Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hiszel istenben?

Miért nem hiszel istenben?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 13:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/150 anonim ***** válasza:
0%

Másik válaszoló. Ne aggódj, nem direkt nem válaszoltam. Csak nem vettem észre a kommentedet.

Na most. Azt hogy egy kost is szétrobbanó világbam élünk nem értem. Nem értem kire akarsz kilyukadni. Pucit pontosítsd és ígérem leírom róla a véleményemet.

2019. márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/150 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy elmélet, ami még mindig nem tudja azt bizonyítani, hogy csak az ősrobbanás után keletkezhetett ilyen háttérsugárzás"

Hogy mi van? Az ősrobbanás eredményeképp vezették le, hogy egy ilyen esemény milyen következménnyel kell járjon. Majd meg is találták hogy a következmény létezik.

Szerinted mégis mi más okozna olyasmit, aminek a létezését már eleve okozatként egy konkrét esemény alapján jósolták meg?


"Ezért elmélet"

Tudományos elmélet = ellenőrzött és alátámasztott hipotézis a világ működésének egyik aspektusának leírására.


"Nem vagyok biztos benne, hogy az emberi test felépítését miért tartod hibásnak"

Hogyhogy miért? Azok miatt a logikátlan félmegoldások miatt, amiket soroltam, meg a többi pár száz hiba miatt.

Tudod, egy személytelen, random változásra serkentő folyamattól teljesen oké az ilyen "jó, hát ez így értelmetlen, de legalább működik valahogy" vagy a "oké, ez így veszélyes, de kisebb arányban pusztulnak majd bele mint ahányan túlélik" megoldás. De egy mindenható tervező hogy lehetne olyan pancser hogy ilyen tessék-lássék megoldásokkal dolgozzon?

2019. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/150 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy értettem, hogy a háttér sugárzás nem csak az ősrobbanás eredménye lehet. Én értem, hogy az elmélet szerint ok-okozati kapcsolatbam van az ősrobbanás és háttér sugárzás. De ettől még igaz az állítás.


Az emberi test tökéletesnek lett megalkotva. Eredetileg. Hiszen ha tökéletes volna, akkor meg sem öregedne, ergó örökéletű lenne. De most k*rvára nem az. Ezért viselik meg a vírusok, baktériumok ténykedése. Ezért keletkeznek torzulások, genetikai hibák, stb.

Jogosan merül fel benned a kérdés, hogy akkor most miért ilyen gyenge az emberi test.

Nos, itt jön a képbe az az eset, ami miatt talán végképp bolondnak fogsz tartani. Ezt az esetet úgy hívják, hogy Édenkerti lázadás. Ha ismered valamennyire a Bibliát, akkor tudod mire gondolok. Hogy az ősszüleink bűnei miatt mindenki tökéletlenségre ítéltetett, amíg a vitakérdés el nem dől.

Tudom, tudom, most valószínűleg a fejedet fogod, de ha akarod elmagyarázom mit értek ezwk alatt.

2019. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/150 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartalak bolondnak. Inkább középkorinak.
2019. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/150 anonim ***** válasza:
0%

Pedig ezen hitem ellenére nem vagyok a tudomány ellensége. Azt vallom, hogy a tudomány folyamatosan fejlődik, kijavítja magát (ügye ott a kifejezés: 'a tudomány jelenlegi állása szerint') az újabb megfigyelések alapján. De akkor is véges. Mivel tapasztalatokra épül, tapasztalatunk pedig annyi van, amit a Földről (pontosabban annak ismert részeiről) és annak közeléből (Hold, Mars - ha jól tudom már az Európán is járt szonda -, űr) szerzünk. De mivel mind a kreacionizmus, mind az ősrobbanás elmélet túl mutat ezen 'helyeken', 100%-ig bizonyítani nem tudjuk.


És még egyszer leírom, hogy az említett elmélet lényegét is felfogtam!


De itt jön a képbe az, hogy ki mit gondol, hisz. Én vallásos nevelést kaptam, de mint láthatod nem azt hoztam fel érvnek, hogy 'csak', meg hogy 'van Isten és kész!'. Az édenkerti lázadást persze a Bibliából említettem, de nem azért, mert elvakult vagyok.


Személyes meggyőződésemet az alapján alakítottam ki, hogy a Bibliában leírtakat összefüggésbe tudtam hozni az általam tapasztalt, megfigyelt dolgokkal. Persze, nem állítom, hogy csodákat látok, meg hogy Jézus megjelent nekem..


De én nem jelentem ki, hogy Isten teremtett mindent, mert bár ebben hiszek, tudom nagyon jól, hogy nem tudom 100%-osan bizonyítani. De ezt mástól is elvárnám, olyanoktól, akik mást vallnak, például az ősrobbanás elméletét.

Az a baj velünk emberekkel, hogy szeretjük a mi véleményünket tényként beállítani. Holott ez f**zs*g. Nem attól lesz igaz a kreacionizmus, mert én és még sokan abban hisznek, ugyanúgy nem attól lesz igaz az ősrobbanás elmélete, mert te és még sokan abban hisztek, hanem mert vagy egyik vagy másik eleve igaz.


Én ezt vallom. Egyetértesz?

2019. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/150 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy értettem, hogy a háttér sugárzás nem csak az ősrobbanás eredménye lehet"

Hát mi másé, hm?


"Az emberi test tökéletesnek lett megalkotva"

Azért, mert te ezt állítod, még nem lesz igaz. Semmi nem utal rá hogy az emberi test valaha is jobb lett volna bármiben is.

Amúgy csak példának hoztam pont az emberi testet, de az állatok, a növények világa, a bolygó, az időjárás,stb is tele van ugyanilyen logikátlanságokkal. Ezekre meg aztán már aligha lehet ráfogni hogy bűnbe estek...

2019. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/150 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk a a teremtésé? 😀 Vagy egyéb, számunkra eddig ismeretlen okokból kifolyólag?


A bűnbeesés az egész világra kihatással volt. "Teremjen neked kórót és tövist!" valahogy így hangzik a Bűnbeesés után következő ítélet egy része. Azt írja a Biblia, hogy Isten megátkozta a Földet.


És igen! Tudom, hogy nem attól lesz igaz ez a teória, mert én azt gondolom! 😀 Ezzel tisztában vagyok. Előbb leírtam, nem olvastad el? Akkor hogy akarsz érdemben vitázni? 🙄


(De egyébként ez az 'attól még, hogy te azt mondod nem úgy van!!!' kijelentés mindenkire igaz a világon, aki valamit olyat állít, ami nem xsak tőle függ! 😉)

2019. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/150 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk a a teremtésé?"

Mert?

Komolyan nem esik le, hogy ez a kötekedésed annyira értelmetlen, mintha neked a teremtésre lenne bizonyítékod, amire én azzal reagálnék, hogy hát simán lehet hogy ez a teremtődés csak valami ismeretlen okból kifolyólag zajlott...


" A bűnbeesés az egész világra kihatással volt"

Tehát lényegében egy olyan istenben hiszel, aki annyira rossz tervező, hogy egyetlen egy teremtett művének egyetlen engedetlensége random tönkretett mindent amit valaha teremtett?

Nem azért, de egy átlag mérnöknek vagy programozónak is van annyi esze hogy valami failsafe megoldásokat építsen be az alkotásába. Istennek nincs?


"Előbb leírtam, nem olvastad el?"

Elolvastam, de hiába írod ezt, ha aztán a megalapozatlan, "csakazértis" kötekedéseddel rögtön meg is hazudtolod.

2019. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/150 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hogy egy kost is szétrobbanó világbam élünk nem értem."

Manó: úgy látom, nem a szándékaiddal vannak problémák, hanem az ismereteiddel.


Nos, a világunkat jelenleg legjobban úgy képzelheted el, ha kézbe veszel egy félig felfújt pöttyös lufit.

Ha megnézed a pöttyök közötti távolságot, akkor úgy látod, hogy átlagosan 5 cm.

Ha teljesen felfújod a lufit, akkor ugyanúgy néz ki, csak most már a távolság átlagosan 10 cm. Tehát, ha te egy pöttyön állsz, akkor azt látod, hogy a legközelebbi pöttyök távolodnak tőled x sebességgel, a távolabbiak 2x sebességgel, a még távolabbiak 3x sebességgel.


A világunk is így néz ki, csak nem síkban, mint a lufi felszíne, hanem térben.

Meg lehet mérni, hogy melyik galaxis milyen sebességgel mozog, és milyen messze van - és ezekből úgy találjuk, hogy pont úgy néz ki, ahogy fent leírtam.

Vagyis a világunk jelenleg FELFÚVÓDIK.


Ezek után kérdezem, hogy egy ilyen világnak szerinted milyen lehet a múltja?

2019. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/150 anonim ***** válasza:
48%

Miért is kötekedek? 🤔 Leírtam, hogy én mit gondolok/miben hiszek és azt is, hogy miért.


Én azt írom sokadszorra is, hogy az az említett sugárzás nem csam egy okból létezhet. Ha szerinted egy ilyen nagy volumenű dologra csak egy magyarázat létezhet, akkor te vagy az, aki a 'csak azért is' elvhez ragaszkodik.


Hitem szerint: Isten megteremtette a világot, melynek csúcsa az emberi faj. Az ember tökéletes volt. Ősszüleink megkaptam minden fizikai kiváltságot (kivételt képezett ezalól a két fa, melyek a emgedelmesség miatt fontosak), amik közül a legfontosabb az örök élet. Pontosan tudták mi lesz a következménye annak, ha nem engedelmeskednek. De mégsem. Itt fontos megemlíteni a harmadik személyt, a kérubot, aki elsőként lázadt fel Isten ellen és akinek a buzdítására történt meg a lázadás. E kérub neve lett Sátán. Sátán kijelentette, hogy az embernek nincs szülsége Istenre, nélküle is boldogul. Ez a vitakérdés. Ha Isten egyszerűen elpusztította volna őket (Sátánt, Ádámot és Évát) és egyszerűen teremt egy másik emberpárt, akkor nem cáfolta volna meg a vitakérdést, hanem csupán azt bizonyította volna, hogy aki ellene szegül, azt elpusztítja. De nem. Ő nem így tett. Sátán az 'égből', Ádámot és Évát pedig az Édenkertből száműzte. Nem tagadta meg tőlük az életet. Hagyta/hagyja, hogy a vitakérdés eldöntetetté váljon. De a Bibliát leiratta, hogy azok, akik képesek megtalálni őt Sátán világában, meg is találják. De mivel az ember otthonául szánta a Földet ajándékba, így az is tökéletlen lett. Ez jogos.

2019. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!