Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésére miért nem...

Potyondi Gergely kérdése:

Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?

Figyelt kérdés

Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére.


Pl.: XVI. Benedek Pápa lemondása után belecsapott a villám a Vatikánba. Előtte egy látnoknő megírta hogy ő az utolsó igaz Pápa.


Híradóban is mutatták a villámcsapást:


https://www.youtube.com/watch?v=wMLZ84uL3k


Vannak akik szerint ez babonaság, de a Biblia sehol sem írja hogy babonaság azt hinni hogy Isten természeti csapásokat is művel.

Mások szerint meg a véletlen műve, de hogy pont ott történjen ez akkor, ehhez túl kicsi az esély.


Meg szeretném tudni hogy milyen bizonyíték kell egy ateistának ahhoz hogy higgyen Istenben.


Aki sértő, kritizáló vagy támadó jellegű válaszokat írna, az inkább ne is válaszoljon.


Köszönöm!



2019. júl. 6. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
93%
Ez már nem is fanatikusság. A kérdező - annak fényben, amiket itt összehablatyol - olyan buta, mint egy mélyhűtött légypiszok.
2019. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
92%

"Lehet velem értelmesen beszélgetni, de ha valaki olyasmit állít ami ellent mond a Bibliával, mint pl.: a 37-es, az engem nagyon dühít"

Ha a valóság ennyire ellentmond a Bibliádnak, az azért már jelent valamit. Gobdolkodj egy kicsit!

2019. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
93%
Arról nem is beszélve hogy a Biblia továbbra sem definiálja a babonaságot, tehát hogy a valóságban annak definíciója szerint babonás vagy, az nem mond ellent a Bibliának. Legfeljebb neked kényelmetlen hallani, de sajna ez a valóság.
2019. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem tudom hogy a válaszolók közül ki Keresztény és ki nem.


Ha nem vagy Keresztény és babonásnak tartasz amiért Istenhez imádkozom akkor az a te véleményed, de Isten szemében nem babona és számomra ez a lényeg.


Ha Keresztény vagy és babonásnak tartasz amiért Istenhez imádkozom akkor meg támaszd alá Bibliai idézetekkel.

Én már találtam olyan idézetet ami szerint biztos hogy nem babona:


Jézus mondta: Amit kértek az Atyától az Én nevemben, megadja nektek.

2019. júl. 9. 21:43
 45/73 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egy értelmes, hittől függetlenül, ember nem olyan BABONÁS, hogy egy villámnak ekkora jelentőséget tulajdonít. No mindegy. Thor örül, hogy boldoggá tehetett!

De úgy látom, a falnak több értelme van beszélni. Majd tárgyald ki a témát Istennel.

2019. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
92%
Ennyire nem lehetsz értetlen... Még külön le is írtam hogy nem az imádkozás a babona...
2019. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
92%

"Ennyire nem lehetsz értetlen..."


Dehogynem. Amint az ábra mutatja, lehet.

2019. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 A kérdező kommentje:

Ha nem akarjátok a Bibliát elfogadni akkor nézzük mit mondanak más keresztények:


[link]


A babona Isten elleni bűn, mivel nem Istenben vetett bizalomról tanúskodik, hanem az okkult, titkos, rejtett erőkben való bizalomról. Ilyenkor az ember ezeket az erőket veszi igénybe, és ezek segítségére támaszkodik, és ez által kapcsolatba kerül démoni, ördögi hatalmakkal.



www.arcanum.hu


Babona Az az elképzelés, amely természetfeletti erőkkel ruház fel bizonyos tárgyakat, jelenségeket, cselekményeket. A babonában hívő ember varázslással, titokzatos szertartásokkal, halottidézéssel igyekszik vélt vagy valóságos csapásokat elhárítani, a jövőt feltárni, a természetfeletti hatalmak jóindulatát elnyerni.

2019. júl. 9. 22:37
 49/73 A kérdező kommentje:
Ezek után nem mondhatjátok hogy Istenhez imádkozni és bízni benne babonaság.
2019. júl. 9. 22:38
 50/73 A kérdező kommentje:
De jobban bízom a Bibliában, úgy hogy onnan kérek érveket.
2019. júl. 9. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!