Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti miért...

Kedves ateisták, ti miért tekintitek a hitet rossznak, tudva azt, hogy a ti világnézetetek még sokkal rosszabb?

Figyelt kérdés

íme a ti gondolkodástok.

https://www.youtube.com/watch?v=usOzM7MFo5g&feature=youtu.be



2018. szept. 18. 22:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/352 anonim ***** válasza:
96%

Ez a rizsa még mindig NEM bizonyíték arra, hogy igaz a meséd.


Előbb bizonyíts, ha az megvan, akkor utána oszthatod az eszet. Addig csak egy mesehívő vagy.

2018. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/352 Pombe ***** válasza:
91%

@Kérdező!


A #43-ban így válaszolsz a #41-nek: "Abszolút semmi, sohasem volt."


Már bocsáss meg, de pont ezt állítja a dialektikus materializmus is, és ezzel próbálja cáfolni Isten létezését, mert ha abszolút semmi sohasem volt, az azt jelenti, hogy Istennek nem kell léteznie ahhoz, hogy az egyszerű-, önszerveződésre képes anyag-, és így a tér mindig is létezzen.


Nézd! Nem támadni akarlak, csak megérteni, hogy mi az elképzelésed. Ennyi az egész.


Javaslom, hogy kezdjük a kályhánál.


1. Szóval akkor most istenhívő-, vagy tagadó vagy?


2. Ha istenhívő vagy, akkor hogy a búbánatban létezhet teremtés-, vagyis isteni tevékenység nélkül olyan, hogy abszolút semmi sohasem volt? Mert ha ilyen volt, akkor azt nem Isten teremtette. Nemde?


Na, ha ezt tisztáztuk, akkor megbeszélhetnénk a korábbi kérdéseimet, amikre eddig az égvilágon semmi értékelhető olvasnivalót nem szedtél össze...

2018. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/352 A kérdező kommentje:

"Abszolút semmi, sohasem volt."

Mert Isten mindig volt, miért olyan bonyolult ez?

Te félre értesz engem. Isten a semmiből teremt, de ő mindig létezett, tehát abszolút semmi sohasem volt.

A tökéletes semmiből(ez nem az üres tér, a tökéletes semmi az csak elméletben létezik) nem jöhet létre valami. Hiszen ebben az esetben megtörne az ok-okozat. Mivel az ok-okozat nem törik meg, ebből eleve adódik. hogy mindig van valamilyen fajta létező dolog. Például egy láthatatlan sugárzás, energia, vagy éppen egy olyan univerzum amilyen most van.

. A nulla az a tökéletes semmit jelentené(ami csak elméletben létezik), vagyis akkor nem tudnánk itt beszélgetni. Az a mondata igaz, hogy egyszerűen mindig van valami, de ez a leírt logika alapján van, nem pedig az általa említett hibás számításból.


Már bocsáss meg, de pont ezt állítja a dialektikus materializmus is, és ezzel próbálja cáfolni Isten létezését, mert ha abszolút semmi sohasem volt, az azt jelenti, hogy Istennek nem kell léteznie ahhoz, hogy az egyszerű-, önszerveződésre képes anyag-, és így a tér mindig is létezzen.


Mivel ők három dimenziós időben gondolkodnak. Az időt viszont Isten teremtette.


Hegyek, tengerek, folyók... stbstb, mind mind maguktól keletkeznek.

Bizonyítsd be, hogy Isten nélkül történik, de úgy, hogy én is higgyem, mert ti sem fogadjátok az én bizonyítékomat.


Ha Jézus nem élt, akkor mitől kezdődik az időszámításunk


A történelemre nincs bizonyíték!

2018. szept. 24. 22:54
 54/352 anonim ***** válasza:
95%

"A történelemre nincs bizonyíték!"


Na, ennél ostobább érvet eddig nem olvastam, pedig ezen az oldalon van elég fanatikus hívő!

Ha a történelemre, Julius Caesarra, Nagy Sándorra vagy Periklészre, Cicerora vagy Napóleonra nincs bizonyíték, akkor hol látsz bármilyen bizonyítékot Jézusra Flavius egy-két mondatán kívül?

Ja persze, a Bibliában, ugye?

Bizonyos fokig azt is lehetne történelemnek felfogni, csak sajnos abból még jobban hiányzik a "bizonyítás", mint a többiből...

Egyre jobban kinevetteted magadat, nem a vallásosságod, hanem a tudatlanságod miatt.

Ha vitatkozni akarsz, olyan érveket kellene felhoznod, amelyek elfogadhatóak.

Csakhogy neked nincsenek érveid.

2018. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/352 anonim ***** válasza:
100%
zsido kina esetleg egyiptomi de a görögök is tartottak idő számitást... közép sulis töri....
2018. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/352 Pombe ***** válasza:
90%

@Kérdező(53): "Mert Isten mindig volt, miért olyan bonyolult ez?

Te félre értesz engem. Isten a semmiből teremt, de ő mindig létezett, tehát abszolút semmi sohasem volt."


Tehát Isten valami? Akkor anyag. És teret is foglal? Kell, ha valami. És mivel foglal teret, akkor sem a teret, sem az anyagot, sem az időt nem Ő teremtette.


Vagyis megint ott vagyunk, hogy az anyag és a többi teremtéséhez nincs szükség Istenre.


@Kérdező(53): "A tökéletes semmiből(ez nem az üres tér, a tökéletes semmi az csak elméletben létezik) nem jöhet létre valami."


Értem. Vagyis még mindig ott vagyunk, hogy ezek mindig is léteztek Isten teremtése nélkül is.


Kedves Kérdező!


Sokkal egyszerűbben követhetővé válna a vitánk, ha legalább a szövegeimet idézőjelek közé fognád, mert ezt az írásjelet azért teremtették (ha nem is Isten), hogy látszódjék, az általuk keretezett szavak halmaza nem a te megfogalmazásod gyümölcse, hanem az én szerény szellemi erőlködésem végterméke. Szerintem illő is a használata, hogy ezzel jelezd, más írását használod fel a megjegyzésedben. No, nem mintha sikeresen ékeskedhetnél a tollaimmal, de hát...


@Kérdező(53): "Bizonyítsd be, hogy Isten nélkül történik, de úgy, hogy én is higgyem"


Menj le a homokozóba, és dobj bele egy nagy követ. A becsapódás szélein máris keletkezett egy hegy. Ha nem hiszed, kérdezd meg egy arra járó hangyától, hogy lát-e ott egy frissen keletkezett hegyet.


Menj el egy ma is működő vulkánhoz, és láthatod, hogy anyagot szór szét maga körül, saját magát építve felfelé, de maga körül is szétszór anyagot, amiből később remek termőföld lesz, és esetleg egy szép sziget a tenger közepén.


Menj le a Metró szervizalagútjaiba, és ott fenn az alagút mennyezetén, mindenhol gyönyörű, szabályos, magától keletkező cseppköveket fogsz látni. Nem nagyokat, csak olyan 10-15 centimétereseket. Biztos lehetsz benne, hogy azokat nem Isten teremtette oda, mint ahogy a Metró szervizalagútjait se.


De mutatok neked érdekes kísérleteket is:

[link]


Végtelenül egyszerű kis anyagfoltok szinte életre kelnek, elkezdenek bonyolódni ahogy energiához jutnak. Nemcsak anyagcserét kezdenek folytatni, nemcsak képesek egyesülni, de akár osztódni is tudnak, mint egy igazi kis sejt, ráadásul mozogni kezdenek és felkutatják a számukra hasznos energiát, amit fel is "falnak".


Na most ilyen bonyolult játékocskát te soha nem tudnál csinálni magadtól, ha az lenne a feladatod, hogy készítened kell mászkáló foltocskákat (löveted se lenne arról, hogy mihez kezdj...) amit pedig a természet a kisujjából röhögve kiráz pillanatokon belül és néhány egyszerű anyagot összekombinál közben.


Vagy netán ezt a hópelyhet te össze tudnád hozni, amit a természet lazán összefabrikál a rendszertelen anyagból?


[link]


***


@Kérdező(53): "Ha Jézus nem élt, akkor mitől kezdődik az időszámításunk"


Hát amit kitaláltak utólag a mendemondák alapján. Te állítod, nem én: "A történelemre nincs bizonyíték!"

2018. szept. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/352 SIDLER22 ***** válasza:
85%

Ez az örökös veszekedés...

Volt már egy csomó ilyen kérdés. Nem tudom mért kell itt is oldalakon keresztül veszekedni. Ha ő próbálna meg valamit elmagyarázni amire nincs bizonyíték akkor azt nem hisszük el. Ha mi próbálnánk neki magyarázni valamit azt se fogja elhinni mert köti a hite.

2018. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/352 Pombe ***** válasza:
88%

"Ha ő próbálna meg valamit elmagyarázni amire nincs bizonyíték akkor azt nem hisszük el. "


De én olyat próbálok elmagyarázni amire van bizonyíték. Nem a végeleges képletet illetően, hanem csak arra, hogy joggal következtethetünk valami olyanra, amire ő nem akar jutni. Ráadásul a Kérdező már megértette, hogy nem is feltétlenül bizonyítékokat keresünk ebben a vitában, hanem a tapasztalható tények alapján versenyeztetjük meg a két egymással ütköző hit logikai, valószínűségi alapjait. Én nem látok itt egyelőre veszekedést.


Nem érzed feleslegesnek belekárálnod egy olyan vitába, amit minimális szinten se követtél, és fogalmad sincs róla, hogy miről szól?

2018. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/352 anonim ***** válasza:
10%

Isten az emberi elme számára felfoghatatlan. Nem egy szakállas bácsika, aki szépen mosolyog. Isten nem lény, és főleg nem ember... Isten az Univerzum, maga a Létezés. Minden összefügg mindennel, mert ugyanannak a rendszernek a része, és a rendszer maga az az Isten. Amikor a természetet, az embereket, a csillagokat vizsgálod, Istent vizsgálod, nem csak a teremtményeit.

Az ateizmus nonszensz, tagadod a létezést??

És ha jön egy meteor, és kitörli a Földet az univerzumból, akkor Isten ugyanúgy létezni fog, csak a kételkedők tűnnek el...

2018. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/352 A kérdező kommentje:

Hogy ti milyen okosak vagytok...

Szerintetek csak azok az események történtek meg a földön ami le van írva?

Azokon az embereken kívül akiknek nevük történelemkönyvben megtalálhatók, nem éltek emberek a saját történelmükkel a földön?

Ugye ezt nem komolyan gondoltátok?

Ha az összes ember történelmét bizonyítani tudjátok, akkor elhiszem, hogy a történelemre van bizonyíték!

És te aki annyira tudod bizonyítani a történelmet, magyarázd el, hogy ezt hogyan csinálod?


Kedves Pombe, azt gondolom te is elismered, hogy nem vagy képes helyes választ adni a minket körülvevő világ működésének miértjeire.


A Biblia felkínál egy lehetőséget, és ha élsz vele, akkor megismered az igazságot.

Ez így van megírva: Jn 7,17

Ha valaki cselekedni akarja az ő akaratát, megismerheti e tudományról, vajon Istentől van-é, vagy én magamtól szólok?

János 20:31

Ezek pedig azért írattak meg, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus, az Istennek Fia, és hogy ezt hívén, életetek legyen az ő nevében.


Isten létezik, ha komolyan keresed megtalálod. Nem bizonyítani kell, hanem megtapasztalni.

Millióknak változtatta meg az életét, találtak békességet, örömet, boldogságot, testvéreket, közösséget. Ő reményt ad, életkedvet, erőt a betegségben, fájdalomban, gyászban, szemben az ateizmussal ami aggodalmat, depressziót, félelmet.

2018. szept. 25. 22:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!