Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyen könnyű Isten átejteni?

Ilyen könnyű Isten átejteni?

Figyelt kérdés
Ismert a sztori, a sátán vette rá Évát az engedetlen gyümölcsevésre és Isten szigorúan megbüntetett minden résztvevőt a törvényszegésben, világgá zavarta kedvenc gyermekeit, de megszívták a kígyók is a mese szerint, szegények ártatlanul veszítették el a lábaikat és most csúszhatnak, mászhatnak a hasukon, mert ugye a beszélő kígyó nyilván a Sátán volt, de neki bejött az egyszerű trükk, megúszta a balhét.

#Biblia #sátán #bűnbeesés #lábas kígyó #naiv bíró
2019. ápr. 29. 20:13
 21/91 A kérdező kommentje:

Na de a bűnbeesésről kérdezek, egy akkor történt, konkrét átverésről.

Mi köze van hozzá egy sokkal, de sokkal később történő és egészen másról szóló történetnek?

Olyan ez, mintha valaki fiatal korában egy diákcsínyt követ el, átpalizva a tanárát, de te azt mondod, hogy megkapta a büntetését érte, mert ötven évvel később elítélték gyilkosságért.

2019. ápr. 29. 22:18
 22/91 Rachel Warner ***** válasza:
24%
-Sóhaj-. Tényleg az az érved,hogy a könyvben nem ott van leírva a büntetés,tehát akkor nincs is? Mert ugye a kérdésedben az van,hogy a Sánán megúszta. Mi páran leírtuk,hogy nem úszta meg,de neked nem elég,hogy meg van büntetve,neked valamiért az a fontos,hogy a büntetése ott és akkor legyen kijelentve,ahol jónak látod. De miért fontos ez? Mit változtat a büntetés sülyán az,hogy hol jelentik ki?
2019. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 Rachel Warner ***** válasza:
24%
Jav.: *Sátán
2019. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 Wesler ***** válasza:
30%

"Na de a bűnbeesésről kérdezek, egy akkor történt, konkrét átverésről."


Én meg leírtam, hogy a Sátán annak idején a kérubként az édenben járt.


"Mi köze van hozzá egy sokkal, de sokkal később történő és egészen másról szóló történetnek?"


Csupán annyi (ha nem több), hogy a Biblia megmagyarázza önmagát, ergó ami később van leírva a bibliában, azt még értheti úgy az író, hogy ezt egy korábbi leírást elmagyaráz. :)


"Olyan ez, mintha valaki fiatal korában egy diákcsínyt követ el, átpalizva a tanárát, de te azt mondod, hogy megkapta a büntetését érte, mert ötven évvel később elítélték gyilkosságért."


Ez olyan, mint az, hogy én írok egy könyvet, aminek az elején leírom mitőrtént és később akár a könyv utolsó 5 lapján magyarázom meg, hogy mitörtént a 10. oldalon.

2019. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 A kérdező kommentje:

"Ez olyan, mint az, hogy én írok egy könyvet, aminek az elején leírom mitőrtént és később akár a könyv utolsó 5 lapján magyarázom meg, hogy mitörtént a 10. oldalon."


Ne dumálj, add meg az igehelyet és meglátjuk, miről is van szó benne.

2019. ápr. 29. 22:31
 26/91 Wesler ***** válasza:
51%
Melyiket? Ezt: Jelenések 12:9 mert eddig már 3-at írtam, de egyik sem érdekelt. :D
2019. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 Wesler ***** válasza:
51%
Amúgy, ha így állsz a dologhoz, akkor minek tetted fel a kérdésedet, látszik, hogy nem is érdekel csak az kell, hogy azt mondjuk igazad van, nem? :)
2019. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 Rachel Warner ***** válasza:
43%

" Ne dumálj, add meg az igehelyet..."


Amúgy te itt kinek érzed magad,hogy ilyen ocsmány és lenéző hangnemben parancsolgatsz másoknak? Az elején még te kérted ki magadnak,hogy én hogy beszélek,pedig te aztán megmutattad most,hogy még mélyebbre is lehet süllyedni. Tudod mit,mielőtt bármit is elkezdenél cáfolni a Bibliából,csukd be, nézz fel a padról és fülelj szépen az illemórán,hogy hoggyan szokás megszólítani az embertársunkat. Nem tudom,hány éves lehetsz,de akármennyi is,nagggggyon az alapokról kell indulnod,ha ennyire nem tudod még azt sem,hogyan illik megszólítani és KÉRNI valamire a másikat. 2 éves unokaöcsémnek kell ezt magyaráznom,hogy "nem akarok,hanem kérem szépen" -és még ő is megérti-,szóval tényleg nem tudom,te mennyi lehetsz.

2019. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 A kérdező kommentje:

A fentiekhez:

Tírus királya nem lehet a sátán, azon egyszerű oknál fogva, hogy emberként említi az Úr ('holott csak ember vagy és nem Isten,') ráadásul tudtommal a sátán él és virul, Tírus királya meg elpusztult még akkor, amikor Isten a zsidókat preferálta, nekik adván az élőhelyet:


23. És bocsátok reá döghalált és vért utczáira, és sebesültek hullanak el benne fegyver miatt, mely reá jő mindenfelől; hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr.


24. És ne legyen többé Izráel házának szúró tövise és fájdalomszerző tüskéje mindazok között, kik körülöttök vannak, kik őket megvetik, és tudják meg, hogy én vagyok az Úr.


25. Így szól az Úr Isten: Mikor egybegyűjtöm Izráel házát a népek közül, kik közé szétszórattak, akkor megszentelem magamat rajtok a pogányok szeme láttára, és laknak az ő földjökön, melyet adtam Jákóbnak, az én szolgámnak.


26. És laknak azon bátorsággal, és házakat építenek s szőlőket plántálnak, és laknak bátorsággal, mikor ítéleteket cselekedtem mindazokon, kik őket megvetik vala ő körülöttök, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, az ő Istenök.

2019. ápr. 29. 22:49
 30/91 Wesler ***** válasza:
51%
Az leesett egyébként, hogy én leírtam melyik versek passzolnak a kérdésedhez, illetve a kérésedhez? :D Ez az egyik, a másik az, hogy: "biztos, hogy te ezt akarod? Tehát, teológiai kérdésekbe akarsz bele bonyolódni ilyen modorral és ennyire a témához teljesen létidegen fejjel, akarsz a Bibliával kapcsolatban vitázni?" Gondold át, aztán esetleg lehet róla szó PRIVÁTBAN, hogy vitázhassunk a kérdésedről kicsit mélyebben is.
2019. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!