Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyen könnyű Isten átejteni?

Ilyen könnyű Isten átejteni?

Figyelt kérdés
Ismert a sztori, a sátán vette rá Évát az engedetlen gyümölcsevésre és Isten szigorúan megbüntetett minden résztvevőt a törvényszegésben, világgá zavarta kedvenc gyermekeit, de megszívták a kígyók is a mese szerint, szegények ártatlanul veszítették el a lábaikat és most csúszhatnak, mászhatnak a hasukon, mert ugye a beszélő kígyó nyilván a Sátán volt, de neki bejött az egyszerű trükk, megúszta a balhét.

#Biblia #sátán #bűnbeesés #lábas kígyó #naiv bíró
2019. ápr. 29. 20:13
 31/91 A kérdező kommentje:

Rendben, jelenések könyve, lássuk:


Jelenések könyve 12. rész


1. És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az ő fejében tizenkét csillagból korona;

2. A ki terhes vala, és akarván szűlni, kiált vala, és kínlódik vala a szűlésben.

3. Láttaték más jel is az égben, és ímé vala egy nagy veres sárkány, a kinek hét feje vala és tíz szarva, és az ő fejeiben hét korona;

4. És a farka utána vonszá az ég csillagainak harmadrészét, és a földre veté azokat; és álla az a sárkány a szűlő asszony elé, hogy mikor szűl, annak fiát megegye.

5. És szűle fiú-magzatot, a ki vasvesszővel legeltet minden nemzetet; és ragadtaték annak fia Istenhez és az ő királyiszékéhez.

6. Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt ezer kétszáz hatvan napig.

7. És lőn az égben viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak vala a sárkánynyal; és a sárkány is viaskodik vala és az ő angyalai;

8. De nem vehetének diadalmat, és az ő helyök sem találtaték többé a mennyben.

9. És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.

10. És hallék nagy szózatot az égben, a mely ezt mondja vala: Most lett meg az idvesség és az erő, és a mi Istenünknek országa, és az ő Krisztusának hatalma; mert a mi atyánkfiainak vádolója levettetett, ki vádolja vala őket éjjel és nappal a mi Istenünk előtt.

11. És ők legyőzték azt a Bárány véréért, és az ő bizonyságtételöknek beszédéért; és az ő életöket nem kímélték mind halálig.

12. Annakokáért örüljetek egek és a kik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van.

13. Mikor azért látta a sárkány, hogy ő levettetett a földre, kergetni kezdé az asszonyt, a ki a fiút szűlte.

14. De adaték az asszonynak két nagy sasszárny, hogy a kígyó elől elrepüljön a pusztába az ő helyére, hogy tápláltassék ott ideig, időkig, és az időnek feléig.

15. És bocsáta a kígyó az ő szájából az asszony után vizet, mint egy folyó vizet, hogy azt a folyóvízzel elragadtassa.

16. De segítségül lőn a föld az asszonynak, és megnyitá a föld az ő száját, és elnyelé a folyóvizet, a melyet a sárkány az ő szájából bocsátott.

17. Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és a kiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;

18. És álla a tengernek fövenyére.


Ez meglehetősen zavaros, de annyi világos benne, hogy Jézus Krisztus születése és bizonyságtétele (17) után történik, talán a nevezetes végítéletkor, vagy nem sokkal előtte, hiszen az ördög tudja, hogy ' kevés ideje van. ' (12)


Eddig oké, de hol van itt szó a bűnbeeséskori átpalizásról?

Talán a kígyók is visszakapják a lábaikat?

2019. ápr. 29. 23:05
 32/91 A kérdező kommentje:

Miért privátban, nem szeretem különösebben a privát beszélgetéseket, csak röviden és egyes esetekben folytatok ilyen beszélgetéseket.

Teológiát nem, de logikát magam is tanultam és annyi elég.

2019. ápr. 29. 23:08
 33/91 Wesler ***** válasza:
30%

"Teológiát nem, de logikát magam is tanultam és annyi elég."


Nem látszik... Ember olvasol is? A jelenések 12:9 a kigyó megnevezése. Írtam, hogy megvan nevezve a kígyó mint a Sátán. Te utána írtad, hogy ne dumáljak írjam az igehelyet kérdeztem melyiket, erre azt írod, hogy ez nem válasz a kérdésedre. Logika te tőled elég messze áll. :D

2019. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 Wesler ***** válasza:
30%
Aprópopó, én sem tanultam teológiát, viszont a Biblia teológiai kérdéseket is tartalmaz, sőt... De ha ilyen kérdést teszel fel, akkor kell számolnod teológiai beszélgetésekre és okfejtésekre. Ez olyan, mintha én úgy mennék kreácionista létemre vitázni egy ateistához, hogy nem értem azt sem, amit mond. Ez pont olyan.
2019. ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem a szószéken prédikálsz, kezdem már kicsit unni, hogy össze, vissza beszélsz, folyamatosan OFF-olsz, a szokásos tereléssel, mellébeszéléssel és nagy mellű kioktatással megfejelve, ami talán speciális szokásotok, mert ilyen arcátlansággal tisztességes vallásosak nem szoktak operálni.


Eddig még semmilyen olyan mondatot nem írtál, ami kapcsolatban van a kérdéssel.

Még egyszer, hol van az a Bibliában, hogy Isten nem vette be a sátán trükkjét, aki kígyónak álcázta magát, hogy rávegye az emberpárt a tiltott cselekedetre?

Azt akarod mondani, hogy majd a végítéletkor fogja megbüntetni?

Akkor talán az embereket is ráért volna akkor kiűzni, sőt a kígyók is szaladgálhattak volna odáig, illetve még tovább is, hiszen azok tök ártatlanok, ha a sátán volt a felbujtó.

2019. ápr. 29. 23:26
 36/91 A kérdező kommentje:

Mellesleg akkor írtad a 'jelenéseket', amikor én még az előző kérdésre írtam a választ, vagyis csak utána olvastam el, de látom neked ez magas, pedig itt gyakran van erre példa.

Ahogy elolvastam rögtön rá is tértem, ha nem vetted volna észre, de megint ez az ocsmány, egyáltalán nem keresztényi gőgösség és a másik lebecsülése, az látom megy, de az érdemi vita az nem, jobb lett volna szerintem és gondolom az értelmesebb vallásosak szerint is, hogyha semmit nem írtatok volna a b. nejeddel egyetemben.

Ha valami értelmes és a kérdéssel kapcsolatos válaszod is lenne, akkor kérlek vezesd elő.

2019. ápr. 29. 23:37
 37/91 Wesler ***** válasza:
30%

"Bocsánat, nem a szószéken prédikálsz, kezdem már kicsit unni, hogy össze, vissza beszélsz, folyamatosan OFF-olsz, a szokásos tereléssel, mellébeszéléssel és nagy mellű kioktatással megfejelve, ami talán speciális szokásotok, mert ilyen arcátlansággal tisztességes vallásosak nem szoktak operálni."


Jó ember kérdeztél. Kérdezted, hogy a sátánnak ilyen könnyű dolga volt-e. Minimum 2-en írtuk, hogy ez azért nem egésszen így volt. Leírtam azoknak a verseknek a pontos igehelyét, amik arról írnak, hogy a Sátán honnan vettetett le és miért. Leírtad az egész verset, holott én a TE kérdésedre válaszoltam azzal az igével amit te kérdeztél. Neked ez nem tetszett és még én oktatlak ki? Nemár. Öreg, te panaszkodsz, hogy még mindig nincs semmi válasz, holott magadnak bonyolítod az egészet. :D


"Eddig még semmilyen olyan mondatot nem írtál, ami kapcsolatban van a kérdéssel."


Írd már le akkor, hogy a mi a kérdésed. Mert én úgy tudom, hogy: Elég könnyen megúszta a sátán az ember bűnbe ejtését.


"Még egyszer, hol van az a Bibliában, hogy Isten nem vette be a sátán trükkjét, aki kígyónak álcázta magát, hogy rávegye az emberpárt a tiltott cselekedetre?"


Leírtam. Nem fogom mégegyszer! Fentebb olvashatod. :D


"Azt akarod mondani, hogy majd a végítéletkor fogja megbüntetni?"


Nem fogja, de ez is levan írva, most másoljam be megint a pontos igehelyet, amit majd te az egész verset kimásolva cáfolod? :D Nem!


"Akkor talán az embereket is ráért volna akkor kiűzni, sőt a kígyók is szaladgálhattak volna odáig, illetve még tovább is, hiszen azok tök ártatlanok, ha a sátán volt a felbujtó."


Ki is űzte, de épp ezért mondom, hogy telejesen feleslegesen koptatom a billentyűzetet, mert olyan messze vagy a témához, mint ide Nagykáta:D

2019. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 A kérdező kommentje:

A te idézeteid semmi olyat nem tartalmaznak, amiről a kérdés szól.

Isten nem jött rá a sátán trükkjére, különben békén hagyta volna az ártatlan kígyókat.

2019. ápr. 30. 01:07
 39/91 anonim ***** válasza:
35%

Minek etetitek a troll kérdezőt? Szegénykém azt a három mondatot hajtogatja már 10 poszton keresztül, amit képes kipréselni magából:) De derekasan vitatkozik a szentem :)))


pl: "Tírus királya nem lehet a sátán"

Igaz, hogy az ige írja, hogy Édenben volt, ami Tírusnak ugyebár elég nehéz, de a kérdező nem fog tudni megtanulni pár óra alatt gondolkodni, pláne, hogy nem is akar. Plusz Tírus nem hiszem, hogy oltalmazó kérub lett volna:)

Na további jó mulatást a kérdezővel:)

2019. ápr. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
43%

" de logikát magam is tanultam és annyi elég"

:))))))) Akkor próbáld alkalmazni

2019. ápr. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!