Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésére miért nem...

Potyondi Gergely kérdése:

Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?

Figyelt kérdés

Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére.


Pl.: XVI. Benedek Pápa lemondása után belecsapott a villám a Vatikánba. Előtte egy látnoknő megírta hogy ő az utolsó igaz Pápa.


Híradóban is mutatták a villámcsapást:


https://www.youtube.com/watch?v=wMLZ84uL3k


Vannak akik szerint ez babonaság, de a Biblia sehol sem írja hogy babonaság azt hinni hogy Isten természeti csapásokat is művel.

Mások szerint meg a véletlen műve, de hogy pont ott történjen ez akkor, ehhez túl kicsi az esély.


Meg szeretném tudni hogy milyen bizonyíték kell egy ateistának ahhoz hogy higgyen Istenben.


Aki sértő, kritizáló vagy támadó jellegű válaszokat írna, az inkább ne is válaszoljon.


Köszönöm!



2019. júl. 6. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
92%

19


Abban igazad van, hogy nem örülnék neki, ha létezne a Biblia önző, gonosz, ostoba istene.

2019. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
100%

"Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?"


Már maga a kérdés is nonszensz.

Az a "másik rész", amely elfogad bármit is, NEM ateista.

(Hogy a mondatszerkezetre már ki se térjek.)

2019. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész csak egy nagy kanaszta parti, ahol egymással játszanak a világvallások istenei. Tét a mi bőrünk. Vagy hülyeség az egész és akkor ugyanolyan kártékony a hit, mint bármely emberi gyarlóságból eredő háborúskodás. Nincs győztes, vesztes és sosem lesz vége.
2019. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 Alex Fly ***** válasza:
92%

Nosb kedves kérdező! Én abszolút nem vagyok ateista, de a te "bizonyítékod" a szememben sem jelent semmit.

A kérdésedre a válasz pedig az, hogy Isten létére csak közvetett bizonyítékokat lehet találni; ahhoz viszont, hogy egy megrögzött ateista elhagyja a hitét és elfogadja Isten létét, közvetlen és egyértelmű bizonyítékot kíván. Márpedig ilyen nincs és nem is lehetséges, mivel ez kizárná a hitet.

És még egy dolog: könyörgöm, senki ne járassa le a hitet azzal, hogy "tudományos" érvekkel próbálja bizonygatni az igazát: egyrészt aki az adott szakterületben járatos, az rögtön észreveszi a laikusnak nem mindig egyértelmű ellentmondásokat, másrészt pedig a lehető legértelmetlenebb erőlködés a természettudományok eszközeit használni arra, hogy a természetfelettit magyarázzuk. Az érvényességi területük arra pont nem terjed ki -az ilyen "érvelés" egész egyszerűen áltudományos sarlatánság (és ez a másik oldalra is igaz)...

2019. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
88%

"Pl.: XVI. Benedek Pápa lemondása után belecsapott a villám a Vatikánba. Előtte egy látnoknő megírta hogy ő az utolsó igaz Pápa."

Ezt inkább hagyjuk, az itt leírtak nagyon távol állnak Krisztustól és az evangéliumtól. Mi keresztények nem hiszünk önjelölt "látnokoknak". Ez babonaság. Mi több, ebben a kontextusban többet árt a kereszténységnek, mint használ. Ne nevettessük ki magunkat.


Azért nem fogad el az ateisták egy része érvet Isten mellett, mert egyfelől a hit mindenkinek a szabad döntése, másfelől ami valakinek elég bizonyíték, az másnak nem.

Meg az evangelizáció nem bizonyítékok gyűjtése.

"Maga Isten kínálja fel szeretetét minden embernek. Isten különösen tiszteli a szabadságunkat, mert Ő a szeretet, és a szeretet nem tudja kényszeríteni a lelkiismeretet és a szívet." (ez azért vannak idézőjelben, mert nem az én megfogalmazásom..)

2019. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 A kérdező kommentje:

25-ös:


Kérlek idézd be a Bibliából ha benne van azt a részt ami kijelentené hogy babonaság azt hinni hogy Isten természeti csapásokat is művel!


Szerintem sehol nem fogod megtalálni.


A Keresztény látnoknőre meg ne utalj, mert Katolikusoknál is és Protestánsoknál is van olyan ember akik tanúbizonyságot tettek arról hogy van túlvilág.

Pl.: Gloria Polo, Bill Wiese.

Egyik Katolikus, másik Protestáns ha jól tudom, és szerinted nekik se szabad hinni mert babonaság?


Arra is idézz a Bibliából ha benne van hogy babonaság elhinni azt amit mondtak a pokolról.


Persze tudom hogy ezt se fogod megtalálni.


Ja és még egy. Ha én imádkozok és böjtölök Istenhez azért hogy le tudjak fényképezni egy villámot és sikerül, és elhiszem hogy Isten segített, akkor most én is babonás vagyok, mert elhittem hogy Isten műve? Egy ateista erre is azt mondaná hogy babona vagy a véletlen műve, de Bibliából nem tudna idézni.


Biztos hogy nincs benne a Bibliában az hogy Istenhez imádkozni babonaság.


Ha nem idézel a Bibliából akkor kérj bocsánatot vagy ne is válaszolj, és ez mindenkinek szól aki babonasággal akar írni.

2019. júl. 9. 18:04
 27/73 anonim ***** válasza:
88%

"Ha én imádkozok és böjtölök Istenhez azért hogy le tudjak fényképezni egy villámot és sikerül, és elhiszem hogy Isten segített, akkor most én is babonás vagyok, mert elhittem hogy Isten műve?"


Igen, mert a babonaság összefüggés képzelése olyan dolgok közé, amik között semmi nem utal kapcsolatra. Vagyis amit leírtál, pont a babonaság tökéletes példája.

2019. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:

27-es:


Ha ez igaz akkor idézd a Bibliából azt a rész ami kijelenti hogy Istenhez imádkozni babonaság de úgy se fogod megtalálni.

2019. júl. 9. 18:10
 29/73 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam a Bibliát, mert nem érdekel. Felteszem te pedig az Edda verseket nem olvastad.

Józan ésszel úgy látom, hogy pont annyira vagy babonás, mint aki nem lép át létra alatt, vagy nem lép az utcán lévő repedésre.

2019. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 A kérdező kommentje:

Ha nem olvastad a Bibliát akkor hazugság amit írtál a babonaságról, mert számomra a Bibliában van minden igazság.

Tőlem írhatod még ezerszer, akkor se fogom elhinni.

2019. júl. 9. 18:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!