Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hiszel istenben?

Miért nem hiszel istenben?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 13:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/150 anonim ***** válasza:
0%

Vigyázz! Én nem cáfoltam azt a feltvést, hogy az univerzum tágul. Én azt cáfoltam meg, hogy a háttérsugárzás csupán egy okból (ősrobbanás) ered. Azt hiszem ezt hívják szkepticizmusnak. Nem hiszékeny, hanem gondolkodik, vizsgálódik.


És mint írtam, nem tudom, hogy milyen állapot uralkodott az anyagi világ létrejötte/megalkotása előtt, mivel ez túl mutat rajtam.


Értem én, hogy ha a tágulást visszavezetnénk, akkor az ősrobbanás elmélete szerint egyszercsak minden egy pontba sűrűdne össze. Értem. Én azt gondolom, hogy a tágulás se nem erősíti, se nem cáfolja meg a teremtés vagy az ősrobbanás elméletét. Az, hogy a teremtésben hiszek, nem jelenti azt, hogy pontosan tudom a világ termetésének szabályait, folyamatát.

És szerintem az ismereteimmel nimcs baj. Nem vagyok tudós, de buta sem. 😏

2019. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/150 anonim ***** válasza:
100%

Manó, valami nem stimmel veled.

Azt kérdeztem, hogy elfogadod-e, hogy a világunk egy (kicsi) helyről indult?

És nem lehet, meg ilyen is olyan is... nem. ELFOGADOD, vagy NEM?

Mivel bizonyítva van!

Tehát a kérdés az, hogy elfogadod-e a bizonyítékokat, vagy úgy teszel, mintha nem lennének?


"szerintem az ismereteimmel nimcs baj"

De, baj van, viszont ezt nem lehet egy lépésben átugrani.

Az első lépés az, amit kérdeztem.

2019. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/150 anonim ***** válasza:
100%

"Miért is kötekedek?"

Mert semmilyen indokot nem tudsz írni, miért, hanem egyszerűen csak belekötsz mindenbe, hogy ne kelljen szembenézned a tényekkel.


"Én azt írom sokadszorra is, hogy az az említett sugárzás nem csam egy okból létezhet"

Akkor írd le ezt az okot. Mert enélkül értelmetlen szócséplés, hogy azt ismételgeted, hogy a bizonyíték azért nem bizonyíték, mert lehet hogy valami olyasmit bizonyít amiről senki nem tudja micsoda és aminek a létére sem utal semmi...


"Ha szerinted egy ilyen nagy volumenű dologra csak egy magyarázat létezhet"

Ez nem szerintem kérdése. Tény hogy a sugárzás magyarázata az ősrobbanás, hiszen ezáltal lehetett már előre tudni a sugárzásról, mielőtt bárki ténylegesen találkozott volna vele.


"Isten megteremtette a világot, melynek csúcsa az emberi faj. Az ember tökéletes volt."

A hited szerint lehet, de a valóságban semmi nem igazolja vissza amiben hiszel, épp ez a baj.

2019. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/150 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom se elfogadni se nem elfogadni, mivel nem tudon rá a választ. Ilyen egyszerű. Mert annyit tudok, hogy tágul. Ez alapján még nem tudok neked választ adni.


Hogy a teremtés milyen formában valósult meg, nem tudom! (Mivel én a teremtésven hiszek).

2019. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/150 anonim ***** válasza:
0%

Az ősrobbanás nem tény! 😀 Egy teória.

Vagy neked az tény, hogy egy személy (aki hibázhat) kidolgozott egy elméletet és mért egy sugárzást, ami ő szerinte alátámasztotta az elméletét?


Én szerintem a teremtés egyik következménye az egész világ, ezáltal a háttér sugárzás is, ami a világ része.


Én nekem nem kell elfogadnom egyelőre semmit, mivel nincs bozonyíték se a teremtésre, se az ősrobbanásra.

2019. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/150 anonim ***** válasza:
0%
És azt sem igazolja vissza semmi, hogy az ember tökéetlen volt eleve. Ahogy azt sem, hogy a majomból lettünk..
2019. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/150 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradjunk egyszerre egy kérdésnél.


"annyit tudok, hogy tágul. Ez alapján még nem tudok neked választ adni"

Jó, akkor induljunk ki ebből.


A táguló világnak ÖSSZESEN 2-féle magyarázata lehet:

1: Egy helyről indult valamikor régen.

2: Isten megteremtette nem is olyan nagyon régen, majd fölrobbantotta.


Szerinted melyik a helyes magyarázat?

És melyik magyarázat olyan, hogy gyakorlatilag NEM LEHETSÉGES?

Komoly, megalapozott választ várok.

2019. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/150 anonim ***** válasza:
100%
Ámom-Ré adott nekünk életet, meg kéne értened neked is, Manó.
2019. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/150 anonim ***** válasza:
100%

"Az ősrobbanás nem tény! 😀 Egy teória."

Tudományos elmélet, ami a tudomány nyelvén a visszaigazolt hipotézis.


"Vagy neked az tény, hogy egy személy (aki hibázhat) kidolgozott egy elméletet és mért egy sugárzást, ami ő szerinte alátámasztotta az elméletét?"

Elég sok ember vizsgálta és bizonyította több szempontból is.

Az említett Gamownak például köze nem volt sem az elmélet kidolgozásához, sem a sugárzás tenyleges detektálásához, ő csak levezette hogy az ősrobbanásból egy ilyen sugárzásnak kell következnie.

A bizonyítékor Penzias és Wilson szolgáltatták amikor ténylegesen mérték ezt az előre kikövetkeztetett sugárzást.


"Én szerintem a teremtés egyik következménye az egész világ, ezáltal a háttér sugárzás is, ami a világ része"

És azon kívül, hogy te márpedig ezt mondod, mert csak, ennek mégis mi értelme van?


"Én nekem nem kell elfogadnom egyelőre semmit, mivel nincs bozonyíték se a teremtésre, se az ősrobbanásra"

Az ősrobbanásra éppenséggel kaptál, attól még hogy ilyen arcátlanul a szőnyeg alá söpörted...

2019. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/150 anonim ***** válasza:
48%
Mint mondtam, a teremtésben hiszek, de hogy milyen módom ment ez végbe (robbantás, vagy nem), azt nem tudom.
2019. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!