Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyen könnyű Isten átejteni?

Ilyen könnyű Isten átejteni?

Figyelt kérdés
Ismert a sztori, a sátán vette rá Évát az engedetlen gyümölcsevésre és Isten szigorúan megbüntetett minden résztvevőt a törvényszegésben, világgá zavarta kedvenc gyermekeit, de megszívták a kígyók is a mese szerint, szegények ártatlanul veszítették el a lábaikat és most csúszhatnak, mászhatnak a hasukon, mert ugye a beszélő kígyó nyilván a Sátán volt, de neki bejött az egyszerű trükk, megúszta a balhét.

#Biblia #sátán #bűnbeesés #lábas kígyó #naiv bíró
2019. ápr. 29. 20:13
 11/91 Wesler ***** válasza:
25%
Teológiai vitákba nem mennék bele veled kedves Kérdező, mert halvány lila gőzöd sincs a témához, hiszen nem tudsz elvonatkoztatni a bűnbeeséstől a Sátánról kérdeztél és én leírtam egy igehelye, most pedig egy másikat is. :D
2019. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 Rachel Warner ***** válasza:
29%
Gyakorlatilag az Ezékiel valamelyik verse - férjem fentebb emíltette,melyik-ugyanerről szól,csak ott az is szerepel,hogy "oltalmazó kérub". Na azt kire másra fogod még rá? Talán az oltalmazó kérub is egy ember volt,aki az Éden kertjében járt? Csak mert ilyen vers is van. Ki járt még ember az Édenben Ádámékon kívül? És ki volt az oltalmazó kérub?
2019. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 Rachel Warner ***** válasza:
16%
Az meg,hogy a Sátán a pokolban fog szenvedni,szintén le van írva,pontos igehelyet nem tudok,de emlékszem a versre,hogy a pokol a Sátánnak és az angyalainak lett készítve,máshol meg a poklot úgy említi Jézus,ahol sírás lesz és fogcsikorgatás,tehát kín. Még mielőtt ebbe is belekötnél,nem írja,hogy ott a Sátán uralkodna és neki kiváltságos helye lenne ott,hanem,hogy ugyanúgy szenved,mint bárki más.
2019. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 Rachel Warner ***** válasza:
20%
Szóval de,a Sátánnak is megvan a büntetése,ezt sok ateista is ki tudta eddig olvasni,ők is csak azt sérelmezték,hogy a pokolba jutásig viszont megkapta a Földet játszótérnek. De ha hívő szemmel nézzük,akkor a Földön koslatni és keresni az embereket,akiket magaddal ránthatsz,mert tudod,hogy neked úgyis véged,a mennyei állapothoz képest elég nagy szívás akkor is,ha csak ennyi lenne,de még bejön az,hogy örök időkig gyötrődsz.
2019. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 A kérdező kommentje:

Csak sorjában.


1. És lőn az Úr beszéde hozzám, mondván:

2. Embernek fia! mondjad Tírus fejedelmének: Ezt mondja az Úr Isten: Mivelhogy felfuvalkodott szíved és ezt mondtad: Isten vagyok én, Isten székében ülök a tengerek szívében, holott csak ember vagy és nem Isten, mégis olylyá tevéd szíved, minő az Isten szíve,

3. Lám, hát bölcsebb volnál te Dánielnél! Semmi elrejtett dolog nem homályos néked!

4. Bölcseségeddel és értelmeddel gyűjtöttél magadnak gazdagságot, s gyűjtöttél aranyat s ezüstöt kincses házaidba.

5. Bölcseségednek nagy voltával kereskedésed közben megsokasítád gazdagságodat, és felfuvalkodott szíved gazdagságod miatt.

6. Ezokáért így szól az Úr Isten: Mivel olylyá tevéd szíved, minő az Isten szíve:

7. Azért ímé, hozok reád idegeneket, a nemzetek legkegyetlenebbjeit, és kivonszák fegyvereiket bölcseséged szépsége ellen, és megfertéztetik fényességedet.

8. A sírgödörbe szállítnak alá, s meghalsz a megölettek halálával a tengerek szívében.

9. Vajjon mondván mondod-é megölőd előtt: Isten vagyok én? holott ember vagy és nem Isten a téged átütőnek kezében!

10. Körülmetéletlenek halálával halsz meg, idegeneknek keze által. Mert én szóltam, ezt mondja az Úr Isten.

11. És lőn az Úr beszéde hozzám, mondván:

12. Embernek fia! kezdj gyászéneket Tírus királyáról, és mondd néki: Így szól az Úr Isten: Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcseséggel, tökéletes szépségben.

13. Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

14. Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

15. Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

17. Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.

18. Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertéztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, a kik reád néznek.

19. Mindnyájan, a kik ismertek a népek közt, elborzadnak miattad; rémségessé lettél, s többé örökké nem leszel!

20. És lőn az Úr beszéde hozzám, mondván:

21. Embernek fia! vesd tekintetedet Sidonra, és prófétálj ellene.

22. És mondjad: Így szól az Úr Isten: Ímé, én ellened megyek, Sidon, és megdicsőítem magamat közepetted, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, mikor ítéleteket cselekszem benne, és megszentelem magamat benne.

23. És bocsátok reá döghalált és vért utczáira, és sebesültek hullanak el benne fegyver miatt, mely reá jő mindenfelől; hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr.

24. És ne legyen többé Izráel házának szúró tövise és fájdalomszerző tüskéje mindazok között, kik körülöttök vannak, kik őket megvetik, és tudják meg, hogy én vagyok az Úr.

25. Így szól az Úr Isten: Mikor egybegyűjtöm Izráel házát a népek közül, kik közé szétszórattak, akkor megszentelem magamat rajtok a pogányok szeme láttára, és laknak az ő földjökön, melyet adtam Jákóbnak, az én szolgámnak.

26. És laknak azon bátorsággal, és házakat építenek s szőlőket plántálnak, és laknak bátorsággal, mikor ítéleteket cselekedtem mindazokon, kik őket megvetik vala ő körülöttök, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, az ő Istenök.


Ezékiel Tírus fejedelméről szól, Ésaiás, az előző idézet Babilonról.

Mi akadályoz meg benneteket, Bibliaismerőket, hogy idézzétek a kioktató válaszotokat alátámasztó bibliai igéket?

Hol van leírva, hogy az Isten nem vette be a sátán ármánykodását a bűnbeesés kapcsán?

2019. ápr. 29. 22:05
 16/91 anonim ***** válasza:
27%

"de neki bejött az egyszerű trükk, megúszta a balhét."


Tévedsz kedves Kérdező, nem úszta meg a balhét, ha most még annak látszik is. S nem lett Isten becsapva.

Akit becsaptak az Ádám és Éva volt, akinek az Istentől való független életre azt mondta, hogy jobb. S ugyanaz a pusztulás vár rá, mint Ádámékra, attól függetlenül, hogy későbbi időpontban lesz végre hajtva az ítélet.


Akire, jogerős ítéletet mond Isten, az halott, még ha a végrehajtás várat is magára, de nem ússza meg.

Ennél fogva magadat csapod be.

2019. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 Rachel Warner ***** válasza:
40%

" Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül. "


Hát,ha ez neked egy szimpla emberi uralkodó leírása,akkor csak gratulálni tudok. Utánanézhetnél neten,hogy mi is az a kérub,mert még a pucér,kövér angyalábrázolások is közelebb állnak a bibliai leíráshoz,mint a te elképzelésed,hogy a kérub,az egy ember...

2019. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:

A bűnbeeséskor megúszta a sátán, viszont a kígyó az nem, pedig a kobrák, viperák, a csörgőkígyók, a boák, az anakondák, stb... semmit sem tehetnek arról, hogy Ádámék gyümölcsre vágytak.

Egyenlőre itt tartunk.

2019. ápr. 29. 22:11
 19/91 Wesler ***** válasza:
52%
Akkor én is előről kezdem, rendben? :) Tehát, van az a könyv, hogy "biblia". A Biblia első 10-15 oldala (körülbelül) arról szól, hogy Ádám és Éva hogyan estek a bűnbe, hogy ettek a fáról a kígyó ármánykodása miatt. Te kérdezted elősszőr, hogy ilyen könnyű-e átverni Istent, hiszen a Sátán csak megigézte Évát a kígyón keresztül (igen, a kigyó is megvan nevezve mint a Sátán, de nem lehet tovább olvasni, ugye. Szóval ennyit erről) Majd leírom neked, hogy hahó itt van a vers. Te leírod az egészet ide, valószínüleg nekem, de minek, mikor én idéztem, ha meg a többieknek akkor ők is megtudják nézni, akár csak én vagy te, nem kell az egész könyvet bemásolni. :D Mivel nem tetszett a versek helye így bemásoltam egy másik igehelyet, ami épp így nem tetszett. Akkor most pontosan mi is legyen, hm? :)
2019. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 Rachel Warner ***** válasza:
36%

" Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál. "


- Igen, a felkent oltalmazó kérub,aki Isten hegyén járt tüzes kövek közt,tipikus emberi leírás.


"Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned. "

Ha a kereszténységet nézzük,akkor tudsz Jézuson kívül olyan embert,aki "feddhetetlen" azaz tökéletes? És egyszercsak megjelent benne a gonoszság? Max Ádám,de nyilván nem róla szól az idézett rész.


" Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél. "


- És itt a bónuszkérdés: Tírusz királya -aki szerinted csak ember- járt az Édenben ékkövekkel felvértezve? Volt az Édenben egy harmadik tökéletes ember is,aki ráadásul ékkövekkel rendelkezett ellentétben Ádámékkal és még oltalmazó kérub is volt? Hmm,na erre te írhatnál igehelyeket,hogy hol ír 3. emberről az Édenben a Biblia. Ha már logikátlanságot akarsz keresni,akkor légyszi,ne ebben,mert ez még nekem is ciki.

2019. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!