Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti miért...

Kedves ateisták, ti miért tekintitek a hitet rossznak, tudva azt, hogy a ti világnézetetek még sokkal rosszabb?

Figyelt kérdés

íme a ti gondolkodástok.

https://www.youtube.com/watch?v=usOzM7MFo5g&feature=youtu.be



2018. szept. 18. 22:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/352 Pombe ***** válasza:
92%

#59: "Isten az emberi elme számára felfoghatatlan."


O.K., hogy kínotokban jobb híján elmenekültök a logika elől, de akkor ne írjatok ilyen magabiztos szólamokat, mint a #3-aska:


#3: "Nyilván sokkal normálisabbak és értelmesebbek lehettek, mint mi keresztények, amikor azt gondoljátok, hogy a világmindenség a semmiből a semmi hatására jött létre és az ember minden cél nélkül létezik."


Ez ugye azt jelenti, hogy ti nem semminek, hanem valaminek tartjátok Istent, és ezek szerint szépen meg is tudjátok magyarázni, hogy a ti elképzelésetek miért nem legalább akkora butaság, mint a dialektikus materialistáé. Ám mit kapunk magyarázat helyett? Azt, hogy szerintetek a valami úgy van, hogy az egyszerre semmi is, és különben is, mindez emberi ésszel felfoghatatlan.


Csakhogy a dialektikus materialista elképzelése nem egy ennyire nagy halom érthetetlen és logikátlan katyvasz, hanem csak egyszerűen kijelenti, hogy nem Isten volt mindig, hanem önszerveződésre képes anyag, tér, és így az idő is. Na most ha azt látjuk, hogy az anyag képes önszerveződésre mindenféle tudatos irányítás nélkül, akkor a dolog roppant egyszerűen megérthető, és logikussá válik. Plusz az a totál képtelenség is ezzel le van tudva, hogy szerintetek kapásból létezik maga-magától, csak úgy, minden előzmény nélkül a lehető legnagyobb intelligencia, amit ti Istenként azonosítotok, ám közben azt harsogjátok dühödten mindenfelé, hogy csak úgy maga-magától nincs és nem is lesz intelligencia.


Nem gond, hogy az egész elképzelésetek tele van töménytelen mennyiségű önellentmondással, hajánál fogva előrángatott semmilyen valóságos tapasztalattal nem összeegyeztethető ráutalással?


#59: "Az ateizmus nonszensz, tagadod a létezést??"


Kérdeztem, hogy képzelitek el Isten létezést? Egyszerűen semmiféle elképzelésetek nem volt róla. Akkor megmondanád, hogy te miben különbözöl az Istentagadótól? Szerintem semmiben. Ő nem hiszi, hogy van, neked meg konkrétan nulla elképzelésed van róla, vagyis egy nagy semmiben hiszel.


Nem én tagadom a létezést, hanem te. Az elképzelhetetlen és megmagyarázhatatlan Isten helyébe csak egyszerűen be kell helyettesíteni a szintúgy örökké létező önszerveződésre képes anyagot, teret és időt, és pont ugyanúgy az állandó létezésnél vagyunk, csak ez sokkal hihetőbb és logikusabb verzió lesz. Függetlenül attól, hogy nem győzöm hangsúlyozni, ez a materialista elképzelés is csak egy hit a világ kialakulásának magyarázatára, ám annyiban mégis sokkal több, hogy ez a hit tudja bizonyítani az anyag magas szintű önszerveződési képességét. Viszont a ti hitetekben egy értelmes teremtő szerepel, akinek az anyagépítő tevékenységét még a legminimálisabb nyom sem igazolja vissza, és nem létezik egy olyan kísérlet se, ami reprodukálhatóan az isteni tevékenységből eredő anyagbonyolódást bemutatná.


#59: "És ha jön egy meteor, és kitörli a Földet az univerzumból, akkor Isten ugyanúgy létezni fog, csak a kételkedők tűnnek el..."


Tudod cáfolni ezt az állításomat? És ha jön egy meteor, és kitörli a Földet az univerzumból, akkor az önszerveződésre képes anyag, idő és tér ugyanúgy létezni fog, csak a kételkedők tűnnek el...


Mert ha nem tudod cáfolni, akkor az állításod pontosan egy ugyanolyan semmi-valami-megérthetetlen dolog, mint az az Isten, akiben hiszel, ám akiről nem tudni, hogy miképpen létezhet, ha te magad se tudod elképzelni a létezését.

2018. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/352 Pombe ***** válasza:
91%

#60: "Kedves Pombe, azt gondolom te is elismered, hogy nem vagy képes helyes választ adni a minket körülvevő világ működésének miértjeire."


Kedves @Kérdező!


Nagyon tetszett nekem eddig, hogy nem dühödt hittérítő szólamokat vágtál a fejemhez, mint ahogy azt az #59-es teszi, hanem érvelni próbáltál, és gondolkodó emberhez méltóan kerested az összefüggéseket.


Kérlek, ne kelljen benned is csalódnom!


Ezt írtam korábban a #29-ben: "Nos, ha Isten céllal teremtette az embert, akkor tényleg az ember NEM cél nélkül létezik. De sajna itt is felmerül a kérdés, hogy mivel Isten már az ember előtt létezett, és Őt már szerintetek se teremtette senki, akkor Isten mi célból van?"


Ha meg tudod magyarázni eszerint, hogy Isten miért van, akkor van értelme a kérdésednek, de ha nem, akkor a kérdésed egyszerűen értelmetlen. Isten létezésének a te logikád szerint csak akkor van értelme, ha őt is teremtették, és ezt az aktust nyilvánvalóan egy nálánál is nagyobb hatalomnak kellett véghezvinnie. Ugye jól gondolom?


#60: "A Biblia felkínál egy lehetőséget, és ha élsz vele, akkor megismered az igazságot."


A Biblia sehol sem kínál fel semmilyen lehetőséget, hanem bizonyítás nélkül követel, többek között hogy higgy benne. Semmi olyasmire nem ad magyarázatot, amire kíváncsi lettem volna, de reméltem, hogy majd ti ezekre tudtok válaszolni a Biblia helyett is, de sajna... (pl. miért nem egyszerűbb és logikusabb magyarázatot ad a világunk teremtődésére a mindig létező önszerveződő anyagba, térbe és időbe vetett hit).


A Biblia még arra sem tud kielégítő választ adni, hogy miért szerepel az elején két egymásnak minden tekintetben ellentmondó teremtéstörténet, de bőven folytathatnám. Hogy tudhatnám eldönteni, hogy az igazság tükrébe tekintek-e a Biblia által, ha maga ez a könyv se tudja eldönteni, hogy a világ miképpen jött létre?


#60: "Millióknak változtatta meg az életét, találtak békességet, örömet, boldogságot, testvéreket, közösséget."


Millióknak pedig kioltotta az életét, vagy pokollá tette. Mint ahogy ezt tette bármilyen más ideológia, és vallás is.

2018. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/352 anonim ***** válasza:
95%

"A Biblia felkínál egy lehetőséget, és ha élsz vele, akkor megismered az igazságot."

Na, EZT kellene bizonyítanod!


"Isten létezik, ha komolyan keresed megtalálod."

Ez viszont tuti nem igaz. Kerestem sokáig, és csakazértse mutatkozott meg.

Kérlek, kímélj meg a hülye dumáktól (hogy rosszul kerestem, meg nem elég alázatosan, stb).


"Nem bizonyítani kell, hanem megtapasztalni."

Aztán honnan tudod, hogy melyik istent, vagy démont sikerült megtapasztalnod?


"Millióknak változtatta meg az életét, találtak békességet, örömet, boldogságot, testvéreket, közösséget. Ő reményt ad, életkedvet, erőt a betegségben, fájdalomban, gyászban"

Ettől még nem biztos, hogy létezik.


"szemben az ateizmussal ami aggodalmat, depressziót, félelmet."

Nézd: azt elhiszem, hogy RÁD ez ilyen hatással van.

De nem mindenkire!

Te egy zárt világban szeretnél élni, ahol mindennek célja van, ami ebbe nem illik bele, azt meg előbb-utóbb kisöprik.


Viszont a világunk nagyon úgy néz ki, hogy NEM ilyen!

Egy ateista pedig a VALÓS világot akarja megismerni! Akár rossz az neki, akár jó.

NEM ÉRDEKELNEK minket a mesék! KIZÁRÓLAG a valóság érdekel!

2018. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/352 anonim ***** válasza:
90%

"Millióknak pedig kioltotta az életét, vagy pokollá tette. Mint ahogy ezt tette bármilyen más ideológia, és vallás is"


Az én életemet is pokollá tette a vallás, annak idején. Az egyik legjobb dolog volt, amikor le tudtam magamról rázni.


Ha Isten létezik, biztosan nincs köze egyik valláshoz sem. Ezt csak azért jegyeztem meg, mert a hívők csak a vallás "szép" oldalát emelik ki. Közben vagyunk egy páran, akikkel a vallás rosszat tett.


Az emberiség egyik leggonoszabb találmánya a vallás. Az már biztos.

2018. szept. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/352 anonim ***** válasza:
96%

59

Hülyeség.


Az a nonszensz, hogy azt hajtogatod, hogy máááárpedig vaaaaaaaaan, meeeeeeeert csaaaaaaaaak.


Nem, nem eltagadom a létezőt, hanem tisztában vagyok vele, hogy NEM LÉTEZIK. És elég nagy ostobaság azt képzelegni, hogy márpedig van és kész.

2018. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/352 Tom Benko ***** válasza:
96%
@60: Mondjuk az minimum gyanús, hogy a rómaiak, akik annyira bürokrácia-fanok voltak, hogy majdnem szó szerint mindent feljegyeztek, egy Jézusi horderejű személyről nem emlékeznek meg?
2018. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/352 A kérdező kommentje:

A római katonák feszítették meg Jézust, nehogy már írjanak valami jót az ellenségről.


Kedves Pombe, ne húzd fel magad annyira, mint azok, akikről írsz, mert így ugyanaz érvényes rád is.

Először is válaszoljon a Biblia.

Jn 4,24

Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

Ezt ti nem fogadjátok el!

1Jn 4,12

Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:

1Jn 5,7

Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.

Zsid 12,29

Mert a mi Istenünk megemésztő tűz.

Mt 3,16

És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.


Mostmár érted, hogy miért nem lehet elképzelni? Emberi elme föl nem foghatja. És most csak ezek jutottak eszembe, de még van több is.


Milyen célból létezik Isten?

Azért mert Ő a létezés, ezt így jelenti ki.


13. Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik?

14. És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


A héberben ez a létezést fejezi ki, vagyis: voltam aki voltam, voltam aki vagyok, voltam aki leszek. Leszek aki voltam, leszek aki vagyok, leszek aki leszek.


Az pedig, hogy te folyton azt hangoztatod, hogy minden önmagától szerveződik és jön létre, az még nem biztos, hogy úgy is van.

A te testedről is ugyanúgy mondhatjuk, hogy önmagától végez minden tevékenységet, tudat nélkül.

2018. szept. 26. 22:52
 68/352 anonim ***** válasza:
96%

"A római katonák feszítették meg Jézust, nehogy már írjanak valami jót az ellenségről."

Nem feltétlenül jót.

BÁRMIT.

Egyetlen szó sincs róla, pedig életében nyilván többször is találkozott a római bürokráciával. Persze akkor, ha VOLT neki élete.

Érdekes: az apostolokról MINDRŐL van fennmaradt leírás a Biblián kívül is.


"Az pedig, hogy te folyton azt hangoztatod, hogy minden önmagától szerveződik és jön létre, az még nem biztos, hogy úgy is van."

Ezek kísérletekkel bizonyított dolgok.

Istent melyik kísérlet bizonyítja?

2018. szept. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/352 Pombe ***** válasza:
87%

#67: "Kedves Pombe, ne húzd fel magad annyira, mint azok, akikről írsz, mert így ugyanaz érvényes rád is."


Ejnye-bejnye! :) Hol húztam én fel magam??? Veled semmi bajom, hiszen próbálsz válaszolgatni arra, amiket kérdezek. Ezen nagyon csodálkozom is, mert a nagyon hívők a tapasztalataim szerint állandóan elsomfordálnak a kérdéseim elől, és helyette dörgedelmes hittérítéssel esnek nekem, vagy igazi western-hősként parádésan gyors mozdulattal rántják elő a fegyvertáskájukból a 45-ös hatlövetűt, amire "Isten leterít" van írva, majd megszórnak vele egy hajmeresztő mgefenygettetési-sorozattal. Nevezetesen, hogy majd Isten ítélőszéke előtt fogok vinnyogni, meg majd lesújt rám a kardja, na és persze majd jól nem fogok feltámadni (mondjuk, hogy ez mennyiben fogja elkeseríteni az addigra szanaszét kószált atomjaimat, az nem egészen világos, de biztosan pityeregni fognak hol egy mészkőben, hol a teniszpálya salakjában, vagy az éppen azon játszó csini teniszező csajsziban - pedig az én atomom biztosan jól érezné magát benne...ööö... na jó, ez nem az erotika rovat... :))


#67: "Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

Ezt ti nem fogadjátok el!"


Vitattam én ezt? Nem emlékszem ilyesmire. Tőlem aztán akár így is lehet, és imádhatod, ahogy akarod... Engem nem érdekel se a vallásotok, se az ateizmus. Engem kizárólag a logika érdekel.


Te azt állítottad, hogy Isten nem semmi, hanem valami. Konkrétan egyszerű fizikai jellemzővel illetted Isten kiterjedését, mivel közölted, hogy amikor még nem volt teremtett világegyetem, akkor is ott volt a térben Isten, aki miatt ekkor is mondhatjuk, hogy (idézve téged): "Abszolút semmi, sohasem volt."


Jó lenne, ha már végre eldöntenéd, hogy miben hiszel. Lehet persze olyan Istenben hinni, amelynek a létezése a mi értelmünkkel nem fogható fel, vagyis létezhet úgy is Isten, hogy természetfölötti révén egyszerűen nincs jelentősége a létezését se semmiként, se valamiként magyarázni.


De még egyszer! Örülnék, ha megértenéd, hogy semmi bajom azzal, hogy miben hiszel, de azzal már van bajom, ha támadsz a hitedet fegyverként használva. Ha képtelenek vagytok elképzelni és megmagyarázni Isten létezését, akkor legalább ne nevezzétek hatalmas nagy arcátlansággal ostobának azokat (ugye itt a #5-ös megjegyzőre utalok), akik abban hisznek, hogy a semmiből pattant elő a világ. Ugyanis ez semmivel se nagyobb, vagy kisebb sületlenség, vagy okosság, mint a ti elképzelésetek.

2018. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/352 Pombe ***** válasza:
89%

#67: "Milyen célból létezik Isten? Azért mert Ő a létezés, ezt így jelenti ki."


Nem érdekel, hogy mit mond Isten (legfőképp azért, mert nem a kérdésemre válaszol). Az érdekel, hogy mit mondasz te. Azt állítottad, hogy az emberiség célból teremtetett. Ugye volt idő, amikor csak Isten létezett és semmi más (te állítottad). Eszerint Isten nem célból létezik, hanem csak úgy van. Ha nem lenne Isten, csak ember, akkor ezt az ember ugyanúgy mondhatná magáról.


Vagyis: mert az ember a létezés, ezt az emberiség tagjai így jelentik ki.


Tehát még mindig áll a kérdésem: Istent senki se teremtette, tehát csak úgy létezik mindenféle cél nélkül. Igaz, vagy nem Nem? Nem tudsz erre is ugyanolyan egyszerűen válaszolni, mint az ember létezésének okáról?


#67: "Az pedig, hogy te folyton azt hangoztatod, hogy minden önmagától szerveződik és jön létre, az még nem biztos, hogy úgy is van."


Nem is mondtam olyat, hogy tuti mindennel ez történik, hanem csak azt bizonyítottam, hogy az anyag képes ilyesmit tenni magától. Ettől még persze lehet Isten (de hát az sem biztos hogy létezik, ugye?), csak én azt kérdeztem, hogy ebben az esetben miért nem hihetünk inkább abban, hogy az anyag önszerveződési képessége teremtette a világunk összetettségét? Az anyag bizonyíthatóan képes önszerveződésre, de Istenből még egy atomnyit se látott senki, és az anyagépítő képességét se lehet semmiféle kísérlettel visszaigazolni. Akkor mi a bánatért kellene hinnem a sokkal valószínűtlenebben, ami még olyan ici-pici bizonyítékokkal se rendelkezik, mint ami példákat az önszerveződő anyagra mutattam?

2018. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!