Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért keresik...

Az ateisták miért keresik mindenben a logikát, amikor a világnézetük szerint még a saját életük is értelmetlen, spontán?

Figyelt kérdés
2019. márc. 13. 11:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem keresné valaki mindig a logikát mindenben, akkor ezt a kérdést se tudtad volna feltenni. Még mindig ott ülnénk a barlangjainkban és semmilyen Isten létéről vagy nem létéről se tudnánk semmit.
2019. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésedben két független dolgot állítasz szembe egymással. Nem szükséges, hogy a dolgoknak egyetemes célja, értelme legyen. Ettől még lehetséges, hogy bizonyos törvényszerűségekkel leírható a dolgok működése (ha jól értem, ezt nevezed logikának).


Semmi nem garantálja, hogy a világegyetem eddig megismert törvényszerűségei a jövőben is érvényben maradnak. Arról van csak szó, hogy úgy találtuk, hogy a múltban és egészen eddig úgy viselkedett a világegyetem, mintha ezek a törvények irányítanák. Ez nagyon kellemes, hogy így van, hiszen így tudunk házakat építeni, betegségeket gyógyítani meg a Holdra utazni. Bízunk benne, hogy a törvények stabilak maradnak, ahogy eddig is stabilak maradtak. Ennél okosabbat nem tudunk tenni: ha a világegyetem hirtelen más törvényeket követve kezd működni holnaptól, arra sehogy sem tudunk felkészülni, hiszen nem tudjuk, mik lesznek az új törvények.


Miért kell életben maradni az élőlényeknek: hát amelyik fajok erre nem törekedtek, azok már rég kihaltak.

2019. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
4%

"A hívők miért szülnek gyereket, amikor a gyerek lehet, hogy bűnt követ el, vagy véglegesen eltér Istentől, ezért a Pokolra jut?



Ha már gyereket is szülnek, miért nem ölik meg a 8. szülinapja előtt, ezzel elérve, hogy automatikusan a Mennybe kerüljön, hiszen még a beszámíthatósági kor alatt van?"


Azért szülök gyereket, mert többek között erre vagyok teremtve, Isten tulajdonképpen parancsba adta, hogy szaporodj és sokasodj. Én nőként olyan csodálatos képességgel rendelkezem és abban a kiváltságban részesülök, hogy 9 hónapig a saját testemben hordhatok, táplálhatok egy másik önálló emberi lényt, aki belőlem és az édesapjából lett egy ember, egy másik életet őrizhetek a saját testemben, hülye lennék nem élni ezzel a lehetőséggel. Bűnt pedig sajnos 100 %, hogy fog elkövetni, mivel egyetlen egy olyan ember él a történelemben, aki soha semmilyen bűnt nem követett el, Jézusnak hívják, rajta kívül senki más. A pokolba nem az alapján kerül valaki, hogy követett-e el bűnt vagy sem, mert akkor mindannyian oda kerülnénk. Az ember örökkévaló sorsáról a Názáreti Jézus Krisztus fog dönteni az alapján, hogy az illető személy hitt-e a földi életében abban, hogy Jézus az Isten Fia, aki bár teljesen ártatlan és igaz volt, mégis meghalt a mi bűneinkért, azután feltámadott azért, hogy a halál felett győzelmet arasson, és az ő keresztáldozatával való azonosulásunk által, mi is győzelmet arathassunk már itt a földi életben a halál és a bűn felett. Ha az ember ezt elhiszi, és elfogadja Jézust megváltójának, szabadítójának és gyógyítójának, elfogadja Isten abszolút igazságát, többek között azt is, hogy nem az a bűn, amit mi annak tartunk, hanem amit Isten annak mond, ami elválaszt Isten jelenlététől, és ezeket a bűnöket őszintén megbánja, bocsánatot kér Istentől, elfordul ezektől a dolgoktól, elhagyja ezeket és elfogadja az életére vonatkozóan Isten örök érvényű igazságait és ezekre alapozza innentől az életét, akkor megmenekül a pokoltól. Mivel ez minden emberre igaz, így ezt a döntést az én gyerekeimnek is meg kell majd hozniuk az életükben, ahogy én is meghoztam és az apjuk is. Ahhoz, hogy ezt ők is megtegyék, az kell, hogy mi, a szülei ne csak vasárnapi keresztények legyünk, akik végigkínlódnak egy 20 perces misét a templomban, hanem az kell, hogy bemutassuk a gyerekeinknek, hogy Isten valóságos személy, Jézus valóságos személy, aki most is él, és lehet velük a Szent Szellem által egy csodálatos közösségben élni a mindennapjainkat. Hogy a személye életünkön keresztül meglássák, hogy Isten nem egy zsarnok, nem egy távoli, megfoghatatlan valami, hanem egy csodálatosan irgalmas, kegyelmes, féltőn szerető, gondviselő Atya, aki minden embert nagyon-nagyon szeret és meg akar menteni attól az örök kárhozattól, ami eredetileg nem az embereknek szánt, hanem az ördögnek és a többi bukott angyalnak és szellemi lényeknek, csak mikor az ember lepaktált az ördöggel, automatikusan részesült is az örökkévaló sorsából. És azért, hogy ettől az embereket megmentse, a Fia emberi testet öltött, hogy meg tudjon értünk halni, és elszenvedje helyettünk a büntetésünket. Na szóval, mivel jelenleg a hit korszakát éljük, hitből lehet bűnbocsánatot szerezni, hitből lehet megigazulni, hitből lehet áldásokat átvenni Istentől, hitből lehet élni, mert az igaz ember hitből él, és nem a láthatókra néz, hanem a láthatatlanokra, Isten ígéreteire, így elég silány lenne a hívő életem, ha nem bíznék annyira Istenben, mert a hit bizalmat is jelent, hogy ha engem megmentett a halálból, és bűnbocsánatot adott, helyreállította az életemet és én azóta hűségesen követem őt és vele élem a mindennapjaimat, akkor karba tett kézzel végig nézze azt, hogy a gyerekeim menetelnek egyenesen a pokolba. Hitben járunk és élünk, nem látásban, nem arra nézünk, mikor gyereket vállalunk, hogy biztos h a pokolba fog kerülni, hanem arra, hogy mivel egy valódi keresztény család vagyunk, a Bibliai értékekre alapozzuk az életünket, valóságos közösségben élünk Istennel, így van Istenbe vetett bizalmunk, hogy a gyerekeinket is meg fogja tudni tartani, mert mi sem a saját érdemeinkből kaptunk bűnbocsánatot, hanem azért mert hiszünk. Bízunk Istenben, hogy ezután is mindig meg fog segíteni minket, imádkozó, Biblia olvasó életet élünk, és a Biblia tele van olyan ígéretekkel, amikben ez van, hogy ha az ember elkötelezi magát Isten mellett, akkor Isten sohasem fogja elhagyni őt, az ember soha nem fog tudni csalódni benne, és Isten megáldja ezeríziglen azokat, akik benne bíznak. És mi hiszünk neki, mert nem ember, hogy hazudjon. Ha azért nem vállalnánk gyereket, mert jaj mi lesz ha a pokolba kerül, akkor hitetlenek lennénk és nem hívők. Ez nem a hit beszéde, ez nem hittel teljes gondolkodás. Ennyi erővel azért sem kéne gyereket vállalni, mert jaj mi van ha 6 évesen kiszalad az útra és elgázolja egy kamion. Nem fog, mert én is vigyázok rá, az apja is és mindenek előtt és felett a mindenható Isten is, akinek odaadtuk az életünket, hogy Ő legyen az ura. A legjobb kezekben vagyunk mi is és a gyerekeink is. Persze, ha felnőnek, az ő döntésük lesz hogy elfogadják-e Jézust megváltójuknak, de mi addig is mindent meg fogunk ezért tenni egészséges keretek között, a döntési szabadságukat nem korlátozva, és hiszünk és bízunk Istenben, hogy nekik is fog egy olyan belső érintést adni, amilyet mi is megtapasztaltunk a férjemmel, mikor megtértünk, mert enélkül nem fog nekik sem menni. :) Szóval ezért vállalunk gyereket. Megölni pedig azért nem fogjuk, amit eddig leírtam, és mert nyilván nem vagyunk gyilkosok... :)

2019. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
90%

Ezt az agymenést kielemezni, amit a 13 ideszórt.


Na, ez embert próbáló feladat.

2019. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert a világban van logika, csak éppen ezt mi, ateisták nem azonosítjuk semmilyen transzcendenciával vagy metafizikával, hanem egészen egyszerűen a természet összefüggéseit evolúciós, biológiai, fiziológiai, kémiai, fizikai, matematikai, kozmológiai szinten vizsgáljuk. Akinek egy csöppnyi esze van, az látja, hogy nagyon szépen logikusan épül fel ez a világ, de ebből szükségszerűen nem következik az, hogy intelligensen van tervezve. Idő, idő, idő, sok-sok idő, ami így alakította.
2019. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
34%
Komolyan attól lesz értelme reggel hatkor felkelni és bemenni munkába, mert majd de finom lesz a fagyi? Ennyi lenne az élet értelme? A drága jó fogyasztói társadalom is erre épül, arra a halálfélelemre, hogy mindenki azt a kamu szöveget magyarázza magának, hogy egyszer élünk szóval élvezzük ki amíg lehet! Csakhogy ez bullshit, és ezt a lelketek mélyén ti is tudjátok. Ez viszi éppen a szakadékba a világot és nem a vallás ahogy azt ti hiszitek. Egyébként meg a jelenlegi tudományos világkép semmi több, mint egy materialista erőlködés arra, hogy mindent megmagyarázzunk Isten nélkül, de itt nem is ezzel van a probléma. Inkább azzal hogy intelligens emberek jó módszertannal pocsék következtetéseket vonnak le. Mert hiába objektív a módszertan ha valaki fantáziátlan módon görcsösen kapaszkodik a legkényelmesebb magyarázatba. Az evolúcióval is ez a helyzet. Amíg nem tudják megmondani, hogy az élettelen anyagból, hogy lesz élő meg, hogy annak miért lesz aztán a semmiből tudata, addig minden egyéb csak részletkérdés. Ugyanis ha tételezzük, hogy az első egysejtű nem csupán a véletlen eredménye, akkor az evolúcióról beszélgetni is teljesen felesleges, mivel ha már valami létre tud hozni az élőből élettelen, akkor annak ugyan mi szüksége lenne törzsfejlődésre?Mert azt ugye ti sem gondolatátok komolyan, hogy egy élettelen anyaghoz képest meglehetősen komplex egysejtű az úgy egyszercsak véletlenül lett? Egyébként maga az elmélet nem csak itt bukik.
2019. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, az evolúciót ne keverd össze az abigenezissel. Az én világképemben tökéletesen megfér az evolúció a teremtéssel illetve intelligens, "programkódon futó" világegyetemmel - igaz, nem a Biblián alapszik.
2019. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező:

valami nem stimmel a fogalmaiddal.

A logika nem azonos az értelemmel!


E szerint a kérdésed az, hogy az ateisták miért keresik mindenhol az értelmet?

Ez nem igaz, nem keresik. Tudják, hogy a legtöbb dolognak nincs értelme.

Értelmet pl. az ember adhat valaminek. Az ateista is.


Vagy miért keresik mindenhol az összefüggéseket, a természet törvényeit?

Azért, mert így jobban meg lehet érteni a világot.

Ha pedig megértették, olyan dolgokat tudnak kideríteni, amelyekről idáig fogalmunk se volt.

Így született meg pl. az atomenergia, a géntechnológia vagy a kvantummechanika is.

2019. márc. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
81%
Nem keresem a logikat ! Viszont a vallasban csupa irrealis, abszurd es kreten dolgokat benyalnak mint a huzat !
2019. márc. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

18

És ez előrébb vitte a világot? Boldogabb a mai modern ember, mint mondjuk 6000 évvel ezelőtt? Kevésbé káros a környezetére nézve? Kevésbé egészségtelen életmódot él (táplálék, mozgás, társas kapcsolatok stb.)? Mivel lett előrébb a világ ezáltal? Jó tudom, ki tudom írni ezt a kérdést. De ha most éppen a kukimat vakarnám egy barlangban, nem pedig egy okostelefonon pötyögnék, az miben lenne rosszabb?

2019. márc. 14. 06:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!