Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyen könnyű Isten átejteni?

Ilyen könnyű Isten átejteni?

Figyelt kérdés
Ismert a sztori, a sátán vette rá Évát az engedetlen gyümölcsevésre és Isten szigorúan megbüntetett minden résztvevőt a törvényszegésben, világgá zavarta kedvenc gyermekeit, de megszívták a kígyók is a mese szerint, szegények ártatlanul veszítették el a lábaikat és most csúszhatnak, mászhatnak a hasukon, mert ugye a beszélő kígyó nyilván a Sátán volt, de neki bejött az egyszerű trükk, megúszta a balhét.

#Biblia #sátán #bűnbeesés #lábas kígyó #naiv bíró
2019. ápr. 29. 20:13
 51/91 A kérdező kommentje:
Eddig nem kaptam választ a kérdésemre, úgy tűnik, igen, az Istent könnyű bepalizni.
2019. ápr. 30. 14:49
 52/91 Rachel Warner ***** válasza:
24%
Ugyanazt mondtam én is a végén,de neked az sem volt jó,mert nem te írtad le. Ezek szerint nemcsak annyi a helyzet,hogy azt fogadod el válasznak,ami neked szimpatikus,hanem még azt is neked kell leírnod. Gyakorlatilag magadnak tetted fel a kérdést.
2019. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 Wesler ***** válasza:
Amúgy meg feltehetném én is a kérdést, hogy szerinted van-e egyáltalán Isten? :D
2019. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 Rachel Warner ***** válasza:
13%
Nem kell megkérdezni,egyértelmű,hogy nem hisz. Mondjuk én sem,de ez akkor is egy értelmetlen kérdés,olyan,mintha én azt kérdezném,hogy A titkok kamrájában hogy nem derült ki,hogy Voldemort nyitotta ki a kamrát,mert hát én a film közben kimentem pisilni és csak addig láttam,a többi meg már valamiért nem érdekel,de azért kötekszem egyet.
2019. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 Rachel Warner ***** válasza:
16%
Még talán annyi,hogy a kígyó sem azért lett megátkozva,mert Isten azt hitte,hogy az beszélt,mivel ha csak pár sorral tovább olvasol ott van,hogy az egész állatvilág is el lett átkozva. Elég valószínűtlen,hogy azért,mert Isten azt sem tudta,hogy kígyó volt,vagy kutya,vagy hernyó,vagy egy kaktusz.
2019. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 A kérdező kommentje:

Értem.

Válasz?

2019. ápr. 30. 16:05
 57/91 A kérdező kommentje:

"Még talán annyi,hogy a kígyó sem azért lett megátkozva,mert Isten azt hitte,hogy az beszélt,"


14. És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban.

15. És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.

2019. ápr. 30. 16:09
 58/91 Rachel Warner ***** válasza:
13%
Megválaszoltad már magadnak. Már az se jó?
2019. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 Wesler ***** válasza:
0%
A kérdező levezetése: "14. És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban." tehát mivel hazudott a kígyó és az embert bűnbe vitte neki egyenlő azzal, hogy: "Azért kapta azt mert csupán beszélni volt képes." Micsoda IQ!!! Tessék cukorka. xD
2019. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 A kérdező kommentje:

Ez a te levezetésed.

Azt írtam, hogy elhitette a sátán Istennel, hogy a kígyó volt az ármányos felbujtó az engedetlenségben és az Isten bevette az egyszerű cselt.

2019. ápr. 30. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!