Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyen könnyű Isten átejteni?

Ilyen könnyű Isten átejteni?

Figyelt kérdés
Ismert a sztori, a sátán vette rá Évát az engedetlen gyümölcsevésre és Isten szigorúan megbüntetett minden résztvevőt a törvényszegésben, világgá zavarta kedvenc gyermekeit, de megszívták a kígyók is a mese szerint, szegények ártatlanul veszítették el a lábaikat és most csúszhatnak, mászhatnak a hasukon, mert ugye a beszélő kígyó nyilván a Sátán volt, de neki bejött az egyszerű trükk, megúszta a balhét.

#Biblia #sátán #bűnbeesés #lábas kígyó #naiv bíró
2019. ápr. 29. 20:13
 41/91 Wesler ***** válasza:
0%

"A te idézeteid semmi olyat nem tartalmaznak, amiről a kérdés szól."


Látom figyeltél arra, amit fentebb írtam, mert látszólag semmit nem fogtál fel belőle.


"Isten nem jött rá a sátán trükkjére, különben békén hagyta volna az ártatlan kígyókat."


Őőő... de! De ezt is leírtam, csak rohadtul nem olvasol. Előbb olvasd el az EGÉSZ bibliát és utána tégy fel ilyen kérdéseket, csak egy jó tanács.

2019. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 A kérdező kommentje:

Adott a kérdés, a Sátán elkövetett nem sokkal a teremtés után egy egyszerű, egy átlátszó csibészséget, kígyónak álcázta magát, hogy Isten ellen uszítson, amit Isten rendkívül zokon vett, mindenkit szörnyű mód és engesztelhetetlenül megbüntetett, kivéve a Sátánt, mert az ma is él és virul, ez ügyben ellene semmit nem tett eddig, pedig hol van már az az édeni időszak?

Minden jel arra utal, hogy Isten bevette a cselt.

Az, hogy valami idegbeteg pacák narkós kábulatban jelenéseket lát, ami szerint majd egyszer, talán nem sokkal a világvége előtt, vagy talán akkor majd Isten elintézi a sátánt, egyrészt nem sokat jelent, szerintem ilyen zavaros látomás súlya nem túlságosan nagy, erre építeni egy hitrendszert mindenesetre meglepő. Őszintén szólva én cseppet sem tisztelem ennyire a dizájnerdrogos kábulatban fetrengő primitív egyéneket, akik összerondítják magukat és közben mindenféle víziókat látnak, de ha ez kell a keresztény hitnek, legyen, fogadjuk el, bánom is én.

Csakhogy ez valamikor a távoli jövőre utal és semmi köze nincs a kiűzetéshez, ami cirka hatezer évvel ezelőtt volt minimálisan, de inkább lehetséges, hogy a hitrendszer normálisabb értelmezése szerint is sokkal, de sokkal régebben.

A két előző próbálkozást úgy gondolom, kilőttem, szerintem az egyik Babilon, a másik Tírus királyának az esete, akikkel Isten leszámolt a történet szerint, ezért még ha van is bennük valami hasonlatosság, nem lehetnek azonosak a Sátánnal, mert ugye az még él, illetve ha mégis ő lenne, akkor pedig neki már kampec, vagyis nem uralkodhat, nem ő csinálja a rossz dolgokat, nem lehet akkor bűnbaknak megtenni, de ha gondoljátok, átmehetünk rajtuk még egyszer, akár teljes részletességgel, mondatról mondatra, bár nem hiszem, hogy értelme lenne a fentiek miatt..

Egyébként örülök, hogy visszavettél a pimasz gúnyolódó stílusból és csupán kéretlen tanácsokat osztogatsz újabban, amit köszönök, de elkésett a tanács, mert elolvastam már a teljes Bibliát, nem is egyszer.

2019. ápr. 30. 10:10
 43/91 Wesler ***** válasza:
21%
Figyelj minek tetted fel a kérdést? Komolyan kérdezem, látszik, lét idegen a tudásod, az is látszik hogy provokálni akarod a keresztényeket, ha nem ezt akarnád, legalább lenne benned hogy megnézed hogy mit ír a vitapartnered. Haggyad szerintem a témát míg elnem jutsz végre a végéig a bibliának. Addig (a TE stílusoddal élek) ne dumálj!
2019. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 A kérdező kommentje:

Elég fárasztó vagy a sok mellébeszéléssel, talán más is unja, nem csak én.

Mi lenne, ha válaszolnál a kérdésre és nem kéretlen tanácsokat osztogatnál?

Amiket addig írtál, annak semmi köze nincs a kérdésemhez, tisztára másról beszélsz, trollnak tűnsz, vagy talán nem érthető, az amit kérdeztem?

Ha nem világos, olvasd el még egyszer légy szíves és ha nem tudod felfogni, akkor szerintem jobb, ha nem nevetteted ki magad, kár volt eddig is komolyan vennem téged, mert láthatóan eszedben sincs a kérdésre válaszolni, csak a fikázás, a lekezelés megy, meg a másról beszélés, őszintén kételkedem az értelmi színvonaladban, sajnálom, hogy ezt kell írjam, de te kényszerítesz rá.

Mi lenne, ha nem égetnéd magad a továbbiakban, meg talán a vallásos oldalt is, bár nem akarlak vele azonosítani téged.

Talán valaki más majd képes lehet értelmes választ is adni, ha neked nem megy, de ha esetleg a kérdéssel foglalkoznál és arra írnál választ, akkor arra reagálnék, de a továbbiakban, ha ugyanezt a stílust alkalmazod, nem veszem figyelembe az írásodat.

Jelenteni nem fogom, mert azt eddig is csak egyszer tettem, de akkor is véletlenül böktem rá a jelre.

2019. ápr. 30. 11:21
 45/91 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, engedd el. Biztos van jobb dolgod, mint mesekönyvekről vitázni.
2019. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2019. ápr. 30. 11:53
 47/91 lilla64 ***** válasza:
16%
Én csak azt ne értem,miért tetted fel ide ezt a kérdést ha olyan okos vagy és kioktatsz mindenkit?
2019. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 Rachel Warner ***** válasza:
13%

" Kérdező, engedd el. Biztos van jobb dolgod, mint mesekönyvekről vitázni. "


Mivel ő robbantotta ki az egészet és nem a hívők erősködtek,hogy legyen már téma egy kicsit a Biblia,ezért ebben kételkednék. Nem kényszerítette senki,hogy hülyeségeket kérdezzen,ha elvileg jobb dolga is van.

2019. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 Wesler ***** válasza:
0%
Egyébként az utolsó két hozzászólónak teljesen igaza van, reménytelen a kérdező minden tekintetben. Aki ennyire ostoba legyen ahhoz, amit egyáltalán Ő feltesz, mint kérdés, akinek ennyire fogalma se legyen a maga által kiválasztott témához, az valóban teljesen ostoba és reménytelen eset.
2019. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 Rachel Warner ***** válasza:
13%
Oké,akkor válaszolok én: igen kérdező,ilyen könnyű Istent átejteni,igen,bejött a sátán trükkje,igen,azóta sem bukott le,igen,még mindig angyalként szolgák,Istennek fingja sincs róla,hogy mit csinált azóta sem. És nem,nem tudok rá verset,de nem tehetek róla,hogy olyasmit akartál válasznak,ami nincs is leírva. De most így jó? Megnyugodtál?
2019. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!