó de aztán ráébredtem hogy tele van hazugsággal a legtöbb keresztény vallás.Ezt nem provokációnak szánom, ez a tapasztalatom, meglátásom.

Ha emberekkel akarok találkozni, inkább elmegyek a piacra,ha Istennel van dolgom,őt meg pont nem egy templomban találom meg.Nincs bajom azokkal akik templomba járnak, aranyos dolog sőt egy kis faluban megérteném mert ott mindenki ismer mindenkit szinte és ők aközösség összetartása céljából művelik ezt.De pl. egy városi ember miért menjen templomba?


2018. aug. 7. 03:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
49%

#20


Bocsi, de ha Jézus ezt mondta, akkor én hiszek neki. :)


"A zsidók erre vitatkozni kezdtek egymással, és ezt kérdezték: „Hogyan adhatná ez nekünk a testét eledelül?” Jézus így szólt hozzájuk: „Bizony, bizony, mondom néktek: ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok a vérét, nincsen élet tibennetek. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon. Mert az én testem igazi étel, és az én vérem igazi ital. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az énbennem marad, és én őbenne. Ahogyan engem az élő Atya küldött el, és én az Atya által élek, úgy az is, aki engem eszik, élni fog énáltalam. Ez az a kenyér, amely a mennyből szállt le; ez nem olyan, mint amilyet atyáitok ettek, és mégis meghaltak: aki ezt a kenyeret eszi, élni fog örökké.”

(János 6:52‭-‬58)

2018. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
66%
28%-os a katolikusellenes kirohanásod, ami abszolút mellőzi a Szentírást és igaztalan vádakkal bombáz, mindez megerősít a katolikus keresztény hitemben. :))
2018. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Hát nem gondoltam hogy ennyire elfajulnak a dolgok😂

Aki azt írta hogy a városban sokkal inkább szükség van a templomba járásra hogy megismerjük egymást, annak azt mondanám hogy arra ott van a piac mint már írtam volt,vagy sétálsz egyet a városban és megismerheted az embereket.A templomban szinte mindenki egy más egy kedvesebb arcát mutatja,a vallásosságával leplezi el a valódi mivoltát.Én nagyon szeretem a templomokat, kívűlről.Egyik másik csodálatosan szép de ennyi.Attól nem lesz senki jobb ember ha ott imádkozik Istenhez és az élete sem lesz jobb.Na és sok félbolond vagy kapzsi pap van.Számonra attól értékes egy vallás ha a "képviselője" tényleg foglalkozik az emberekkel,segít nekik önzetlenül.De akkor az már nem is pap, csak egy nagyon jó ember, papnak öltözve.

2018. aug. 8. 13:26
 24/33 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Isten így jegyeztette le :„Az Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, mivel ő égnek és földnek Ura, kézzel készített templomokban nem lakik, sem emberi kezek nem szolgálják ki őt, mintha szüksége volna bármire is, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent ” – jelentette ki Pál Csel 17:24,25


Sokatmondó ez a kijelentés. "sem emberi kezek nem szolgálják ki őt" is a templomhoz köti, vagyis azt a szolgálatot, amit ott végeznek.

Az elő századi apostolok házaknál jöttek ösze, ahogyan arról több helyen ír az Cselekedetek könyve.

2018. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
66%

#23, oke, számodra nincs értelme templomba járni, más számára meg van. Ennyi. Egy szabad országban élünk, ahol mindenki szabadon gyakorolhatja a vallását. Ez van. :)


#24, felületesen olvastad a Bibliát. Az Ószövetségben Isten a jeruzsálemi templomba helyezte a jelenlétét, és ezt Jézus sem kérdőjelezte meg.


"a galambárusoknak pedig ezt mondta: Vigyétek ezeket innen, ne csináljatok piacteret az én Atyám házából!"

(János 2:16)


Igazad van, eleinte házaknál gyűltek össze, hiszen akkor még nem létezett olyan fogalom, hogy vallásszabadság. Később azonban, amikor már szabad volt a kereszténységet gyakorolni, és a hívek száma megsokszorozódott, elkezdtek templomokat építeni, hiszen a házaknál nem fértek volna el. :)


A "kézzel csinált templomokban nem lakik" dolog meg nyilvánvalóan a pogany templomokra vonatkozik, hiszen az apostolok is elismerték a jelenlétét a jeruzsálemi templomban. :)

2018. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
48%
Semmi.
2018. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 SIDLER22 ***** válasza:
27%
Ez nagyjából olyasmi kérdés, hogy mire jó az iskola. Semmire. Csak arra, hogy legyen hova elmenned ahol eltöltöd az időt. A különbség az, hogy az egyiket az állam erőszakolja rád a másikról meg te magad döntesz. De egyik se jó semmire.
2018. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező,


A Római Katolikus Egyházzal nem az a baj, amely gyakorlatuk a Bibliával megegyezik, hanem amiben eltérnek. Kicsit olyan, mint egy fél tányér finom levesbe fél tányér emberi ürüléket kavarsz. Most finom vagy nem? A római katolikus hitvédők azt mondják, hogy "hmmm de finom! A sárgarépa nagyon sok ásványi anyagot tartalmaz, stb."

Egy józan ember erre azt mondja, hogy ezt nem érdemes megenni, vagyis nincs értelme templomba járni.

2018. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Ilyen csodás művészeti alkotásokat lehet megtekinteni a templomokban:


[link]

2018. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Jól mondod 28-s, köszönöm!
2018. aug. 15. 13:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!