Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hiszel istenben?

Miért nem hiszel istenben?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 13:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/150 anonim ***** válasza:
100%

"De látod, a tudomány sem tudja mindenre a választ, ahogy a vallás sem. Csak éppen, mint mondtam a Biblia sok dologban beelózte a tudományt."


Akkor egy pont Odinnak, mert a norvég mitológia még a keresztény mitológiát is "beelőzte". Ezen kritérium alapján neked sokkal inkább kellene Odinban, mint Istenben hinned, hiszen a norvég ősvallás régebbi mint a kereszténység.

2019. ápr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/150 anonim ***** válasza:
100%

"Bocs, össze kevertem Zeusszal. De mivel én a keresztény Istemben hiszek, aki kimondja, hogy csak Ő létezik. Nem hiszek benne."


Ez meg nem érv, mert Odin is azt mondja, hogy csak a norvég istenek léteznek, a többi mind hamis istenség. Szóval ez alapján pontosan ugyan annyi az esély rá, hogy Odinnak van igaza, mint arra, hogy a keresztény Istennek.

2019. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/150 anonim ***** válasza:
100%
Várjunk, Ámon-Ré már Odin előtt létezett, és ő is azt mondta, hogy csak Egyiptom istenei valóságosak.
2019. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/150 anonim ***** válasza:
0%

Igen, tudom, hogy nem a keresztény a legrégebbi vallás. De a keresztény vallás Jézus után jött létre. Ő nem csak vallásos személyiség, hanem történelmi is. A Biblia egy része őt megjövendőlte. Amit oedig megjövendőlt, az be is következett. Ezenfelül a keresztény vallás megmagyarázza, hogy most miért van szopóágon az emeberiség (bűnbeesés). Bár hozzá kell tennem, lehet, hogy más vallások is..



Ezenfelül érdekesség, hogy a keresztény Istennek is van neve, ami bizonyos nyelveken Jahve, vagy Jehova, Elihom és még van pár fordítás. Csak valamiért Őt inkább csak Istennek hívják.


Bár Ragnar és Eckbert beszélgetése is érdekes volt.. Persze ez már kicsit más tészta..

2019. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/150 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézzetek bele az Amerikai istenek c. sorozatba, ott mindegyik isten létezik.
2019. ápr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/150 anonim ***** válasza:
48%
Meglesem.
2019. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/150 anonim ***** válasza:
100%
az emberek mindig is nagyra tartották magukat, és egyszer (2000 évvel ezelőtt) kitaláltak egy vallást, ami miatt el tudják hinni hogy hűdefontosak, és a sok mitológia közül pont ez terjedt el. érdekes hogy az egyik legfontosabb elemét (mennyország) "szabály" hogy sosem láthatjuk, nyilván így tűnt a legegyszerűbbnek elhitetni magukkal hogy létezik amit kitaláltak. elhiszem hogy sok embernek fontos, és hogy jó ha van egy támasz, de személy szerint nem, nem hiszek, de érdekesnek tartom az emberi nagyképűség legfőbb bizonyítékaként.
2020. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/150 anonim ***** válasza:
100%

"történelmi is"

Jézus léte nincs bizonyítva, mint ahogy a Biblia tételei sem.

2020. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/150 anonim válasza:
48%

Én egyetlen ateistát sem szeretnék meggyőzni. De a mindenható Isten személyes megismerése a legnagyobb lehetőséged az életben. Ezt azért mondom, mert én is ugyanilyen ateista voltam. Túl intelligensnek hittem magamat, hogy higgyek benne, ezért mentem a saját orrom után, próbáltam jó döntéseket hozni. Aztán a boldogtalanságom megmutatta nekem, hogy hova is vezet, ha az ember döntéseket próbál hozni saját kútfőből. Azt hittem, sikeres vagyok, de közben csúnya függősségeim lettek, többen kihasználtak, és nem tudtam miért van még mindig békétlenség a szívemben. Hiszen már mindent kipróbáltam, de tényleg minden pszichológiai, meditációs, önbizalomfejlesztős technikát.


Ekkor kiáltottam először Istenhez, hogy ha létezik, fedje föl magát előttem, és mutassa meg az igazságot. És láss csodát, megváltoztatta az életemet.


Isten nem egy diktátor. Nem muszáj hinni benne. De a fia, Jézus maga ígérte, hogy aki őt követi, annak békessége és örök élete lesz.


Nem kell ehhez templomba járni, mert a vallási szekták szerintem is babonaságban tartják az embereket: csak megtartani a parancsolatokat, fohászkodni és bízni..(mint ahogy Jézus is tanította)



Van egy videó, ami mindezt jobban elmagyarázza, nézzétek meg!


[link]

2021. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/150 anonim ***** válasza:
100%

„Ekkor kiáltottam először Istenhez, hogy ha létezik, fedje föl magát előttem, és mutassa meg az igazságot. És láss csodát, megváltoztatta az életemet”

Ne tartsd magadban, mondd el kérlek, hogyan változtatta meg ő az életedet?

2021. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!